|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 19:56:45   
azrolika
Moj sin ima 2 i po godine i imamo velikih problema kod popodnevnog uspavljivanja. Nekad ga pustim da ostane budan pa ga ranije uspavam navece, ali nekako mi se cini kao da bih mogla da ukinem to popodnevno spavanje, samo nisam sigurna da li je to dobro za njega. Negdje sam procitala da bi djeca trebala da spavaju popodne sve do 4.godine. Sta vi mislite o tome?

_____________________________

Vedo-medo rodio se 21.8.2009. najsretniji dan u mom zivotu!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 20:04:08   
Hanady RR
Moj lični stav je da trebaju zadržati popodnevno spavanje ako može i do škole...
međutim naš lični stav se uveliko razlikuje od potreba naše djece...
Tako je moja starija djevojčica izbacila sa 2god i 8 mjeseci popodnevno spavanje...
Istina ja sam tada rodila mlađu ali on nije htjela spavati više ni pod razno po danu...
rano ustaje i rano liježe i tako evo do njene 5 i pol traje...
Ona nema problema nikakavih niti njoj sna nedostaje...
Mlađa će uskoro imati tri...ona uredno sama ide da odspava turu od 11 do 13 časova...obavezno...
rano i ona ustaje i rano liježe kao i starija al koristi i popodnevno...stariju ni prevariti ne mogu više ničim...iako nekada osjetim da bi joj 2 sata dnevnog san dobro došlo.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 20:27:33   
azrolika
Do problema je doslo sa prestankom dojenja... Prije bi na siki zapajkio i nije bilo nimalo tesko. Sad su to mini horori kad treba da se spava popodne. Ima li neka tehnika, metod, savjet za djecu koja nece da spvaju?! On zna po dva sata prevrtati se po krevetu popodne i samo govori: ne ne pavati. Na kraju i ja otvorim oci (ja sam kofol citavo vrijeme spavala) i onda batalim i spavanje i sve. Naravno luda.

_____________________________

Vedo-medo rodio se 21.8.2009. najsretniji dan u mom zivotu!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 21:24:22   
mišur
Moj dječak ima 3,9 godina i još nije preskočio dnevno spavanje. Imamo ponekad situacije da mu se kao ne spava, pa leži i prevrće se po sat vremena, ali uvijek na kraju zaspi. Bori se tad da ustane, ali još mu nisam popustila i imam sreću da je poslušan, tako da nemamo sa tim problema.
ja sam mišljenja da trebaju što duže spavati preko dana, do škole bi bilo idealno, jer smatram da im ipak treba popodnevni odmor između igre. Polazim od sebe, da i meni prija da ponekad(u rijetkim momentima, doduše) odmorim barem pola sata, pa kako onda ne bi njima koji su u razvoju i čiji mozak radi sto na sat.

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 22:13:50   
Medić*
Sto se tice popodnevnog spavanja preporuke pedijatara su do 6 godine.... mada mislim da su rijetki ti slucajevi gdje djecica spavaju do te dobi.  Svako dijete ima svoj odredjeni ritam i potrebu za spavanjem. Ne treba nista forsirati ukoliko dijete bas odbija zaspati... Smatram da im  i samo ležanje donosi neku vrstu odmora i predaha.

Moj F ( 3g i 4 mj ) za sada jos ide na spavanje preko dana, 1h. Rijetki su slucajevi da dnevno spavanje preskocimo i to u sitacijama ako idemo na put pa ne moze bas u autu zaspati na vrijeme,  ili ujutru kasnije ustane ( 10 -10 :30 ) sto se zna rijetko desiti..e tada ne ide spavati da ne bi navecer dezurao i zapao kasno. Inace ustaje oko 9 ujutru, otspava 1h dnevno i oko 21h ide u krevet.




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 22:45:59   
Dida79
Moj mladji (4,5) sin od ljetos nikako ne spava preko dana..na vece najdalje do 22 h je u krevetu a ujutru oko 8h vec je na nogama i tako cijeli dan.
Cesto legnemo nas dvoje da bi ga prevarila da zaspi ali na kraju on mene uspava jos me lijepo ususka dok se izvlaci iz krevetauser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 22:51:41   
Skvo RR
umica strajkuje popodnevno spavanje...odprilike 2x sedmicno spava popodne...zaspe oko 22 ooh...a spava ujutro do 9, 9 30....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 23:04:02   
hatepsut
Moj djecak je krenuo i u prvi razred a spavao je popodne,Bitno je da im se ritam ne poremeti,recimo ja sam uvijek u 13h uspavljivala K.tako navikao i onda nije problem.ako dan ili dva "izmitavaju" onda se ukida popodnevno spavanje.Lezi s njim,citaj mu nesto ali ja mislim da je mali da preskace popodnevno spavanje.Inace moj djecak rano ide u krevet i rano ustaje ima 10 godina do 21h je u krevetu oko 7-7.30h se budi.Bude izuzetaka tu i tamo,ali vrlo rijetko.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 23:06:25   
anidla
Moj Noa ima 2 godine i 2 mj. i spava 3 sata u komadu popodne,  obicno od 14:00 do 17:00, a navece legne u 20:30, svaku noc! ustaje ujutro oko 8. ja sam (kuc,kuc) prezadovoljna...

e kad je u vrticu, tete kazu da spava, ali punooo krace, ali zato navece tad ide na spavanje u 19:30


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
15.1.2012 23:08:46   
Dida79

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Moj djecak je krenuo i u prvi razred a spavao je popodne,Bitno je da im se ritam ne poremeti,recimo ja sam uvijek u 13h uspavljivala K.tako navikao i onda nije problem.ako dan ili dva "izmitavaju" onda se ukida popodnevno spavanje.Lezi s njim,citaj mu nesto ali ja mislim da je mali da preskace popodnevno spavanje.Inace moj djecak rano ide u krevet i rano ustaje ima 10 godina do 21h je u krevetu oko 7-7.30h se budi.Bude izuzetaka tu i tamo,ali vrlo rijetko.


Ovako je i moj stariji spavao je po danu svaki dan do skole.Na isti nacin sam radila sa mladjim znaci redovno svaki dan ma ko da nam je bio on je isao u svoj krevet na spavanja ali to je odjednom presjeko bog zna iz kojeg razloga

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 8:44:40   
leona81
@anidla blago vama
mi se budimo izmedju 7-8, spava popodne od 12 do 2 u vrticu, ali vecinom zaspi tek u 1. kuci legnemo oko 8 ali zaspi tek u 9 30-10...otprilike 10 -11 sati sve ukupno.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 8:58:32   
veeseelaa
moja malena u vrtiću spava od 12-14 a vikendom zaspemo obje malo kasnije od 15-16 sati do 18, tako nekako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 8:59:53   
leona81
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja malena u vrtiću spava od 12-14 a vikendom zaspemo obje malo kasnije od 15-16 sati do 18, tako nekako


pa kad onda navecer zaspi? i nama se pomjeri vikendom spavanje, spava od 14 do 16 npr, ali mi onda navecer jedva zaspi...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:02:37   
veeseelaa
zaspi pokasno oko 22,30 - 23 vikendom user posted image   al radnim danima ranije
al šta je tu je, tako je navikla, meni je bitno da spava popodne...

ako slučajno nekad, jednom u mjesecu iz nekog razloga ne odspava popodne jako je nervozna al tada zato ranije naveče zaspi oko 21 sat

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.1.2012 9:03:35 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:38:57   
ziki
Nemirko ima 3g8m i spava skoro svaki dan popodne. Sa otprilike 2 godine je pomjerio dnevno spavanje kuci sa 12 na 14h al i dalje spava 2 sata. Jedino sto mora da se uspava, tj legnemo zajedno, on popije flasicu(jedini nacin da ga uspavam nakon prestanka dojenja sa 17.5 mj)i cupa moje uho i cupa i cupa.....nikake molbe, naredjenja, obecanja nisu pomagala, cak ni to sto Junior ponekad sam zaspe. Inace od kad bojkotuje obdaniste ustaje oko 8 legne oko 22

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:42:26   
bebacha
Ajla ako ustane poslije 9 ujutru ne spava popidne.ustvari ne stavljam je da spava jer onda se 2 sata vrti po krevetu,zaspi kad vec bude kasno i sve se poremeti.ovako vikendom nesspava po dani(mada se cesto desi i da spava ako ustane ranije)al je stavim rano navece na spavanje.ustvari cesce spava nikendom nego sto nespava

To drug jos uvjek bojkotuje obdaniste.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:46:31   
Malenaoduvijek
moje starije dijete vec preko pola godine smatra da ne treba popodne da spava.
hajde kad kasnije ustane ali kad ustane oko pola 8,8 i onda nece da spava ja nekada ne mogu da vjerujem kako ne padne od umora ali djaba sta god radila ne pomaze.

ponekad se prevari pa zaspe ali to je jednom u 2 sedmice i ja sam tada presretna user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:49:57   
škorpija
ajdin spava svaki dan 2 do 2,5 sata, ali zato navečer ide spavati u pola 12, 12, pokušali smo mu ukinuti dnevno spavanje, ali on jadničak zaspe sjedeći oko 18-19 sati, spava do 20 i onda ustane i nema spavanja do 1 ujutro.
pokušali smo mu skratiti dnevno spavanje, ali ni to ne pomaže,
ujutro spava do pola 10, 10, a tako smo ostavili jer nam je lakše da se spremimo na posa, ne pravi scene i ostalo.
ne znam koliko ćemo "izdurati" još to njegovo nespavanjeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 9:50:12   
ziki
Ma nema sanse da podje, tacno glumi da spava dok Emir ne ode, a jedno jutro dok je pusio na terasi izasao do u dnevnu vidjeo ga i trk nazad u krevet i sve spavauser posted image  Ma i sad krajem mjeseca cemo imat goste i u februaru pa smo se dogovorili da od marta krene jer ne ide ovako, a i neplaca mi se, u decembru isao 3 dana platili mjesec, u novembru 5 dana istouser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 10:59:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: mišur

Moj dječak ima 3,9 godina i još nije preskočio dnevno spavanje. Imamo ponekad situacije da mu se kao ne spava, pa leži i prevrće se po sat vremena, ali uvijek na kraju zaspi. Bori se tad da ustane, ali još mu nisam popustila i imam sreću da je poslušan, tako da nemamo sa tim problema.
ja sam mišljenja da trebaju što duže spavati preko dana, do škole bi bilo idealno, jer smatram da im ipak treba popodnevni odmor između igre. Polazim od sebe, da i meni prija da ponekad(u rijetkim momentima, doduše) odmorim barem pola sata, pa kako onda ne bi njima koji su u razvoju i čiji mozak radi sto na sat.



Potpisujem Mišur.
Moja kikica ima šest godina, i još uvijek imam popodnevni odmor, bilo u smislu spavanja bilo u smislu ležanja u krevetu. Potreba joj je taj odmor.
Međutim ono što je kod mene specifično, jeste to da kika ustaje ujutro u 06,15 i ona taj dan mora odspavati oko 1300 do 1500 sati, da bi opeet večeri legla najkasnije do 2100 sat.
Preko vikenda je malo drugačiji režim, subotom ustaje do 0800 sati, i nekad preskoči dnevno spavanje, i navečer duže ostane sa nama budna, ali nedjeljom ne forsiram da spava na podne, već da leži u krevetu, tako da mi bude horna da spava do 2100 sat jer u ponedjeljak rano ustaje.

Eh sada ne znam kako ćemo to udeverisati od septembra, jer kećemo u školu user posted image .




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:01:39   
emi7908

Ja u zadnje vrijeme imam strašnih problema sa Emanovim spavanjem. Prije je ustajao ujutro u7-8 i na posljepodnevno spavanje išao oko 12 do 14 pa navečer na spavanje oko 22 i kad je krenuo u vrtić malo se spavanje pomjerilo,ali ovih nekoliko dana djete je užasno nervozno i neće da zaspe prije 23:30pa čak i to profula ja šizim...
Pa sam pokušla da ukinem posljepodnevno spavanje ne bi li tako ranije zaspao ali ništa ista priča a uz to je još i nervozan strašno ake ne odspava malo.
Ne znam sama šta da radim user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:14:25   
Blue rose RR
Kikica je utoliko više nervozna i nema volje za snom (iako joj se spava) ukoliko iz sebe nije izbacila u toku dana viška energije.
Pokušajte ga izmoriti igrom, trčanjem i slično.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:24:14   
mišur

Pošto moja djeca od kako su se oboje rodili vole rano ustajati (6-6.30), sasvim je normalno za očekivati da su u 12h zreli za spavanje. I otprilike je to 2-2,5sata spavanja, i jedno i drugo. Ali, zato je naveče već u 20h odlazak u krevet, spavalo im se ili ne. Uglavnom, do 21h su već u dubokom snu, a ja imam par sati za sebe, tj.kuću, ručak i ostalo.
I to je ritam koji imaju od rođenja i koji se ne remeti nikad i ni zbog čega-sve naše obaveze se podređuju prema njihovom ritmu spavanjauser posted image

Zato i razmišljam da možda djeca koja kasno ustaju i ne trebaju onda taj popodnevni odmor, ali bi onda bilo dobro da naveče idu ranije u krevet. U suprotnom, ako odmore preko dana, onda skaču po kući do ponoći.
Maleni od moje drugarice ustaje kasno oko 10h, ne odmara preko dana, ali zato i ne ide na spavanje prije 23h. Jednostavno ima takav ritam, ne treba mu odmor, dobro napreduje, raspoložen je...takvo dijete!
Ali, opet mislim da, kad se može, treba pokušavati na tom odmoru preko dana...


(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:37:52   
ziki
IZVORNA PORUKA: emi7908


Ja u zadnje vrijeme imam strašnih problema sa Emanovim spavanjem. Prije je ustajao ujutro u7-8 i na posljepodnevno spavanje išao oko 12 do 14 pa navečer na spavanje oko 22 i kad je krenuo u vrtić malo se spavanje pomjerilo,ali ovih nekoliko dana djete je užasno nervozno i neće da zaspe prije 23:30pa čak i to profula ja šizim...
Pa sam pokušla da ukinem posljepodnevno spavanje ne bi li tako ranije zaspao ali ništa ista priča a uz to je još i nervozan strašno ake ne odspava malo.
Ne znam sama šta da radim user posted image

U generacijo i mi smo imali posle Nove koji je doceko par dana haosa sa ostajenajem do vrlo kasno al sva sreca proslo. Moja parola je da sto bolje spava preko dana bolje spava i po noci. Kako mali tako i veliki, ako ne spavaju  preko dana popodne je haos, nervozani, placljivi i svadljivntrogodisnjak. Ja krenem od sebe, prije neku noc sam pidzamu isekla sto me nazuljala jer nisam mogla da spavam, a ja sam odrasla kako je tek djeci kad su ne naspavana pa od te nervoze jos vise ne mogu da zaspu.
Emi tvoj djecak je vec veliki trebalo bi da mozete da se dogovorite da ako ode na vrijeme na spavanje nekoliko dana sedmicu.. dobije neku sitnicu kao nagrdau, mozda ga to malo motivise. Ja takaodje kazem da posle tog vremena pocinju filmovi za odrasle koji su i strasnji a ne oni koje mi gledamo od 8-9

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ukidanje popodnevnog sna
16.1.2012 12:38:12   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: mišur

I to je ritam koji imaju od rođenja i koji se ne remeti nikad i ni zbog čega-sve naše obaveze se podređuju prema njihovom ritmu spavanjauser posted image


I moje sijelo se završava u 20,00 da stignemo kući na mlijeko i počinak :)
Izuzetno su rijetke situacije da svoje obaveze/planove stavimo u prvi plan, kada je riječ o njenom spavanju, a pogotovo noćnom.

Ali, zaista ima djece koje su noćne ptice, i iskreno, meni je žao roditelja, koji baš nemaju vakta da si priušte trenutke samoće i odmora.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *