|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaš posao
9.8.2008 12:39:32   
amlatifa
Drage moje damice. Moje pitanje koliko dnevno radite u svojoj firmi dali vaš šefovi iscrpljuju? Dal radite subotom i nedjeljom i kako sve to utiče na Vas?
Ja lično radim po 9 sati dnevno pa čak i subotom imam samo nedjelju i nemam vremena ni zašto kad dođem kući isto sam trkaća kokoš. Interesuje me Vaše mišljenje i Vaš stav dali žene previše rade i kako Vi izvršavate svoje kućne obaveze.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaš posao
9.8.2008 14:18:42   
dacy
ja radim osam sati dnevno, subotu svaku drugu, tj. po potrebi. Sto se tice kucanskih obaveza za sada sve stignem, ali kako ce biti kada dodje beba...user posted image
uglavnom, vazno je napomenuti da ne radim vise, morala sam prestati prosli mjesec, tako da sada neke poslove sto sam trebala na poslu radim kod kuce i ne zalim se....niko mi ne visi nad glavom user posted image

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaš posao
9.8.2008 15:30:51   
Vedica
ja radim 8 sati od ponedjeljka do petka, subotu i nedjelju imam slobodnu (posto radim u skoli) i vise ja sebi nabacam nekih obaveza nego direktor sam
sto se tice kucnih obaveza dobro kaze dacy sada sustizem al kada dodje beba to cemo vidjeti, uostalom i MM pomaze u kucanskim poslovima pa se ne zalim


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaš posao
9.8.2008 15:45:36   
mamsi
Radim u knjigovodstvu privatne firme i zadovoljna sam poslom,8 sati dnevno od pon-petka,subotom od 8-12,svaka četvrta slobodna,kad ima puno posla ostajem prekovremeno.Sve u svemu ok je.Kad dođem kući čekaju mu standardne obaveze kao i sve vas,a od kojih se nekad više umorim nego na poslu.Bitno se dobro organizovati i probati pronaći malo vremena i za sebe i za odmor od svega.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaš posao
11.8.2008 12:49:51   
Blue rose RR
Radim klasičnih 8 - sati, naravno vikend slobodan, (još uvijek), šefovi, kao i većina drugih šefova...šefuju.
Ali sve u svemu, zavoljela sam svoj posao, i ne dozvoljavam da me izrabljuju (mrze kada im zakon stavim pod nos).
Teško je koliko to određene situacije same po sebi nametnu...raditi sa (ne)ljudima je samo po sebi komplikovano, pa stoga dajem sve od sebe (a to je ono što mrzim kod sebe) user posted image

< Poruku je uredio maryam amina -- 11.8.2008 12:52:34 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaš posao
11.8.2008 13:06:09   
budućamama
I ja sam jedna od sretnica koje rade pon-pet od 8-16 sati, vikendi neradniuser posted image . Što reče M Amina, šefovi šefuju i to nije ništa novo. Navikla sam na to i radim svoj posao najbolje što mogu...
Ipak, u 16,00 mi ne završava radni dan, jer se s vrata presvlačim u "radnu monduru" za posao po kući, oko šporeta, veša, krpa i deterdženata. Par mojih dobrih prijateljica je unajmilo neku tetu da im dođe sedmično i obavi sve sitne i krupne poslove po kući i tvrde da im je to veliko olakšanje, a ja se još uvijek sama borim sa svim.
Nemamo djece i ne znam kako će biti kada i bebe stignu, ali mislim da ću se samo reorganizovati i opet sve sama raditi. Sama sebi najviše vjerujemuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaš posao
11.8.2008 13:11:36   
haida
I ja radim pon-pet od 8-16 sati....i jako sam sretna što je to tako....nekad se i malo ranije izađe...npr. petkom.

Prije godinu sam promijenila firmu i sad mi je pravo super....nemam nekog ko mi visi iznad vrata i traži mi dlaku u jajetu....
Imam direktora koji me nikako ne kontroliše....ponekad normalno zamoli da šta uradim ali to je normalno....

Subote hB ne radim tako da stignem i te kućne poslove preko vikenda sve da završim...
Kako je kuća jako zahtjevna radim nekad popodne i kada kući dođem....
Nadam se da će te navike sve ostati i kad dođe druga beba aBd.

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaš posao
11.8.2008 15:21:48   
amlatifa
Baš mi je drago zbog Vas ja svako jutro ustajem u 6 i dolazim kući oko 17:00 subotom radim do 13:00 tako da mi je to naj naj dan jer kad nedjelja dođe lijepo mi se plače. Al šta mogu kad je tako i nema ništa bolje od ovoga bar u privatnim firmama. PUSA ZA VAS SVE

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaš posao
11.8.2008 15:35:05   
makana
ja nekad imam osjećaj da nisam dala sto posto
nekad da sam na izmaku snage
sve zavisi kako se organizujem i kako i da li druge uključim u obaveze
radim svaki dan po osam, nekad manje ili više sati, i svaki peti vikend full dežura što je trpljivo
međutim moj posao se nastavlja kada dođem kući gdje me čeka sve što kuća traži, od čistoće do pripreme obroka, nekad se provlačim pa ne odradim sve, ostavljam za sutra, ali se u posljednje vrijeme trudim da svake večeri odradim bar jedan dio posla do vikenda kako bih bila što više slobodna i oslobođena obaveza ako idemo negdje u skitnju
na žalost, uprkos tome što i moja jača polovina ima udjela u obavezama većina stvari koja se tiču kuće je moje i nekad ne uspijevam da sve obavim kako treba ili kako želim, ali sam prestala da sebe okrivljavam ili forsiram što se toga tičeuser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu amlatifa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaš posao
11.8.2008 16:28:23   
Happy
međutim moj posao se nastavlja kada dođem kući gdje me čeka sve što kuća traži, od čistoće do pripreme obroka, nekad se provlačim pa ne odradim sve, ostavljam za sutra, ali se u posljednje vrijeme trudim da svake večeri odradim bar jedan dio posla do vikenda kako bih bila što više slobodna i oslobođena obaveza ako idemo negdje u skitnju
na žalost, uprkos tome što i moja jača polovina ima udjela u obavezama većina stvari koja se tiču kuće je moje i nekad ne uspijevam da sve obavim kako treba ili kako želim, ali sam prestala da sebe okrivljavam ili forsiram što se toga tiče
IZVORNA PORUKA: makana

Ne znam šta bih vam rekla.... Ja izađem u 8.15 (blizu mi posao), kući sam oko 17.30... Stižem sve, ali jedva....
DOk skuham, jedemo, isutširam se to je već 20.00  i za šta sam ja tada... A sada pogotovo umorna non stop, samo bih spavala... i tako dan za danom....

Baš budem ljuta nekada na sebe u šta prođe....Još dok user posted image ako Bog da dođe....

ALi eto tako nam je iizgleda svima user posted image


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaš posao
11.8.2008 17:25:52   
RAJA
Ja radim od 7 do 16
ali isto tako tu moj posao nije gotov
idem po djecu u vrtic pa kuci rucak,sudi i jos milion drugih obaveza i pripreme za sljedeci dan i tako sve u krug 
Dobro je koliko moze sa dvoje djece, sve u svemu stignem na vrijeme sve obaviti vazna je organizacija   

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaš posao
11.8.2008 17:45:16   
malecka60
Ja trenutno ne radim nigdje. Na birou sam prijavljena.
Ali radila sam u dvije firme. U jednoj i nije bilo tako lose. Radno vrijeme od 09:00-17:00 i svaka treca subota od 09:00-13:00. Medjutim, poslovi koje sam obavljala imali su jednim dijelom veze sa mojom strukom, a drugim dijelom nije bilo nikakve veze, moja nezaiteresovanost i gazdino "tjeranje" da naucim, su prevagnuli i dala sam otkaz.
U drugoj firmi je bilo GROZNO!!! user posted image Ustajanje u 06:00, radno vrijeme od 07:00, ali ti jos kaze da MORAS doci u 06:45 na posao i biti do 19:00. Svaka subota je bila radna, ma grozno. Ja sam bila toliko umorna da sam se i razboljela. Bila sam na bolovanju i nisam se vise ni vratila na posao, jer sam u toku bolovanja dobila otkaz. Iako sam mogla tuziti firmu, nisam. Ma nije mi ni zao sto sam prestala raditi. Kad se sjetim samo koja sifra je direktor i na kraju svo to maltretiranje i iskoristavanje i omalovazavanje, fuj.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaš posao
11.8.2008 18:10:49   
Amelaa RR
Ovdje sam rekorederka radim od pon do subote od 08:00 do 19:00....takav mi grah pao...


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaš posao
11.8.2008 23:28:00   
Romali
Kad čitam da većina vas radi do 16 h i duže user posted image ,  shvatim da se ne smijem žaliti. Doduše, tek sad imam bebu, dosad je bio neobavezan život u dvoje. Sad će se sve promijeniti, ali imam fore do jan-feb da se organizujem- tada se vraćam na posao.
Inače, provedem otprilike 5 h na poslu, jer radim u školi,ali veliki dio posla nosim kući  ( svakodnevne pripreme, pisanje i ocjenjivanje testova, diktata, zadaća... ). Ipak se to svede na manje od 8h dnevno. Vikendi i državni praznici su slobodni. Moj nadređeni je ok i s njim nemam problema, dok god radim svoj posao kako treba. Nema nekog posebnog fizičkog umora, samo psihičko opterećenje.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaš posao
12.8.2008 10:01:06   
Gigana
Izlazim iz kuće u 8:15 i vraćam se u 17:15, ne radim vikendima, pa nastojim da tokom sedmice uradim što više kućanskih poslova, da bi za vikend mogla imati više vremena sa bebicom i mužem.
Posao mi nije toliko zahtjevan, kako kad, ali svejedno, da samo sjediš cijeli dan u firmi, opet moraš biti "u firmi", ne možeš nigdje izaći.
Savjet: ne pretjerujte sa čišćenjem i pospremanjem, nigdje vam neće pobjeći, trudite se da poslije posla budete sa svojim voljenima što više, barem dok je ljeta, jer evo i ljeto je na izmaku. 

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaš posao
12.8.2008 10:37:13   
*sunce*
eehh moje radno vrijeme je od 8.30 do 16.30 petkom do 16.00 al pobjegne se ponekad ranije user posted image  po cio dan sjedim kuckam mada zadnjih mjeseci kuckam samo na forumima jer posla nema user posted image  al bitno da plata ide user posted image
što se tiče samog posla fizički je prelagan jer već reko samo sjedim i kuckam al zato psihički pretežak jer se valja dobro preračunat u glavi i na digitronu da ne bi ušla u minus kod nekog klijenta pa valja namirit iz svog džepa a većinom bude potrebna brzina jer je berza takva user posted image i obično se ne radi o par stotina km već o hiljadama user posted image
što se tiče obaveza po kući uvijek ih ima ali se je ne opterećujem s tim ja i mm sami pa ne naprzni se toliko većinom kad dođem s posla ako smo već oboje stigli jedemo i izvalimo se gledat tv, odspavamo pa nekad posle ako šta poradim dobro je ako ne nikom ništa user posted image  prije sam ja usisavala i briskala prašinu svaki dan a sad je vala obrišem heftano user posted image  il kad se gosti najave user posted image
što bi moj čojk reko hebla te prašina čuvaj sebe odmaraj se.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaš posao
21.8.2008 17:59:02   
glavobolja
Ja se ne bih smjela žaliti, jer radim divan posao - prosvjetni sam radnik.Međutim, ono što je katastrofa je to što smo pretrpani papirologijom, pa to pomalo guši, a i zaista ogroman dio posla nosimo kući. Onaj ko nema dodirnih tačaka sa prosvjetarima misli da je naše da odradimo 4 - 5 sati u učionici i onda prst u uho.
Međutim, kad se malo osvrnem oko sebe zaista nemam obraza da se jadam.


_____________________________

Zahra

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vaš posao
21.8.2008 18:01:15   
lamka
kod mene je fleksibilno radno vrijeme.dodem na posao otprilike oko 13:00 i ostajem do 19:00-20:00 sati a ako imam obaveza odem kuci i ranije.ali ja bih voljela da radim ujutro pa da imama cijeli dan na raspolaganju ovako dok dijete odvedem u obdaniste dok rasklonim po kuci i pospremim ,napravim rucak vrijeme je na posao a ja vec umorna i kad doeem dijete me pozeli pa moram s njom skakati i igrati se (slatka obaveza) tako da cesto s njom znam zaspati u 21:00 - 21:30
nista novo jer se ustaje u 7 s tim sto sam zaboravila reci da raedim svaki dan od ponedeljaka do nedelje a ako mm ima obaveza onda mi je radno vreijeme duze.


< Poruku je uredio lamka -- 21.8.2008 18:02:16 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaš posao
21.8.2008 21:25:45   
Skvo RR
Meni je radno vrijeme od 9-17 h. Sada kako sam trudna radim krace do 15 h, osim ako nije neka frkica. Vikendi su mi neradni...zadovoljna sam poslom.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaš posao
22.8.2008 16:54:45   
iva1974
radim u smjenama 7-19 pa 19-07 pa dva dana free.Zadovoljna????Pa jesam plaćom ali bas poslom i ne toliko,malo je dosadan da nekazem zatupljujući

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vaš posao
22.8.2008 16:57:06   
mali
J aradim u dvije smjene 8-16,10:18h,radni svaki treći vikend s tim što tad odmaram ćet. i petak...Ma zadovoljna sam u principu kada vidim šta sve ljudi rade za malo novca dobro mi jeuser posted image

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vaš posao
22.8.2008 17:12:04   
M kao Mama
Uh, da mi je ova pamet, i one godine od prije nekih sedam osam godina unazad, kako bi bila pametnija, nikada ne bih zalutala u ovu profesiju u kojoj sam sada ili ako bi zalutala kopala bih i nogama i rukama da se usloličim u neku državnu firmu,


radim u privatnoj firmi, na posao moram doći do 8,30, a kiada ću izači, kako moj šef kaže: "Mi smo novinari, a ne prodavači ljubičica".
Taj isti šef je osoba zbog koje bi koliko sutra napustila ovaj kolektiv, samo da imam drugu opciju, ali sada je tako kako, a tako je da radim od pon. do petka, svaka druga nedjelja radna, a i na koju ne radiš moraš ostaviti materijal da ne bi radila, praznici se rade svi, helem, tako , mi je kako mi je, ali bi voljela da je bolje

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vaš posao
22.8.2008 20:00:02   
bucko
posao mi je super...na početku sam mislila "nisam se za ovo školovala" ali sad je ok...od 8 do 16, kad nisam u kancelariji dođem kući i ranije...vikende nikad ne radimuser posted image a što se tiče kućnih obaveza, poslušala sam savjet jedne tete...radnim danima, poslije posla radim po malo po kući, malo prašine, usisivač, krpe i kupatilo, tako da sam vikendom oslobođena toga...vjerovatno će sve da padne u vodu kad baby dođe aBd, ali ću se truditi da bar malo zadržim ovaj ritam...probajte, vidjećete da je super kad u sub ujutro ne moraš reći mr.usisivaču dobro jutro...samo tvoj dan (i MM ako ne radiuser posted image )

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vaš posao
22.8.2008 21:04:12   
yugo
moj posao je takav da se nekad radi dan-noc,a nekada sto kazu normalno, od 8-16.ipak jako volim svoj posao, ne mogu se zaliti ni na platu ni na radno vrijeme, samo na to sto je ponekad jako stresno.obzirom da smo na budzetu, tu je i dobar godisnji odmor.sve ne bi bilo upola dobro da nemam supruga koji ni jedan posao ne smatra iskljucivo zenskim, tako da zajednickim snagama zavrsimo sve kucne obaveze, pa i generalke za kratko vrijeme.e, kad abda dodje beba, vidjecemo kako cemo se snalaziti sa obavezama

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vaš posao
16.9.2008 0:05:01   
camm
sad ne radim a kada sam radila imala sam samo nedjelju slobodnu

radila sam svaki dan po 8 sati.plata  je bila skromna .

sad ne bih radila za te pare.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu yugo)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *