|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
19.12.2010 17:20:08   
edin_i_armina
Neznam da li je ova tema vec izasla ali me bas zanima u kojoj drzavi zivite, koje su prednosti a koje su i mane.
Hvala unaprijed

_____________________________

Alissia 03.10.2005
Melina 26.10.2006
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
19.12.2010 17:23:28   
milenium
živim u bih.može se svašta radit a da te ne kazne,to su mane.a prednosti-to istouser posted image user posted image

(odgovor članu edin_i_armina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
19.12.2010 17:27:27   
Hannica
Zivim u BiH i nemam vreman da pisem sve mane koji zivot u njoj donosi.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
19.12.2010 17:48:54   
taurus
šta napisati o zemlji u kojoj vlada korupcija na svakom korakuuser posted image user posted image user posted image
gdje su ljudi nezaposleni a i oni koji rade nisu baš zadovoljni
i sve tako redom da ne nabrajam
i opet ja ne znam kako bih živjela negdje drugo....
pitate se zašto
zato što su svi moji u ovoj zemlji, zato što uvijek imam na koga da se oslonim, da pozovem, da razgovaram
da popijemo kafu, roštiljamo, napravimo dernek "onako" bez razloga...
mislim da našeg mentatliteta i načina života nema nigdje
da je lako-nije...
ali eto opet se svi nekako snađemo i nađemo način da iz ništa napravimo nešto, pa ako treba od toga ništa još i da podijelimo drugima
e zato volim ovu zemljuuser posted image

< Poruku je uredio taurus -- 19.12.2010 17:49:55 >

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
19.12.2010 18:50:56   
amelova zena
user posted image sta da kazem,nije idealno.potpisujem prethodni post,sve je do rijeci tacno.ali da me neko pita bi li otisla u ameriku i tamo podizaja svoju djecu,ne bih ni za kakve pare.ima ovdje jos dobrih ljudi,koji bi te digli sa ceste ,kad padnes ili dali ti komad hljeba da zaisces.A ima i onih zapadnjackih gadosti,pedofilije,ubistava,silovanja,gej zajednica....samo u manjoj mjeri.-

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:01:54   
Mjeseceva Pratilja

Zivim u Islamskoj Republici Egipat. Iz ovog naziva, drzava u kojoj zivim zove se Egipat. Nazalost.
Ne odudara mnogo od Bosne, vjeruj mi.
Ne svida se politicka osnova ove zemlje. Zemlja je demokratska. Predsjednik koji vlada 30 godina i njegovi bliski saradnici sve do smrti. Imas pravo glasa, a kao da nemas. Na izbornom listicu dobijes par kandidata za predsjednika zemlje i u slucaju da ne glasas za doticnog Mubareci vodzu, listic se ponistava. Zemlja je zatvorenog karaktera. Kupujemo kruh iz Francuske, piletinu iz Brazila, meso iz Australije, mlijeko iz Danske jer je domaca privreda jako nisko spala. Jako los odnos sa zemljama u regionu. Ukoliko zelim skoknuti tamo negdje sa druge strane pustinje, trebam vizu. Zabranjene su demonstracije, protesti, revolucije. Pravo glasa je mrtvo slovo na papiru. Svaka rijec okrenuta protiv Drzave znaci odlazak u zatvor. I to ne bilo kakav zatvor..:( Nazalost. Nakon robije, dobijes zabranu dolaska u svoju maticu i upravo zbog toga mnogi intelektualci Egipcani zive u Velikoj Britaniji, Kataru gdje se postuje i ne kaznjava javna rijec. Nadam se da ne citaju moj post na RR-u inace..:) :S
Niske i jadne place radnicima. Policija, armija uzivaju veliki ugled. Toliki da mogu serbez uci u restoran, naruciti jelo i izici i ne platiti jer imaju pravo na to dok sa dr strane ljudi prose kruh. I da..Ne smijes mu traziti novac ukoliko ti sam ne plati. Plase se perioda sultanstva kao djavo krsta te vrlo cesto na meni ostanu oci zbog sarene marame koja im mirise na Tursku. Cesto cujem komentare u trgovini tipa: Ona kupuje samo turske proizvode. :)
Mentalitet je takav da voli mnogo pricati, a slabo sta primijeniti. Iz svakog coska ces dobijati savjete i od muskaraca i od zena nevezano za njihovu profesiju, iskustvo..Jer se to podrazumijeva. Teze ka tzv. zapadu te ne skidaju obucu prilikom ulaska u kucu i jos ce se pojedine hanume naci uvrijedene kada ih zamolis da skinu obucu jer je to tvoj izraz nepostovanja prema njima..A ja ko ja..I mene patkica zaboli ko ce sta pomisliti pa pokazem gdje je toalet ako bas zele oprati noge ili vrata, ukoliko zele promijeniti pravac kretanja. Korektno, nema sta!
Ono sto me nadasve boli jeste naziv ove zemlje..Onaj puni..IR Egipat..Ne mirise na islam, cistocu, muslimane. Katkad imam osjecaj da sam medu onima koji primjenjuju samo ono sto im odgovara iz Svete Knjige, a ostalo odbacuju..Ali hvala Bogu medu ovih Bog zna koliko miliona muslimana i nesto malo sitno krscana ovi beteri i kvazi insani su sitnica.
Gledam kroz roza naocale, ocima punim optimizma u nadi da cu dozivjeti dan da ce se nesto promijeniti.
Sve dok mi ne promijenimo ovaj cemer u nasim dusama, ne obrisemo prasinu nece se ni ovaj cemer oko nas promijeniti. Trudim se, pokusavam biti uzorna cekajuci sve ma ne bi li komsinica prestala prosipati vodu sa balkona meni na balkon, ili bacati smece okolo..
Nije sve tako crno ali je crno cesto pa otud i ne vidim neku vedriju i svjetliju boju. Zeljela bih vidjeti pravi pomak u politici, privredi, obrazovanju..A ne razmisljati hoce li neka moja rijec dovesti me u zatvor ovaj ili onaj..Zeljela bih lanuti ono pravo bosanski i lupiti sakom od stol i kazati Dosta! Ali ne mogu..Ne jos. Imam svoj curetak kojeg cu odgajati. Ona treba mamu, a muz treba suprugu pa cu se strpiti i nekako isaretom, istiha raditi..Tiha voda i brjegove nosi..Ja bih da sam tiha voda.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu amelova zena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:12:56   
Niina
Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat ko što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:14:53   
Niina
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja


Zivim u Islamskoj Republici Egipat. Iz ovog naziva, drzava u kojoj zivim zove se Egipat. Nazalost.
Ne odudara mnogo od Bosne, vjeruj mi.
Ne svida se politicka osnova ove zemlje. Zemlja je demokratska. Predsjednik koji vlada 30 godina i njegovi bliski saradnici sve do smrti. Imas pravo glasa, a kao da nemas. Na izbornom listicu dobijes par kandidata za predsjednika zemlje i u slucaju da ne glasas za doticnog Mubareci vodzu, listic se ponistava. Zemlja je zatvorenog karaktera. Kupujemo kruh iz Francuske, piletinu iz Brazila, meso iz Australije, mlijeko iz Danske jer je domaca privreda jako nisko spala. Jako los odnos sa zemljama u regionu. Ukoliko zelim skoknuti tamo negdje sa druge strane pustinje, trebam vizu. Zabranjene su demonstracije, protesti, revolucije. Pravo glasa je mrtvo slovo na papiru. Svaka rijec okrenuta protiv Drzave znaci odlazak u zatvor. I to ne bilo kakav zatvor..:( Nazalost. Nakon robije, dobijes zabranu dolaska u svoju maticu i upravo zbog toga mnogi intelektualci Egipcani zive u Velikoj Britaniji, Kataru gdje se postuje i ne kaznjava javna rijec. Nadam se da ne citaju moj post na RR-u inace..:) :S
Niske i jadne place radnicima. Policija, armija uzivaju veliki ugled. Toliki da mogu serbez uci u restoran, naruciti jelo i izici i ne platiti jer imaju pravo na to dok sa dr strane ljudi prose kruh. I da..Ne smijes mu traziti novac ukoliko ti sam ne plati. Plase se perioda sultanstva kao djavo krsta te vrlo cesto na meni ostanu oci zbog sarene marame koja im mirise na Tursku. Cesto cujem komentare u trgovini tipa: Ona kupuje samo turske proizvode. :)
Mentalitet je takav da voli mnogo pricati, a slabo sta primijeniti. Iz svakog coska ces dobijati savjete i od muskaraca i od zena nevezano za njihovu profesiju, iskustvo..Jer se to podrazumijeva. Teze ka tzv. zapadu te ne skidaju obucu prilikom ulaska u kucu i jos ce se pojedine hanume naci uvrijedene kada ih zamolis da skinu obucu jer je to tvoj izraz nepostovanja prema njima..A ja ko ja..I mene patkica zaboli ko ce sta pomisliti pa pokazem gdje je toalet ako bas zele oprati noge ili vrata, ukoliko zele promijeniti pravac kretanja. Korektno, nema sta!
Ono sto me nadasve boli jeste naziv ove zemlje..Onaj puni..IR Egipat..Ne mirise na islam, cistocu, muslimane. Katkad imam osjecaj da sam medu onima koji primjenjuju samo ono sto im odgovara iz Svete Knjige, a ostalo odbacuju..Ali hvala Bogu medu ovih Bog zna koliko miliona muslimana i nesto malo sitno krscana ovi beteri i kvazi insani su sitnica.
Gledam kroz roza naocale, ocima punim optimizma u nadi da cu dozivjeti dan da ce se nesto promijeniti.
Sve dok mi ne promijenimo ovaj cemer u nasim dusama, ne obrisemo prasinu nece se ni ovaj cemer oko nas promijeniti. Trudim se, pokusavam biti uzorna cekajuci sve ma ne bi li komsinica prestala prosipati vodu sa balkona meni na balkon, ili bacati smece okolo..
Nije sve tako crno ali je crno cesto pa otud i ne vidim neku vedriju i svjetliju boju. Zeljela bih vidjeti pravi pomak u politici, privredi, obrazovanju..A ne razmisljati hoce li neka moja rijec dovesti me u zatvor ovaj ili onaj..Zeljela bih lanuti ono pravo bosanski i lupiti sakom od stol i kazati Dosta! Ali ne mogu..Ne jos. Imam svoj curetak kojeg cu odgajati. Ona treba mamu, a muz treba suprugu pa cu se strpiti i nekako isaretom, istiha raditi..Tiha voda i brjegove nosi..Ja bih da sam tiha voda.



uh Egipat, ima se tu jos toga za dodat....bila sam jednom 15 dana kao turista i bila ocarana...i onda mjesec dana kao zarmjena studenata...i tad mi se zgadio...


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:26:22   
Mjeseceva Pratilja
Da, Niina, jer tretman turiste je dosta drugaciji nego tretman studenta, gradanina..
Mene srklet na nerad, nemar uhvati da bih redom marisala..user posted image  A za nered i bezobrazluk uvela bih masne novcane kazne.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:38:09   
Niina
a kaz uzmes da nikad ne dodju na vrijeme, pa uzmes njehove rodbinke brakove, pa ta izrazena klasna raslojavana, a tek brak...to je vec visoka matematika...i tako u nedogled....i onda mi neko kaze kako bi volio zivjeti na istoku...ne bude mi nikako jasno

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:42:13   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Niina

a kaz uzmes da nikad ne dodju na vrijeme, pa uzmes njehove rodbinke brakove, pa ta izrazena klasna raslojavana, a tek brak...to je vec visoka matematika...i tako u nedogled....i onda mi neko kaze kako bi volio zivjeti na istoku...ne bude mi nikako jasno

Istok je lijep ali i u mome stanu. Ne na ulici. user posted image
Ja sam se jako posvadala i naljutila na muzevu sestru koja ima sina, djecaka od godinu i pol, kada mi je odmah nakon poroda nazvala, cestitala i rekla: Super. Vise se ne trebamo brinuti za mladu! Cak me je pitala je li ih prihvatamo..Rekoh: Gdje?
Boze sacuvaj. A kod mene..Jedna glava, 100 jezika, cini mi se. Tad ju je moj muz zamolio da mi vise ne izlazi u susret sa takvim prijedlozima ukoliko zelimo ocuvati normalne porodicne odnose.
Klasna raslojavanja..Svekrvina mama je porijeklom Turkinja. Uzas zivi. Svaki put se spominje to tursko porijeklo. Upitala sam ih: A kakve veze vi zivi imate sa mrtvima? I to Turcima? Ne razumijem..
Brak je jedna posebna prica..Zaista. Jako zalosno. Boga mi.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 0:44:36   
Mjeseceva Pratilja
Heh..Po ovome sto si ti navela, a ja preskocila, moj muz nije Egipcanin..I neki clanovi porodice mu to zamjere. user posted image
A sto kaze Ivo iz one jedne serije..Ma fucka mi se..user posted image
Meni vise ti ispadi ne smetaju. Na pocetku mi je bilo tesko i cini mi se da sam osip dobijala od besmislenosti.
Dzaba je..Svasta pod nebeskom kapom.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 2:27:18   
Anoniman
Zivim u DK od 94-e godine...Meni super, znam kad mi je plata, znam koliko uvijek tacno u bobu, imam pravo glasa, zalbe...U ovoj zemlji svi imaju pravo nasvoje misljenje...Ovdje sve funkcionise, o svemu se brine...O starim ljudima,djeci, studentima,zivotinjama, narkomanima,nezaposlenim, jedino sto mi se ne dopada je blag zakon,za moj pojam preblag.... max 16 godina im je dozivotna....Mada se poslednjuih par god i onifataju za glavu jer se kriminalitet sve vise povecava, valjda naprave ijedan alkatraz ubrzo ..
P.S jos jedna stvar koja mi se pomalo nesvidja su njihove rodbinske veze...Ovdje cim djeca napune 16 sele od roditeljai nekako su strani jedni drugima,uvijek se najavljuju za dolazak ,ugovaraju po 5 dana...

< Poruku je uredio MarinaDK -- 20.12.2010 2:32:27 >

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 3:46:31   
Galicia
Meni je ovdje fino. Snasla se dobro, uvijek moze bolje a i gore. Ja sam stala tamo gdje je meni super i gdje sebe mogu vidjeti da normalno zivim i da mi nista ne fali. Na politiku se bas i ne obazirem, jer me zaboli neka stvar. Tite vise nigdje nema nazalost.  Bitno je da je meni i mojima dobro. Zakon ne prekrsavam, niti mi pada na pamet da to uradim, a i da prekrsim znam da me kazna ne moze zaobici.
Mjeseceva, pa i ostale, ovo vazi za vas. Kako vi mozete ziviti u zemlji ako vam se ne svidja? Cemu onda svrha zivota u drugoj zemlji?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 12:56:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

Meni je ovdje fino. Snasla se dobro, uvijek moze bolje a i gore. Ja sam stala tamo gdje je meni super i gdje sebe mogu vidjeti da normalno zivim i da mi nista ne fali. Na politiku se bas i ne obazirem, jer me zaboli neka stvar. Tite vise nigdje nema nazalost.  Bitno je da je meni i mojima dobro. Zakon ne prekrsavam, niti mi pada na pamet da to uradim, a i da prekrsim znam da me kazna ne moze zaobici.
Mjeseceva, pa i ostale, ovo vazi za vas. Kako vi mozete ziviti u zemlji ako vam se ne svidja? Cemu onda svrha zivota u drugoj zemlji?


Evo odgovor ja sam dio ove zemlje i vec sam na slicnoj temi napisala da mi je super, da sam se snasla, naucila jezik, radim , zivim, zivotarim, ali svaka drzava ima minusa pa i ova , sta znam  sama rece nigdje Tite nema i njegovog zakona....I ovdje  se pridrzavam pravila ali ipak mislim da nije u redu da neko ko zlostavlja dijete ili nedaj Boze ubije covjeka dobije max 16 godina. a  za ostalo da ne govorim....Tu sam gdje jesam i borim se da se i to promijeni ....Moje dijete ima sanse za lijepu buducnost, a Boze mojjednog dana kad mi se pocne nesvidjati, put pod noge sake ui dzepove idemo dalje

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 13:10:25   
Blue rose RR
Ponosno živim u Bosni i Hercegovini, i stalo mi je do nje i njenog napretka. Koliko ima mahana (za koju smo svi redom zaslužni) toliko više ima i dobrih strana, ali ih mi ne želimo vidjeti, jer smo navikli da ljagamo sve ono na čemu zavidimo.
i u svijetu ima siromaštva, ima ga i kod nas, u svijetu ima korupcije ima je i kod nas, i u svijetu šteka zdravstveno, šteka i kod nas ...nešto u većoj, nešto u manjoj mjeri. Ali ja kad kupim "zdravu" hranu, znam odakle sam i od koga kupim. Kad poželim rahatluka, organizujem ga...

Sada ovo je moje trenutno stanje koje traje 30 godina, kako će biti u budućnosti, s obzirom da imam dijete, koje će morati da se bori sa mahanama ove države je drugi par rukava. Ali se tješim da ovdje ima mamu i tatu, pa će biti lakše.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 13:18:13   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ponosno živim u Bosni i Hercegovini, i stalo mi je do nje i njenog napretka. Koliko ima mahana (za koju smo svi redom zaslužni) toliko više ima i dobrih strana, ali ih mi ne želimo vidjeti, jer smo navikli da ljagamo sve ono na čemu zavidimo.
i u svijetu ima siromaštva, ima ga i kod nas, u svijetu ima korupcije ima je i kod nas, i u svijetu šteka zdravstveno, šteka i kod nas ...nešto u većoj, nešto u manjoj mjeri. Ali ja kad kupim "zdravu" hranu, znam odakle sam i od koga kupim. Kad poželim rahatluka, organizujem ga...

Sada ovo je moje trenutno stanje koje traje 30 godina, kako će biti u budućnosti, s obzirom da imam dijete, koje će morati da se bori sa mahanama ove države je drugi par rukava. Ali se tješim da ovdje ima mamu i tatu, pa će biti lakše.



potpisujem, svaka cas_t user posted image

a zivjela sam i u njemackoj, zavrsila skolu, radila.ali sam se ipak vratila u bosnu i rekla sabi moji su tu bice mi sigurno lakse i jeste.


< Poruku je uredio MALA1994 -- 20.12.2010 13:29:22 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 13:27:11   
Dinkica
Ja baš juče govorim MM kako je ova naša BIH dobra u smislu kad ti prahne na planinu za pola sata si tamo, kad hoćeš na more i dole si za 3 sata, jezero još bliže, svugdje možeš otići naobdan, eventualno za vikend, u velikim zemljama tip Amerike moraš uzeti godišnji kad ti prahne skijanje ili more i moraš avionom jer je sve preko bijela svijeta. Ja sam hvala Bogu zadovoljna životom ovdje jer sreća pa oboje imamo posao,  ne gledam dnevnik pa se ne nerviram ni na našu vlast i njihove gluposti, sve i da znam šta rade meni ni iz džepa ni u džep tako da gledam da sebi uljepšam i organizujem život bez obzira na politička dešavanja.
Jedino me duša boli za nezaposlene, pa barem na rad svako ima pravo kad već hoće, ali džaba...


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 13:52:08   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Dinkica

... Ja sam hvala Bogu zadovoljna životom ovdje jer sreća pa oboje imamo posao,  ne gledam dnevnik pa se ne nerviram ni na našu vlast i njihove gluposti, sve i da znam šta rade meni ni iz džepa ni u džep tako da gledam da sebi uljepšam i organizujem život bez obzira na politička dešavanja.
Jedino me duša boli za nezaposlene, pa barem na rad svako ima pravo kad već hoće, ali džaba...



Možda upravo iz ovog boldiranog stoji i naš pozitivni stav prema BIH. Ja gledam dnevnike, pratim dešavanja (obično po najcrnjoj hronici), i sretna sam što živim u ovoj maloj zemlji gdje se haman svako poznaje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:09:26   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Galicia

Meni je ovdje fino. Snasla se dobro, uvijek moze bolje a i gore. Ja sam stala tamo gdje je meni super i gdje sebe mogu vidjeti da normalno zivim i da mi nista ne fali. Na politiku se bas i ne obazirem, jer me zaboli neka stvar. Tite vise nigdje nema nazalost.  Bitno je da je meni i mojima dobro. Zakon ne prekrsavam, niti mi pada na pamet da to uradim, a i da prekrsim znam da me kazna ne moze zaobici.
Mjeseceva, pa i ostale, ovo vazi za vas. Kako vi mozete ziviti u zemlji ako vam se ne svidja? Cemu onda svrha zivota u drugoj zemlji?

Ima Egipat i dobrih stvari..Ne beri brigu. Ovdje mi je dom, posao. Situirana sam. Meni je lijepo. Ono je bio obazir na ono van stana. Dakako, ne krsim zakon osim sto vozim bez vozacke dozvole koju mi jos uvijek nisu preveli a ja cekam. user posted image
Moja svrha zivota nema veze sa zemljom u kojom zivim. Svrha zivota je po meni nesto mnogo vise. Moje je da budem insan prije svega. Egipat pa i svaka druga zemlja na svijetu mi to omogucava.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:10:57   
joni
ja imam komšinicu čija su djeca u kanadi i kad plače za njima kako se jadni pate i kako puno rade dođe mi da vrištim a oni kuću imaju kao iz filmova kamin i sve to svako svoje auto ljetovanja na kubu australiju itako a ja se onda skontam kako moj muž radi od ujutro do naveče nema slobodan dan platu kad dobije goire nam je nego kad je nema jer onda treba začepit sve rupe a hoćel išta ostat pitanje je auto staro 20 godina al kotrlja se dobro je neki dan ja u gradu a ćerka kaže mama zaklučaj auto reko neće niko ne boj se da ga uzme brzo bi ga vratio ne treba alarm ali to su ipak samo materijalne stvari najbitnije je da nam je duša puna i ispunjena mi smo sretni sretni smo sa ljudima kojim smo okruženi i njih muče slični problemi pa se razumijemo sretni smo jer nas male stvari mogu usrećiti a to je veličina čovjeka i ipak ono najvažnije nek nas zdravlje služi tad smo naj sretniji što se tiče nekih želja gdje bi voljela živjet to je negdje na moru nije bitno gdje jer mi ćerka ima astmu pa tamo najljepše diše al dobro i ovako ne znamo za bolje pa nam dobrouser posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:24:07   
Mjeseceva Pratilja
Puna dusa, velicina covjeka..Ovo mi se svida.
Bujrum k meni u Egipat. More pred nosom.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:25:32   
klemzi
IZVORNA PORUKA: Niina

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat ko što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.
Ja bih ovo za himnu...user posted image user posted image

Od svoje majke ko će naći bolju
a majka vaša zemlja vam je ova
bacite pogled po kršu i polju
svuda su groblja vaših pradjedova


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:27:13   
edin_i_armina
Da i ja dam svoj stav o Svicarskoj.

Kratko receno Mrzim ovu drzavu, razlika ogramna kada sa uporedi s Francuskom.
Kada ribar dobije kaznu od 900KM sto nije posteno lupio ribu onda sta drugo da kazem!!
Ok radimo, stanujemo, ono bas kako bi i u drugoj normalnoj drzavi.
Radikalni desnicari uz pomoc propagandi ustrasuju narod kako bi im islo u korist onda sve zakone i one najgore se provedu.
Nemozes imati pacov ako nemas i zenku, tako i za zeca, jednostavno ce biti depresivni, ako slucajno imas samo jednog kazna te ceka, i brzo bi te komsija prijavio.
Vatrogasac dobija kaznu sto vozi preko ogranicenog, postar dobije kaznu ako nije nasao i uplatio mjesto za parking.
Strano dijete je segregirano, kao i handikepirani, politicari zele im dati posebno skolovanje i smanjit broj maturanata
Incest je odobren pod uslovom da su roditelji i djeca punoljetna ZA to
Pedofili nisu uvedeni u posebnoj listi kako bi se pratili
nemozete otici na jezero i nedjeljom sto ne platite parking, i kada ga uplatite na sat vremena po 3km morate visiti na automatu svaki sat jer policajac boravi na tom parkingu i ceka kada prodje vrjeme i da vam kaznu napise
da ne nabrajam dalje...slobode nema, posla ima ali tesko naci iako je stopa nezaposlenosti od 3.6% upravo sto diskriminiraju narod.
Svicarac mrzi stranca, a stranac iako zivi u Svicarskoj 50 godina nema automatsko drzavljanstvo i nema pravo na glasanje, uveli su uskoro novi zakon kako bi izbacivali strane kriminalce, dali ukrao jabuku ili ubio nekoga.
Danas do sutra se moze covijek nac na polje, a nema pravo tici iz drzave sto nije isplatio sve dugove, a svaka pomoc je po uslov da se vrati, isto kao neko finansiranje, danas si bez posla kada imadnes posao vracaj sve sto ti se dalo iako nemas dovoljno da jedes.
Sve u svemu radi se, zivotari se. Kada uporedim s Francuskom, razlika je ogromna, Francuska barem pomaze svom narodu i familiji, Svicarska se pravi zrtva i zahvaljujuci desnicarima od naroda trazi i dobija pomoc.
A vezano s zdravstvenim osiguranjem, treba se racunati preko 7500KM godisnje uplacivanja i to po osobi kako bi imao pravo na lijecenje, i tek tad bi vam osiguranje pocelo otplacivati jedan dio troskove, sve do tada je sve iz vaseg djepa, i svake godine je skuplje od 30%...
Necu dalje, bio sam blizu 30 godina u Francuskoj i nikad nisam ovakve stvari dozivljavao...toliko od mene



< Poruku je uredio edin_i_armina -- 20.12.2010 14:31:58 >


_____________________________

Alissia 03.10.2005
Melina 26.10.2006

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vase iskustvo s drzavom u kojoj boravite
20.12.2010 14:44:55   
Niobe
Moje ime je Bosna i Hercegovina.
Ja sam zemlja, premala za tudje, prevelika za svoje. Bila sam sjedinjena, onda razorena, potom rascjepkana. Ja sam majka tri musketira. Brata a ne brata. Komsije a ne susjeda. Sabaha a ne zore. Ja sam ceznja za toleranciju i mir, za spokoj majki poginulih sinova.
Ja sam siromasna cestama, konvertibilnim markama, jedinstvom. Ja sam sama. I moja priroda vene poput ubrane ruze. Moja djeca me se stide, i odlaze od mene prije vremena. Ja ostajem sama...i napustena.
Moje rijeke su slile u sebe krv, moje zemlje su zasadile grobove, moje kuce su nestale u plamenu. A ja tonem, na dno bez dna. Jer ja sam majka tri musketira, sa tri jezika. Ista a tako razlicita.
Moje ime je Bosna i Hercegovina. Moj kamen sa doline juga ostaje neotesan, moja krosnja sa vrha brda ostaje neobrana, moja voda neispijena.
Jer su u me ugradili mito i korupciju, i nizu se dzamija do dzamije, crkva do crkve, iz inata i izdajnickog bratstva. Jer ja nemam posla bez koverte, i imena bez amidze.
Jer mojim hodnikom nije vise fol prostrijeti cilim, vec parket od hrastovine iz susjedne sume. Jer moje ime je postalo asocijacija za kutak na kraju svijeta, gdje je mrznja tangenta ljubomori, lopovluk hipoteza neskromnosti, a sreca paralela u nadu za bolje sutra.
Al' ime moje, ne znaci nista, kao zelenilo koje me krasi, i planine sto dosezu nebo. Moje rijeke sto teku pored deke sa mezom i djezvom na zaru. I miris njene kave. Turske, a domace. I ja nadjem svoj spokoj, kad je nada najmanja. I vidim sina koji se vraća s puta, s koferom od naslijedja. Kako grli brata, a ne brata. I znam da postoji ono nesto u meni, sto je jedino. Jer ja sam majka. I kojim god putem posli, stranci nisu samo u meni.
I krv ce se isprati, i grob prezaliti, i kuca izgraditi kada shvate, da nije bitna marka, i siromasna cesta. Vec ja, i ljubav moja, unistena ali moguca.
Jer majka ce biti tamo gdje je nastala, i dati od sebe sve sto je imala. I miris njen i zvuk i jedinstvo njeno, su nada. Da ce opstati tamo gdje je nastala.
Moje ime je Bosna i Hercegovina. I ja sam jedna ali jedina.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu edin_i_armina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *