|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
17.12.2007 11:30:14   
leona
Drage moje,
u zadnje vrijeme sam depresivna, jer mi se cini da ja i moj dragi necemo moci imati djece iz razloga sto je on , kao teenager, bolovao zausnjake.
On mi kaze da mu je doktor jedne prilike rekao da je jako mala vjerovatnoca da ce imati djecu( anije radio nikakve testove).user posted image user posted image user posted image
Znate li vi sta vise o ovome?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.7.2011 12:10:19 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 11:34:50   
Suncica*
Draga moja, imao je i moj muz, pa je napravio dete iz prve. Zato glavu gore i ne sekiraj se..Takodje je imao i moj brat, pa su dobili dete nakon 6 meseci braka.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 11:36:07   
aldi
Jako mi je zao user posted image , ja nisam cula nista o tome tako da ti ne mogu pomoći. Znam da su ti zaušnjaci opasni, ali nisam bas znala da su tako. Dobro ako je smanjena vjerovatnoca, to ne znači da je nemoguće.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 11:42:38   
leona
Stvarno????user posted image
Mi jos nismo u braku, ali vec "radimo" na user posted image .
I tako on meni kaze da mu je neki doktor rakoa da mu je sansa veoma mala da ima djecu.....
Ja sam vec zamislila da idem na usvajanje djeteta... bas sam depresivna...user posted image user posted image user posted image

Hvala za odgovor...

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 11:48:22   
Suncica*
I mom muzu je doktor rekao isto, ali eto vidis da i oni znaju da grese. Nisam bas upucena u sve, ali evo muz mi je tu, pa sam pitala.
Samo vi aktivno radite na bebi i sve ce biti ok..

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 11:51:58   
leona
Ja sam negdje citala da do steriliteta moze doci, ukoliko se ti zausnjaci iskomplikuju, pa dodje do uoale testisa..
On meni kaze da nije imao nikakvih komplikacija, ali svejedno se brinem.
Malo si me utjesila..

Hvala

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
17.12.2007 16:20:36   
vaga
Draga leona ne paniči unaprijed, nego dragog pod ruku i neka uradi spermiogram. I moram da ti kazem da i ako ne bude dobar nije sve izgubljeno draga moja postoje za to terapije i svašta nešto, prije nego što dr. donese konačan sud. Prema tome baci se na posao i ne tuguj bez razlogauser posted image

pozdrav user posted image

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
18.12.2007 23:01:14   
snjezolina
Prvo spermogram, pa onda ostalo. Od panike nema nikakve vajde. ŠĐŠta da smo mi sve paničarile? Ne bi daleko dogurale (neko očekujeuser posted image , a neko već ljulja user posted image ).
Ukoliko nalaz ne bude uredu, može i ultrazvuk testisa gdje se vidi da li je virus posjetio i to mjesto.
Moj suprug je ko beba imao neku zaraznu bolest (doktori nisu bili sigurni da li je rubeola ili nešto drugo, ali zaušnjaci nisu bili) i upravo ta bolest je razlog zbog kojeg su njegovi spermatozoidi spori.

_____________________________

Šta je nemoguće - sve je moguće,
gdje postoji volja postoji i način.

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
18.12.2007 23:42:41   
Emina*
Draga moja Leona....
Ne se sekirati....  Mozda ti se u ovom trenutku cini kao
kraj svijeta ali nije tako..
Kao prvo,savjetujem vam da odete i obidjete jos nekog
doktora prije nego odlucite o bilo cemu..
Znas kako kod nas kazu da su dvije glave pametnije od jedne.
Vidi sta ce vam dr reci ,pa se onda bacite na pretrage, ali kao sto
i nasa Suncica rece, samo vi aktivno radite na bebi i sve ce biti ok.
Zelim ti puno srece i aBd da nas uskoro obradujes finim vijestima..
Cmokic i sretno...user posted image

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
13.5.2011 22:46:14   
Dida79
Brat mi je prije deset dana dobio zausnjake do sada se je vec stanje stabilizovalo...otok se polako povlaci a temperature nema evo danas 6 dan.
Od kako je on dobio zausnjake ja nikako sa djecom nisam isla a tako sam ih vec pozelilauser posted image Pa me sad interesuje jel znate koliko su oni prelazni i da li smijem sa djecom otici malo kod njihuser posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
13.5.2011 22:49:32   
M kao Mama
Dido prelazni kao i sve kapljične bolesti, znači zrakom, a trebala si sa djecom iči, ovakve bolesti za mušku djecu su bolje da se ranije prebole, baš zbog tog sterilitita ne daj Bože.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zausnjaci kod muskarca i sterilitet
13.5.2011 23:01:30   
Dida79
Ma znam draga Alma ali me strah za ovog malenog nekakav mi ej sav hafifan sto bi se reklo u narodu...Ma ja ne mogu vise sutra idem pa sta god bude
Hvalauser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
13.5.2011 23:05:06   
M kao Mama
bolje ti je dok je mani, vjeruj mi zbog imuniteta i svega

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.5.2011 10:12:47 >

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 21:45:12   
salmy
Moj MM je prebolovao zausnjake kao tinejđer, eh sad? pojedine kolegice od sveki su ubijeđene bile da je on bas zbog toga bio sterilanuser posted image  cak mu  je jedna najnormalnije rekla:pa sjecas se ti kad si dobio zausnjake,eto zbog toga nemas djecu,kao moj sin.
Ja se iskreno nadam da to nije bio razloguser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 21:52:40   
Dida79
Salmy bas sam ostala zatecena kad sam procitala da je tm bio sterilan ali eto hb to je iza vas.Moj brat ima 25 godina i vjeruj mi da smo svi gotovo pa ludi od brige da li su zausnjaci ostavili kakvog tragauser posted image
Dr nas je utjesila jer on je imao blazi oblik zausnjaka( kakao ona kaze) testisi mu srecom nisu naticali a temperatura nije prelazila 39 C..eto time se tjesimo jer naticanje testisa najcesce izaziva sterilnost.Nista nam ne preostaje nego cekati i nadati se najboljemuser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 21:55:21   
mamich
Draga moja Leona..ne brini bez potrebe...i moj suprug je bolovao zausnjake kao tinejdjer cak je i imao jake komplikacije...pa je zivjeo u strahu prije braka da nece moci imati dijece upravo zbog toga ali evo Hvala Bogu dobili smo zdravog sincica...razmisljaj pozitivno i opusti se kada bude sudjeno desit ce se.....Puno sreceeeee ti zelim......kao i svim ostalim trudilicama!!!!!!

_____________________________

Sin srece i radosti u nas zivot stigao 07.10.2008.
Jos jedan mamin princ upotpunio nasu srecu 05.08.2012.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 21:56:15   
salmy
Ma pravo da ti kazem ja nevjerujem u te price.Mi jesmo godinama pokusavali,jer je kod MM problem bio usporenihuser posted image  a opet neki dr,povezuju rat i stres sa tim?

Nemoj se sekirati,bice to ok sigurno. MM  isto ne vjeruje i kaze da to nema veze sa zausnjacima

user posted image user posted image  


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 22:03:20   
Dida79
Hvala Salmy i Mamich na utjesnim rjecimauser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zausnjaci kod muskarca i sterilitet
14.5.2011 22:23:41   
mala86
i mm je imo zausnjake sa 20 i nesto godina

jos on kaze da se nije pazio uopste,jos je poslije radio poso za koji govore da je stetan za plodnost,i hvala Bogu sve je ok user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 19
   Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
14.5.2011 22:26:09   
happysmile
eh da se i ja javim na ovoj temiuser posted image
prvo pozdarv zemskeuser posted image user posted image
eh onda da otpocnem, na sam pomen zausnjaka sva se jezim, ovako cu da vam kazem jer nema kojeg dr. nisam pitala i literature procitala vezano za iste. zausnjaci kod muskih su jako opasni ako muski boluju u pubertetu i posle njega, znaci nikakva opasnost nisu ako se boluju prije puberteta, tj. dok su jos uvijek djeca.
Zatim, kod pojave zausnjaka, oni se manifestuju vec drugi dan time sto se golim okom moze vidjeti kako otok iza usiju raste pa samim time treba se ODMAH otici dr ( naravno ako se vec nije otislo prvi dan ) i poceti sa primanjem terapije antibiotika, onda.. ne manifestuju se svi zausnjaci upalom odnosno rastom testisa, nekada kod pregleda testisa za vrijeme zausnjaka uopce se ne moze primjetiti da su isti pod upalom, tek kada gadna bolest prodje na pregledu i spermiogramu se nazalost pokaze losa slika.sterilnost ( ona 100% ) bez ijednog zivog i pokretnog plivaca se javlja u slucajevima kada se zausnjaci boluju i kada se do 4 dana dok bolest buja nije krenula sa primjenom nikakve terapije.sve ovo sto pisem pisem iz licnog ikustva, mm je bolovao zausnjake u 21 god, i ostavilo je posljedice na njegov spermiogram dg. oligoastheno i naravno variococela.

Eh sada neko je gore napisoa da je brat bolovao zausnjake a nije htjela sa dijetom ici u posjetu jer su one prelazne, moj savjet bolje idi jer malom ne ostavlja posljedice nikakve prije puberteta, bez obzira sto mu je imunitet kako kazes slab i da ti je hafifan, bolje sada nego kasnije. Mm nije ni od koga pokupio odbolovao ih je reagovao na vrijeme primio turu antibiotika, nije imao oticanje testisa, ali rezultat je takav kakav je. Ne kazem da je to sad nesto jako strasno, i gorih slucajeva bez prelezanih zausnjaka ima, a mi se nadamo nasoj user posted image user posted image , na kraju krajeva op. variococele, tura vitamina i pojacivaci valjda uspijemo, a ako ne imamo potpomognutu oplodnju.
eh ja vam se napisa nadugo i nasiroko, elem da znate i da podijelim s vama ovo svoje znanje o toj gadnoj bolestini
ljubac za sve user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.7.2011 12:10:39 >

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
5.2.2013 9:22:16   
sssenci
pozdrav svima,ovako...moj muz je imao zausnjake kao tinejdzer i kako kaze on i njegova mama bio je jako bolestan i imao je i vrat natecen i testise...nemam pojma koji dan su isli doktoru ali kada su otisli doktor mu je rekao da 99,9% nece moci imati djecuuser posted image user posted image user posted image user posted image ...dva mjeseca radimo na user posted image ali bez uspjeha,ja imam iz prvog braka dvoje djece tako da nije do mene problem....jako bi zeljeli da imamo jos djece pa me zanima ako je neko imao slicna iskustva da mi malo pojasni,inace mm jako voli djecu i do moje djece je pre predobar s obzirom da nije osjetio roditeljstvo........bila bih presretna da imamo i nasu zajednicku bebu i da mm osjeti tu radost user posted image user posted image

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
5.2.2013 9:41:08   
leona81
ja sam u decembru isla kod infektologa vezano za ospice koje mi je prenijela M i pitala sam je apsolutno sve o djecijim bolestima, zbog vakcinacije i ostalog...i rekla mi je da je to jedan u milion slucajeva za sterilitet kod zausnjaka tako da mi stvarno nije jasna ta kampanja nasih doktora oko steriliteta.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sssenci)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
5.2.2013 9:48:50   
sssenci
stvarno neznam sta bi rekla negdje sam citala da nije toliko opasno,a njemu je doktor tako rekao,ja sam u svemu tome izgubljenauser posted image ,bila sam mnogo uznemirena i mislim da me je malo psiha uvjerila da sam trudna,nazalost nisam.......zanima me ako je to sa zausnjacima vec tako,kakve su onda sanse da se ide na umjetnu oplodnju,imali ih uopceuser posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
5.2.2013 10:40:40   
Zelimo_bebu
Kad ste se sve lijepo raspisale, da i ja kazem koju user posted image
MOj muz nije bolovao zauske,kaze da nije, a bebe nema pa a nalaz spermiograma los...tako da istina je da to utjece sad koliko na koga i u kojoj mjeri ovisi od slucaja do slucaja....leona bez panike i sikirancije cuvaj sebe za dalje, iskreno se nadam da ti nijedan nalaz nece trebati ali ako bude ceka vas dosta toga....neka najprije napravi spermiogram i nadje dobrog urologa kojem ce reci da je bolova zauske i on ce naci pravu terapiju za njega, a ja vam iskreno zelim da zabebite bez ijednog nalaza....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu sssenci)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zaušnjaci kod muškarca i sterilitet
5.2.2013 11:08:28   
aazra
To da zaušnjaci mogu uticati na sterilitet kod muškarca je tačno, sad uvijek postoje izuzetci, ali da je opasno jeste.

MM je radio spermiogram, iz kojeg se pokazalo da je nesto do mene, ali u svakom slucaju bolje je uraditi da se bar zna uzrok neplodnosti.

Ja sam kasno prebolovala pljuskavice, jooj muka mi kad pomislim, bila sam vec udata tad i jos smo radili na user posted image , kad mi je doktorica dala da radim test bila sam sva sretna sto nisam trudna...za zene to nije opasno.

Ali, baš što se tiče zaušnjaka, to kao da je isključivo 2muška" bolest, ne znam jesam li čula da je ijedna zena to prebolovala...



_____________________________








(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *