|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spavanje preko dana
28.7.2008 10:44:31   
nesanica
dal vasa djeca sa 2 godine i vise spavaju preko dana? do kada su spavala i koliko vremenski?moj arin sa dvije godine evo spava jednom preko dana, po 1,5 -2h. imam dosta prijateljica kod kojih djeca vise ne spavaju preko dana i one se cude kako arin jos hoce spavti.znam da je to od djeteta do djeteta, ali mislim da je ipak jos premali da po cio dan skace, bez obmora.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 10:52:31   
ebru
Ne mogu ti rec iz vlastitog iskustva,ali moj brat ima curicu sad joj je 7 godina,ali ona je kako mi se cini do 4-5 godine spavala po danu jedanput,sjecam se bas nekako oko podne.Bas je snaha ako nije htjela spavat "tjerala"da spava!
Ja stovise mislim da je dobro kad djete hoce odspavat po danu,i da ima neki red...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 10:55:18   
Kesten
draga nesanice,,moja curica ima 3 godine i 3 mjeseca i još uvjek spava preko dana 1-2 sata  i vjeruj mi ta dva sata ne bih dala ni zasta na svijetu,,,nema tu nikakvog pravila, to je sve do majke ,,hoče li da dijete navikne na popodnevni odmor ili ne,,moja prijateljica curicu ima od tri godine ali je nestavlja na spavanje..meni je to super,,prvo sto ja imam vremena za sebe i svoje obaveze a drugo za dijete je dobro... odmor je svima potreban,,pogotovo ako su djeca hiperaktivna ,,,pusa user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 11:00:27   
nesanica
i ja mislim da je to dobro za djecu. ja imam dvojicu evo jednom 2 godi. a drugi 7 mjeseci i nekako gledam da ih legnem u isto vrijeme iza podne da spavaju. jer taj 1.5-2h sto kazete ni zasto na svijetu ne bih dala. vjerujte da mi je to i psihicki odmoruser posted image user posted image user posted image user posted image .ovaj stariji nekad kao i ne bi spavao ali ja ga bas "otjeram" u krevet i cujem ga kako se igra po krevetu i prica ali ne izlazi iz sobe, srecom na kraju zaspe.mislim da sva djeca koja imaju neki red da puno bolje i napreduju u svim stvarima.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 11:04:44   
ElmaB
Moja Tea spava preko dana sat i pol do dva jer je tako u obdanistu. Vikendom, kada je kod kuce, takodjer odspava, jer je navikla. Mislim da je to super za dijete jer do navecer ne bude nervozno.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 11:07:08   
Kesten
Ne znam kako vi ,,ali ja malenu ne uspavljujem stavim je u krevetič i kažem,,ajde sad Mica pajki i sva djeca spavaju i bebe ,,i mede,,,user posted image user posted image  i izađem i sobe a sa prvim sa dobila magareče uši,,po dva sata sam znala ležati s njim da zaspe na kraju nista ne stignem i spava mi se,,i onda na koncu svega ga istučem da zaspe,,e tu grešku više ne pravim,,pa možda vam ovo moje ikustvo nekom dobro dođe...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 16:59:36   
almai
Meni su djeca najdraza kad spavajuuser posted image
Mojima se zna red,maleni od 9mj. ujutro oko 9.30 ide
na spavanje jedno pola sata a oko 13h idu obodvojica i nema nikakvog
pjevanja ,lilanja i sl. samo ih stavim u krevet i zaspu bez problema.
Adinu je 2god.i 3mj. ali nikad se nebuni kad treba ici na spavanje jer mu ne neophodan taj poslijepodnevni sanuser posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 22:07:20   
amdi
Slazem se sa tim da treba djeci odmor, a i dokazano je da se tokom spavanja djeteta izlucuje hormon rasta. Moj Amar sa 3god. i 4 mjeseca spava po danu 1-2sat

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Spavanje preko dana
28.7.2008 23:33:03   
mamsi
Slažem se da je djetetu u toj dobi san neophodan,ipak se oni umore koliko samo letaju,skače i svaššta novo nauče.Kenan odspava oko 2 sata,samo ponekad vikendom imamo problem.pošto nas poželi pa mu žao zaspati,želi biti s nama

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Spavanje preko dana
29.7.2008 0:23:22   
camm
sama zaspi nikad je nisam uspavljivala sem kad sam je dojila
samo joj kazem hajde spavanje i ona sam legne zaspi uz neki crtani
dnevno spava oko 2 sata .

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Spavanje preko dana
29.7.2008 12:18:10   
hanabanana
Hana je prestala spavati po danu u dobi od dvije godine. Ja sam insistirala dok nisam shvatila da je djaba mučim. Ako se umori ona će i sada zaspati preko dana. Recimo nakon sankanja i sada kad smo bili na moru obavezno je dva sata spavala u toku dana.

Medjutim, pročitala sam da je dijetetu u dobi od dvije godine potrebno 10 - 12 sati sna. Moja Hana to ima budući da ide spavati oko osam i spava do ujutro u osam.

Kako sam kući sa bebicom sada Hana ima dnevni odmor. Tada odmara i čitamo priče. Od proljeća će u vrtić.

< Poruku je uredio hanabanana -- 29.7.2008 12:25:53 >

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Spavanje preko dana
9.10.2008 20:29:12   
fanamatik
Ovih dana sam zaista shvatila da imam problem sa malenom (2 godine i 3 mjeseca). Počela je izbacivati dnevno spavanje, ako je prisilim da spavamo, ne uspijeva, samo gubim vrijeme, ali onda zaspe rano, oko 19h i spava do nekih 8 ujutro. Ukoliko pak odspava u toku dana 1,5 do 2 sata, onda se ne smiruje do 23 ili čak do ponoćiuser posted image . E to je već teško podnijeti!
Ne znam šta da radim. Ona jednostavno neće da se smiri dok ima i jedan atom snage za skakanje uokolo...A bilo kakvu strukturu spavanja neće da prihvati.
Pomozite!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Spavanje preko dana
9.10.2008 22:16:27   
Blue rose RR
Fanamatik, možda je to trenutna faza kod tvog djeteta. Nisam za to da se djetetu izbaci dnevno spavanje, upravo iz razloga što stvarno posjeduju neisrcpnu energiju, koju je teško i njima, ali i nama podnijeti. Meni se desilo nekoliko puta da kikica nije odspavala svoj dnevni san...ajoj naših muka u večernjim satima. Hem je nervozna, hem sama od sebe ne zna šta će, sve bi nešto, ali je ništa ne zanima...!Ne mogu joj dopustiti da legne spavati u 1800 sati ima da mi se, kao vampir, probudi u neka doba noći, sva čila i vesela.
Tada sam shvatila da pod svaku cijenu u toku dana imat će svojih dva sata odmora, bilo da je u pitanju spavanje, ili jednostavno gledanje crtanog filma ALI U KREVETU SVOM.
Ima dana kada se njoj ne spava, ašćare vidim joj na očima, da nema šanse da zaspi, ali to mi ne predstavlja problem da istu smjestim u krevet, upalim omiljeni crtani film, i ostavim je da gleda. Da, imala je nijet ustati iz kreveta, i igrati se po sobi, ali striktna naredba da ne smije sići sa svog mjesta, je dovoljna da - ili preleži to vrijeme uz TV, ili jednostavno zaspi...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Spavanje preko dana
9.10.2008 22:20:43   
camm
evo sad sam u toj fazi kad nece da spava
preko dana ,pa je uhvati san oko 6 sati navece
ako tad zaspi onda sijeli navece.
a ujutro se budi oko 10.

pokusala sam da je budim oko 8 ujutro da bi opet preko dana oko 2 zaspala
ali uzalud sve.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Spavanje preko dana
10.10.2008 19:29:23   
fanamatik
Eh, ljudi moji, moja mala nikakvu strukturu ne prihvata. Slažem se sa MaryamAminom da joj je potreban barem odmor, i ja bih bila zadovoljna kad bi ona mirovala u ležećem ili polusjedećem položaju bar sahatak. međutim, jednom sam pokušala, jednostavno sam zaključala sobu, napravila atmosferu (zamračila) i rekla NEĆEMO IZLAZITI, MALO ĆEMO SE ODMARATI i odlučila ustrajati u tome. Dijete je doslovno vrištalo i plakalo pola sata, i nije se smirila, u početku sam je ubjeđivala argumentima, a kasnije samo ignorisala praveći se da spavam, ali ništa...
Zaista zavidim svima vama koji uspijevate uvesti neki red spavanja svojoj djeci.
MENI NE IDEEEEEEEE....user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Spavanje preko dana
11.10.2008 13:20:40   
tresnjicaaa
Namik spava jos uvijek po danu. Samo ja imam problem sa jutrom. On ako legne u 9 navecer budi se u 10 ujutro a nekad u pola 11. Meni se to cini previse pa ga ja onda nekad budim bar u pola 10. Jer kad mi ustane kasno onda nece popodne u krevet prije 2 ili 3 a to onda pomjera vecernje spavanje. Do sada smo redovno isli u krevet oko pola 10 i budio se u 9 ujutro, popodne isao na spavnaje oko 1. A sad ujutro ne moze da se budi user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Spavanje preko dana
11.10.2008 15:39:54   
lamka
Drage moje imala isti problem sa svojom curicom. Uvijek je naveče do kasno bila budna a ujutro dugo spavala. samo mogu reći hvala dragom vrtiću i onom ko ga izmisli. Kako je krenula u vrtic njeno buđenje je u 7:30 a dnevno spavanje u 12:00 .Do kad ce preko dana spavati ovisi od njenog raspoloženja ali znam da je naveče 21:00- 21:30 moja curica već u dubokim snovima. I kada mi neko kaže da je bolje da je čuva nena ja se samo slatko nasmijem jer ima društvo u vrticu a o redu da ne pričam.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Spavanje preko dana
13.12.2008 12:10:39   
andji
Sergej ima 13 mjeseci i dnevno jedva ga ulovim da otspava 1,5 sati sve ukupno...aktivan je po čitav dan,a opet i ne forsiram ga toliko za to dnevno spavanje jer mi prespava čitavu noć od pola 8 do pola 8,i to mi je više nego dovoljno

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Spavanje preko dana
14.12.2008 19:39:41   
Romali
Koliko sati dnevnog sna imaju/ su imale vaše osmomjesečne bebe? Koliko puta tokom dana spavaju u tom periodu?

Moj user posted image počeo mijenjati navike, spava jednu dnevnu turu od cca.1,5 h i jednu od 45 min. Obzirom da mu je noćno spavanje 10 h ukupno, ne znam je li to dosta.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Spavanje preko dana
14.12.2008 23:33:52   
sarayka
Lamija ima 21 mj i spava dnevno po 1,5 - 2 h. Naveče odprilike 11 sati. A u tom dobu je spavala 3 puta s tim sto je rano ustajala oko 6,30-7h a spavala od 21,30h. Eto toliko ali sve je to individualno...

user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Spavanje preko dana
3.1.2009 21:55:20   
tweety
Moj sin sa skoro 3 ipo godine spava jednom po danu.Kad je u vrticu to bude oko 12:30 a kad je kuci za vikend onda zaspe oko 15 i spava po jedno 2 sata. 

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Spavanje preko dana
5.1.2009 1:19:35   
amela.srce
Moja Amela do 11 meseci je spavala dvaput na dan ali posle se to pretvorilo u jedanput.Sad ima 14 meseci i spava od 13 pa kako kad sat ipo ili dva. Ali nazalost navikili smo je na ruke pa treba je ljuljati malo ali odma zaspe. Ali ja smatram daje vazno popodnje spavanje jer deca nece biti nervozna do uvece.
Pozdravljam vas!user posted image


_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Spavanje preko dana
14.1.2009 14:41:52   
Skvo RR
Uma ima jace od tri mjeseca i pocela je mijenjati navike...ranije je spavala po danu max 3X20 minuta, radi grceva...sa tim da hvala Bogu nocno spavanje imamo od pocetka, ali evo kako je usla u treci mjesec...igra i spavanje se smjenjuju po citav dan odprilike sat i po igre 40 minuta-1h spavanja....mica mi jos spava navece...npr.sinoc je zaspala u 7, a jutros u 8 je bila budna (sa tim da se budila na nocno hranjenje)....Da li se vi susrecete ili ste se susretali sa takvim promjenama?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Spavanje preko dana
14.1.2009 15:59:46   
lely
Anes spava jednom preko dana od 14 pa do 16,16:30 otprilike.Navece zaspi najkasnije u 9 i spava ujutro do pola 10-10.Tako da sam zadovoljna sa njegovim spavanjem.Od tri mjeseca poceo je spavati po cjelu noc bez da se budi da jede,ali doduse ja kasno legnem pa ga oko 1 nahranim.Spavao je dva puta dnevno do svoih 13 mjeseci,ali vise ne.Spavanje se stalno mjenja,bar vremenski ne moze biti ograniceno,jer i sami znate kada djecu kupamo ili izvodimo napolje pred spavanje da dosta duze spavaju,bar je kod mene tako.
Draga skvo,najvaznije je da su grcevi prosli,tvoja mala Uma ce jos dosta puta mjenjati vrijeme i duzinu spavanja.Najbitnije je da joj navrijeme naviknes da spava u istom ili bar pribliznom vremenskom periodu,jer i tebi i njoj ce bilti lijpo.Znaces kad spavai i priblino koliko dugo spava,tako da ces i ti moci da se organizujes u tom vremenu i malo paznje posvetis i sebi ili necem drugom.Puno pozdrava...


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Spavanje preko dana
14.1.2009 23:52:40   
Daja_sa
Taman kad pomislim da je uhvatila neki ritam spavanja po danu to se promjeni...
Nakon obroka na jedno 1.5h do 2h ona je pospana...umorna...kenjkava...i tad obicno i zaspi ( ljuljuskanjem na rukama)...nekad spava 10 min...nekad pola sata nekad sat...nekad i 2...
Opet svi govore da je jos mala da ce se to vec i regulisati da je bitno da pajki po noci...ona spava od 21h ujutro do 8...kuc kuc da ne ureknem...user posted image user posted image ...


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *