|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaš osjećaj?????
27.7.2009 14:26:42   
medica
Mozda otvaram temu na pogresnom mjestu ali molim moderatore da se ne ljute jer ni sama ne znam gdje bi je otvorila...

Ja sam se u zadnje vrijeme malo udebljala i nisam to plaho ni primjecivala dok me od nekidan nije prvo jetrva pitala a jesil to ti trudna, pa onda odem kod drugarice i ona postavlja isto pitanje i jucer odem na slatku kod kone kcerka joj se udala i ona isto pita user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

uopste vam ne mogu opisati kako se glupo, bezveze.......osjecam............imam osjecaj kao da me sazalijevaju kao dvije godine je u braku a nista od bebe...........a ne znam jednostavno me zanima jel se jos neko osjecao ovako kao ?????

ja zaista imam preveliku zelju za bebom ali mm uvijek govori dok ovo pa dok ono helem uvijek ima neki razlog i zbog toga se osjecam glupo :(((((

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 21:15:36 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 14:39:52   
anteaa
pozdrav.
mene osobno nikad nisu previse zanimala tudja misljenja o meni.to i tebi preporucujem.mene su zalili sto sam mlad aostela trudna,sto se user posted image moramuser posted image udat i tako te bezvezarije.udala se,brak super,dobili i drugu bebicu.sta me tko ima zalit.ja nesto radim kad ja to hocuuser posted image .
ti i tvoj muz valjda znate kad i sta treba radit.bitno je da se vi kolko-tolko slazete u svojim zivotnim odlukama.

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 15:22:29   
Lilipop
Medica, vjeruj mi i ja se isto tako osecam, neznam kolko imas ti godina al u meni je 31 uskoro 32 sto vise otezava stvari, jer kod mene pored svega se javlja i pitanje: pa sto cekate, jel si ti svesna koliko imas godina? user posted image
Pa si mislim: Ne, bas sam to tebe htela da pitam da mi kazes koliko sam stara..katasrofa ziva, al stacesuser posted image

_____________________________

3 x IUI -0
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 15:30:31   
leonora
Lakše mi je sada kad znam da nisam jedina kojoj to smeta i izluđujeuser posted image user posted image user posted image . I mene nervira kada me pitaju pa šta čekate, radi li se šta po tom pitanju, ma sve ih zanima, za poluditi...Pa sve skeniraju u predjelu stomaka, jednom će mi pući film i ima da ih sve marshnem...

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 15:38:27   
nella
ja sam se davno prestala sekirati radi toga, evo upravo maloprije me je jedna totalno nebitna gospodja pitala jesam li trudna?na takve komentare se uopste ne obazirem,nekad sam se znala radi toga isplakat, ali valjda vrijeme ucini svoje.
ja inace 4 god cekam  na svoju user posted image , ne gubim nadu, jer znam da ce ona pronaci put do svoje mamice!!!

zato draga moja Medice ne trebas se uopste lose osjecat zbog tudjih misljenja i pitanja, toga ce uvijek biti, a do tebe je kako ces reagovati na to!

< Poruku je uredio nella -- 27.7.2009 15:39:15 >


_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu leonora)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 15:52:01   
Anushka
meni je ubjedljivo najgore bilo kad me pogledaju ili pokusaju dodirnuti za stomak i znacajno pitaju "ima li sta novo"- uhhh

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 16:32:05   
dojbinica
ja sam se u početku tako osjećala, ali sada mi je čisto svjedno šta drugi misle, jesam li ili nisam, to je moja stvar, a one koje to sekira neka čekaju 9 mjeseci, pa neka budu sto posto sigurna, da li sam.Svijet je se uvijek sikirao za tuđu brigu.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 16:44:05   
dzeni_nl
i mene to jako nervira, svi nesto zapitkivaju sto mene, sto meni blize ljude. mama mi kad god se cujemo prenosi kako je ispitivaju ima li sta novog kod mene, pa sta cekam itd. nana najvise ispitiva, ali njoj toliko i ne zamjerim sto me glami, jer ona misli da se ja cuvam i da jos ne zelim dijecu, ali on je stara zena pa joj ne uzimam svaku za zlo. imam i jednu prijateljicu koja me svaki put pita radi li se sta na bebici, pa sta cekas, hajde drugi put kad se cujemo da bude pozitivnih vijesti, pa jel se cuvas ili ne nece da se zakaci?user posted image ja stalno nalazim neke izgovore, ali mi sve vise ta pitanja smetaju. posebno sam sad osjetljiva poslije spontanog, jer nikome nismo govorili za tudnocu, pa tako i da niko ne zna za spontani, e jos to da saznaju pa ne bi prestali da pricaju o meni i da me sazaljevaju.user posted image

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 16:54:33   
scarlett
Mogu samo reći: naša posla!
Izgleda da sve koje nismo odmah ostale user posted image imamo ili smo imale isti problem.

Suprug i ja nismo odmah htjeli bebu, ali i da se desilo neplanski opet bi smo se radovali. Prošlo je 1,5 god. dok se nismo odlučili i srećom odmah je uspjelo.
Ali u međuvremenu sam prošla isto sve kao i vi. Za one koji nisu puno ranije čuli da se udajem, pa im je moje vjenčanje bilo iznenadno, govorili su da sam se udala zbog trudnoće. Opet kad su kasnije vidjeli da to nije tačno stalno su zapitkivali, da sam se ja osjećala kao da se stalno nekome moram pravdati.
Obzirom da sam malo krupnije građe, uvijek mi je stomo bio malo izražen, tako da je i to bunilo ljude, baš mi je žao, hehehe...

Dešavalo se da čak i moju mamu zaustave i pitaju jeli to ima novine i kada ona kaže da nema još ništa, onda su je znali i ubjeđivati da ona kao nije u toku da sam ja garant user posted image .

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 17:02:19   
Dragička


meni je ubjedljivo najgore bilo kad me pogledaju ili pokusaju dodirnuti za stomak i znacajno pitaju "ima li sta novo"- uhhh

tad bi da imam pušku na njih zapucala

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 19:03:25   
bucko
Uh...Ja na izletu sa svojima, sjedi tata pored nane, a ja preko puta njih. Čujem šapuće ona njemu "Jel' trudna?" i išareti na meneuser posted image Kaže tata "Ne znam, pitaj je." I ne pita ona, jer je valjda vidjela moju facu. Priča druga: komšinica me srela nakon iha-haj i bup-"Jesi trudna?". A ja još oduvijek ima stomačića, nisam džabe "Bucko". I onda se ja ko u šali pravdam (čuj, pravdam), "Ma jok, ja sam oduvjek trbušasta!"A najrađe bi vrisnula...Posebno zbog onog dijela što je Medica rekla "ja zaista imam preveliku zelju za bebom ali mm uvijek govori dok ovo pa dok ono "...Zato mi dođe da im svima kažem "NISAM!NISAM TRUDNA!Neće On, pitajte njega što nisam???"Al  On je posebna priča u svemu, pa da vas ne odvlačim daleko. Helem, kad god ko ima priliku, šmekne me i kao slučajno pita..Ups, nije da mahalmuser posted image

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 19:28:40   
forumashica
Medica,
ne dopusti da osjecaji tvoje okoline budu i tvoji osjecaji.
Znam i sama kako je to kad ti, i to veoma cesto ljudi koji ti nisu toliko bliski, postavljaju takva pitanja. I ne zaustavljaju se samo na tome nego pocinju jos i analizirati: "Pa imas gotovo 32 godine, pa imate sve uvjete, pa sta cekate, pa vrijeme je..."
Na pocetku mi je to bilo isto tako tesko, kasnije sam postala bezobrazna kao i oni i odgovarala da mrzim djecu, a sada mi je svejedno pogotovo kada obratim paznju ko mi sve postavlja takva pitanja. Uostalom, stvari privatnog zivota su u sferi privatnog i da to nisu, ne bismo zivjeli u vremenu koje se obiljezava i kao civilizirano. Naposljetku, ti koji postavljaju takva pitanja ocito nisu upoznati sa osnovnim postulatima kulture koju je moguce steci kroz kucni odgoj. Zato nemoj gubiti vrijeme na njihove gluposti.

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 20:18:27   
rose
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

i mene to jako nervira, svi nesto zapitkivaju sto mene, sto meni blize ljude. mama mi kad god se cujemo prenosi kako je ispitivaju ima li sta novog kod mene, pa sta cekam itd. nana najvise ispitiva, ali njoj toliko i ne zamjerim sto me glami, jer ona misli da se ja cuvam i da jos ne zelim dijecu, ali on je stara zena pa joj ne uzimam svaku za zlo. imam i jednu prijateljicu koja me svaki put pita radi li se sta na bebici, pa sta cekas, hajde drugi put kad se cujemo da bude pozitivnih vijesti, pa jel se cuvas ili ne nece da se zakaci?user posted image ja stalno nalazim neke izgovore, ali mi sve vise ta pitanja smetaju. posebno sam sad osjetljiva poslije spontanog, jer nikome nismo govorili za tudnocu, pa tako i da niko ne zna za spontani, e jos to da saznaju pa ne bi prestali da pricaju o meni i da me sazaljevaju.user posted image


i kod mene slicno..u braku smo godinu dana a kada sam prije par mjeseci ostala trudna i uskoro imala spontani...nikom nisam ni govorila za trudnocu...+ u zadnjih par godina sam sklona debljanju...mozda i zbog godina (32) i zbog sjedeceg posla...pa su vec poceli da ispituju...neki dan me rodica pita pred mamom jesam li trudna ili sam se udebljala...onda mama svako malo pominje i prizeljkuje unuce (uvijek s osmjehom kazem, trudit cemo se user posted image )...mislim da bi mi uskoro trebale napraviti majice s printom u visini stomaka "ne, nisam trudna" user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 21:04:19   
Anoniman
dvije i pol god. bila u braku, nisam imala djete... 1000 pitanja je bilo sta cekate, sto me je zamalo dovelo do sloma zivaca, jer je bilo problema sa zanosenjem... pa jos kad te neko tako pita, jos vise da poludis... tesko je objasniti ljudima kakav je to osjecaj kad zelis svim srcem svom dusom da postanes roditelj, da ne spavas nocima zbog toga, da ludis, da pucas... jos ti oni sipaju so na ranu... ali to moze razumjeti samo zena koja to dozivi...
moj bi savjet bio svakoj koja se nalazi u takvoj situaciji, da pokusa sto hladnije reagovati na takvo pitanje (iako znam da je to vrlo tesko) i ne dozvoliti da to jos vise utice na stanje u kojem se nalazite... makar pokusajte zbog sebe...
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 23:39:24   
ledy blue
Ja mislim da svaka od nas kada smo se udale,,bile smo na strucnom promatranju. sto rodbine. sto prijatellja...sto radoznalih poznanika
Prvo te zagledaju da vide jesi li trudna dosla u brak..pa ti na kalendaru krizaju dane dok ne istekne 9.mjeseci...i onda ''aha nece biti sedmance''
E poslije te zagledaju i pitaju..ali iskreno mene su pitali ''ima li sta novo'' sto je dobro ..jer se uvjek mozes praviti kinez i kao ne kontas na sta se to ''novo'' odnosi...
I tako godine prolaze...a oni jos pomalo zagledaju...zagledaju....Oni najhrabriji upitaju .imal sta novo...  ja opet kinez...
I odmjeraju velicinu stomaka....
I opet gledaju...
OCI IM ISPALE VISE...PA STA GLEDAJU VISE...A AKO IH ZANIMA STA IMA NOVO NEK GLEDAJU DNEVNIK...JER JA I AKO BUDEM IKAD user posted image ....MA IMA DA PREKO VIJESTI OBAVIJESTIM SVE RADOZNALE

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 23:44:12   
adja
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Ja mislim da svaka od nas kada smo se udale,,bile smo na strucnom promatranju. sto rodbine. sto prijatellja...sto radoznalih poznanika
Prvo te zagledaju da vide jesi li trudna dosla u brak..pa ti na kalendaru krizaju dane dok ne istekne 9.mjeseci...i onda ''aha nece biti sedmance''
E poslije te zagledaju i pitaju..ali iskreno mene su pitali ''ima li sta novo'' sto je dobro ..jer se uvjek mozes praviti kinez i kao ne kontas na sta se to ''novo'' odnosi...
I tako godine prolaze...a oni jos pomalo zagledaju...zagledaju....Oni najhrabriji upitaju .imal sta novo...  ja opet kinez...
I odmjeraju velicinu stomaka....
I opet gledaju...
OCI IM ISPALE VISE...PA STA GLEDAJU VISE...A AKO IH ZANIMA STA IMA NOVO NEK GLEDAJU DNEVNIK...JER JA I AKO BUDEM IKAD user posted image ....MA IMA DA PREKO VIJESTI OBAVIJESTIM SVE RADOZNALE


Tako je to kod nas bolje vodit racuna o tudjem zivotu nego svom. Zato prst u uho i bas te briga i zapjevaj im u inat.

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vas osjecaj?????
27.7.2009 23:53:31   
Lulu_
i smo bili u braku 3,5 godine i namjerno nismo htjeli djecu...ali bili je jako primitivnih osoba koje su mene tako drsko pitale za to,kao da ih se tice
mene moja mama i svekrva za to nikad nisu pitale pa nece ni drugi
i kad je jedna poznanica tako rekla i vi cete ako bog da valjda nekad dobit djete,tad sam joj pred svima rekla da izvadi iste sekunde nos iz mojih stvari jer je se to ne tice...nikad me niko vise nije pitao...
ne bih trpila te zenturace nikako.odmah pocnem mlatit jezikomuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 10:00:50   
medica
user posted image user posted image user posted image

Drage moje neki postovi su me i nasmijali :)) ali eto nekako je covjeku lakse kad vidi da nije to samo kod mene, nego da se i druge zene susrecu sa istim problemom

hvala vam sto se se javile na ovu moju temu :)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 10:06:37   
ledy blue
Draga moja Medika..ja nisam skontala koliko ste u braku ..al ima jedna sreca u toj nesreci...stvarno kako godine prolaze..odustaju polako. jer vec to smatraiju izgubljenim slucajem...a i hvala bogu stize podmaladak...novi bracni parovi..koji moraju proci isti tretman zagledanja i odmjeravanja....pa ne mogu ti radoznalci stici na sve strane...

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 10:26:17   
Chuchi
Nas mentalitet je cudo jedno! Lulu_ i Lady Blue user posted image user posted image
I mene su mjerkali kad sam prvi put bila trudna user posted image naravno imali su razloga, al niko se nije smio usuditi i
pitati jesam li trudnauser posted image Mada se nista konkretno ne bi desilo ni da su pitali, vjerovatno bi ostali zacudjeni i
nikoga vise nikada ne bi smjeli pitati user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 10:34:26   
MAZA 84
Veliki pozdrav  od mene,čitajući dobih želju da se i ja javim na ovu temu,kao prvo znam kako se osjećate jer sam i ja to prošla od radne sredine pa do rodbine i sve mi je to stvaralo još veći pritisak i nisam ostajala u drugom stanju.user posted image
Nisam mogla da razumijem takve osobe koje te pitaju svaki dan "Ima li šta nova" ili "Šta čekate",ja lično smatram da je to privatna stvar.Ali takav je narod i ti što pitaju, imam osjećaj da vole tuđe zlo nego svoje dobro.Ali da kažem i ovo,u mojoj sredini znam dva para koji su nakon 12 god.dobili bebu a drugi nakon 7 god.Znači nada uvijek ostaje.
Ja sam user posted image i za mj.posajem mama.Sretno svima i glavu gore!user posted image
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 10:46:18   
mnn
medica ne sekiraj se...ja sam rodila pa me pitaju kad če drugo a ja kažem da če mali ostati jedinac....a oni me svi gledaju u čudu...pa kako to...ti i mm niste jedinci...e pa tako ..kažem i odem.

ljudi i njihova pitanja, kad nisam imala maloga isto su me to pitali...što čekate...e kad te to pitaju reci penziju..pa ču onda.user posted image user posted image user posted image  glavu gore i ne sekiraj se doči če beba.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu MAZA 84)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 11:27:01   
dzeni_nl
covjek zaista ne zna kako bi postupao sa takvim ljudima.
ako im grubo odgovoris ona si bezobrazna, nesmije te se nista pitati, pa onda pocinje vidis ona sigurno ima problema sa zatrudnjenjem dok je tako arogantna
a ako im fino odgovaras, oni onda nikada prestat sa ispitivanjima, pa dosta sto sama mucim muku, jos mi trebate i vi pristajat na tu muku.

izgleda kako god postupis prema njima na glasu si i uvijek meta ogovaranja, a kod mene u komsiluku sve nove mladice su vec rodile ili su trudne, pa se onda postavlja pitanje vidis one su sve radile na tome samo ti nisi, pa ZASTO?

i jednu izjavu koju sam cula od koje se najezim svaki put kad se sjetim: ona se udala prije tebe, a jadnica jos nije trudna!

pa halo ba odkud tebi pravu da za nekog kazes jadnica odkud ti znas sta je razlog zasto ona nije trudna, a sutra kad se i ti udas mozda ne budes odmahimala dijete, pa ces da vidis kako je kad ti neko nesto tako govori.

uhh sad sam bas ljuta.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vas osjecaj?????
28.7.2009 11:44:37   
Anoniman
Što prije oguglaš to bolje za tebe... Moraš smisliti dobar odgovor koji će ti uvijek biti spreman kada te neko tako nešto pita, tipa: "To je stvar mene i MM, ne znam zašto vas to zanima", "Ne razmišljamo još o tome" (nikad takvim mahalušama nemoj dati do znanja da se trudite), "Bit će jednog dana, kad za to dođe vrijeme, ako Bog da" i sl.
I mene su zagledali i zapitkivali, čak mi je jedna radnica na poslu, vidjevši me da pijem neke vitamine koje pijem već godinama, savjetovala da pijem macinu travu, a ja je kao u čudu pitala: A što će to meni?!.  Jednom se čak ta ista, dok sam uvodila učenike u učionicu, proderala preko hodnika: Ima l' šta?... a ja joj istim tonom odgovorila: Nema ništa, šta ima kod vas (a ona ima oko 50).
Doživjela sam i da me radnice na poslu pljeskaju po zadnjici, kad se stomačić već vidio... a i da me pitaju: Mala, šta si ti to radila po mraku? (odgovor je bio: Nemojte da vam sad pričam detaljno)
Moraš shvatiti da je tvoja intima samo tvoja... niko u nju ne smije da zadire.  Nažalost, ili nasreću, sa takvim mahalušama moraš otresito i drsko!

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vaš osjećaj?????
28.7.2009 12:08:47   
delfin
IZVORNA PORUKA: Anushka

meni je ubjedljivo najgore bilo kad me pogledaju ili pokusaju dodirnuti za stomak i znacajno pitaju "ima li sta novo"- uhhh


I mene to izluđuje, pogotova baš ta koja me pipkala ona ostala trudnauser posted image . Aprestali su me "skenirati" ili ja to više ne primjećujem.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 21:15:59 >


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *