|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vodene ciste na jajniku
8.1.2008 11:26:51   
budućamama
Zanima me da li je neka od vas imala iskustva sa vodenom cistom na janiku? Meni je ustanovljena prije 1,5 mjesec i date su mi pilule na period od tri mjeseca da mi se to reguliše kao i sluznica materice. Od tada sam imala jedno regularno krvarenje koje je počelo 27.12.2007.g. Sada mi se opet pojavilo krvarenje, iako nije vrijeme za menzes. Krv je crvene boje, samo svjetlija i nema je puno (sad za sad). Jeste li bile u sličnoj situaciji? Također me interesuje da li to može biti da je došlo do pucanja te ciste iako ne osjećam nikakvu bol u jajnicima?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:42:40 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vodene ciste na jajniku
8.1.2008 14:04:08   
Hamos
Evo mene opet da ti solim pamet o cistama.user posted image Nadam se da ne zamjeras, iz dobre je namjere.
Malo sam se rapitala, tako da je moguce da je cista pukla, ili kako mi rekose mozda si se nahladila tako da je moguce da je ovojnica oko ciste prsnula. U svakom slucaju otidji doktoru, i ne sekiraj sigurno ce sve biti dobro.
Lijep pozdrav

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:42:55 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vodene ciste na jajniku
8.1.2008 14:43:53   
budućamama
Draga Hamos,
slobodni ti meni soliuser posted image , ništa mi ne smeta. Zato sam i postavila ovo pitanje. Znam da se nisam nahladila dole jer sam se toplila kao luda, ali jesam prehlađena pa sad i kašljem i kišem i slabost me uhvatila...user posted image
I ja sam nešto mislila da je cista pukla, ali opet nešto kontam da bi valjda boljelo, a ja ništa ne osjećam (takve vrsteuser posted image ). Pričala sam još sa jednom ženom koja je koristila pilule dugo i imala ciste, pa mi je rekla da se i njoj isto dešavalo i da je moguće da je cista pukla bez bola jer je vodena. Ipak, lijepo je čuti još iskustava i hvala ti na brzom odgovoru. Pusa

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:43:07 >

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vodene ciste na jajniku
8.1.2008 15:46:31   
amelli
ciste su patoloske promjene obavijene kapsulom ispunjene tecnoscu ili polucvrstim sadrzajem, a nalaze se u jajniku ili na njemu.vecina cista povlaci izmedju prvog i treceg mjeseca nakon nastanka.promjene normalnog menstrualnog ciklusa bol tokom ili nakon seksualnog odnosa osjecaj punoce i oticanja u donjem djelu trbuha  su najcesci simptomi.u vecini slucajeva se spontano povlace i zahtjevaju samo ultrazvucno pracenj,koriste se hormonski preparati u drugom djelu ciklusa kao sto su dabroston i dr. kao i kontraceptivne pilule koje mogu zaustaviti rast.cula sam da svaka druga zena ima vodenu cistu to je cista koja se najbolje da lijeciti.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:43:22 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vodene ciste na jajniku
8.1.2008 22:59:50   
imran
ja sam prije trudnoce imala vodenu cistu na desnom jajniku, nisam pila nikakve tablete jer je sama prsnula, ali moja kuma je pila dabroston, kad ti cista pukne osjetit ces bol po dnu stomaka s lijeve ili desne strane zavisno gdje je, a osjetit ces to i po neugodnom mirisu

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:43:34 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vodene ciste na jajniku
9.1.2008 11:45:12   
budućamama
I meni je cista na desnom jajniku, ali nema boli. Ipak, i dalje imam taj prokleti sukrvavi iscjedakuser posted image  koji me baš nervira. Da li je tebi ginekolog prepisao pilule i koliko dugo ti je trebalo, da nakon otkrića ciste, zatrudniš? Nadam se da nije bilo nekih problema. Unaprijed hvala na odgovoru

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:43:46 >

(odgovor članu imran)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vodene ciste na jajniku
9.1.2008 11:47:12   
budućamama
sad vidjeh da reče da nisi pila nikakve tablete, sorryuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:43:56 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vodene ciste na jajniku
10.1.2008 15:44:20   
sarah
Upravo naleti na ovaj post. I ja imam cistu na janiku, s tim da je kod mene na lijevom i nije uopste mala vec je dugacka 5 cm. Ne znam ni sama od kada je imam ali mi je ustanovljena na ultrazvuku prije 3 mjeseca.
Moj ginekolog mi je preporucio da pijem kontracepcijske tablete Diane 35 i da dodjem nakon tri mjeseca na kontrolu. Ubrzo bi trebala da odem pa cemo vidjeti kakvo je stanje.
A cula sam takodje da je caj od nevena dobar u lijecenju cista.
Ako mi ne pomognu tablete probacu i sa tim.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:44:06 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vodene ciste na jajniku
10.1.2008 15:53:05   
amelli
i ja sam isto imala cistu velicice 5,3cm nakon dva mjeseca ona je nastala havala bogu pila takodjer hormonske tablete pijem ih jos samo sto sam ja isla dosta cesce na kontrolu svakih deset dana  meni je rekao da pijem macinu ne znam da li je tacno ali sam cula da neven nebi trebale piti zene koje do sad nisu radjale ako su mene slagali lazem i ja vas nisam 100%sigurna mozda je i deinformacija.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:44:16 >

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vodene ciste na jajniku
11.1.2008 9:36:08   
budućamama
Amelii, a kod kojeg doktora si išla, s obzirom na sve te kontrole? Ja idem kod dr. Hadžiomerovića i mislim da čovjek zna šta govori. Vidim da je i kod Sarah preporučeno da dođe nakon 3 mjeseca na kontrolu kao i ja, samo su njoj date jače pilule.
Meni je konačno prestalo krvarenje juče, a ja i dalje pijem pilule, Malo sam istraživala po internetu, kažu da je krvarenje normalna nuspojava korištenja pilula, pa zato nisam otišla doktoru. Ipak se mislim najaviti slijedeće sedmice radi papa testa, da sve od jednom završim i aBd zdrava krenem ponovo na pravljenje bebice.
Što se tiče čaja od nevena, ja sam ga davno pila 10 dana i na njemu je pisalo da je dobar za svašta nešto, od običnih stvari do gluho bilo oboljenja. Nije bilo upozorenja da ga ne smiju piti žene koje nisu rađale. Meni je jedina nuspojava bila redovnija stolica, i to mi je jako dobro došlo s obzirom na moju usporenu probavu.
Želim nam svima puno sreće i brzog uspjeha u pravljenju bebe.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:44:27 >

(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vodene ciste na jajniku
11.1.2008 11:21:52   
amelli
ja vam idem kod dr.Vernesa begovica jako fin doktor  ja sam zadovoljna a i cula sam sve najbolje o njem zelim ti puno uspjeha u pravljenju bebeuser posted image kao i drugim clanicama pusaaaaaaa

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:45:22 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vodene ciste na jajniku
11.1.2008 11:50:17   
sarah
Budućamama, koje ti kontracepcijske tablete pijes? I ja idem kod dr Hadziomerovica. A i ja sam citala da je jedna od mogucih nus pojava kod koristenja kontracepcijskih pilula krvarenje tj. to je vise kao neki smedjkasti iscjedak. I ja sam ga imala prva dva mjeseca a sad gotovo nikako. 

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:45:32 >

(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vodene ciste na jajniku
11.1.2008 13:56:14   
budućamama
meni je, a vjerujem i tebi, prepisao triquilar. ovo mi je drugi mjesec da ga pijem i prvi mjesec nisam imala to krvarenje, samo ovaj drugi i sad je prestalo.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:45:42 >

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vodene ciste na jajniku
11.1.2008 13:58:56   
budućamama
e baš sam puklauser posted image user posted image user posted image . Očito su moje misli negdje drugo, kad su pilule u pitanju....user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:45:53 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vodene ciste na jajniku
25.2.2008 11:52:25   
sweetbaby
kod mene se stvaraju vodene ciste od klomifena prosli mjesec je dostigla 9 cm ali je i pukla nisam koristila nikakve ljekove svaki mjesec pukne pa se zna i vracati za jedan mjesec dostigne velicinu 9-10 cm,kaze dr.da je to ok jer sam pod dejstvom klomifena ko ce mu ga znati nekad imam uzasne bolove pogotovo kad cista pukne

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:46:04 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vodene ciste na jajniku
25.2.2008 12:14:00   
budućamama
meni je cista nestala pod pilulama, ali nisam imala nikakavih osjećaja "pucanja" ciste i sl. Čula sam još od par cura da jako boli kad pukne cista, ali eto, bar me to, hvala Bogu, zaobišlo.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:46:15 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu sweetbaby)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vodene ciste na jajniku
25.2.2008 12:16:04   
mersiha
Meni je isto cista pukla i nista nisam osjetila.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:46:26 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vodene ciste na jajniku
2.4.2008 20:40:57   
mynxlee
i ja imam cistu na lijevoj strani. doktorica mi je rekla da poslije menstruacije dođem odmah i da mi propiše neku terapiju koja liječi cistu i utiče da ostanem trudna što prije, tj. na plodnost. šta bi to moglo biti?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:46:37 >

(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vodene ciste na jajniku
8.4.2008 13:44:35   
Sonja
drage moje evo iako niko nije pisao na ovu temu nesto sam saznala pa mozda vam pomogne
jucer sam cula da persun uspjesno otklanja ciste...
samo se skuha i svaki dan se pere sa cajem od persuna...
vrijedi pokusati..
pozzzz


< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:46:47 >


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vodene ciste na jajniku
29.1.2009 12:24:29   
Tikica92
ja sam owde najmladja ali imam jedan problem i wolela bi da mi neko sto pre odgovori... kasni mi wec desetak dana... datuma kada sam trebala da dobijem mestruaciju poceli su mi bolovi na levom jajniku koji su se kretali u pravcu kuka i u pravcu leve noge koja mi se pomalo kocila... od tad to josx uvek traje ali bolovi nisu nepodnosljivi mada uz to imam vrtoglavice a jos uvek nisam dobila.. kad me bol prestane osecam neku toplinu... sta to moze biti ? da nije cista ? user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:47:11 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vodene ciste na jajniku
29.1.2009 12:31:11   
budućamama
Ja svoju cistu nisam ni osjećala. Da bi bila sigurna, odi ginekologu na uzv pregled i on će ti sve ustanoviti u čemu je problem. Sretno!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:47:23 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Tikica92)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vodene ciste na jajniku
29.1.2009 17:03:41   
Lilipop
ja sam pre dva meseca imala cistu na lijevom jajniku velicine 37 mm . nisam pila nikakve tablete jer je nakon 2 meseca sama pukla, ali kad se to esilo, ja sam imala tolike bolove da sam zavrsila na hitnu. uz to, iscurio mi je iz vagine neki vodeni iscjedak i ja sam se bas bila cudila sta je to a nakon toga poceo spotting koji je trajao tog i drugog dana. Ja sam mislila da mi je M dosla pre vremena ( opet! :)) i narucila se kod ginica za drugi dan kad je on ustanovio da je ustvari cista pukla . e sad, mozda je to u pitanju kod tebe, a mozda i zbog ciste ti se desio neki poremeceni rad tog jajnika pa doslo je do pada hormona i dosla ti je M koja je u tom slucaju obicno bezbolna. Ja ti drzim fige da si se konacno resila te ciste user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:47:33 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vodene ciste na jajniku
1.2.2009 0:58:48   
Nann
Ja sam u januaru imala folikularnu cistu 6,7x6,3 cm.Pila sam Dabroston,i dobila M 17.dan ciklusa ( a ince mi ciklus traje 26 dana),trajalo mi je 9 dana. Cista je pukla i sad je 4 cm.Prestala sam piti prije 7 dana i opet sam dobila.Imala sam prije 15 dana. Grudi me bole,i ziga me lijevi jajnik na kojem je i bila cista. Da li je neko imao slicnih problema??? Ne znam o cemu se radi!
pomozite,jer mi ovo pomalo ide na zivceuser posted image


_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vodene ciste na jajniku
7.3.2009 22:12:23   
bjaca
curke kad smo vec kod cisti na zadnjem pregledu kod dokora upoznala sam zenu koja je imala velike probleme cak je trebala na operaciju da joj se svi zenski organi odstrane i rekla mi je za dober liijek za sve vrste cisti.


u 1/2 litra rakije pokiseliti
50gr kunice
50gr nevena
50gr bokvice
50gr majcine dusice

smjesu ostaviti da stoji 15 dana zati iscjediti i svako jutro uzimati po jednu kascicicu a nakon toka 6 suhi sljiva a kao dodatad tome koristiti i kremu od nevena

ona kaze da ju je to spasilo operacije

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vodene ciste na jajniku
27.10.2009 4:42:12   
natalia1
a joooj cure moje ja vam vodim borbu sa cistama na jajnicima vec vise od tri godine....pila sam valda sve tablete sto postoje i ne pomaze...dok ih pijem sve je ok cim prestanem ne dobijem menzu,bole me jajnici...pila sam i kaontracepciju dve godine i prestala sam,(i opet nema menze i ako dobijem to traje 2 dana,rozikaste je boje i prestane )jer se bojim da kasnije necu moci zbog njih imati bebu..a i necu ih citav zivot piti..stalno se povlacim po ginekologijama dok mi je vise muka od toga...user posted image dajte mi neki dobar i siguran domaci recept...  user posted image

(odgovor članu bjaca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *