|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jelovnik u vrticima!!!!
16.4.2009 10:22:19   
medica
Treba mi informacija kakav je jelovnik u vrticima.
Unaprijed hvala!!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2009 8:53:29   
medica
Pa nije valjda da mi niko nece pomoci :(((((

Treba se otvoriti nova igraonica i ja sam dobila zadatak da osmislim jelovnik za malisane pa bi mi punoooooooo pomogla svaka informacija..............

Molim vas pomozite!!!!!!

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
18.4.2009 9:18:39   
ElmaB
Draga moja, jelovnici se prave po uzrastima djeteta. Znam da dok je Tea bila u jaslickoj grupi, svi obroci su bili kasasti, tj. hrana je bila izmiksana. Sada je u starijoj grupi i jelovnik ide otprilike ovako:

dorucak: kriske hljeba namazane sa puterom, dzemom, eurokremom, sirnim namazom ili pastetom, a uz to piju caj ili mlijeko
rucak: obicno su variva mesna ili samo povrtna, prilozi budu pire krompir, riza, ponekad imaju makarone i piju vodu
uzina: obicno voce, a neki dan su imali sutliju

Moja Tea je u gurpi starosne dobi od cetiri godine. Svi imaju isti jelovnik osim jaslicke grupe, za koju sam ti vec napisala da je u pitanju ispasirana hrana!

Nadam se da sam ti malo pomogla!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
20.4.2009 1:05:41   
stella
Ja jos nisam stigla vidjeti  jelovnik,jer Hana i ne jede bas u vrticu,uzme kasiku dvije i to je to.
Ona je u jaslickoj grupi.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
28.5.2009 16:23:27   
mala princeza
Da li ti jos uvijek treba primjer jelovnika?

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
26.2.2010 23:02:42   
taurus
I mene interesuje kakva je hrana u JU vrtići u Sarajevu pa ako neko zna neka javi.
Hvala

(odgovor članu mala princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
4.3.2010 22:54:43   
taurus
Ne mogu da vjerujem da niko ne zna kakva je hrana u JU vrtići Sarajevo.
Javite pliz

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 13:34:18   
strumpfeta
Taurus,

ja sam u fazi potrage vrtica  za svoju E. bas sam prosle sedmice obilazila neke, medju kojima su i 2 pod JU ''Djeca Sarajeva''. Iskreno, uopste nisam zadovoljna! Za dorucak obavezno imaju neki cokolino, medolino, frutolino i ostale na -ino. To, recimo, moja E. uopste ne jede. Jednostavno dijete ne voli! A spada u srednju jaslicku grupu (20 mjeseci). Kada sam pitala koja je opcija tim cokolinima, rekli su mi da donesem od kuce. I da - imaju i virsle i salame i pastete, sve ono sto grcevito nastojimo sacuvati sto dalje od zeludaca nasih malenih... Sto se tice ostalih obroka, cini mi se da je prejednolican: makaroni, riza, ima i povrca.
Ne znam, nisam perfekcionista i ne zelim da E. raste pod staklenim zvonom, ali znate vec - uvijek trazite najbolje za svoje dijete, a ovi mi bas i nisu u toj kategoriji.
Nadam se da ti je ovo pomoglo barem malo?

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 13:51:55   
M kao Mama
Nažalost, tako Vam je to moje drage, sve je postalo jedno veliko globalno tržište, na kojem se sve svodi na ponudi i potražnju, i cijenu naravno.

Vrtić u JU Djeca Sarajeva je 140 KM, i kod njih je jelovnik takav kakav je. Moja Lajla ide u taj vrtić, i ne znam šta da kažem, voljela bih da im je hrana malo raznovrsnija, ali nažalost tako je.

Ako sada pokušam da pojasnim neke stvari odoh predaleko, stanje je tako, nadam se da će biti bolje.

Iskreno i dan danas sjećam se onih ćufteta iz mog vrtića i kad budem umirala mislim da će mi biti okus u ustima, i dan danas volim griz sa neskvikom ( u moje doba je bio sa kraš ekspresom), Voljela bih da i naša djeca pamte hranu iz vrtića, ali moja Lajla je peka i kući, tako ako šta i pojede dole meni je zauhar.

A, opet kažu da je hrana u privatnim vrtićima malo bolja, ali je i cijena veće.

Tako, da se i ovdje opet vraćamo na dubinu džepa i koliko je ko u mogućnosti da izdvoji, a svi želimo najbolje hza svoju djecu, mada su nekada želje jedno, a mogućnosti drugo.


(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 14:03:56   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

i dan danas volim griz sa neskvikom ( u moje doba je bio sa kraš ekspresom),



user posted image u JU "Naše dijete" u Tuzli petkom je još uvijek ovaj doručak user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 14:08:13   
M kao Mama
I kod nas u Ju Djeca Sarajeva ne znam samo koji je dan i nisam sigurna da je Kraš, a možda i jeste, hahaha.

Zaista, u vrijeme kada sam ja išla u taj državni vrtić to je bilo nešto zaista na nivou, ali nadam se da će doći bolje vrijeme, pa da će se i ta hrana popraviti. Da će shvatiti da kupus, nije omiljeno jelo djece, ali da im se može u nekom drugom obliku "podvaliti" a ne ona kalja, pravljena ni sebi, ni drugom.

Međutim, hrana jeste bitna, ali nije presudna, treba gledati i druge reference.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 14:40:26   
hanabanana
user posted image


Evo, i plači. user posted image
Samo jedna napomena....gotovo nikada nije na jelovniku ono što je napisano.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 14:43:23   
M kao Mama
Ma, da moja Lajla hoće da jede, pa moglo bi se ovdje dosta toga probrati, ali ona meni i kući fursati, tako da nema tog jelovnika koji njoj odgovara, kako je krenula, Bogami strah me da joj na jelovniku ne bude infuzija.

Odoh ja OT, ali nema veze, ja sam moderator, sada će sebe čekićem po glavi, hahahahah, malo da se i nasmijemo.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 14:44:15   
M kao Mama
Jah, zaboravih napisati da moja Lajla kaže da je svaki dan bila KOMPIRUČA (krompiruša)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
5.3.2010 23:03:15   
taurus
Hvala puno na odgovorima naročito na ovom tabelarnom jelovniku user posted image user posted image
Ne znam više šta da mislimuser posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 1:30:24   
Hanady RR
Vidim ovaj jelovnik ...a bolje da ga vdijela nisam...

nego kontam ovo je bilo 2010 godine...da nema nekih izmejna..netšo svježije o obrocima u JU ''Djeca sarajeva'' da nam neko napišeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 8:54:55   
Mala Selma
Vidim ovaj jelovnik ...a bolje da ga vdijela nisam...

nego kontam ovo je bilo 2010 godine...da nema nekih izmejna..netšo svježije o obrocima u JU ''Djeca sarajeva'' da nam neko napiše


Hanady, nazalost moram te razocarati i konstatovati da se jelovnik nije promjenio naboljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kad je moj A.krenuo u vrtic Dunje, ja sma prvi dan vidjela jelovnik, koji je okacen na oglasnoj ploci za taj mjesec, i bas prvi dan za dorcak salamauser posted image , a dijete ide u jaslicku grupu i ima djecice od 12 m i salama za dorcakuser posted image I ja pitam uciteljicu je li ovo za stariju grupu, a posebno za jaslice te ti ona meni objasni da: "sva djeca jedu po ovom jelovniku, bez obzira na uzrast, znaci i jaslicka grupauser posted image . Nema pasiranja, ako je dijete malo ( 12 m) one ga hrane."Ja kazem ok, moj A.nece jesti salamu ni pastetu njemu dajte suh hljeb i caj i tako je do danas, kad je to na meniju on nejede.Cinjenica je da od 22 dana u mjesecu tj.66 oboka, 3-4 puta je salama ili pasteta za dorcak, obicno je pavlaka, mileram, pura, griz, pute, dzem i sl., sa cajem naravno.Rucak je uvijek varivo, znaci grah, grasak, kupus, krompir i sl. i meso, piletina, junetina cisto sumljam da stavljaju teletinuuser posted image , uzina je namaz neki.Voce je jakkooooo slabo zastupljeno, sto me jako ljuti user posted image .Znaci mi roditelji utorkom donosimo voce i osoblje napravi vocnu salatu za svu djecu, sto je meni ok, ali to je to, smao utorkom se voce jede, mislimuser posted image .Petkom donosimo slatkise i znaci petkom jedu slato, sto je ok.Sokove mi donosimo, znaci svaki roditelj svaki dan, svom djetetu donese sok, ili na slamkicu ili napravljen u flasici isl, ili djeca piju vodu.Kad ti stavis na papir koliko to kosta ( npr. 140KM vrtic + 22 dana x 1Km (sok neki) = 22 KM+ 2 KM (voce i slatkis) x 22 dana =44KM, mi vrtic placamo 204KM) user posted image  , znaci kao da dijete ide u privatnio vrtic i nemoras da brines ni za sok , ni za voce i slatkise itd. Ja mogu da platim svom A. privatni vrtic, ali imam svoj stav u vezi istih i stoga on ide u drzavni.
Iskreno se nadam i apeliram da ministar Emir obrati paznju na predškolski uzrast i narad i uslove u JU "Djeca Sarajeva" i napisala sma jedno pismo ( svoje vidjenje vrtica i uslova u istim) koje su poslati i premijeru Murisu i ministru Emiru, pa mozda se zapitaju malo!!!
p.s. Naravno zaboravila sma da napisem da roditelju kupuju i donose i papir, bojice, crtane, igracke i sl., naravno ako zele i imaju mogucnost (to je kao donacija), pa na onu cijenu od 204 KM treba dodati jos 10 ili 20Km mjesecno.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:08:21   
Hanady RR
Selma hvala ti na iscrpnoj info.

user posted image

Šta ću sada je tako kako jeuser posted image





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:11:35   
smajli80
Ovo je jelovnik vrtića u koji ide moja djevojčica i poprilično je raznovrstan



02.08. - 06.08. Ponedeljak Utorak Srijeda Četvrtak Petak
Doručak Salama, hljeb, sir, čaj Pašteta, hljeb, mlijeko Pahuljice sa mlijekom Kajgana, hljeb, sir, čaj Hrenovke, sirni namaz, hljeb, čaj
Ručak Supa, pasta šuta, hljeb, salata Mladi kupus sa junetinom, hljeb, kolač sa keksom Amper supa, restovani krompir, riba, hljeb Supa, punjene paprike, pire krompir, hljeb Krem čorba, pita sa mesom, jogurt
Užina Keks Voće Eurokrem, hljeb Voće Keks

09.08.-13.08. Ponedeljak Utorak Srijeda Četvrtak Petak
Doručak Palenta sa mlijekom Pohovani hljeb, sirni namaz, čaj Salama, hljeb, pavlaka, čaj Hljeb, slanina, sir, čaj Kuvana jaja, sir, hljeb, čaj
Ručak Grašak sa junetinom, hljeb, puding Supa, punjene paprike, pire krompir, hljeb, sok Supa, pečena piletina, riža, špinat, hljeb Boranija sa junetinom, hljeb, griz Supa, pire krompir, gulaš sa junetinom, hljeb, salata
Užina
Voće
Keks Voće Eurokrem, hljeb Keks


16.08.-20.08. Ponedeljak Utorak Srijeda Četvrtak Petak
Doručak Uštipci sa sirom, čaj Kajgana, pavlaka, hljeb, čaj Slanina, sir, hljeb Pahuljice sa mlijekom Pašteta, hljeb, mlijeko
Ručak Pasulj sa suvim rebrima, hljeb, kompot Pileći paprikaš, hljeb, salata, kolač - mramor Supa, pita sa sirom, jogurtom Supa, pasta šuta, hljeb, salata Supa, pire krompir, ćufte u paradajzu sosu, hljeb
Užina Voće Eurokrem, hljeb Keks Voće Eurokrem, hljeb




23.08.-27.08. Ponedeljak Utorak Srijeda Četvrtak Petak
Doručak Pohovani hljeb, pavlaka, mlijeko Kajgana, hljeb, sir, čaj Riblja pašteta, hljeb, čaj Palenta sa mlijekom Maslac i med, hljeb, mlijeko
Ručak Supa, musaka sa mesom, hljeb, čaj Grašak sa junetinom, hljeb, palačinke Supa, punjene paprike, pire krompir, salata, hljeb Pasulj sa suvim rebrima, hljeb, salata, kompot Supa, pečena piletina, pire krompir, špinat, hljeb, salata
Užina Keks Voće Eurokrem, hljeb Voće Keks




30.08. - 31.08. Ponedeljak Utorak
Doručak Hrenovke, sirni namaz, hljeb, čaj Slanina, sir, hljeb, mlijeko

Ručak Supa, makaroni sa sirom, sok Mladi kupus sa junetinom, hljeb, kolač
Užina Marmelada, hljeb Voće



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:34:05   
veeseelaa
A, opet kažu da je hrana u privatnim vrtićima malo bolja, ali je i cijena veće.


pa kako pročitah ove jelovnike iz državnog vrtića, mislim da je u privatnom vrtići ipak hrana bolja, bar u ovom gdje ide moja malena
Znaju imati za ručak ćušpajz, musaku, pileću supu i pitu zeljanicu .... što ne vidjeh u ovim jelovnicima....
Onda ako je planirana za doručak pavlaka dijete koje je ne želi dobiće bez problema namaz od nečeg drugog
A voće imaju svaki dan


< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.8.2011 9:40:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:38:07   
Hanady RR
smajli jel tvoj dijete ide u Ju djeca srajeva.user posted image

ma raznovstan je on...samo eto neke stvari nisma baš sigurna da će moja djeca jesti...
al to nije do vrtića to je do meneuser posted image

Sad kad moraju tamo imati obroke ja se za glavu hvatam...a možda sam trebala manje storižija biti u izboru hrane user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:40:39   
manuela RR
Meni bi bilo od pomoći da neko od tuzlaniki napiše kakav je jelovnik u vrtićima JU Naše dijete...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:43:31   
veeseelaa
znaci kao da dijete ide u privatnio vrtic i nemoras da brines ni za sok , ni za voce i slatkise itd.


ne moraš da brineš al ja uvijek svom djetetu nosim čaj s medom, neka grickalice, nekad dodatno voće, slatko ne jede al i slatko nekad kupimo da počasti raju
helem mene isto vrtić dodje mnogouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:48:36   
Lady26
Moja Lana bi se savrseno uklopila u ove "jadne" menije user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jelovnik u vrticima!!!!
19.8.2011 9:54:19   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

smajli jel tvoj dijete ide u Ju djeca srajeva.user posted image

ma raznovstan je on...samo eto neke stvari nisma baš sigurna da će moja djeca jesti...
al to nije do vrtića to je do meneuser posted image

Sad kad moraju tamo imati obroke ja se za glavu hvatam...a možda sam trebala manje storižija biti u izboru hrane user posted image


Ja ne brinem što Ema nekad nešto ne pojede, rekla sam tetama da treba sjediti i truditi se a ako baš ne ide, ne ide. A ona isto nije znala šta je Poli salama ili hrenovke, sada ih obožava. Naravno, doma ih ne dobije nikada, a to što u vrtiću nekad progušta, ne smeta mi (zaista ponekad jer imaju super raznovrsan jelovnik). I keks/pahuljice i mlijeko su im uvijek doručak petkom, to jede isto jednom tjedno jer ja mislim da velika količina keksa koja u mlijeku još nabubri nije baš kvalitetan obrok, ali eto. Od jednog takvog doručka u 7 dana joj neće loše biti a sjećat će se kao mama alma tih stvari koje mama nikad nije tako fino spremala user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *