|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:48:13   
Bambi09
[color=#000000 size=3]Drage moje,
[color=#000000 size=3]obzirom da sam u velikoj nedoumici, molim vas za mi pomognete u sagledavanju pozitivnih i negativnih strana zamjene stana s roditeljima, da li prihvatiti ili odbiti ponudu.
[color=#000000 size=3]Naime, stvari stoje ovako:
[color=#000000 size=3]Moji roditelji lagano ulaze u staracke godine. Mama je vec odavno izgubila snagu za odrzavanjem stana. Babo je tu negdje na granici, relativno se dobro drzi za svoje godine (za mjesec dana puni ako Bog da 70 godina zivota). Ako ga se sjeca veeseelaa ga poznaje i zna o cemu govorim.
[color=#000000 size=3]Eh, jutros su mi dali ponudu da zamijenimo stanove. Oni imaju dvosoban stan, a ja jednosoban. Oni su na 4-om spratu, ja na 3-em. Oni su u centru grada, ja sam na ulazu u centar.
[color=#000000 size=3]Roditelji bi da mijenjamo stanove jer nama je logicno potreban veci stan (nas 4-oro), a njima je potreban manji jer su samo njih dvoje a i kako mama kaze: treba mi nesto manje da mi je lakse odrzavati.
[color=#000000 size=3]Zasto se dvoumim?
[color=#000000 size=3]Prvi razlog je taj sto je njihov stan puno hladniji od moga. Drugi je razlog sto je park ispred zgrade relativno nesiguran jer je ovicen cestom gdje prolaze auta, znaci sa svih strana je saobracaj. Treci je taj sto nisam 100% sigurna kako bi sestre reagovale, bez obzira sto je vec babo napravio testament (po dogovoru sa njima) da taj stan svakako pripada meni nakon njihove smrti. A cetvrti i najveci razlog moje nedoumice je sto mm ne zeli da mijenjamo stanove.
[color=#000000 size=3]Iako se smatram poprilicno pametnom osobom, vjerujte mi da se ovog momenta osjecam ni malo pametnom osobom
[color=#000000 size=3]Sta vi mislite o svemu ovome???.

< Poruku je uredio Bambi09 -- 20.4.2011 12:54:08 >


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:49:32   
koka i po
ne mjenjaj stan ....

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:52:47   
Bambi09
Sta ovo ja uradih
moram ponovo

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:52:47   
Anoniman
ajiiiiiiiuser posted image evo me ko ciganka

na mah sam odmah kontala zasto ne...a sad kad gledam tvoje razloge...ne znam sta bih ti rekla...a sta mislis da potrazis vec stan tu gdje ste sad...pa da od para od roditelja kupite taj veci a nih smjestis u svoj...ako ti se svidja toliko dio grada i sve sto si nabrojala...a ovako ce ti i oni biti blizu...mozes im pomagat

< Poruku je uredio dadada -- 20.4.2011 12:53:13 >

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:55:00   
veeseelaa
šta bi s tvojom postom Bambi??
a naravno da se sjećam tvog oca, divan čovjek user posted image
ja bi promijenila, na sve te stvarčice ćeš se brzo naviknuti a dobićeš sobu više
A sestra? pa svjesna je da svakako oba stana ostaju tebi, ne vidim razlog da se ljuti
Hladno??? ma možda ti se samo čini, možda ti više griješ od svojih roditelja, znaš kakvi su stariji štede
a park ispred zgrade? možda e možeš s komšijama dogovoriti pa da nekako zaštite da djeca ne mogu olako izleti na cestu
Sretno u svakom slučaju, i pazi ukoliko budeš ipak odlučila da ne mijenjaš stan kako ćeš saopštiti roditeljima, da ih ipak ne povrijediš jer oni su imali dobru namjeru

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:55:00   
Lady26
A sta bi bilo sa stanom (tvojim kad bi oni isli u njega) nakon njihove smrti? Kome bi pripao?

Ja bih....ovo mi je trenutno razmisljanje...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:55:46   
Bambi09
Pa mama govori jutros, ako mi necemo stan, oni bi ga prodali pa kupili manji, a meni zao stana zato sto sam odrasla u njemu user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 12:56:55   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Lady26

A sta bi bilo sa stanom (tvojim kad bi oni isli u njega) nakon njihove smrti? Kome bi pripao?

Ja bih....ovo mi je trenutno razmisljanje...



stan je svakako moj, nakon njihove smrti, odnsono Sabinin user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:00:09   
Amani12
IZVORNA PORUKA: Lady26

A sta bi bilo sa stanom (tvojim kad bi oni isli u njega) nakon njihove smrti? Kome bi pripao?

Ja bih....ovo mi je trenutno razmisljanje...



Moram da te poDapisem user posted image

Sretno Bambice sa odlukom u svakom slucaju user posted image user posted image user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:00:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Pa mama govori jutros, ako mi necemo stan, oni bi ga prodali pa kupili manji, a meni zao stana zato sto sam odrasla u njemu user posted image
e nemoj to raditi...onda se vi preselite tamo ...al nemoj njih patiti...mozda je i njima hladno...njima dvoma je dovoljna garsonjera, maltene...sve teze i teze ce hodati...bitno im je da im je blizu dom zdravlja...granap...da imaju i park...ako ne zele vise tu zivjeti...nema smisla da ih ti odgovaras

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:02:29   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Pa mama govori jutros, ako mi necemo stan, oni bi ga prodali pa kupili manji, a meni zao stana zato sto sam odrasla u njemu user posted image

onda mjenjaj stan...
ako te interesuje zasto dvojim u misljenjima imas moj broj user posted image user posted image user posted image ..
haj sad idi kupuj vece tepihe user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:14:47   
ivanak
a što npr. se ne proda veći stan i onda se kupi možda i bolji i nadoda ako treba.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:17:25   
Skvo RR
Ja bi se zamjenila bez trunke razmisljanja.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:26:02   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Lady26

A sta bi bilo sa stanom (tvojim kad bi oni isli u njega) nakon njihove smrti? Kome bi pripao?

Ja bih....ovo mi je trenutno razmisljanje...



stan je svakako moj, nakon njihove smrti, odnsono Sabinin user posted image

Ok taj njihov a kad bi oni presli u tvoj? To je opet tvoj stan svakako jel?
Znaci imala bi 2 stana user posted image user posted image lopove user posted image user posted image
Salim se....
Ja ne bih razmisljala puno...ako vec nude, a sa sestrama popricaj, ne vidim razlog sto bi se ljutile....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:48:54   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: ivanak

a što npr. se ne proda veći stan i onda se kupi možda i bolji i nadoda ako treba.


poenta je što moji roditelji zele manji stan, a moj je manji, a nama odgovara veci stan jer nas je vise, a njihov je veci user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:50:13   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Lady26
Znaci imala bi 2 stana user posted image user posted image lopove user posted image user posted image  


Ko umije njemu dvije user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:54:51   
djoisa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja bi se zamjenila bez trunke razmisljanja.


isto..danas - sutra ce ti svakako zatrebati veci stan..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:55:11   
Anoniman
sto god da odlucis sretno mila......user posted image user posted image user posted image user posted image
ah da a zasto je kod njih u stanu hladno?A kod tebe nije u stanu hladno? Pa mozes pojacat grijanje user posted image user posted image mislim to se da rijesiti lako jel da ?
I ako vec sestre znaju da tebi ionako i ovako ide stan ne vjerujem da bi se ljutile.Popricaj snjima pa ces znati.....Ovako ne znas nista dok ne popricate .


(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:57:16   
Lulu_08
Mijenjala bih definitivno, više mi je razloga + nego - !!

user posted image user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 13:58:07   
salmy
Bez razmisljanja bih zamjenila,ali ako su papiri ok(misleci da su roditelji tebi prepisali),svakako ti treba jedna soba vise,a obzirom da ti se ukazala prilika prihvati.Jer soba je soba,vjeruj da se dvoumimo da ovaj postojeci mjenjamo za veciuser posted image  ali o tom po tom,ne uvaljuje nam se u kredit a trebace nam sobauser posted image user posted image  

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:07:21   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: felix

sto god da odlucis sretno mila......user posted image user posted image user posted image user posted image
ah da a zasto je kod njih u stanu hladno?A kod tebe nije u stanu hladno? Pa mozes pojacat grijanje user posted image user posted image mislim to se da rijesiti lako jel da ?
I ako vec sestre znaju da tebi ionako i ovako ide stan ne vjerujem da bi se ljutile.Popricaj snjima pa ces znati.....Ovako ne znas nista dok ne popricate .



ah ovo nisam fino objasnila, stan od roditelja je hladniji od naseg zato sto su zidovi betonski pa su zimi puno hladniji nego npr. nas stan ciji zidovi su od cigle pa se toplota bolje i duze zadrzava... user posted image

naravno da nam treba veci stan, da puno znaci soba vise, jer je i nas vise, a ko zna mozda nas bude i jos vise nekad, za godinu, dvije, tri... user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:08:40   
Anoniman
pa,mozes li uciniti sta po pitanju toga hladnoce u stanu??


(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:13:31   
koka i po
moze ...neka uvede grijanje user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:22:00   
Dida79
Da sam ja u pitanju prodala bi oba stana.
Novcem od prodaje bi kupila roditeljima garsonjeru (naravno koja bi njima odgovarala) a nama stan koji zadovoljava nase kriterijeuser posted image
Opet sam ovo ja a ti mila kako god odlucis neka ti je sretno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:35:02   
koka i po
bambi nam je jos neodlucna user posted image ..
eh ovako lane moje...
pod prvo ako ti se seli sredis S .da pristane user posted image ..
kao???znas ti to i bez mene user posted image ..
drugo..dignes kredit i uvedes grijanje...po mogucnosti narodno...kuhas peces i grijes vodu u bojleru sve o jednom trosku i ustedis struju user posted image ..
tako da bi onaj novac koji bi dala za racun za struju vracas ratu kredita user posted image ..
trece...izvodis djecu na polje ti ili S. dok se moja druga Sabina navikne na "ogranicen prostor djelovanja" user posted image ..
cetvrto....ne daj da ti veci stan "udari u glavu" pa pozelis podmladak user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *