|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vjezbice po Vojti
25.2.2009 11:22:42   
ae
Nisam nasla ovu temu pa rekoh hajde da stavim novu temu da razmjenimo iskustva.

Moja beba user posted image ima sada cetri mjeseca i vec 15 dana radimo vjezbice po Vojti. Nema nikakvu specijalnu dijagnozu i na ultrazvuku mozga je sve super.

Sa dva i pol mjeseca user posted image su nas uputili kod neuropedijatra na pregled, jer nije izvlacio rukicu kad lezi potrbuske, i nakon sto nas je dobro isprepadao on nas je uputio na ultrazvukuser posted image . Sve je ispalo super hB. Sad trebamo samo vjezbati, pa me interesuje jel kome upalila vjezba i kako se nosite sa tim. Hvala punoooooooooouser posted image

Javite mi se mamice sa slicnim problemima.


_____________________________

Matej-mamin zecic
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 11:51:32   
ElmaB
Draga moja!

Ja imam blizance, sina i kcerku koji su rodjeni u 35. sedmici i proveli dva dana u inkubatoru, ali nisu imali nikakvu dijagnozu, niti terapiju. Bili su u inkubatoru, cisto radi grijanja. Sada im je 11 mjeseci, ako Bog da. Lana samo sto nije prohodala, a Deni je tek nedavno poceo samostalno sjediti. Znaci kasni u motorici. Ja sam takodjer isla neuropedijatru koji mi je na pregledu rekao da je sve ok, ali da ako hocu, cisto radi sebe, uradim UZ mozga i krenem sa vjezbama po Bobathu. Ja to nisam nista uradila. Stavljala sam ga da sjedi i jednostavno pocelo je samo po sebi. Sada sjedi samostalno i vec se pomalo dize. Drugim rijecima ljekar mi je rekao da je on lijen, jer je krupniji od Lane, pa mu je teze ustati, a i velika je maza.
Cula sam da vjezbe pomazu, tj. stimuliraju dijete da pocne sa radnjama koj su namijenjene za njegov uzrast!

Eto, to je moja prica!


Veliki pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 11:57:30   
ae
Super su ta mala stvorenja. Hvala puno.

Matej ima oko sedam kila sada i cvrst je i poprilicno aktivan. Kad vjezbamo pred kraj uglavnom place, a ja sam u goloj vodi. Ali sta cu tjeram dalje. Kazu da se do prve godine ne moze odrediti jeli ljevak ili desnjak, ali on vise radi lijevom rukom. Volila bih da znam da ova patnja nije uzalud...........

Hvala jos jednomuser posted image


_____________________________

Matej-mamin zecic

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 12:00:05   
ElmaB
Uzaludna nije sigurno, ali je to dugotrajan i spor proces. Samo polako, cim vidis da je uznapredovao u motorici, otidji na pregled i onda ce ti, barem su meni tako pricali, prepisati vjezbe po Bobathu. One su lakse i lice na vjezbe klasinog rastezanja. Ja imam i br tel privatnog fizijatra koji radi tretmane sa bebama. Ako, hoces broj dat cu ti. Jedan tretman je 20 KM!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 12:12:52   
ae
Moze, super user posted image

_____________________________

Matej-mamin zecic

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 12:20:09   
ElmaB
Poslala sam ti PP!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vjezbice po Vojti
25.2.2009 12:49:12   
ae
Hvala puno, zvat cu cisto malo da ga pregledaju. Ma kad ga gledam nema on nikakve smetnje, ali su nas isprepadali pa sad mjerkam svaki pokret.

pozdravcic


_____________________________

Matej-mamin zecic

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vjezbice po Vojti
27.2.2009 18:29:08   
ranija
ElmaB molim te posalji i meni ako mozes broj tog fizijatra na P.P
Hvala.

(odgovor članu ae)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *