|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:17:27   
hanumA
znte li nešto o ovome?da li je neko radio?kakvi su bili rezultati?sta se sve smije raditi kad se uradi to zapasivanje i da li je opasno ?hajde ako neko nesto zna, neka piše!ja se spremam da to uradim, pa me zanimaju vaša iskustva...pozdrav

ili potpasivanje, jer negdje se kaze potpasivanje a negdje zapasivanje!


< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:58:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:23:00   
mamy Sabina
Iskeno ni jedan ni drugi izraz mi ništa ne govore.
Ako ti nije teško hajde malo više napiši o tome,možda i znam na šta misliš,al ne pod ovim izrazimauser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:58:52 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?


Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:25:10   
mamyca
Bas trazim na netu,jedino sto sam nasla je podvezivanje nakon carskog reza,ne kontam,malo pojasni.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:05 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:36:46   
hanumA
koliko ja znam zo je potpasivanje maternice, i to rade zene uglavnom koje imajun zavaljenu maternicu, i imah ih dosta koje se zatrudnile poslije toga, jer se valjda time maternice dovodi u pravilan polozaj, i radi se 10-i dan od prestanka mjesečnice, i onda se potpaše, i to se nosi 4 dana, e to je ono što ja znam, nadam se da sam malo pomoglauser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:15 >

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:42:19   
mamy Sabina
Baš ti ni neznam o tome nešto.
jednom je naša forumašica Lida pisala nešto na tu temu,neznam tačno na kojem pdf-u
Malo prelistaj ,nadam se da ćeš uspjeti naći potrebne informacije.user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:25 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:42:35   
mamyca
Zao mi je nemogu naci nista o tomeuser posted image ,znam za podvezivanje maternice u trudnoci zbog niskog polozaja bebe,ali o ovome iskreno nemam pojma.Javit ce se neko ko bolje zna.user posted image
Sabina Lida je to radila u trudnoci zbog niskog polozaja bebe,ja mislim.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:35 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 8:42:44   
M kao Mama
Ja sam čula za to , ali ne znam tačan naziv kao se to zove, to rade stare žene, to ti je kao neka alt. medicina, odnosno narodna, čula sam da neke žene koje imaju problema s zadrudnmjenjem rade, ali nešto više zaista ne znam. Čula sam od moje svekrve da je njena snaha, prije skorio 30 godina to radila, jer 7 godina nije mogla imati djece. Išla je kod neke žene u Lukavicu i to joj je uradila, i odmah je zatrudnila.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:46 >

(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 9:48:23   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: mamyca

Zao mi je nemogu naci nista o tomeuser posted image ,znam za podvezivanje maternice u trudnoci zbog niskog polozaja bebe,ali o ovome iskreno nemam pojma.Javit ce se neko ko bolje zna.user posted image
Sabina Lida je to radila u trudnoci zbog niskog polozaja bebe,ja mislim.




Ma ne mislim na serklaž,Lida je nekad negdje pisala da je išla kod neke žene koja joj je namještala maternicu,
neznam tačno gdje.
Pisala je da joj je vezala neki čaršaf ,koji nije smjela skidati 7 dana ,tako nekako.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:59:57 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 13:10:49   
batterfly
jEST MAMY2,mislim da si u pravu ,da zena misli na ovo sto je Lida radila,i u pravu si....Samo sto nasa Lida to zove "kod tete Ljube na namjestanje"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:00:08 >

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 16:23:53   
ana08
A kako doći do te teta Ljube??? I ja imam malo "zavaljenu" matericu pa možda da mi je malo"ispravi"user posted image .

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:00:27 >

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 16:32:19   
batterfly
Mislim da je zena ovdje negdje oko Travnika.....Znam da je Lidi pomogla,pa vjerovatno Lida ima i njen broj telefona...Ako ti treba,najbolje je da posaljes Lidi pp i ona ce ti vjerovatno sve objasniti.....

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:00:36 >

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 21:00:24   
lida
Jest,jest Lida je to radila i zavezivanje a poslije i podvezivanjeuser posted image
Ovdje u Travniku kod jedne baba Ljube.
Ona na pupak stavi naku krpicu,pa u nakoj konzervi zapali sibice pa ih okrene na toj krpi ugasi,stvori vakum i onda izvlaci maternicu iz ledja,onda stavi na pupak krpu na kojoj je smola zamota carsaf i usije na tebi i onda moras sedam dana to da nosis i da mirujes (ne doslovno lezati).Nakon sedam dana odes ponovo ona skine tu smolu opet uradi taj vakum i namaze kremom i opet usije carsaf i jos sedam dana.Nije strasno samo sto covjeka uhvati srklet.Nista ne boli.Evo sam ti potanko objasnila valjda nisam bila dosadna i izvini na greskama moje pace mi sjedi u krilu.

Ja samo jos da ti kazem da sam se trudila tri godine,pa otisla babi Ljubi i nakon tri mjeseca ostala user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:00:46 >


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 21:50:22   
delfin
A jel to podvezivanje važi samo za zavaljenu matericu?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:00:57 >


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 23:00:38   
batterfly
Delfin,
Lida je mislila na podvezivanje u trudnoci,dakle kasnije...poslije toga svega u trudnoci je bila podvezana...Nije joj to Ljuba radila....Samo joj je zena vratila maternicu tamo gdje je trebala da bude....
Ako si mislila na ovo????

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:01:08 >

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 23:47:45   
maslačak82
A jel to podvezivanje važi samo za zavaljenu matericu?

Koliko je meni poznato, zavaljena maternica nije nikakav problem da se ostane trudna..jedino znam da se treba "dogi" keksati , meni doca rekla.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:01:17 >


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zapasivanje maternice
26.1.2009 23:51:20   
sarayka
Moja zaova je to uradila i odmah ostala trudna isti mjesec....Eh sad da li je puka sreća il zaista pali nemam pojma...user posted image
Uglavnom hiljadu nekakvih folova je morala poslušat pa čak i pozu za sex ihihihuser posted image  user posted image user posted image
Al eto upali....sad ima curicu od skoro 2 godine ....

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:01:34 >


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 8:29:16   
hanumA
pa ne znam, za ovo potpasivanje, ovo sto je lida opisala, nije kao ono što sam ja čulauser posted image jer ono što sam ja cula je da znači 10-i dan poslije prestanka mjesečnice, odes da ti se to napravi , i znam da je potrebno 10m zavoja i paket gaze, jer ti oko stomaka veže tu gazu i tako namješta maternic, nisam baš sigurna kako ovo ide tačno, ako odem javim vam kako je prošlo i šta se tačno radi...eto , čuvajte seuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:01:46 >

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 11:06:57   
ana08
Draga Lido, kako to da ti izvlači matericu iz leđa? Meni to strašno zvuči. Može li se ići na posao sa tim zavojima?
Hajde molim te pošalji nam kontakte te teta Ljube!
Maslačak, meni je samo jedan dr preporučio "dogi" položaj i ležanje na stomaku (Hadžiomerović) dok su svi ostali rekli potpuno suprotno odnosno da moram ležati na leđima ili sa nogama gore. Nekako mi ovo drugo ima više logike. Koju metodu si ti koristila???

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:01:57 >

(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 12:09:19   
delfin
ja koliko znam nemam zavaljenu matericu, bar mi nisu nikad rekli. sama sebi izgledam smješno poslije x sa, malo dignem noge, pa se onda malo okrenem na jedan bok, pa kasnije malo na drugi za svaki slučaj ako je na drugom jajniku ovulacija, isto mješalica user posted image  kao da je u luna parku:)

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:02:06 >


_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 12:20:35   
Anoniman
meni je drugarica pričala da su njenoj sestri to radili negdje u crnoj gori, a ja sam mislila da izmislja. Što se čovijek može ogriješiti.user posted image


< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:02:16 >

(odgovor članu delfin)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 15:34:06   
ana08
Jao Delfin, baš si me super nasmijala sa ovom mješalicom. I ja tako - malo gore, malo lijevo pa desno, ne bi li se gdje uhvatilo user posted image !!! Stvarno smo legende. Ne znam bili plakala ili se smijala šta sve preživljavamo! Nego hajmo mi kolektivno kod babe Ljube, kad od ovih naših doktora nema nikakve koristi!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:02:26 >

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zapasivanje maternice
27.1.2009 20:38:58   
lida
Drage moje kakve sam ja sve poze i mjesalice pravila pune tri godine user posted image

Nikad mi nijedan doktor nije rekao da mi je zavaljena maternica,ali Ljuba kaze da je bila skroz u ledjima.

Maslacak i ja sam mislila da to nema nikakve veze,mene je mama nagovarala skoro dvije godine da odem,i stvarno Ljuba uradi i rece mi da se ne nadam odmah nego nakon mjesec,dva...ja nakon triuser posted image ...jeli ona pomogla user posted image ili sam potrefila pravu pozuuser posted image
Ana08 to ti nije nista strasno vec sam pisala vakumom izvuce,nista neosjetis samo nesto kucka ko puls na pupku i stvarno nakon dva puta to ti prestane kuckati,zamotana sam normalno isla na posao.

Sve koje zele nek probaju a ja im zelim reultat ko moj jednu slatkuuser posted image

SRETNOuser posted image


< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:02:36 >


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zapasivanje maternice
28.1.2009 10:18:24   
Anoniman
Za one dame koje žive oko Visokog čula sam da je u Vosokom na Kreljevcu bila žena koja je uspješno povezivala maternice,  a da to danas radi njena snaha koja stanuje u bilizini Veme,pa ako je neko zainteresovan mogu se raspitati kako doći do te gospođe.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 11:02:52 >

(odgovor članu hanumA)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zapasivanje maternice
11.3.2009 2:28:07   
nisvy
Veliki pozdrav. Ja sam ovdje nova,i pokusat cu da odgovorim hanumi, izvinjavam se ako nisam dobro napisala ime, posto lezim i tesko mi je tipkat.Danas mi je zena uradila potpasivanje ,neznam koliko ce pomoc ili ne,ali sam cula puno toga o tome i da je dosta zena rodilo nakon pomjeranja maternice ,nije nista bolilo,moram lezat 10 dana user posted image ali neka, samo da pomogne nije mi zao, ni tesko.user posted image

(odgovor članu hanumA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zapasivanje maternice
12.3.2009 16:08:07   
ana08
Nisvy, hajde ako ti nije teško napiši nam kod koga si ti radila to zapasivanje. Ja sa čula za neku g-đu Karfiolu. Je li to to?
Prijateljica mi je pričala da je njoj neka žena "namještala" želudac (strunu) i da joj je rekla da joj usput namjestila i matericu. Otprilike princip vakuma, kao što je gore opisano, ali ona je ležala svega par sati i nije joj ništa vezala i sl. Pa sad da li je to isto, ko zna...Šta su tebi radili?

(odgovor članu nisvy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *