|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   anestezija (uspavljivanje) male djece
21.10.2010 19:52:29   
ena249
zdravo svima!
moje dijete ima 4 god i trebalo bi uskoro ici na snimanje Mri mozga i jos stosta, uglavnom za sve to ga treba uspavljivati (anestezija ili klizma), a ja bas ne vjerujem previse ovim nasim doktorima. a i sama anestezija je stetna, pa me inetersuje ima li neko iskustva s tim i koji dr to rade ovdje u Sarajevu? Stvarno me je strah toga da mi dijete uspavljuju!user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
21.10.2010 23:25:22   
mamma mumi
nemas razloga za strah. Za MRI u principu je potrebno da je djete mirno, pa se najcesce daje diazepamsak klizma, nevjerujem da ce ga uvesti u anesteziju duboku, jer to nije potrebno.

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
22.10.2010 12:05:50   
ena249
ma mene vise zabrinjava sto ima i eeg i mri u razmaku od mjesec dana i za oboje to treba uspavljivanje. a zna li neko kakve posljedice mogu biti od toga?

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
22.10.2010 13:29:56   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ena249

ma mene vise zabrinjava sto ima i eeg i mri u razmaku od mjesec dana i za oboje to treba uspavljivanje. a zna li neko kakve posljedice mogu biti od toga?



Mi smo bili ns mri vec tri puta znaci daje se klizma i nismo nikakvih posljedica imali do sada.a eeg radimo svakih dva do tri mjeseca ali mu nista ne daju jos uvijek jer je mali pa ga ja uspijem uspavati ovako.a koliko su te klizme stetne, moj sin se probudi nakon 15 min kao da nista nije bilo.pa ja idem od toga da mu ne bi trebalo skoditi.oni to daju u skladu sa kilazom pa bi trebalo da je ako je pravilno dozirano neskodljivo.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
22.10.2010 13:32:12   
Malenaoduvijek
pa me inetersuje ima li neko iskustva s tim i koji dr to rade ovdje u Sarajevu?


zaboravila sam reci da se za uspa
vljivanje ide na pedijatriju na prijem u prizemlju i samo njima kazes da treba na mri i oni onda daju klizmu djetetu



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
22.10.2010 18:02:21   
ena249
bas ti hvala Mala! user posted image  Stvarno si mi pomogla, jer ja ovo prvi put radim, znam da se na pedijatriji uspavljuje, ali sam mislila da je to drugacije, a i zabrinulo me je to sto sam cula slucajeve gdje klizma nije djelovala, zapravo je imala suprotan efekt. ali sad znam da su i druga djeca radila nesto slicno pa mi vise ne pada tako tesko!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
25.10.2010 13:18:48   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ena249

bas ti hvala Mala! user posted image  Stvarno si mi pomogla, jer ja ovo prvi put radim, znam da se na pedijatriji uspavljuje, ali sam mislila da je to drugacije, a i zabrinulo me je to sto sam cula slucajeve gdje klizma nije djelovala, zapravo je imala suprotan efekt. ali sad znam da su i druga djeca radila nesto slicno pa mi vise ne pada tako tesko!



Drago mi je da sam ti pomogla, mi radimo sve sto je potrebno da nasa djecica budu dobro, cuvajte se. user posted image user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
29.10.2010 17:35:30   
ena249
user posted image  takodjer!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
14.11.2011 14:53:10   
ada033
MALA1994, hvala ti na odgovoru na drugoj temi koju sam postavila. Vidim ti imas iskustva sa MRI. Znaci uglavnom daju klizmu, ne punu anesteziju? Koliko to drzi, moze li se probuditi od one buke tokom pregleda? I da li ja mogu biti s njim svo vrijeme? I ako imas jos neku bitnu informaciju :) Hvala jos jednom!

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
14.11.2011 14:56:32   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: ada033

MALA1994, hvala ti na odgovoru na drugoj temi koju sam postavila. Vidim ti imas iskustva sa MRI. Znaci uglavnom daju klizmu, ne punu anesteziju? Koliko to drzi, moze li se probuditi od one buke tokom pregleda? I da li ja mogu biti s njim svo vrijeme? I ako imas jos neku bitnu informaciju :) Hvala jos jednom!


ne daju punu anesteziju samo klizmu.moj se budio u toku pregleda jer je priicno bucno.a cak sta vise pozeljno je da si ti s njim, odnosno moras biti s njim, cak u onu "roru" ulazis s djetetom da ga pratis.a brzo se probudi poslije pregleda jer se klizma daje po kilazi.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
14.11.2011 14:59:55   
ada033
I sta onda kad se probudi u toku pregleda? Mora sve ispocetka ili?

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: anestezija (uspavljivanje) male djece
12.5.2014 22:27:07   
hany91
Pozdrav,ja bih samo da pitam,posto vec 3 mj.cekamo na MR ,beba ima god dana,rekli su mi kad sam zvala da ne trebam doci nociti posto sam u KS,vec da dijete probudim u 3h ujutru i da mu nedam zaspati,jesti i piti ,i da dodjem u 7:30h da ga uspavaju.Sad me zanima gdje da odem (na koji sprat) II.ili VI.pa ga uspavaju,to mi nisu objasnili,i da li cu stici na magnetnu posto sam u 8 narucena ?Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *