|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djecica mala nevina stvorenja
16.9.2010 10:43:25   
Anoniman
Jutros izlazimo iz lifta i stoji jedna starija zena (uvek nadrndana) koja hoce iza nas uci i moj mali sin  joj prdrzava vrata da udje a ona ce njemu  drsko " de pomeri se svrati da udjem sta buljis  tako u mene " iz mene je izaslo samo "zato sto pokusava biti kulturan glupaco"
Moj sin me je pogledao okicama punih suza jer je ocekivao verovatno pohvalu na to  jer ga uvek pokusavam uciti eto neke osnovne stvari  i dobije pohvalu  a sada neka babetina ga "ubi u pojam"

ponekad pomislim ma nek budu kakvi hoce  a ponekad pomislim nije vazno ko sta misli treba i kucnog vaspitanja  imati
mnogo me boli kad me deca pogledaju  svojim okicama i ocekuju da im ja "save the day" i resim sve probleme  ali uvek im ispricam neku pricu da uzmu pouku da nije vazno nicije misljenje  sto deca to i brzo zaborave al onda ja padnem u neku depresiju pa mi citav svet izgleda zao prema mojim malim andjelcicima i sve mi te kritike mnogo tesko padaju  icini mi se da bi ih zastitla od svega zlog na ovom svetu sto je nemoguce a l eto............

Kako se vi snosite s ovim ako me iko uopste razumije sta hocu da kazem

< Poruku je uredio maja78 RR -- 18.10.2010 11:06:43 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 10:52:53   
sporty mamaa
Meni je tako prosle nedjelje, kad sam bila u Crkvi s malom, nek zena kad smo izasle kao dobacila : Sto vodite  djecu u crkvu, kad su takva, sto ih ne ostavite kuci, kakvo je to vaspitanje??? Halo mala mi ima dvije god. ne mogu je svezat za klupu... Nista joj nisam odgovorila, ali svecenik je jedne nedjelje rekao kako se kao neko zalio na djecu, pa je odgovorio toj zeni da je kao pazljivo slusala misu nebi ni cula djecu i da djeca slobodno dodu da ona nikom ne smiju smetat....
Bilo je jos tog, ali ne mogu se sjetiti... I da isto, kaze neki dan jedna zena mojoj maloj, joj sta ce ti duda, baci to, to je ruzno, onako strogim glasom da sam se ja prepala, a ne dijete... Nisam nista rekla, al mala se bas prepala i rasplakala.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:00:47   
mamine oci
potpuno te razumjem mila znam kako se osjecas djeca ne traze puno osim ljubavi i naravno lijepe rijeci koliko bi njemu znacilo da je u tom trenutku dobio kompliment ili jedno hvala ali nazalost svijet je tako okrutan svakom danom sve jasnije vidim koliko je izopacen ranije sam sve mislila ma nije tako i trazila dobro u ljudima ali nazalost milon puta razocarala ali kako ti rece oni su samo mala nevina stvorenja koja neznaju za lose ili nekog da mrze saljem ja njemu jednu veliku pusu nek je on mami vaspitan kucni odgoj mnogo znaci bez obzira razumjeli to neki ili ne...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:01:02   
ziki
Joj kad bi ti padobranci malo razmislili šta pričaju. Prije par dana zgledo se Nemirko u mene i sva tužan kaže ja sam isti ti samo ja nemam lijepe oči. Neka tamo koza mu je rekla da je isti mama i da ima ružne oči, ko fol zbog uroka. Pa ako nećeš da ga urekneš a ti ćuti. Jedva sam ga ubijedila da ima lijepe oči.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:04:06   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: ziki

Joj kad bi ti padobranci malo razmislili šta pričaju. Prije par dana zgledo se Nemirko u mene i sva tužan kaže ja sam isti ti samo ja nemam lijepe oči. Neka tamo koza mu je rekla da je isti mama i da ima ružne oči, ko fol zbog uroka. Pa ako nećeš da ga urekneš a ti ćuti. Jedva sam ga ubijedila da ima lijepe oči.


neznanje je covjeku najveci neprijatelj nezna ni da se izrazi a hoce da je pametna ne razmisljajuci da li ce povrijedit malo djete ljubim ja lijepe okice user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:05:14   
aazra
Jadno dijete...user posted image  Znam da bi i moj maleni da je veci isto tako ucinio i koliko njima samo znaci ta pohvala, a glupaca se ponijela tako...Kako joj nije grehota tako prestrasiti dijete mozda drugi put nece imati hrabrosti da ponovo nekom pridrzi vratauser posted image

_____________________________








(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:06:00   
Anoniman
triputmama svaka cast za odgovor starojuser posted image a da mom djetetu netko uputi bilo sta ruzno vjeruj mi da bi mu to bio zadnji put...uh sto se ja ospem na ovako nesto user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 11:29:09   
emma.L
Osipam se na ovakve - baš glupače user posted image . Dobro si rekla, ali jedino mi nije ok što si to izgovorila pred djetetom. Znam da je u afektu, da je zaslužila, da je baš to što si rekla, ali nikada ne povisujem ton pred Emom, niti nešto slično kažem na nekoga.
A ja ne dozvoljavam takve stvari i reagiram. Sporty mama, ja bih toj teti u crkvi isto rekla što i taj velečasni, potpuno smireno. Ona ima pravo biti tu, a stara neka ide doma i dođe na večernju ako joj nešto smeta user posted image .
I nikada neću shvatiti potrebu ljudi da bacaju komentare okolo user posted image .
Nedavno sam i ja u parku rekla jednoj staroj nani da gleda svoja posla i zadrži mišljenje za sebe, na što mi je ona rekla "nevo, izvini", pa mi bilo žao iako sam rekla sasvim smireno i uz persiranje. user posted image  Ali zašto dozvoliti bilo kome da vas nervira, zašto ne reći svima što ti smeta, pa ako ne poštuju - odj.baus svi!
A dijete mi poljubi, triplemama, i neka ti je Bog na pomoći sa ponovnim uvjeravanjem da je on pametan, a stara baba nekulturna i bezobrazna. Nadam se da ga ovo neće poljuljati - ipak je odgoj super stvar.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 12:06:00   
milenium

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Meni je tako prosle nedjelje, kad sam bila u Crkvi s malom, nek zena kad smo izasle kao dobacila : Sto vodite  djecu u crkvu, kad su takva, sto ih ne ostavite kuci, kakvo je to vaspitanje??? Halo mala mi ima dvije god. ne mogu je svezat za klupu... Nista joj nisam odgovorila, ali svecenik je jedne nedjelje rekao kako se kao neko zalio na djecu, pa je odgovorio toj zeni da je kao pazljivo slusala misu nebi ni cula djecu i da djeca slobodno dodu da ona nikom ne smiju smetat....
Bilo je jos tog, ali ne mogu se sjetiti... I da isto, kaze neki dan jedna zena mojoj maloj, joj sta ce ti duda, baci to, to je ruzno, onako strogim glasom da sam se ja prepala, a ne dijete... Nisam nista rekla, al mala se bas prepala i rasplakala.....



e ovo mi je vrh!svašta!na ovakav bezobrazluk još nisam naišla.user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 12:23:20   
veeseelaa
greska

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.9.2010 12:24:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Djecica mala nevina storenja
16.9.2010 12:26:23   
veeseelaa
triputamama ma takvi su neki ljudi, bez obzira koliko bio ljubazan oni su nadrndani
Ne uči po svaku cijenu da ti djeca budu ljubazna i uči ih da na ne ljubaznost znaju i odgovoriti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 12:29:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

potpuno te razumjem mila znam kako se osjecas djeca ne traze puno osim ljubavi i naravno lijepe rijeci koliko bi njemu znacilo da je u tom trenutku dobio kompliment ili jedno hvala ali nazalost svijet je tako okrutan svakom danom sve jasnije vidim koliko je izopacen ranije sam sve mislila ma nije tako i trazila dobro u ljudima ali nazalost milon puta razocarala ali kako ti rece oni su samo mala nevina stvorenja koja neznaju za lose ili nekog da mrze saljem ja njemu jednu veliku pusu nek je on mami vaspitan kucni odgoj mnogo znaci bez obzira razumjeli to neki ili ne...


mila žao mi je al nemoj dozvoliti da ti ljudi uzmu prostor u tvom srcu pa da boli kad te razočaraju
Zna se ko su prijatelji a ko raja i šta se od koga može i treba očekivati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Djecica mala nevina storenja
16.9.2010 12:48:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

triputamama ma takvi su neki ljudi, bez obzira koliko bio ljubazan oni su nadrndani
Ne uči po svaku cijenu da ti djeca budu ljubazna i uči ih da na ne ljubaznost znaju i odgovoriti





ovo bih potpisala ito velikim slovimauser posted image
ako se sad nadje netko da osudjuje samo izvolite al ja svoje djete necu uciti da bude jadnica u ovom izopacenom drustvu u kojem zivimouser posted image user posted image user posted image user posted image ne ljubaznost nek vrati dvostruko,,

< Poruku je uredio noa -- 16.9.2010 12:49:08 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Djecica mala nevina storenja
16.9.2010 12:55:49   
veeseelaa
Noa šta te ko ima napadati, napasce mene user posted image user posted image user posted image  
šalim se
svak ima pravo da svoju djecu uci kako hoce, plemenitoscu, vjeri i dostojanstvu cu je uciti al kad joj se neko zamjeri treba da zna da se bori za sebe svim sredstvima
Iskreno se nadam da cu uspjeti u tome user posted image  a i genetika je cudo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Djecica mala nevina storenja
16.9.2010 12:56:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Noa šta te ko ima napadati, napasce mene user posted image user posted image user posted image  
šalim se
svak ima pravo da svoju djecu uci kako hoce, plemenitoscu, vjeri i dostojanstvu cu je uciti al kad joj se neko zamjeri treba da zna da se bori za sebe svim sredstvima
Iskreno se nadam da cu uspjeti u tome user posted image  a i genetika je cudo user posted image user posted image user posted image





isto samo nek se na cacu ne baciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 13:09:28   
marny
IZVORNA PORUKA: triputmama

Jutros izlazimo iz lifta i stoji jedna starija zena (uvek nadrndana) koja hoce iza nas uci i moj mali sin  joj prdrzava vrata da udje a ona ce njemu  drsko " de pomeri se svrati da udjem sta buljis  tako u mene " iz mene je izaslo samo "zato sto pokusava biti kulturan glupaco"
Moj sin me je pogledao okicama punih suza jer je ocekivao verovatno pohvalu na to  jer ga uvek pokusavam uciti eto neke osnovne stvari  i dobije pohvalu  a sada neka babetina ga "ubi u pojam"

ponekad pomislim ma nek budu kakvi hoce  a ponekad pomislim nije vazno ko sta misli treba i kucnog vaspitanja  imati
mnogo me boli kad me deca pogledaju  svojim okicama i ocekuju da im ja "save the day" i resim sve probleme  ali uvek im ispricam neku pricu da uzmu pouku da nije vazno nicije misljenje  sto deca to i brzo zaborave al onda ja padnem u neku depresiju pa mi citav svet izgleda zao prema mojim malim andjelcicima i sve mi te kritike mnogo tesko padaju  icini mi se da bi ih zastitla od svega zlog na ovom svetu sto je nemoguce a l eto............

Kako se vi snosite s ovim ako me iko uopste razumije sta hocu da kazem



netko veli, jadno dijete, ja ne žalim dijete, ja žalim nju, djetetu se divim i dao Bog da i takav i ostane. on će kroz daljnji svoj život lagano koračati jer je neopterećen, ljudi će ga voljeti jer ipak se cijeni biti čovjek ma šta tko mislio, s druge strane on je uvidio da se ta spodoba loše ponašala tako da on percipira takvo ponašanje i razumije da je ono loše, znači ona nije od tvog sina napravila budalu nego od sebe. Ne sekiraj se ženo ima prečih stvari u životu, nije ona toga dostojna, ma sekunde jedne.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 13:28:45   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: mamine oci

potpuno te razumjem mila znam kako se osjecas djeca ne traze puno osim ljubavi i naravno lijepe rijeci koliko bi njemu znacilo da je u tom trenutku dobio kompliment ili jedno hvala ali nazalost svijet je tako okrutan svakom danom sve jasnije vidim koliko je izopacen ranije sam sve mislila ma nije tako i trazila dobro u ljudima ali nazalost milon puta razocarala ali kako ti rece oni su samo mala nevina stvorenja koja neznaju za lose ili nekog da mrze saljem ja njemu jednu veliku pusu nek je on mami vaspitan kucni odgoj mnogo znaci bez obzira razumjeli to neki ili ne...


mila žao mi je al nemoj dozvoliti da ti ljudi uzmu prostor u tvom srcu pa da boli kad te razočaraju
Zna se ko su prijatelji a ko raja i šta se od koga može i treba očekivati


u pravu si samo sto ja imam veliku manu puno vjerujem ljudima srecom sad sad skinula prasinu sa naocala"magicnom krpom"pa bolje vidim neke stvariuser posted image
ali to sad nije tema ovog razgovora pa da ne skrecem s a temeuser posted image



_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Decica mala nevina storenja
16.9.2010 13:39:53   
Visnja RR
to su zivotne skole od kojih djecu niko ne moze zastititi...i treba da bude tako... jer pored naseg uticaja na djecu na njih utice i okolina... sve ih to oblikuje ...
ja bih toj babi odbrusila ...a svoje djete nikad necu uciti da bude bezobrazno prema bilo kome...to ce ga sam zivot nauciti .. da se bori u odredjenim situacijama (verbalno)... neke stvari djeca sama moraju skontati...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Decica mala nevina storenja
17.9.2010 10:06:59   
Mama3djecaka
Cao drage zenice,
Evo da se i ja nadovezem na ovu temu :) meni smeta kada smo u  Bosni pa mi ljudi koje nikada u zivotu prije nisam vidila pocnu pametovati npr ako mi djete place neko ce glasno sto places,kako je to ruzno i???? wtf? ja se samo okrenem na njih i pogledam ih,a kada bi pogled mogao da ubije :))) uglavnom mi to stvarno ide na zivce da neko kometarise moje djete koje nezna mene...sta se imas petljati.A djeca su tako nevina i oni toliko rastu kada se pohvaljuju...a naravno ako djete sgrijesi da je mamu tu da uci djete a ne neko drugi...

Nedaj te se moje zenice uvijek ucite djecu lijepim ponasanjem a zivot ce ih nauciti da ima glupi i bezobrazni ljudi koji kao prvo mrze sami sebe pa onda cjeli svijet.


_____________________________

Belmin 15.12.1999
Adi 28.6.2005
Dino 6.4.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Decica mala nevina storenja
17.9.2010 15:11:15   
iv@ncica
Svaka  vam  rijec  stoji...

no  meni  moja  mama  neki  dan  govori  tj. uci  me ovako;  bona  budi  mudra,  bona  odbrusi,  zakaci  se,  trazi  svoje,  snađi se...vrati,  izvuci  se.....presuti.....a  ja  joj  reko,   e  moja  majko  30   gona  me  ucis;  slusaj,  suti,  ne  kaci  se  ,  budi dobra..radi  radi  raddddiii...i sad  ti  palo  na  pamet  da  me  prtavis  mudricom...e  vala  sad  je  kasno ....a  svaki  dan  nas  neko  ili  nesto  iznenadi  i  razocara  na  ovakav  nacin....mudrovanjem  nekim  i  bezobrazlukom.

Uglavnom  ...ovo   vam  govorim  iz  iskustva  svog,  jer  radim  s  djecom...  djecu  treba  dobro  odgajati...ali  isto  ih  se  ne  smije  drzati  u  pamuku...morate  ih  susresti  sa  svim  mogucim  oblicima  ponasanja  kako  djece  tako  i  ljudi, jer  fino  odgojenom  djetetu   kad  dođe  u  vece  okruzenje  tipa,  skole   i  slll...bit  ce  veliki  sok  kad  vidi neodgojenu  i  ne kulturnu  djecu,ne  ljubazmnost,  kad  cuju  ruzne  rijeci  i  psovku,  prezivu  djecu...lupanje ,  udaranje,  agresivnost....odgovaranje  i  neposluh ....povisen  ton  i  galamu  nna  neku  osobu..ljutnju...bolje  ih  je  upoznati  s  ovim  ponasanjem,  jer    djeca   to  tesko   i  drugacije  prihvataju  poslije...
.kako  bi  bilo  divno  da  djeca  ne moraju  znati  da   ovo  postoji....zTO  DOBRO   odgojiti  djete  treba  i spremiti  ga  na  surovost  vanjskog  svoijeta..jer  ne  mozete   fino  dijete  baciti  i  poslati  vani  vukovima....treba  ih  nauciti  da  se  koliko  toliko  brane  i  nose sa  svime  sto  ce  vidjeti  i  cuti  cim  izađu  van  iz  mirnoga  doma.

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Djecica mala nevina storenja
18.9.2010 11:44:53   
Anoniman
ili kad gosti dodju ili negde odemo pa onda oni pocnu mome starijem : ma ne volimo mi njega (mog mladjeg sina) on smrdi -nosi pempas ili on je ruzan  pih vidi kako si ti lepsi,bolji user posted image a onda ja stanem   ma volimo se mi svi  a  svi smo smrdeli kad smo bili mali i tako te gluposti  jer ne zelim da dobije moj  stariji  sin neko misljenje da je bolji od mladjeg u tome smislu  ili da samo mi njega sada volimo  a mladjega kao niko ne ferma on je tu kao neko 13to prase boze sacuvaj  pa me stariji pita jel de mama on nista ne valja  mi njega ne volimo a ja sva u soku volimo sine  on je isto dobar pa i ti kad si bio mali...bla bla bla  pa sve svi zbunimo user posted image al sada znamo da se svi volimo i da sada stariji brat neda da mu neko kaze da je njegov mladji gori od njegauser posted image al sam se od uvek cudila sto je to kad ima dvoje dece automatski da je ono starije bolje  a ono mladje "ne valja nista"  i kao ne moj te vi ovog malog mnogo maziti pred njim da ne bude ljubomoran ja mislim da nece ako mu se pojasni da su ona oba mamina decica i da ih volimo oba isto ili??????????????????

< Poruku je uredio maja78 RR -- 18.10.2010 11:06:18 >

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Djecica mala nevina storenja
18.9.2010 12:19:13   
marny
IZVORNA PORUKA: triputmama

ili kad gosti dodju ili negde odemo pa onda oni pocnu mome starijem : ma ne volimo mi njega (mog mladjeg sina) on smrdi -nosi pempas ili on je ruzan  pih vidi kako si ti lepsi,bolji user posted image a onda ja stanem   ma volimo se mi svi  a  svi smo smrdeli kad smo bili mali i tako te gluposti  jer ne zelim da dobije moj  stariji  sin neko misljenje da je bolji od mladjeg u tome smislu  ili da samo mi njega sada volimo  a mladjega kao niko ne ferma on je tu kao neko 13to prase boze sacuvaj  pa me stariji pita jel de mama on nista ne valja  mi njega ne volimo a ja sva u soku volimo sine  on je isto dobar pa i ti kad si bio mali...bla bla bla  pa sve svi zbunimo user posted image al sada znamo da se svi volimo i da sada stariji brat neda da mu neko kaze da je njegov mladji gori od njegauser posted image al sam se od uvek cudila sto je to kad ima dvoje dece automatski da je ono starije bolje  a ono mladje "ne valja nista"  i kao ne moj te vi ovog malog mnogo maziti pred njim da ne bude ljubomoran ja mislim da nece ako mu se pojasni da su ona oba mamina decica i da ih volimo oba isto ili??????????????????


nevjerovatno

< Poruku je uredio maja78 RR -- 18.10.2010 11:05:58 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Djecica mala nevina stvorenja
18.9.2010 12:35:32   
acudesa
Djeca su najiskrenija nevina bića...desi mi se da mom malcu neko kaze nesto sto njega iznenadi-zato sto mu je to nikada ne kazem (npr: uh..jest nekakav stidan, škrtice jedna, vidi ga ne  zna pričati..itd)
meni to ne smeta zato što ne zivimo u svijetu koji ce njemu sve podvladjivati, naprotiv, takve stvari ga čekaju u životu i treba sto prije da se nauči nositi sa njima
u takvim situacijama ja iskoristim priliku da ga podučim kako se treba ponijeti i kako da shvati takve stvari
npr: kad komsinica kaze: uhh..jest nekakav stidan
ja kazem: nije stidan, samo sad nije raspolozen za pricanje i malo to postujte (tonom koji njemu prenosi samopouzdanje, da shvati da ta njena recenica ne treba da ga postidi)
(a, njemu nasamo objasnim da neku ljudi govore stvari za koje nisu sigurni, da se ponekad ljudi i šale takvim stvarima, i da na to ne treba da se obazire...otprilike, svaka situacija je specificna)

< Poruku je uredio maja78 RR -- 18.10.2010 11:07:02 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *