|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:08:17   
ivanak
Dobar dan.
Ne želim se hvaliti, ali imam ruku za pravljenje kolača i torti.
Uštosila sam se sa ticinim, šlagom, glazurom, sitnim kolačima.... tako da budući da sam na porodiljnom, htjela bi početi peči kolače i torte i prodavati.
Sad, zanima me kako to kod vas ide i kako se dogovara cijena sitnih kolača ( po kilu, po komadu ), cijene torti...
Kako da krenem, od oglasa u novinama, kako????


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:14:43   
nikita
U Ljubuskom je kilo suhih kolaca 17 km... to je sto ti ja mogu pomoci, svaka cast na ideji nadam se da ce ti uspjeti

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:23:20   
mamine oci
da si bliza pa da udruzimo snage RrR -kolacici:)sretno u svakom slucaju

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:26:32   
emma.L
Svaka čast i sretno u realizaciji ideje! I divim se kako ti i to pada na pamet uz dvoje puzavaca user posted image user posted image . Ja za rođendan naručila jednu tortu, a drugu ću praviti, pa samo gledam da što jednostavniji recept nađem user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:27:57   
emma.L
Eh, da, s obzirom da će prodaja najbolje ići oko Božića, mislim da ti je pametno već sada razglasiti i podijeliti male paketiće u par trgovina da probaju. Nadam se da će se kroz dva mjeseca namnožiti mušterije (još ćeš se i pokajati kud krenu, koja će navala biti user posted image ).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:34:28   
chuci
za svaku tortu moraš sračunati koliko su ti koštali sastojci (sve do u gram uključujući i brašno pa makar išle samo dvije kašike) i na o dodati dio novca koji računaš da je potreban za ruke, odnosno tvoj trud.
meni je npr majstor stolar uzimao 50% cijene materijala za ruke, znači ako je materijal sam 100 KM, onda je sve zajedno 150 KM.

a onda napišeš cijenu sitnih kolača po kg, torti po broju kusova, ili veličini otprilike i naravno zavisno i od toga čime je ukrašavaš

sretno


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:36:12   
ivanak
A čuj treba što zaraditi pa ako prođe, još bolje.
E i imaš pravo da da napravim po nekoliko kolačića da se proba... ipak kad ljudi vide i probaju, to će biti još bolje...
A ne bi ja za toliko prodavala, za manje, bar na početku. A kad bi mi krenulo... nakon nekog vremena ( godina... ) možda bi otvorila i svoj slastičarski obrt... ali tek kad bi vidila da se to isplati


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:41:17   
muaaa
Ivanakuser posted image user posted image i sretno ti bilo,i ja radim kolacice, i sitne i krupneuser posted image user posted image  i torte.Za cijene moras vidjti kako se krecu kod vas i najbitnije ti je da je tvoj proizvod kvalitetan sto ne sumnjam....i da bude prepoznatljiv.Malo je potesko plasirati proizvod u moru istih.Ali optimisti opstajuuser posted image user posted image .Jos jednom SRETNO

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:50:43   
chuci
što se tiče plasiranja proizvoda mislim da to najčeće ide preko prijatelja. oni jeli kolače kod tebe, bili dobri, ti ih sad sve nazoveš (i one što urijetko dođu) i kažeš da počinješ prodaju pa ako im trebadne bla bla.

ja ne bi formirala cijenu na osnovu cijene tržišnih proizvoda (što ne znači da je ne trebaš uzeti u obzir), već kak osam napisala na osnovu sastojaka. često se te domaće torte prave sa puno kvalitetnijim, dakle i skupljim sastojcima (puter-margarin-palmin margarin) nego ove občne poslastičarske.

joj ja kad kupim tortu a u njoj umjesto fila šlag sa pola kašike čokolade u prahu (jer je kakao preskup) i jednom kašikom palminog margarina (jer je najjeftiniji) hoće mi nešto biti. više ni ne kupujem.

možeš preko pp zamoliti mamu1 - elmini da ti da savjeta. možda žena neće ovako javno tajne zanata da odaje.

< Poruku je uredio chuci -- 12.10.2010 16:51:16 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 16:52:19   
muaaa
Kad sam pocela razmisljati da se bavim ovim puno sam citala o ovim cijenama,i uvjek nailazila na jedno....utroseni materijal X 3.Zasto 3????Materijal,brasno puter.......i ostalo,voda, struja, deterdzenti...i na kraju ruke.Mada ja nisam jos nikada naplatil ovo X 3 user posted image user posted image user posted image .Nekako mi puno recimo utrosim za tortu 30km e hajde sada x3 to je 90 km....to je po meni bas puno reci musterijiuser posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 17:01:05   
ivanak
Znam i ja za tu opciju x3, jer mi je mama radila u obračunu... pa ona kaže ako ćeš prodavati, ide ti tako... I meni je to nekako skupo... Ja sam neki dan napravila tortu na kat, potrošila sam otprilike 200 kn i kad to preračunaš, malo previše.
Kažeš, mamu1... ona se bavi s time... pošaljem pp pa valjda ću štogod saznati


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 17:04:53   
maja78 RR
ja sam prije par godina prodavala sitne kolace kad nisam radila i kg mi je bio 20 KM, islo je, samo sto se ja nisam nigdje reklamirala vec su prijatelji nosili uzorak u firmu
cijenu sam formirala materijal + struja, voda + ruke
ipak su to domaci kolaci koji se razlikuju od slasticarskih koji imaju drugi oblik isti ukus

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 18:38:49   
muaaa
Pa naravno da su drugaciji domaci,ja licno jos nikada nisam stavila margarin u kolace ili torte...izuzev ako je u pitanju krema koje se namoze stisnuti bez margarina i onda radim pola pola.A licno mi je lakse napraviti bilo kakvu tortu, nego racimo sitne... breskvice,koje su user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 18:43:12   
muaaa
Ali u svakom slucaju isplati se,pogotovo nekome ko recimo neradi i ko voli oko kolacica raditi....ja licno uzivamuser posted image user posted image user posted image  a uzivam i jesti isteuser posted image user posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 18:49:11   
maja78 RR
pa naravno, ja tad nisam radila pa sam se tako snalazila
a i inace ih volim i praviti i jesti kao i ti :)))))))))))

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 18:51:08   
maja78 RR
mogla bi se opet aktivirati jer opet ne radim :))))

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 20:14:33   
ivana st
Ivanak ideja je odlična user posted image !
Počmeš kao što si rekla na malo a ako dobro krene uvijek se to može pretvoriti i u ozbiljan posao.
Čini mi se da je ok cijena pola-pola. Koliko potrošiš za materijal toliko uzmeš i za ruke, ali one koje imaju iskustva sa kolačima vjerojatno će te moći bolje uputiti.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 20:15:51   
muaaa

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

mogla bi se opet aktivirati jer opet ne radim :))))


Pa nije to losa ideja,jos ako imas svoje musterije od prije onda pun pogodakuser posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 20:26:33   
merima_s
Ja sam zadnjih mjesec dana okupirana zeljom da otvorim neku radnjicu u kojoj bih prodavala samo keksice. Ko god je probao odusevio se i hvalio na sva usta. Neki dan sam bas babi za rodjendan napravila dvije vrste i fino upakovala u celofan, tako je fino izgledalo da jos nisu ni otpakovali (keksice su probali kod mene)  Danas sam bas nasla i kako se prave kutijice za poklone u koje se mogu pakovati, evo mozes pogledati ovdje, nije uopste tesko: http://www.do-it-yourself-gifts.com/gift-boxes.html
Ni sama ne znam kako da pocnem. Razmisljala sam mozda na baby bazar doci pa pocas_titi zenice, mozda bi to bio dobar pocetak.

< Poruku je uredio merima_s -- 12.10.2010 20:39:25 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 20:39:53   
muaaa
Ma vjeruj i ja razmisljam,okupirana sam tim,jer masta je cudo ja isto pakujem u celofan pa masnica i ko vidi to odusevi se.Rado bih otvorila neki obrt, pa neznam aBd vidjecemo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 21:32:29   
maja78 RR
evo ovako je to kod mene izgledalo, meksi kolaci gore, "tvrdji" dole

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 21:35:35   
Hanady RR
majo jeli ovo tvoja lična slika....
ako jeste molim te započni biznis ovo je njami skrozuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 21:39:36   
maja78 RR
jeste moja licna :)
to sam ja prodavala prije par godina kad sam bila bez posla :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 21:45:39   
Visnja RR
narucujem ! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Usluga prodaje kolača i torti
12.10.2010 21:46:25   
muaaa
Ovako i ja pakujem na malo, ali kad su vece kolicine u pitanju onda uzmem kutije pa u njih pakujem.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *