|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 0:57:36   
Anoniman
vec od sad razmislja moja okolina kako deca kad porastu , mora se obezbediti auto pa kupiti stan ili dati pare za isto
pa moramo hrmbati za to user posted image

ja tvrdim da , pored toga sto moja deca imaju stednej knjizice , nak oje od rodjenja uplacujemo , necemo sigurno sa 18 god kupiti BMW-a
vise razmisljamo daje vaznije da finansiramo obrazovanje , mozda sport , opremu , a ostalo i sami da se potrude i ukljuce u isto iako mogu da im kupim ne bih

sta vi mislite servirati od punoletstva sve na tacni svojoj deci ili da se i oni ukljuce u isto d anauce vrednovati trud, novac , nauciti da nije sve u materijalizmu
kakva su vas amisljenja ili mozda planovi



if ju nou wat aj minuser posted image



< Poruku je uredio triputmama -- 2.8.2012 0:58:35 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 1:07:02   
veeseelaa
ma svak svojoj djeci želi pružiti što najviše može u svim sferama
oni koji imaju novca sigurno neće pustiti dijete da se samo snalazi
ja takav primjer ne znam niti jedanuser posted image
kliše su mi one priče naučiću dijete da bude čovjek, da sam si zaradi, da se bori i bla bla bla

ja bi voljela da moja A ima sve, i da se ne muči, ne ustaje rano i ne radi po cijeli dan dok joj dijete čuvaju razne tete .....

znači ako budem mogla pružiću joj sve, od do
što podrazumijeva i materijalno, i moralno i obrazovno itd

svakako da nije sve u materijalizmu ali nije sve ni u obrazovanju, bitna je ljudskost

baš slušam večeras Bugarija, kako priča, kaže školovan insan, dr, mr, uspješan u svom poslu al slab čovjek

sve ima a ništa nema ....

ustavari rekoh da nije sve u materijalizmu nekako nesigurno..... hiljadu je primjera oko nas gdje se isto dokazuje, pa pogledajmo samo proslave rodjendana za djecu
koja se lova tu iskešira, te za torzu, de za odoru, te za ostale đakonije
što onda od malena ne naučimo djecu skromnošću??
za rodjendan domaći kolačić za par markica, uz familiju... ej, nego svi bi da ugodimo djetetu, e tako će biti kad poraste


bezveli kad ti veli ja bi auto, a roditelj ima lovu reći će: idi sam zaradi... e jašta će



< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.8.2012 1:08:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 1:38:59   
Medić*
Vjerujte da je nama sve bilo servirano kao na tacni, kuce, stanovi, zemljista, pare na racunu, za svo cetvoro djece ista suma novca. Jedno mirno i spokojno djetinjstvo. Zato je otac radio danonocno da bi nama zaradio i ostavio. Mi smo to postovali jako dobro i duplo mu vrcali svojim odgojem. Planirao je jos mnogo vise, kako za sinove tako i cerke ali eto sudbina bila takva da mlad preseli na Ahiret. Sjecam se njegovih rijeci, sve cete imati ali zato trebate to cijeniti i postovati, trebate biti ljudi na prvom mjestu, trebate uciti jer ce se to nekada sigurno isplatiti. Imali smo sve, ali smo se za to sve sigurno mnogo zalagali, ucenjem, radom, ponasanjem, postovanjem, cijenjenjem i 1 dinara i onih 100o dinara koje dobijemo za dzeparac. Svi se iskolovali i na pravi put izvedeni jednim skromnim i lijepim zivotom, a mogli smo razbacivati se novcima, raditi sta nam je volja...medjutim ne, odgojili su nas tako da je haram razbacivanje..postovali smo to i pridrzavali se toga. Dan danas tako. Braca su malo vise bili troskali od nas dvije user posted image

Svako svom djetetu zeli obezbijediti najbolje, taki i ja. Ako mogu kupit cu, zsato da ne ? Medjutim svakako ne zelim da moje dijete iskoristava to, vec to sto dobije mora i zasluziti na neki nacin, treba se skolovati, zagrijati stolicu, postici uspjehe, ne treba biti najbolji ali neko i nesto treba biti. Onda ce i sam stvarati i zaradjivati sto ce vise i cijeniti sigurno.

Vidjecemo, vrijeme ce pokazati svoje. Ono sto je najbitnije djeci treba pruziti vise ljubavi i paznje. Dijete koje ima sve osim toga -bit ce sigurno nezadovoljno. Vi mozete kupiti djetetu i vile i gradove,ako nemate vremena za svoje dijete onda vam dzabe sve. Kada kazem vremena za svoje dijete...mislim na to kvalitetno provedeno vrijeme sa svojom djecom.

< Poruku je uredio medic slatki -- 2.8.2012 1:46:12 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 2:53:02   
Alma_27
za sada placamo stednju u vidu osiguranja da imaju nesto kad zavrse srednju skolu. ako budemo mogli, vise, vjerovatno hocemo samo nezelim da prihvate to sto imaju zdravo za gotovo i da se ne mora raditi da bi se imalo.

ja skromnost jako cijenim. mi smo imali sve sto smo zeljele ako su mama i tata imali novca za to (a imali su dobr plate). ako nema para, nije problem. tako su nas naucili i meni se to svidja. i jos vise volim to sto niko nije trosio pare samo na sebe nego je trosila porodica zajedno. to sam ja i vratila kad sam pocela raditi ko crnac i ujedno studirati da imamo zato sto su roditelji odjednom ostali na minimalcu. naucili su nas da budemo vrijedne. sad mama opet ima finu platu pa i meni udatoj i situiranoj svakog mjeseca kupi nesto lijepo (dobre cipele i sl.)
to zelim i za svoju djecu. i ne mogu imati sve sto pozele. u supermarketu moze izabrati smoki ili cokoladicu ali ne oboje. a nekad ne dobije nista. zato mu kupujem didakticke igracke i slikovnice koje voli :) za knjige ne stedim user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:04:24   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Alma_27

za sada placamo stednju u vidu osiguranja da imaju nesto kad zavrse srednju skolu. ako budemo mogli, vise, vjerovatno hocemo samo nezelim da prihvate to sto imaju zdravo za gotovo i da se ne mora raditi da bi se imalo.

ja skromnost jako cijenim. mi smo imali sve sto smo zeljele ako su mama i tata imali novca za to (a imali su dobr plate). ako nema para, nije problem. tako su nas naucili i meni se to svidja. i jos vise volim to sto niko nije trosio pare samo na sebe nego je trosila porodica zajedno. to sam ja i vratila kad sam pocela raditi ko crnac i ujedno studirati da imamo zato sto su roditelji odjednom ostali na minimalcu. naucili su nas da budemo vrijedne. sad mama opet ima finu platu pa i meni udatoj i situiranoj svakog mjeseca kupi nesto lijepo (dobre cipele i sl.)
to zelim i za svoju djecu. i ne mogu imati sve sto pozele. u supermarketu moze izabrati smoki ili cokoladicu ali ne oboje. a nekad ne dobije nista. zato mu kupujem didakticke igracke i slikovnice koje voli :) za knjige ne stedim user posted image


U potpunosti se slazem.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:06:39   
vjestica
“The best thing to spend on your children is your time.”

prvo i osnovno što želim i trebam pružiti svom djetetu je odgoj i obrazovanje (pod ovim mislim gore navedenu rečenicu,a ne u smislu mame 24/7)
materijalne stavri jesu bitne , ali en toliko
naravno da ću joj pružiti koliko mogu, ali ne u tom smislu da dobije šta poželi, nego da nauči cijeniti , kako su i mene odgajali roditelji
nikad mi nije ništa falilo,a nismo se baš luksuzirali, kad je trebalo šta luksuznije da se kupi, to se trebalo "zaraditi"
i uvijek sma radije za to da se ima malo manje para, a malo više vremena sa djecom (ne bih pristala da oboje radimo od jutra do mraka, da baš sve priuštimo djetetu - tipa bmw sa 18 i sl)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:14:07   
Emica_sa
Ne znam iskreno sta bi rekla na ovu temu,ja od svojih roditelja sam dobila samo neke poklone kad sam se udala,nista drugo.MUz od svojih nije dobio ni to.Sami se borimo koliko mozemo,nismo stambeno zbrinuti,sto je najveci problem,ali eto i ne razmisljam o tome nesto pretjerano.


Ne stedim za djecu,smatram da nisam duzna da im kupujem stanove,neka kupuju sebi sami,a auta pogotovo,niko ga ni meni nije kupio.Nek se snalaze kroz zivot.



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:23:33   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam iskreno sta bi rekla na ovu temu,ja od svojih roditelja sam dobila samo neke poklone kad sam se udala,nista drugo.MUz od svojih nije dobio ni to.Sami se borimo koliko mozemo,nismo stambeno zbrinuti,sto je najveci problem,ali eto i ne razmisljam o tome nesto pretjerano.


Ne stedim za djecu,smatram da nisam duzna da im kupujem stanove,neka kupuju sebi sami,a auta pogotovo,niko ga ni meni nije kupio.Nek se snalaze kroz zivot.




Emica mozda vasi nisu bili u mogucnosti pa zato.

Sigurno kada bi ti bila, kupila bi svojoj, i ja bih, bar da se o tom krovu nad glavom ne sekiraju, sta znam, ja da mogu ja bih od sada kupila, ali ne mEre user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:28:35   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne znam iskreno sta bi rekla na ovu temu,ja od svojih roditelja sam dobila samo neke poklone kad sam se udala,nista drugo.MUz od svojih nije dobio ni to.Sami se borimo koliko mozemo,nismo stambeno zbrinuti,sto je najveci problem,ali eto i ne razmisljam o tome nesto pretjerano.


Ne stedim za djecu,smatram da nisam duzna da im kupujem stanove,neka kupuju sebi sami,a auta pogotovo,niko ga ni meni nije kupio.Nek se snalaze kroz zivot.




Emica mozda vasi nisu bili u mogucnosti pa zato.

Sigurno kada bi ti bila, kupila bi svojoj, i ja bih, bar da se o tom krovu nad glavom ne sekiraju, sta znam, ja da mogu ja bih od sada kupila, ali ne mEre user posted image


Ma ne mogu ni sebi kupitiuser posted image

Imam par primjera iz okoline u Mostaru gdje su roditelji djeci omogucili sve,kuce,auta,skupu odjecu,telefone i tako citav zivot,a oni svi debili i kreteni koji se samo opijaju,hodaju,ponekad i drogiraju,a roditelji im ljudi za primjer koji su se trudili da nauce djecu da cijene,i trudili su se da ih odgoje,ali cudno je to kad pruzis sve,pogotovo na danasnjem vaktuuser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:30:48   
Visnja RR
kao svaki roditelj zelim svojoj kcerki pruziti sto vise...u svakom smisli...
od prvog dana stedim za njeno obrazovanje kad poraste.... imam neku fix ideju da bih voljela da ode u Bolonju na studij... znam da je to sad pomalo smjesno ali imace mogucnost ako zeli.... potrudicu se da joj obezbjedim...ako ne bude htjela skontacemo zajedno za sta ce potrositi novac...
razmisljam i o kupovini nekretnina sto bi moglo biti dodatni izvor zarade za nju jednog dana a i osjecaj sigurnosti....

nadam se da cu je uspjeti odgojiti tako da bude skromna ali da bude sposobna stvarati sebi mnogo vise od skromnog zivota...
i sve dok disem ja cu biti njen "vjetar u jedra" za bilo sta

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:34:30   
vjestica
ja iz svog posla znam za slučajeve gdje su ljudi djeci pružili sve materijalno, ali na uštrb odgoja i svog vremena
ljudi koji rade non stop, nemaju vremena za djecu i onda msile da materijalnim mogu sve nadomjestiti
ali en bih generalizirala i rekla da ljudi koji sve obezbjede materijalno djeci stvore debile od djece
svi mi hoćemo da pružimo materijlano svojoj djeci koliko možemo, koliko smo u mogućnosti
ja samo nisma zato da to ide do besvjesti
ja mogu svakog dana kupiti curi čokoladicu u radnji, ali neću
neću da misli da može tek tako dobiti u šta pokaže prstom
a niti želim da svaki dan jede čokoladu i smoki

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:43:11   
lost
Meni moji roditelji nažalost nisu bili u mogućnosti obezbijediti neke velike stvari tipa stan, auto, niti neku ušteđevinu... I sami su se borili kroz život jer mi samo otac radi a majka je domaćica... Ne krivim ih za to naprotiv pružili su mi maximum i vječno sam im zahvalna za to... I kod MM je ista situacija tako da se i mi sami borimo i ostvarujemo jedno po jedno...
Ja ću svojoj malenoj ako budem u mogućnosti obezbijediti sve što mogu a što joj je potrebno za normalan život... Ne bih voljela da prolazi ovo što mi sada prolazimo, da se brine hoće li ikada sebi moći omogućiti krov nad glavom, obrazovanje i druge stvari koje su potrebne za pristojan život... Nismo ni mi na rubu egzistencije ali imamo još dosta toga da postignemo, ako Bog da polahko...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:50:49   
Medić*
i uvijek sma radije za to da se ima malo manje para, a malo više vremena sa djecom (ne bih pristala da oboje radimo od jutra do mraka, da baš sve priuštimo djetetu - tipa bmw sa 18 i sl)


Vjestice svide mi se ova tvoja recenica, samo bih ja malo korigovala user posted image

Uvijek sam za to da se ima para i vise vremena sa djecom.

Visnja i ja bih voljela svom/ svojoj djetetu biti vjetar u jedra dok je ziv, i meni su moji bili, zahvalna na tome i da su zivi sigurno bi bili ponosni da su prave ljude odgojili. Ja ocekujem od svog djetea covjeka na prvom mjestu.


Slazem se da ne treba generalizirati, svasta ima.

< Poruku je uredio medic slatki -- 2.8.2012 9:51:31 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 9:52:47   
Skvo RR
Volila bi od njih napraviti insane...

uz to kao nadogradnju da ih omogucim obrazovanje. Kada akoBogda napune 18 godina, imat ce pravo izbora, ili da rade ili da nastave obrazovni sistem. Trebaju da budu vrijedni, borci kroz zivot. Materijalno ce tek doci, kada vidimo kakva su nam djeca...nisam za bezuslovno davanje...na kraju krajeva tako su me roditelji odgojili..Vezano za materijalizam, hvala Bogu radimo vec odavno na tome, da imaju nesto sa te strane...ali opet napominjem, kud ce im bolja pouka od roditelja, da i to trebaju da zasluze...Najsretnija bi bila kada bi oni sami sebi zivot osigurali, to bi znacilo da sam uspjela da prenesem dio nas dvoje na njih...I mi smo sami sve sticali...ali ko u ovome vaktu moze predvidjeti sta ce biti...neka su im zlatne njihove rucice, pa ce mati biti mirna.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:04:05   
palachinken
Djeci u nasljedstvo - dobar odgoj, čist obraz i pamet u glavi.
Sve ostalo, k'o i mi, k'o i moji roditelji generaciju prije toga, sa svoje dvije ruke.
S tim da, nadam se i Boga molim, da neće biti rata ili nepredviđenih okolnosti koje će pojesti dječiji fond za školovanje, kao što je to kod nas bilo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:08:50   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: palachinken

Djeci u nasljedstvo - dobar odgoj, čist obraz i pamet u glavi.
Sve ostalo, k'o i mi, k'o i moji roditelji generaciju prije toga, sa svoje dvije ruke.
S tim da, nadam se i Boga molim, da neće biti rata ili nepredviđenih okolnosti koje će pojesti dječiji fond za školovanje, kao što je to kod nas bilo.



Divno recenouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:15:21   
balasgirl
Već sad razgledamo nekretninu za svoje dijete. Slažem se sa Veselom u potpunosti. Ako imam i ako sam u mogućnosti naravno da ću gledati da mu obezbijedim. Što se tiče obrazovanja, pustiću mu na volju. Ako hoćeš budi tesar na primjer, ali ako hoćeš potrudit ću se pa ću ti platiti obrazovanje na univerzitetu na kojem god hoćeš. Glupo mi je nametati mu, evo platću ti Berkley, a on to ne želi, samo da bih ja zadovoljila svoju unutarnju satisfakciju da sam sina poslala na studij u Californiu. sve što mu mogu dati, daću mu, nek se ne muči, ni ja se nisam mučila, sve su mi obezbijedili, pa opet nisam ni bezobrazna ni nezahvalna ni šta ti ja znam.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:42:03   
henna ze
voljela bi joj ostavitiu nasljedstvo prave vrijednosti..učinit je onakvom kako su mene roditelji..
da joj laž bude milionima svjetlosnih godina daleko, da nauči za sve sama da se izbori i da na dunjaluku nema problema bez rješenja...


voljela bih da samo sekundu bude pametnija od mene ida slijepo ne vjeruje ljudimai da se zna izboriti za svoje mjesto..

moji roditelji su digli kredit i kupili meni stan..jer sam ja bila i naivna i uradila neke glupe stvari..dobro na kraju će ipak to izaći na ok..ali..
dakle obezbijedili su mi moj mali krov nad glavom, još uvijek mi ulete malo finasijski jer su u boljoj situaciji...a ne bi sigurno da nisam zaslužila i da se ne borim ko prava lavica za svoj i njihov dom..

Hena će stambeno biti obezbjedjena kad tad..čak 3 stana..dobiće naš, stan od mojih roditelja( jer smo objde jedinice) i stan od svekrve...
što se obrazovanja tiče..ako hoće dobiće ga..forsirati neću..jer i onako bez štele danas možeš pjevati sa dva fakulteta...

nekako je rodjena nafakali i sve što zamisli i dobije..tako da se baš nešto previše ne sekiram..


samo daj bože zdravlja meni da je gledam sretnu i veliku i njoj ..ljubi je mama

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:42:39   
ziki
Prvenstveno se nadam da će bit dobri i pošteni, to mi je misija kao roditelju a ostalo.... Potrudićemo se da im obezbjedimo dobro obrazovanje ako budu željeli. A nekretnine hm. Ja i mm smo došli ovamo da radimo i sami svojim znanjem i radom sebi sve obezbjedimo. To je nama bio ideal, nije da nismo mogli da dobijemo riješeno stambeno pitanje i bezbrižan život al nama to nije bilo to. Na kraju krajeva to čeka djecu, to im je od djejova da ih se sjete kad ih nisu upoznali i zapamtili.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:50:38   
Medić*

IZVORNA PORUKA: ziki

Prvenstveno se nadam da će bit dobri i pošteni, to mi je misija kao roditelju a ostalo.... Potrudićemo se da im obezbjedimo dobro obrazovanje ako budu željeli. A nekretnine hm. Ja i mm smo došli ovamo da radimo i sami svojim znanjem i radom sebi sve obezbjedimo. To je nama bio ideal, nije da nismo mogli da dobijemo riješeno stambeno pitanje i bezbrižan život al nama to nije bilo to. Na kraju krajeva to čeka djecu, to im je od djejova da ih se sjete kad ih nisu upoznali i zapamtili.


Moja zauvijek bolna tema, trenutno smo u stanu koji je djed rahmetli (moj otac) ostavio za moju djecu...F stalno govori ovo mi je dedo koji je u dzenetu kupio user posted image user posted image a srce i dusa bole.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 10:55:56   
Hanady RR
Moj jedini cilje kao roditelja je da u nasljedstvo ostavim djeci da su inasani, da im pružim orbazovanje koje će im omogućiti da svojim trudom, radom i zalaganjem obezbjede sebi život po svom kontu....

U nasljedstvo ništa ne ostavljam niti im dajem od materijalnoga za svoga života sem pouke, primjera nas kao roditelja i dobrih temelja koje mi gradimo svojim zalagnje a koji će njima biti odskočna daska ako budu znale/znali to cijeniti.


I sama sam ispoštovala svoje roditelje u njihovim nastojanjima da su temelji čvrsti a da ja na njima gradim dostaojanstevno život svoj sama...
ispunjavam si želje materijalne u skladu s amojim mogućnostima a ne oslanjajući se na njihova materijalna dobra stečena za života...

Kupovina materijalnih dobara tipa stanova, gradnja kuća, poslovnoh portsora, bijensih automobila itd....ako mi treba i ako uzimam to je moje i suprugovo i na to nema niko da račauna sem kao dobar temelj da odrastu u ono što je meni kao ridtelju cilj pa da odlučim dal su bili vrijedni moga napora i truda za tolikim jakim temeljima.

Ništa ne nudim na pladnju...
i ono što če iza moje smrti naslijeđivati mora zaslužiti a ja ću sve učiniti kao roditelj da im usadim moralne norme, obrazovanje najbolje pružim i učinim im dane toliko lahkim da ne brinu imaju li šta jesti i piti i krov nad glavom ...njihovo je da uče, poštuju, privrjeđuju našoj porodici dok su pod mojim krovom...nauče da se bore za sebe i shavte važnost života i cijene ga kako zdravstveno tako i u željama za materijalnim.

Ako ne zglajzam ja kao roditelj nadam sene ...
a nadam se neće ni oni kao djeca...

biće dobro...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:00:42   
Blue rose RR
Da bude insan koji cijeni život i zdravlje koje joj Bog dragi podari.

A onda, naravno da ću pomoći kolliko to god mogu, a da od nje ne napravim "debila" koji će jedva čekati da joj mama i tata umru, pa da raspi*ka ono što smo svi zajedno stekli, uključujući i nju.

Materijalno što posjedujemo će dobiti tek onda kad sebi bude stekla (i to naravno testamentom ozvaničiti), da zna cijeniti to, a ne da "prohuji sa vihorom" zajedno sa nekim hohštaplerom od momka/muža.

Helem- ovo  je roditeljska priča sada dok je njoj 7. godina, a valjda ćemo se toliko dugo družiti na ovom forumu, da vidimo da li ćemo moći obezbijediti to sve, odnosno da li ćemo se u nekom momentu pokolebati u rečenom. :)

Čudni su puti Božiji, i neka nam On da zdravlje, život, čist um i dobro srce -  i onda je sve lakše.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:06:54   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:07:46   
mama75
Ma sve sto mognem da ih naucim i da im priustim i to ovim redom:
1. da budu pokorne Allahu dz. s.
2. dobar odgoj
3. vrijeme provedeno sa nama
4. obrazovanje
5. kuce, stanovi, auti ... sto god budem u mogucnosti. I meni su moji roditelji kupili stan pa sto ne bih i ja svojoj djeci ako budem u mogucnosti; necu na onaj svijet ko faraoni ici user posted image
I da dodam, smatram da je tema u vezi materijalnog nasljedstva, da li se slazemo s tim ili ne, ali neka se postavljacica teme izjasni o tome.

< Poruku je uredio mama75 -- 2.8.2012 11:10:01 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:14:03   
Miracle*3

IZVORNA PORUKA: mama75

Ma sve sto mognem da ih naucim i da im priustim i to ovim redom:
1. da budu pokorne Allahu dz. s.
2. dobar odgoj
3. vrijeme provedeno sa nama
4. obrazovanje
5. kuce, stanovi, auti ... sto god budem u mogucnosti. I meni su moji roditelji kupili stan pa sto ne bih i ja svojoj djeci ako budem u mogucnosti; necu na onaj svijet ko faraoni ici user posted image
I da dodam, smatram da je tema u vezi materijalnog nasljedstva, da li se slazemo s tim ili ne, ali neka se postavljacica teme izjasni o tome.


kratko i jasno

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *