|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 10:26:20   
dinaa
Moja curica ih je sama napipala na vratu i kaze boli je na dodir.Nevide se golim okom nego samo pod prstima se osjete i velicine su graska,ima ih dva,nalaze se na vratu ispod uha.Bili smo jutros kod dr.ali moramo kasnije kod pedijatra pa da vidimo sta dalje.
Moram li reci da ludim od brigeuser posted image
Je li neko imao slicno iskustvo i kako se to zavrsilo,bila bih vam zahvalna da to podijelite samnom.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 11:11:30   
dinaa
Niko nije imao slicno iskustvo?Dobro drago mi je da je tako,odvedoh ja svoju ljepoticu pedijatru.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 11:14:33   
Hanady RR
E draga...ja čekam da s ejavite...
ja sma ti napisla naše iksustvo...

al da ti jažem ako to ne otiče...to može biti ''zasotatak'' od neke upale prije...
nemoj brinuti...
ima kod nas gerberka ovdje na forumu, njen sin sa 6 mjeseci mu se pojavili ti čvorići i sada stoje...smao ih prate a radili su nalaze na mononukleozu nema je, al jesu limfociti uvećani...kaćžu oivuče se to...
njemu je ostalo do neke prehlade, od prije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 11:22:17   
Ramona11
Dosuse nije kod malenog vec kod mene...
Pojavili mi se ti cvorici od upale koju vucem vec mjesec dana.
Pored doze antibiotika meni i dalje crvenkasto grlo i kasljem.
Ne brini, sigurno je od upale. Evo i mene jutros boli na dodir.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 11:35:15   
canim
Kod moje često znaju biti malo uvecani ti cvorovi, evo i sad na dodir ih mogu osjetiti, ona ima jako osjetljivo grlo pa cesto ima upale i gnojne angine. Ja sam pitala možda prije godinu dana pedijatra za te čvorova odgovor sam dobila da je to kod djece normalno i da ništa ne brinem.

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 11:51:37   
Emica_sa
Ja imam to,nemam nikakvu upalu,barem je nalazi nisu pokazali,niti me bolilo grlo uopce ikada,trebala sam raditi UZV vrata da vide tacno sta je,ali nisam uradilauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 12:57:50   
dinaa
Vratismo se od pedijatra.Dobila antibiotik Panklav i pikovit,uraditi masu nekih nalaza i uz to jos neki testuser posted image nisam zapamtila kako se zove ali sve to nakon sto ispije antibiotik.Doktorica kaze nemoze nista reci dok ne uradimo sve te nalaze..Eto nadam se da ce na kraju biti sve u redu.Hvala vam drage moje!!!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:00:38   
Hanady RR
Koji test...
de pročitaj šta piše...jel piše negdje Elissa ili EBV...

jel joj crveno grlo...mislim na osnovu čega antibiotikuser posted image upaljeni čvorovi ili ???
pikovit bi mi imao logik u smislu B vitamina...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:03:57   
dinaa
Vidi sad nam je dala samo recept za antibiotik a u utorak iduci da dodjem pa ce dati uputnicu za nalaze i test joj pocinje nekako sa M cini mi se,a antibiotik kaze zbog tih cvorica,grlo je ok.Vidjela sam da mora uraditi i one nalaze ALT,AST itd...

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:10:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dinaa

Vidi sad nam je dala samo recept za antibiotik a u utorak iduci da dodjem pa ce dati uputnicu za nalaze i test joj pocinje nekako sa M cini mi se,a antibiotik kaze zbog tih cvorica,grlo je ok.Vidjela sam da mora uraditi i one nalaze ALT,AST itd...


sad ja ne bih da ti pametujem...niti da budem doktorica stavrno...
al ovo mi pokazuje da postoji mogućnost mononukleoze ...
sad ako jeste ista antibiotik na nju bi bio užas popiti...

možda doktorica misli da je smao u pitanju upala tih čvorova pa ako je ne rješi antibiotik onda da ide na priču o mononukleozi...

ja i to razumijem jer nije oteknuto dijete gdje su čvorovi i moguće da jeste upala istih...
samo ipak ja bih AST i ALT uradila prije nego dam antibiotik i sadašenjag iskustva...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:10:48   
jednaa
moj mali je u pretprošli četvrtak dobio visoku turu i pojavile su mu se zlijezde na oko vidljive ispod usiju jedna je velicine veceg oraha a s druge strane je nesto manja... Bili smo kod ORL i imao je jaku upalu srednjeg uha, čak nas je poslala da slikamo te zlijezde rtg snimak...
sada nakon 7 boca Triax-a i 5 dana augmentina zlijezde su jos uvjek vidljive ali su znatno manje...
to je moje iskustvo s malim...

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:14:40   
dinaa
E pitala sam ja da uradim odmah danas te nalaze ali njeno misljenje je takvo kakvo je.Mislim bas sam rastrgana niti raditi nesto na svoju ruku niti cekati nesto.
Ovo mi dugo sedam dana da cekam.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:18:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dinaa

E pitala sam ja da uradim odmah danas te nalaze ali njeno misljenje je takvo kakvo je.Mislim bas sam rastrgana niti raditi nesto na svoju ruku niti cekati nesto.
Ovo mi dugo sedam dana da cekam.


ma vidi nešto doktor je doktor...
sigurno ona zna i po igledu nih, napipavanju...danu kad ste ih primjetili...
ne bih se ni ja mješala....
garant će se to i povući do vas...jer resimo kod nas ej baš baš nateklo....a vi ih napipate a nema otoka...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:43:07   
Emica_sa
Pa mozes i privatno ja mislim uraditi AST i ALT,ne kontam na osnovu cega antibotik,je li ona vadila ikakve nalazeuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 13:51:08   
dinaa
Danas je jos jedan djecak bio isto stanje kao i kod nas samo kod njega je bas vidljivo oteklo a kod moje nije kazem vam samo pod prstima se osjeti.

Emice nije radila nalaze nikakve a nemam ja gdje privatno uraditi nalaze,naravno kad je dijete u pitanju nista nije daleko ali u mom gradicu nemam gdje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 16:37:04   
mamina princeza
moj E (9 mjeseci) isto ima uvecan cvoric na vratu. nasla sam mu prije nekih 10ak dana mozd aje bio i prije. vadili nalaze kks i crp. crp malo uvecan , kks ok i limfociti u granicama. jel imi trebamo raditi taj test na mononukleozu sta mislite

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 16:41:31   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

moj E (9 mjeseci) isto ima uvecan cvoric na vratu. nasla sam mu prije nekih 10ak dana mozd aje bio i prije. vadili nalaze kks i crp. crp malo uvecan , kks ok i limfociti u granicama. jel imi trebamo raditi taj test na mononukleozu sta mislite


Ma ne,odakle njemu mono,ne briniuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 16:50:57   
coki
Da se i ja javim, ..., rijetko pišem, ali Vas čitam. Glede čvorića na vratu. ... U petak sam izašla sa sinom 3, 5 godina iz bolnice. Ležali smo sedam dana na infektivnom. Sumnjali na mononukleozu???!!! Medjutim nije, uspostavilo se da je angina, ..., počelo sa temperaturom, i uvečani čvorići. Pedijatar nas uputi u lab. KKS, AST, ALT, ... Nalazi CRP uvećan, monociti uvećani, jetreni enzimi AST i ALT uredni. Pošalje nas na infektivno, ..., pregleda nas doktor i kaže ne mislim da je mononukleoza, ..., da nam ospen sirup i uputi da radimo bris nosa i grla, reuma test, i serum na EBV virus. I kaže nam na kontrolu u petak sa novom laboratorijom KKS. To je kao srijeda. U četvrtak uradimo reuma test na Ilidži, Briseve, ... i serum na EBV na DIP-u. U petak kontrola. I dalje temperatura, groznica, ..., ospen mi povrati. U petak na infektivno, ..., ostave nas u bolnici, kao i iscrpljen, ..., a i zbog ospena, ..., da vide šta će. U subotu mu uključe pencilin injekcije, ...., primao ih do sada petka prošlog kada su nas i otpustili. Svi nalazi uredu, brisevi, reuma testovi i serum na EBV svi negativni. Doktori dali dijagnozu Angina lacunaris. Hvala bogu prošlo je, ..., fino mi jede, ..., A sve je počelo nekako od septembra, polaskom u vrtić, curi nosić, malo grlo, ..., pa opet ispočetka. To je naše iskustvo. Pozdrav i sretno.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 16:53:49   
M kao Mama
moja starija je isto bila sklona ovim čvorićima, znači svaki put kada napipam, znam ide red temperature, gla, antibiotika, i na kraju se uspostavi da je sve to od krajnika,

mlađa, neki dan joj napipa, u subotu temperatura od danas na antibioticima, a kažu da hoće i od zuba, a hoće i od mononukleoze, tako da eto treba uzeti u obzir što više stručnih mišljena,

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 16:54:03   
coki
I da čvorići su bili veličine lješnika, ..., ali su se vidjeli i golim okom da su uvečani.

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 20:31:51   
Pingvina
Slucajno nabasah na temu..pa mozda uspijem da te utjesim.
Nemam djece, ali mama kaze (a i ja ih se sjecam) da sam imala ispod usiju bolne, mekane cvorice svaki put pred bilo kakvu epidemiju-ali NIKAD bolovala nista nisam.user posted image user posted image user posted image Znaci dijete koje nije popilo antibiotik do 10 godine. More pretraga su mi radili.Bila sam i u bolnici na lezanju...nista nisu otkrili. Objasnjenje je bilo- imunitet koji burno reaguje na svaki i najmanji napad. Od te burne reakcije dodje do bujanja limfnih cvorova i zato sam ih uspjevala napipati u tim periodima.
Od srca vam zelim srecu, i zdravu djecicu...Pozdrav!!!

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu coki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uvecani limfni cvorici
27.11.2012 21:24:29   
beban
A ima nas još sa tim čvorićima prošle godine nas i hematolog vidio, nasekirali se nezna se ali kod nas bilo od angine sve smo obišli infektolog, hematolog i dan danas ih ima na opip, sretno

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uvecani limfni cvorici
1.12.2012 20:48:19   
almondray
Nazalost i ja imam iskustvo sa cvoricima. Prvi put prije par godina se pojavili na vratu kod malog,ali ne ispod vilice nego ispod usiju . Ped.nam prepise antibiotik koji je kontrainikacija u slucaju mononukleoze sto je dovelo do jos veceg oticanja nakon samo jednog dana. Onda nas je poslala infektologu koji je potvrdio mono. Trebali su mjeseci da se smanje a i danas su vidljive golim okom. Drugi put su mu otekle ispod vilice,na desnoj strani jace i dvije su bile ,ne znam ime napamet. Turu je imao 7 dana ,10 dana pio almacin i primio 7 pencilina. Upoznali nas i infektolog i pedijatar na gradini i orl i domaci ped. I zubar ,niko nije siguran od cega se razbolio ali preporuka je bila vadjenje kvarnih zubica. To je bilo prije 2mj.sad su se malo povukle. Haman nije tolko strasno jer je cesta pojava sudeci po vasim komentarima.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uvecani limfni cvorici
5.12.2012 22:49:42   
dinaa
Eh da se javim poslije uradjenih nalaza.Kod moje curice obicni virus u pitanju nalazi svi su uredni i pokazuju da je virusno.Jutros smo uradili i taj neki mono test i bice za sedam dana gotov ali dr.kaze trebao bi biti u redu obzirom da su i ostali ok.
Tako da ona bezveze na virus popi antibiotik i evo je juce prokasljala ko velika.Ali dobro je sad sam bar mirna sto se cvorica tice.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uvecani limfni cvorici
11.12.2012 22:11:07   
magbi
kod mog djecaka stalno je ta zljezda sa desne strane doktori su rekli da mu je to od krajnika jer ima prirodno uveceane krajnike,zbog toga teze guta i slab mu je apetit ,ujutro kad ustane uz usne supljine mu se osjeti ko da je kiiseli kupus,rijesenje je vadjene krajnika e sad,nemogu da budem pametna ipak ti krajnici stite pluca sta i kako

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *