|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bakterija u nosu
12.12.2013 11:55:05   
pocahontas
Mom djetetu izolovana je bakterija Steptokok Pneumonia u nosu redovnim nalazom brisa koji smo obavili pred operaciju krajnika i antibiogram je pokazao da je bakterija senzitivna samo na Penicilin G.

Ostali antibiotici ne djeluju na ovu bakteriju konkretno u slučaju mog djeteta.

U konsultaciji s pedijatrom, farmaceutom, i spec.orl dala sam mu kapi za nos sa ampicilinom i evo čekam da vidimo hoće li imati dejstvo.

Naime, penicilini iz skupine G, tzv. benzilpencilini ne djeluju ukoliko se uzimaju oralno. Nestabilan je u kiseloj sredini želuca u kojoj obilno degradira i ima poluživot od tek nekoliko minuta. Primenjen peroralno, ima bioraspoloživost od tek 15%, pa se primenjuje isključivo parenteralno (venski, mišićno, preko sluznice...)
evo link: http://sh.wikipedia.org/wiki/Penicilin#Benzilpenicilin_.28penicilin_G.29

Dalje, sto se tiče konkretno ove bakterijie Pneumokok, evo i ovo vrijedi pročitati:

Streptococcus pneumoniae je – što je neophodno jasno istaknuti – normalan stanovnik sluznice ždrijela i usne šupljine čovjeka. Iz ovog područja se može proširiti i naseliti na sluznicu nosne šupljine. Naseljavanje bakterije na sluznici nosne šupljine najčešće nije praćeno nikakvim simptomima (znacima) bolesti i predstavlja normalno i prolazno stanje koje označavamo kao kolonizacija. Kolonizacija je samoograničavajuće stanje i nakon određenog, kraćeg ili duljeg vremenskog perioda nestaje. Potrebno je istaknuti da je kolonizacija stanje, a ne bolest, te ne zahtijeva nikakvo liječenje. Čak što više, pokušaj uklanjanja bakterije sa sluznice nosne šupljine pomoću antibiotika ne samo što često ostaje neuspješan, nego može biti i praćen nizom neželjenih propratnih pojava, poput alergijskih i toksičnih reakcija uzrokovanih antibiotikom, proljeva uzrokovanih antibiotikom i razmonažavanjem gljivica na površini sluznica (često u rodnici, ali i u ždrijelu i crijevima). Jedno od neželjenih djelovanja pri davanju antibiotika (a što je češća pojava ukoliko se antibiotici u nekoj sredini više primjenjuju) je razvoj rezistencije. Rezistencija znači da bakterija prestaje biti osjetljiva na pojedine (ili čak istovremeno na cijele skupine) antibiotika. Nerijetko od pacijenata čujemo da su oni postali rezistentni na antibiotike, no kako je već rečeno, rezistencija na antibiotike je isključivo svojstvo bakterija. Premda je razvoj bakterijske rezistencije neizbježan i pri medicinski indiciranoj primjeni antibiotika, problem se umnogostručuje kada se antibiotici primjenjuju masovno, nepotrebno (naročito kod virusnih infekcija gdje antibiotici nemaju nikakvo djelovanje, barem ne pozitivno i kod „liječenja“, odnosno pokušaja eliminiranja kolonizacije). Treba istaknuti da „neuspjesi“ liječenja virusnih infekcija antibioticima narušavaju i povjerenje u ove inače važne i uspješne lijekove. Nedvojbeno najčešći povod za nepotrebnu primjenu antibiotika u suvremenoj medicinskoj praksi je kada se bakterije nađene na sluznici nosne šupljine (nazofarinksa) ili ždrijela proglase uzročnicima infekcije kod virusnih infekcija. Premda liječnici najčešće mogu na osnovi kliničke slike (opće stanje, tijek bolesti, temperatura, promjene na sluznici) i uz pomoć nekoliko dodatnih pretraga (krvna slika, RTG pregled, a u manjoj mjeri obrisci sluznice ždrijela i nazofarinksa) razlučiti virusne od bakterijskih infekcija, bolesnici (obično djeca) često nepotrebno primaju antibiotike.



< Poruku je uredio pocahontas -- 12.12.2013 11:58:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 11:57:26   
muaaa
Da li mu je dala i antibiotsku kremu da maze u nosnice?

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:01:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

čitam ovo:

Benzilpenicilin (penicilin G)

Benzilpenicilin je prvi penicilin koji je uveden u terapiju. Po uvođenju, pokazivao je do tada nezabeleženo dobre rezultate u borbi protiv Gram-pozitivnih bakterija, posebno protiv stafilokoka, streptokoka, ali i Gram-negativnih najserija. Nestabilan je u kiseloj sredini želuca u kojoj obilno degradira i ima poluživot od tek nekoliko minuta. Primenjen peroralno, ima bioraspoloživost od tek 15%, pa se primenjuje isključivo parenteralno.

dakle, ako antibiogram pokazuje da je bakterija senzitivna samo na ovaj penicilin G, onda ovo oralno uzimanje antibiotika nema fajde? samo inekcije ili? kapi?



IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

koliko se ja sjecam to je nalaz brisa sa bakteriogramom..jesam li upravu gdje stoje kategorije koje uticu na tu bakteriju..recimo nama je bio aizitromicin..kad je uma imala baju koja uzrokuje sarlah prosle godine,


da..po antibogramu nama stoji samo penicilin G - S (senzitivan)
ostalo sve R (rezistentno)


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

čitam ovo:

Benzilpenicilin (penicilin G)

Benzilpenicilin je prvi penicilin koji je uveden u terapiju. Po uvođenju, pokazivao je do tada nezabeleženo dobre rezultate u borbi protiv Gram-pozitivnih bakterija, posebno protiv stafilokoka, streptokoka, ali i Gram-negativnih najserija. Nestabilan je u kiseloj sredini želuca u kojoj obilno degradira i ima poluživot od tek nekoliko minuta. Primenjen peroralno, ima bioraspoloživost od tek 15%, pa se primenjuje isključivo parenteralno.

dakle, ako antibiogram pokazuje da je bakterija senzitivna samo na ovaj penicilin G, onda ovo oralno uzimanje antibiotika nema fajde? samo inekcije ili? kapi?


a samo ti je ovaj pokazao na bakteriogramu..ima li kakve alternative....na bakteriogramu?


ne...samo ovaj..
ostala 3, od ukupno 4, ne djeluju


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

koliko se ja sjecam to je nalaz brisa sa bakteriogramom..jesam li upravu gdje stoje kategorije koje uticu na tu bakteriju..recimo nama je bio aizitromicin..kad je uma imala baju koja uzrokuje sarlah prosle godine,


da..po antibogramu nama stoji samo penicilin G - S (senzitivan)
ostalo sve R (rezistentno)

pa moras onda taj..nikakav druge ti nema fajde...jesi isla u vrazovu?


ali koji taj?
u tome jeste fazon..nema ga oralno..ospen popio i nakon 3 dana mu radila bris onako i baja je tu..pa je ped. user posted image
uzela zena knjigu priručnik i lista..ne zna sta da mu da..u apotekama me zbunjeno gledaju kada sam im tražila da ampicilin kapi zamute..kao nisu do sada imali tezahtjeve...a isla sam u par apoteka...i napravili su mi te kapi za nos, to mu dajem po preporuci ped. ali ona misli da u ampicilinu nije taj G pencilin vec nemam pojma, neki drugi valjda user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: pocahontas

i ospen nam je 0 bodova antibiotik,..čula sam da i vecini ne djeluje,..vjerovatno zbog ovoga sto maloprije citirah..zelucana kiselina mu ponistava dejstvo koliko svatih..zato su se nekad prije davale lijepo u zicas pencilini..nije to bezze...
a sada rijetko kad cujem da djeci spiče u guzu inekciju?
ja sta sam ih se ja naprimala u guzu user posted image user posted image mislim inekcija user posted image


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

evo ti link
http://farmaceuti.com/tekstovi/unc/antibiotici-pregled/

a koliko vidim oralni je ovaj

http://farmaceuti.com/tekstovi/unc/antibiotici-pregled/

ali to moras sa apotekarom..hebiga...


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

koliko se ja sjecam to je nalaz brisa sa bakteriogramom..jesam li upravu gdje stoje kategorije koje uticu na tu bakteriju..recimo nama je bio aizitromicin..kad je uma imala baju koja uzrokuje sarlah prosle godine,


da..po antibogramu nama stoji samo penicilin G - S (senzitivan)
ostalo sve R (rezistentno)

pa moras onda taj..nikakav druge ti nema fajde...jesi isla u vrazovu?


ali koji taj?
u tome jeste fazon..nema ga oralno..ospen popio i nakon 3 dana mu radila bris onako i baja je tu..pa je ped. user posted image
uzela zena knjigu priručnik i lista..ne zna sta da mu da..u apotekama me zbunjeno gledaju kada sam im tražila da ampicilin kapi zamute..kao nisu do sada imali tezahtjeve...a isla sam u par apoteka...i napravili su mi te kapi za nos, to mu dajem po preporuci ped. ali ona misli da u ampicilinu nije taj G pencilin vec nemam pojma, neki drugi valjda user posted image user posted image


znači te kapi su i u hitnoj radili u platične šprice ...to iz šrice za 3 dana potrošit se mora...
ampicilinske su bile
a i u apoteci na baščaršijis u ih medni radili za H...ona smeđa bočica, crveni natpis i pipeta gore...traju 7 dana, bijele guste i dijete rvišti koliko ujedaju...

user posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

i Pocy nama je neko jednom rekao neke kapi sa oko mogu i nos a imaju taj pencilin G...
al ako ih stavljamo u nos nesmijemo u oko poslije jer kao da se ne dostakne sojetljivo i tako...
nemama pojam ko nam je to reko i kada ni kako s ezovu te kapi...user posted image
Torbex možda ima pancilin G...on je na našem tržištu onako najčešći da proveriš i touser posted image


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

koliko se ja sjecam to je nalaz brisa sa bakteriogramom..jesam li upravu gdje stoje kategorije koje uticu na tu bakteriju..recimo nama je bio aizitromicin..kad je uma imala baju koja uzrokuje sarlah prosle godine,


da..po antibogramu nama stoji samo penicilin G - S (senzitivan)
ostalo sve R (rezistentno)

pa moras onda taj..nikakav druge ti nema fajde...jesi isla u vrazovu?


ali koji taj?
u tome jeste fazon..nema ga oralno..ospen popio i nakon 3 dana mu radila bris onako i baja je tu..pa je ped. user posted image
uzela zena knjigu priručnik i lista..ne zna sta da mu da..u apotekama me zbunjeno gledaju kada sam im tražila da ampicilin kapi zamute..kao nisu do sada imali tezahtjeve...a isla sam u par apoteka...i napravili su mi te kapi za nos, to mu dajem po preporuci ped. ali ona misli da u ampicilinu nije taj G pencilin vec nemam pojma, neki drugi valjda user posted image user posted image


znači te kapi su i u hitnoj radili u platične šprice ...to iz šrice za 3 dana potrošit se mora...
ampicilinske su bile
a i u apoteci na baščaršijis u ih medni radili za H...ona smeđa bočica, crveni natpis i pipeta gore...traju 7 dana, bijele guste i dijete rvišti koliko ujedaju...

user posted image


R. nije vrištao sinoć..pita me da li peku kao ćurekot u nosu, reko ne znam evo daj da probamo user posted image
i ništa..milina..ne žali se...

odoh samo da vidim da li je sastojak ovog ampicilina ovaj G penicilin...samo je to sada štos a trebalo bi da djeluje ako jeste jer unosi ga preko sluznice..dakle, ne oralno, sto je bitno..
eto naučih nesto novo danas..valjda user posted image


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

i Pocy nama je neko jednom rekao neke kapi sa oko mogu i nos a imaju taj pencilin G...
al ako ih stavljamo u nos nesmijemo u oko poslije jer kao da se ne dostakne sojetljivo i tako...
nemama pojam ko nam je to reko i kada ni kako s ezovu te kapi...user posted image
Torbex možda ima pancilin G...on je na našem tržištu onako najčešći da proveriš i touser posted image


mislim da je i tu opciju ped. razmatrala i skontala je da te neke maze nemaju taj penicilin G..nije sastojak tih maza za oci..ne znam..ili je ja nisam najbolje skontala..mada, cim mi to nije dala, valjda sam je dobro skontala user posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

i Pocy nama je neko jednom rekao neke kapi sa oko mogu i nos a imaju taj pencilin G...
al ako ih stavljamo u nos nesmijemo u oko poslije jer kao da se ne dostakne sojetljivo i tako...
nemama pojam ko nam je to reko i kada ni kako s ezovu te kapi...user posted image
Torbex možda ima pancilin G...on je na našem tržištu onako najčešći da proveriš i touser posted image


mislim da je i tu opciju ped. razmatrala i skontala je da te neke maze nemaju taj penicilin G..nije sastojak tih maza za oci..ne znam..ili je ja nisam najbolje skontala..mada, cim mi to nije dala, valjda sam je dobro skontala user posted image

kapi za oči neke...baš kapi u nos da se stave...
pa sad ...ne znam...neko možda zna bolje...
da nam je oan taurus il apotekraka one bi mogle znatiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:03:29   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: muaaa

Da li mu je dala i antibiotsku kremu da maze u nosnice?


ne..samo kapi za nos antibiotske

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:06:33   
muaaa

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: muaaa

Da li mu je dala i antibiotsku kremu da maze u nosnice?


ne..samo kapi za nos antibiotske

nama je davala i kapi na kojima pise za oci i mast neku neznam kako se zove...zato te pitam.Mozda se te tvoje kapi bolje pa je samo njih dala

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:10:46   
Hanady RR
pocy...pored svega ovoga mislim da je neophodno da svi uradite briseve u kući....
i ti i suprug i svi oni koji su često sa njim u domaćistvu, baka itd...
jer ia ko ej rješite ona vama velikima može biti tu bez simptoma...
njemu ćete je ''vratiti'' pod istim uvjetima

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:16:43   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pocy...pored svega ovoga mislim da je neophodno da svi uradite briseve u kući....
i ti i suprug i svi oni koji su često sa njim u domaćistvu, baka itd...
jer ia ko ej rješite ona vama velikima može biti tu bez simptoma...
njemu ćete je ''''vratiti'''' pod istim uvjetima


dobli i mi uputnicu od pedijatra jučer tako da..sve znamo..hvala user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 12.12.2013 12:17:36 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:17:06   
škorpija
ajdinova teta koja ga je čuvala dvije godine, bila je tzv nosilac ove bakterije i uvijek joj je bris pokazivao da je priisutana,a li njemu nikad nije prešlo, a redvno radimo briseve zbog nas samih svaka 3 mjeseca, tako da mislim da je sve to relativno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:20:04   
bebacha

IZVORNA PORUKA: škorpija

ajdinova teta koja ga je čuvala dvije godine, bila je tzv nosilac ove bakterije i uvijek joj je bris pokazivao da je priisutana,a li njemu nikad nije prešlo, a redvno radimo briseve zbog nas samih svaka 3 mjeseca, tako da mislim da je sve to relativno


ma ne mora znaci da ce preci al s on trteba na operaciju sto znaci da mora sve biti zdravo oko njega
i bolje ako ima jis neko bakteriju da je sanira jer je on ocito podlozan tome i lagano mu se moze vratit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 12:21:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ajdinova teta koja ga je čuvala dvije godine, bila je tzv nosilac ove bakterije i uvijek joj je bris pokazivao da je priisutana,a li njemu nikad nije prešlo, a redvno radimo briseve zbog nas samih svaka 3 mjeseca, tako da mislim da je sve to relativno

nije pravilo da će preći...
ali je svakakoa potrebno ne ulaziti u taj rizik...
osobito jer maleni istu rješiti mora predoperativno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:05:49   
Nedi
Ova tema postoji...pisala sam na njoj. Mi smo ovu baju rijesili produzenim vikendom na moru. Hebiga sad nije sezonauser posted image
Baju ubija morska voda kod nas je bris uradjen prije i poslije mora

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:07:52   
Nedi
http://www.ringeraja.ba/forum/m_700653/mpage_1/key_/tm.htm#700653

Evo i temeuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:15:51   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Nedi

http://www.ringeraja.ba/forum/m_700653/mpage_1/key_/tm.htm#700653

Evo i temeuser posted image


hvala nedi..jedino da trazim bazene sa morskom vodom? da ga tamo odvedem par dana?

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:30:51   
Nedi

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Nedi

http://www.ringeraja.ba/forum/m_700653/mpage_1/key_/tm.htm#700653

Evo i temeuser posted image


hvala nedi..jedino da trazim bazene sa morskom vodom? da ga tamo odvedem par dana?

Ne znam...mi smo N tusili...seteli ujutru prije 6 uz more ta 4 dana. Deda nam donosi u flasi vodu svaki mjesec i jedna dr nam rece da ne koristimo tu flasiranu morsku vodu kao stoji dugouser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:34:53   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Nedi

http://www.ringeraja.ba/forum/m_700653/mpage_1/key_/tm.htm#700653

Evo i temeuser posted image


hvala nedi..jedino da trazim bazene sa morskom vodom? da ga tamo odvedem par dana?

Ne znam...mi smo N tusili...seteli ujutru prije 6 uz more ta 4 dana. Deda nam donosi u flasi vodu svaki mjesec i jedna dr nam rece da ne koristimo tu flasiranu morsku vodu kao stoji dugouser posted image


ma ništa dok ga ne zagnjuriš u vodu, ono kvalitetno user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:39:33   
Nedi

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Nedi


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: Nedi

http://www.ringeraja.ba/forum/m_700653/mpage_1/key_/tm.htm#700653

Evo i temeuser posted image


hvala nedi..jedino da trazim bazene sa morskom vodom? da ga tamo odvedem par dana?

Ne znam...mi smo N tusili...seteli ujutru prije 6 uz more ta 4 dana. Deda nam donosi u flasi vodu svaki mjesec i jedna dr nam rece da ne koristimo tu flasiranu morsku vodu kao stoji dugouser posted image


ma ništa dok ga ne zagnjuriš u vodu, ono kvalitetno user posted image

I rijesis problem dugorocnouser posted image

Kad se sjetim...jadni N i dan danas je u ubjedjenju da ga je tajo slucajno pustio tj. nije ga cuvao dovoljno jako a val je bio velik i srusio gauser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 13:49:27   
Lejla Ka
Moj je sin svašta nešto imao u nosu, i Moraxelu cataralis, i Hemophilus influenze i Streptococus pneumonie. Sve su tipične za djecu sa uvećanim trećim krajnikom, i mi nismo ništa radili po tom pitanju, osim kad bi uzimao antibiotik zbog krajnika. Vjerujem da je vama terapija data zbog očekivanog zahvata.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 14:20:32   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Moj je sin svašta nešto imao u nosu, i Moraxelu cataralis, i Hemophilus influenze i Streptococus pneumonie. Sve su tipične za djecu sa uvećanim trećim krajnikom, i mi nismo ništa radili po tom pitanju, osim kad bi uzimao antibiotik zbog krajnika. Vjerujem da je vama terapija data zbog očekivanog zahvata.


samo da djeluje..i da naredni bris bude ok..user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bakterija u nosu
12.12.2013 15:23:41   
vjestica
IZVORNA PORUKA: pocahontas

i ospen nam je 0 bodova antibiotik,..čula sam da i vecini ne djeluje,..vjerovatno zbog ovoga sto maloprije citirah..zelucana kiselina mu ponistava dejstvo koliko svatih..zato su se nekad prije davale lijepo u zicas pencilini..nije to bezze...
a sada rijetko kad cujem da djeci spiče u guzu inekciju?
ja sta sam ih se ja naprimala u guzu user posted image user posted image mislim inekcija user posted image

ne kontam šta si ovdje htjela rećiuser posted image
da ospen spada u grupu penicilina G koji ne djeluju oralnouser posted image
pa valjda bi farmaceutska industroija to znala prije tebe i proizvodila bih u oblicima samo za parenteralnu primjenu,a ne za oralnu
btw on spada u fenoksimetilpenicilin,a ne u benzilpenicilin iliti penicin iz grupe G
to što većini ne djeluju razlog su rezistentni sojevi bakterija,a ne želučana sluznica

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *