|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krastica nakon bušenja ušiju??
7.6.2009 12:00:39   
adannn
Drage moje,imam jedno pitanje.Prije tačno mjesec svojoj Nejri sam probušila uši i tek danas vidim neku krasticu iza jednog uha. Inače,rečeno mi je da skinem nakon 2 mjeseca medicinske,pa sad ne znam šta da radim.Ta krastica je uhvatila malo i naušnice nazad.Zanima me ko se susretao sa tim,samo čime da mažem i da li da skinem medicinske??Inače dosad nikakvih komplikacija nije bilo. Hvala svimauser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krastica nakon bušenja ušiju??
7.6.2009 12:08:39   
sunčica
ja znam da se obično ta rupica,tacnije koža oko same nausnica treba mazati kremom,nebitno kojom,da se to ne bi skorilo i dnevno par putta naušnicu okrenuti tj. malo pomjeriti bas iz tog razloga da see to ne bi skorilo.probaj malo sa kamilicom dok se ta krastica ne otkači sa rupice.tako je mbar kod mene bilo kad sam ja imala drugu rupicu u uhu.a medicinske nausnice ostaviti i malo duze,jer poslije može doći do infekcije,ipak su oni jos mali

_____________________________

Kenan 2000
Lana 2008

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krastica nakon bušenja ušiju??
7.6.2009 12:10:54   
adannn
Problem je takođe što je naušnica baš na tom uhu malo više stegnuta i teže je okretati i vrtiti,ali u svakom slučaju hvala na brzom odgovoru.user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu sunčica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krastica nakon bušenja ušiju??
7.6.2009 12:11:45   
dinaa
Jesi li joj okretala nausnice,meni je receno da to obavezno radim,ja sam medicinske izvukla poslije mjesec dana i nikakve infekcije nije bilo,a ti nemoj jos sacekaj bar jos mjesec.I mojoj curici je jednom bila mala krastica dok je imala medicinske nausnice ja sam polako oprala to mjesto i malo namazala alkoholom i to je otpalo i nije se vise ponavljalo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Krastica nakon bušenja ušiju??
7.6.2009 22:39:29   
Blue rose RR
Mi smo imali problema sa krasticom, i nakon ispiranja čistim alkoholom, mazali smo malo bepanthen kremom i malo običnom pavlovićevom kremom, te je nakon kraćeg vremena krastica nestala. Vrlo bitno je da se po stavljanju medicinskih naučnica, djevojčicama s vremena na vrijeme okreće naušnica, da bi se stvorio prolaz za vazduh, i da se ne bi uho sraslo sa metalom. A sa druge strane, nakon što skinete medicinke, bitno je da dijete određeni vremenskki period nosi obične male halkice, a ne naušnice sa šarafićima, upravo zbog toga što je bitno da se tijelo navikne na iste. Ovo je subjektivno, znači ne mora značiti da svaka djevojčica ima problema sa srastanjem kožice. Npr. moja mama je osjetljiva i mora stalno imati naušnice na uhu, čim ih malo skine rupica na uhu počinje da zarasta. Što je i kod mene slučaj.user posted image

Mi smo nažalost poslije med. stavili obične sa šarafićima, i nismo primijetili da su pomalehne, tako da se pojavila krastica. Odmah smo skinuli te i stavili halkice. 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *