|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upaljene desni kod djece
16.11.2009 11:34:59   
MELLI
Valjda sam dobro navela naziv temeuser posted image
Evo o čemu se radi;
Moja kćerka (3 godine),prije par dana mi se žalila kako je boli zub,pogledala sam,nema ni jedan pokvaren zub.Prošlo je na tome.Nekoliko dana poslije kada je oprala zubiće na četkici sam primijetila krv.
Desni su izgledale nepromjenjeno,zubi takođe,znači uobičajeno je sve izgledalo,ona se takođe nije više žalila na bol.
Tek sinoć vidim,kako su joj i desni natekle do te mjere, da su joj gornju dvojku,gotovo pokrile u potpunosti.Prvo mi se učinilo da joj se zub slomio,jer je samo u vrhu viriouser posted image .Poslije sam skontala da su desni natečene.
Poslije nekoliko sati počele su da se crvene puno jače nego što je normalno.
"Čaprkajući" po zubima ugledam i na krajniku jednu malu gnojnu bubuljicuuser posted image user posted image

Danas je vodim da li zubaru ili pedijatru već ću odlučiti,ali dotle me zanima je li neko od vas imao ovakvih problema,kako ste se izborile s tim,koliko je proces liječenja trajao...?


Da napomenem,ona jede bez problema,malo je više razdražljiva,i jedinu smetnju koju vidim jeste kada pere zube, pa se vjerovatno četkicom povrijediuser posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:39:07   
MELLI
Hvala svima na iscrpnim odgovorima.Puno mi je značila vaša podrška.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:41:04   
Apotekarka
Nisam cula da netko ima takav problem ali misdlim da joj je vjerovatno neki zub pokvaren pa mozda od toga i bubuljica na krajniku tko zna...odvedi je zubaru...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:49:41   
Dinkica
mozda je bubuljica na krajniku mali gnojni cepic, to bi onda bio znak upale, i ja bih je odvela doktoru, a znam da je zalfija dobra za ispiranje usta u slucaju upala samo vjerovatno to malo teze ide kod djecice, sretno MELLI

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:50:43   
Dinkica

IZVORNA PORUKA: Dinkica

mozda je bubuljica na krajniku mali gnojni cepic, to bi onda bio znak upale, i ja bih je odvela doktoru, a znam da je zalfija dobra za ispiranje usta u slucaju upala samo vjerovatno to malo teze ide kod djecice, sretno MELLI

Zaboravih reci, ja bih otisla pedijatru

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:52:43   
MELLI
Apotekarka,Dinkica,
hvala na odgovorima,bili smo kod zubara i dobili lijek.Biće bolje za nekoliko dana.
Nadam se.
Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 20:57:51   
Dinkica

IZVORNA PORUKA: MELLI

Apotekarka,Dinkica,
hvala na odgovorima,bili smo kod zubara i dobili lijek.Biće bolje za nekoliko dana.
Nadam se.
Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.


user posted image Zna se nekad desiti da se odredjena tema jednostavno zatrpa nekim drugim temama i onda vise nije vidljiva, vazno je da je sve pod kontrolom, ipak si mirnija nakon posjete zubaru.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 21:04:43   
remzy
IZVORNA PORUKA: MELLI

Apotekarka,Dinkica,
hvala na odgovorima,bili smo kod zubara i dobili lijek.Biće bolje za nekoliko dana.
Nadam se.
Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.



ja se stvarno nisam stigla ranije javitiuser posted image
ujutro odvela Lamiju u skolu,pa nekakvi obaveza u gradu,pa Lamija iz skole,pa rucak,Amberi spavanje....sta ces obavete,ali evo me sad...
e ovako ,mom Fatihu se to desilo ima pola godine i odvedemo ga mi u hitnu,prvo pedijatru pa stomatologu
stomatolog mu zube namazao sa nekom vodicom(svi mu zubi zdravi)i rekao nam da ispira zalfijom 3-4 dana i pomoglo je,sto se tice desni,medutim on se i dalje zalio na bolove u ustima i mozes misliti imao gnojnu anginu ,jedva je dijete gutalo ,a ovi u hitnoj to nisu ni primjetili,kao izgleda prolazna upala grlauser posted image ,a problem je sto Fatih nije imao temperature pa nismo ni skontali ,sve dok mu i vrat nije "natekao"!!
i na kraju je zavrsio na 2 bocice OSPEN sirupa i na brisu grla i nosa,i naravno imao bakteriju,ali eto dobro se zavrsilo!!
nadam se da ce sve biti ok!! pusa tebi i malenoj!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upaljene desni kod djece
16.11.2009 21:35:43   
MELLI
Remzi sve je O.K.user posted image
Nemoj se pravdati,nego, ti mene zabrinu ,ženo.
Mi smo se zbog sezone gripe opredjelili za posjetu zubaru,manje su gužve,tiče se usne šupljine...
Konstatacija njegova je, upala desni,uzrok nije htio navoditi,Nagađao je može biti ovo,ili ono,bla bla bla...
Za tu bubuljicu nije htio ništa prokomentarisati,nego nam je dao neki gel da njim tretiramo desni nekoliko dana pa onda da dođemo na kontrolu.
Sad ,već sam rekla ,ne žali se ona ,više, toliko na bol,jedino joj smeta pranje zuba.
A čika zubo nam je rekao da moramo posebno sada prati te zubiće da ne bi došlo do infekcije.Njoj desni krvare i na najmanji dodir sa četkicom za zube,što predstavlja dodatni problem.
Eto kontrola je za par dana,pa ćemo vidjeti stanje.
Možda se odlučim i otići pedijatru,vidjećemo kako se situacija bude razvijala.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:19:41   
Anoniman
Joj baš ne mogu vjerovati da se niko nije javio ranije...... user posted image  user posted image user posted image
Nismo imali taj problem al samo da ti pošaljem user posted image user posted image user posted image  ljubi dječicu i svakako nam javi kako je.

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:23:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MELLI

Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.




Pa da si postavila temu o izgledu vagine ili nečemu što je vezano za istu vjerovatno bi dobila masu odgovora za čas!!! Ovako, upaljene desni..... i nisu baš interesantne.... pih user posted image  cccc

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:33:53   
acudesa
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: MELLI

Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.




Pa da si postavila temu o izgledu vagine ili nečemu što je vezano za istu vjerovatno bi dobila masu odgovora za čas!!! Ovako, upaljene desni..... i nisu baš interesantne.... pih user posted image  cccc

enisauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:35:59   
acudesa
Ja nisam vidjela temu jer je moj malac to prerastao, već sam i zaboravila šta i kako treba, pa pustim ove friške mame da napišu, one ipak bolje znaju..pusa meliuser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 17.11.2009 0:38:21 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:36:02   
MELLI
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: MELLI

Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.




Pa da si postavila temu o izgledu vagine ili nečemu što je vezano za istu vjerovatno bi dobila masu odgovora za čas!!! Ovako, upaljene desni..... i nisu baš interesantne.... pih user posted image  cccc
To me i jeste izbacilo iz kolosijekauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala ti Enisa svakako.
Usput,na ovom se forumu najviše priča o temama koje se najmanje tiču biti i sadržaja samog foruma-DJECE!

čast izuzecimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:40:44   
MELLI
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ja nisam vidjela temu jer je moj malac to prerastao, već sam i zaboravila šta i kako treba, pa pustim ove friške mame da napišu, ane ipak bolje znaju..pusa meliuser posted image

koliko je tvom malcu?(po tickeru 3 godine)
Hanni su tri godine idući mjesec.Malo mi mogu pomoći ove friške mame,mi imamo sve zube,znači nemamo problem sa desnima zbog rasta,nego sa upalom zubnog  mesauser posted image
pusa i tebiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:41:25   
remzy
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: MELLI

Malo sam samo ,ostala zatečena da se poslije toliko sati od postavljanja teme, niko nije javio.




Pa da si postavila temu o izgledu vagine ili nečemu što je vezano za istu vjerovatno bi dobila masu odgovora za čas!!! Ovako, upaljene desni..... i nisu baš interesantne.... pih user posted image  cccc





zivio glasnogovornik!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:47:06   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MELLI

IZVORNA PORUKA: acudesa

Ja nisam vidjela temu jer je moj malac to prerastao, već sam i zaboravila šta i kako treba, pa pustim ove friške mame da napišu, ane ipak bolje znaju..pusa meliuser posted image

koliko je tvom malcu?(po tickeru 3 godine)
Hanni su tri godine idući mjesec.Malo mi mogu pomoći ove friške mame,mi imamo sve zube,znači nemamo problem sa desnima zbog rasta,nego sa upalom zubnog  mesauser posted image
pusa i tebiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja mislila kod tebe mala beba kojoj tek niču zubi,sram me bilo, sorry melli, baš mi je žao ti svima na usluzi, a mi user posted image  ne znam mila, od čega li  joj je to? žalfija ti je najbolja za zubno meso, ako već pere zubiće onda bi trebalo i da zna izmućkati-joj, jel plače? ja nisam imala probleme sa tim...baš mi je žao

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:47:30   
remzy
melli nadam es da nije nista strasno i da ce malenoj za par dana biti bolje!!!

ja sam ti vec napisala kroz sta smo mi prosli ,i nadam se da nije ni blizu nasem iskustvu!!

p.s i da dodam da moja Lamija od samog nicanja zuba pa do ovih novih,stalnih,uvijek je imala problema sa tim upalama ,zalfija se djetetu i ogadilauser posted image
cak su joj se i fistulice pojavile ,ali vjeruj mi meni je zalfija pomagala i jedna pasta za zube SANSODIN,mi je narucili iz Austrije ,jer je puno bolja nego ova ovdje ,i mozes misliti da se Lamija cak ni na bolove zuba vise nezali!!user posted image

u svakom slucaju zelim ti puno srece i javljaj nam se sa rezultatima!!!
pusa tebi i princeziuser posted image user posted image

< Poruku je uredio remzy -- 17.11.2009 0:49:10 >


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:48:35   
acudesa
Je li joj išta bolje, ili je isto? samo ti žalfijom ispiri i to što ti je ljekar rekao, mislim da će uskoro biti uredu
i ja sam čula za ovu pastu Sansodin da je dobra, ali ne znam imaju li za djecu, ma imaju vjerovatno, jeste skupa ali..
mislim da je imaš i u našim apotekama za prvu pomoć

< Poruku je uredio acudesa -- 17.11.2009 0:50:22 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:55:47   
MELLI
Nit joj je bolje niti gore,tek smo počeli sa terapijom.Ne žali se ona jadna na to dok jede,nego samo kod pranja zuba.Već sam napisala,zubno meso je toliko natečeno da joj gornja dvica samo viri.Izgleda kao da tu ima slomljen zubuser posted image desni su se spustile skroz preko njega.
Da ne ponavljam koliko krvari dok to peremo.user posted image user posted image user posted image user posted image
Očekujemo poboljšanje do kraja sedmiceuser posted image
Svakako se javimuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:56:56   
acudesa
e, baš mi je žao što ne vidjeh ranije....ja sam kontala neka tvoja stara tema, melliuser posted image  grize me savjestuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:59:46   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MELLI

Nit joj je bolje niti gore,tek smo počeli sa terapijom.Ne žali se ona jadna na to dok jede,nego samo kod pranja zuba.Već sam napisala,zubno meso je toliko natečeno da joj gornja dvica samo viri.Izgleda kao da tu ima slomljen zubuser posted image desni su se spustile skroz preko njega.
Da ne ponavljam koliko krvari dok to peremo.user posted image user posted image user posted image user posted image
Očekujemo poboljšanje do kraja sedmiceuser posted image
Svakako se javimuser posted image


kako si opisala baš je gadno, ali neka bar jede, to je jako važno...a, ne bi bilo loše da bar nazoveš pedijatra da pitašuser posted image  jer ovaj je rekao svoje za zube, a šta je sa grlom? možda se upala proširilauser posted image  duša draga

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 0:59:54   
MELLI
'ajd bona user posted image user posted image user posted image
u nezgodno vrijeme sam postavila temu,anonimni me pretekao sa vaginom i kome je poslije takve teme još do dječijih zubauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ljubim ja tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 1:02:35   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MELLI

'ajd bona user posted image user posted image user posted image
u nezgodno vrijeme sam postavila temu,anonimni me pretekao sa vaginom i kome je poslije takve teme još do dječijih zubauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ljubim ja tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image samo da vršnjakinji bude bolje, vjeruj da mi je još više zbog toga žao

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Upaljene desni kod djece
17.11.2009 1:06:14   
MELLI
grlo nije čak ni crveno,samo ta neka mala bubuljičica na jednom krajniku stojiuser posted image

Ma vidjeću sutra,poslije podne da je odvedem kada su manje gužve u bolnici.Ako mi ona još pokupi kakav virus u bolnici(a garant hoće,svaki put joj se nešto tamo "primi"),onda mi je to gotovo 100%  da će se i Haris od nje razboliti i eto mi duplih problema.user posted image
Vidjeću kako se situacija bude sutra odvijala.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *