|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Emocije i djeca
22.7.2010 23:35:04   
M kao Mama
Noćas smo gledali emisiju "Ispuni mi želju" i bila je jedna potresna priča, nana je izgubila sina, kćerku i  zeta, ostala je bez ikoga i bez igdje ičega. Jako, jako potresna priča, niko od nas nije ništa komentarisao, a Lajla je nešto crtala. NAkon nekoliko minuta po završetku emisije, počela je plakati, ali baš ono pravo došla je do jecaja. Samo je ponavljala :"Žao mi je nane, žao mi je nane". Pitala sam je koje nane, a ona je kazala one sa televizije. Kaže ona živi sama, žao mi je. I opet u plač. Plakala je baš nekoliko minuta, jedva smo je umirili. Na početku bilo mi je smiješno, ali kako je ona i dalje plakala, došlo je i meni da plačem, kako mi je bilo žao. Nisam ni znala da je ovako osjetljiva, a pogotovo nisam ni pomislila da je ona sve to "upila",k jer se nečim drugim zanimala. 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 9:09:08   
emma.L
Duša mala user posted image  - bravo za curicu. Imaš djece pa se smiju na takve stvari, vjerujte mi, vidjela svojim očima dijete kojem je smiješno što mu se roditelji tuku. A mene kad srce prekinulo nije.
Ona već zna razlučiti pravedno od nepravednog i to dosta govori o sredini u kojoj raste - zdravoj.
Ali nadrljat će ako tako nastavi jer sam ja bila i ostala takva user posted image .
Svejedno, ako ikako može, voljela bih dijete koje je emotivno i zna to izraziti, nego neko kojem je ili svejedno ili se povlači u sebe pred osjećajima.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 9:11:18   
M kao Mama
Ema, vjeruješ li mi ja sam još pod utiskom, baš mi je nekako bilo teško, ona je ipak mala, da bi se toliko nasekirala. Duša me moja zaboljela , inače je jako, jako emotivna i osjetljiva. KAo da je u horoskopu račica, a ne vodolija, hahahah.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 9:36:58   
veeseelaa
nemoj ti tako alma ja sam vodolija i jako sam emotivnauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 9:40:53   
koka i po
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nemoj ti tako alma ja sam vodolija i jako sam emotivnauser posted image




evo je još jedna i potpisujem veselu.većina nas smatra ekscentricima ali zaista nismo,samo smo malo "drugačiji" od ostalihuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 10:08:29   
Dida79
Pile malo sto se je nasikiralauser posted image a mi sve mislimo oni su mali pa nista ne kontaju user posted image
Ne mogu ni da zamislim kakav je emocionalni sok za djecu kada se svakodnevno susrecu sa takvim situacijama...ja imam u komsiluku jedan bracni par,ma svako malo ti iz njihove kuce cujes viku a sutra dan zena izlazi sa modricama po licuuser posted image a imaju malenog od tri godine...ja tacno vidim kada pogledam u djetetove oci da ono pati od svih desavanja koje mu priredjuju njegovi roditeljiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Emocije i djeca
23.7.2010 23:08:25   
mamine oci
djeca sve znaju i osjecaju i jako su emotivna samo sto ponekad neznaju da to obijasne i kazu moj Fatih je skoro s a nama gledao film i beba e kupala medjutim mama ga zaboravila i on poceo da se davi Fatih je to video kako bebi treba pomoc samo je govorio beba place i poceo plakat nisam ga mogla usutjet i meni suze same krenu kazem muzu menjaj kanal necu da mi djete pati od tad vodim racuna sta gledamo  jer bas je emotivan

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Emocije i djeca
24.7.2010 17:46:22   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Noćas smo gledali emisiju "Ispuni mi želju" i bila je jedna potresna priča, nana je izgubila sina, kćerku i  zeta, ostala je bez ikoga i bez igdje ičega. Jako, jako potresna priča, niko od nas nije ništa komentarisao, a Lajla je nešto crtala. NAkon nekoliko minuta po završetku emisije, počela je plakati, ali baš ono pravo došla je do jecaja. Samo je ponavljala :"Žao mi je nane, žao mi je nane". Pitala sam je koje nane, a ona je kazala one sa televizije. Kaže ona živi sama, žao mi je. I opet u plač. Plakala je baš nekoliko minuta, jedva smo je umirili. Na početku bilo mi je smiješno, ali kako je ona i dalje plakala, došlo je i meni da plačem, kako mi je bilo žao. Nisam ni znala da je ovako osjetljiva, a pogotovo nisam ni pomislila da je ona sve to "upila",k jer se nečim drugim zanimala. 

ejjj srce slatko :((( bas i mene raztuzi , ali iskreno mozda ces se cuditi mom komentaru ali budi ponosna na svoje pile koje sa nekih 3-3,5 godine suosjeca s drugim ljudima , to je velika osobina.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Emocije i djeca
24.7.2010 18:27:47   
Mona Mohamed
Eh, lijepo receno, Mirkice. Ona posjeduju svojstva koja odrasli najcesce nemaju..Djeca pronadu svoj nacin iskazivanja emocija..Ovisno o periodu u kojem se nalaze.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Emocije i djeca
25.7.2010 17:13:09   
Mahirova mama

Pozzz za malu Laylu i njenu mamu...


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 10:56:41   
mamine oci
jutros moj Fatih ustao u 5h cuo ezan i kaze hajde mama da kalamo(klanjamo)nakaon namaza on meni pridje milujeme za kosu i govori neblini mama neblini mama imacemo kucu neblini,meni se same suze skotrljse na lice user posted image reko jel moguce da je svjestan i da zna da nemamo svoju kucu odkud on zna sta je kirija o tome cak  ne pricamo al on to iz cista mira reko mozda osjeca da se mama uvjek sekira i nada se da ce njena djeca jednog dana imati bar svoju sobuuser posted image u to stariji sin nemoj mama plakati zagril me pa i on zaplaka zao mu mane i tako mi se na sabahluk isplaka smo a sa druge strane mi drago da imma tako emotivnu i osjecanju djecu s obzirom da su djecaci evo i dok ovo napisah same suze krenuseuser posted image ljubi mama svoja dva djecakauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Mahirova mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 10:58:41   
Trnoruzica
Jao zivote mili, mamine oci, i mene si rasplakala user posted image user posted image
Ljubi ih od mene, kad tako misle na svoju mamicu, i na njenu srecu user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 11:05:56   
Anushka
mamine oci user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
divni su ti, izljubi ih duse drage..

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 11:07:32   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: mamine oci

jutros moj Fatih ustao u 5h cuo ezan i kaze hajde mama da kalamo(klanjamo)nakaon namaza on meni pridje milujeme za kosu i govori neblini mama neblini mama imacemo kucu neblini,meni se same suze skotrljse na lice user posted image reko jel moguce da je svjestan i da zna da nemamo svoju kucu odkud on zna sta je kirija o tome cak  ne pricamo al on to iz cista mira reko mozda osjeca da se mama uvjek sekira i nada se da ce njena djeca jednog dana imati bar svoju sobuuser posted image u to stariji sin nemoj mama plakati zagril me pa i on zaplaka zao mu mane i tako mi se na sabahluk isplaka smo a sa druge strane mi drago da imma tako emotivnu i osjecanju djecu s obzirom da su djecaci evo i dok ovo napisah same suze krenuseuser posted image ljubi mama svoja dva djecakauser posted image

Amin s Bozijom pomoci da imate tri kuce ne jednu , a najvece je bogastvo sto imas tako finu i osjecajnu djecu i djecu koja vec sada znaju kad ezan uci da se klanja , vece je to bogastvo nego sve kuce svijeta user posted image user posted image user posted image user posted image za vas troje


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 11:07:54   
mamine oci
hvala vam mile moje user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 16:42:52   
emma.L
Dobri, pametni, dragi dječaci user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Emocije i djeca
2.8.2010 23:56:24   
Anoniman
mamine oci bas si sretna majkauser posted image
eh moje pile ima 17 mjeseci stalno smo skupa (mama ne radi a i ne izlazi bas puno bez nje)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
primjetila sam da ona voli ljude koje ja volim  a one koji mene ''zivciraju'' ona njima neceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
mislila sam da je to slucajno ali ona to ispoljava stalno i samo prema odredjenim ljudima

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Emocije i djeca
8.8.2010 17:50:30   
Ella_H
Poz drage zenice..Mamine oci nesekiraj se nista imas veliko bogastvo svoju djecu...
Djeca nekad znaju i skriveno meni moj neki dan klaze nemoj mama plakat sto je umrla tetka
dina ja ucim sure, babo ce slusat nece babo ici jednoj osobi da ne imenujem idemo ja i babo u dzamiju
hehehe ja gledam u njega..Djeca osjecaju sta je u nasim srcima i tacno djete od 4 godine emocionalno
me nekad vise razumije nego neko stariji...
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Emocije i djeca
8.8.2010 18:45:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mamine oci

jutros moj Fatih ustao u 5h cuo ezan i kaze hajde mama da kalamo(klanjamo)nakaon namaza on meni pridje milujeme za kosu i govori neblini mama neblini mama imacemo kucu neblini,meni se same suze skotrljse na lice user posted image reko jel moguce da je svjestan i da zna da nemamo svoju kucu odkud on zna sta je kirija o tome cak  ne pricamo al on to iz cista mira reko mozda osjeca da se mama uvjek sekira i nada se da ce njena djeca jednog dana imati bar svoju sobuuser posted image u to stariji sin nemoj mama plakati zagril me pa i on zaplaka zao mu mane i tako mi se na sabahluk isplaka smo a sa druge strane mi drago da imma tako emotivnu i osjecanju djecu s obzirom da su djecaci evo i dok ovo napisah same suze krenuseuser posted image ljubi mama svoja dva djecakauser posted image




Masaallah,ljepotani dragi.Vala,mamine oci,jeste bilo tuzno i emotivno,ali hvala Plemenitom pa ti je dao njih dvojicu da tvoju brigu razumiju i da te utjese.
Meni tako oboje,iako curica ima samo 3 god.i 3 mjeseca a djecak jos nije napunio 2,bas kad sam gledala neki potresan video i vidjeli su me da placem,nose mi maramice.Ljepote nase,da ih Bog sacuva svakog zla i uputi na pravi put.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Emocije i djeca
8.8.2010 19:50:18   
Visnja RR
trudim se da Asju sacuvam tuznih trenutaka... sve sto mislim da bi na nju moglo uticati otklonim... sve dok sam u mogucnosti da je sacuvam radicu to...TV i tuzne emisije ne volim ni ja pa zasto njoj da dajem da gleda...a da ne govoim o filmovima sa nasiljem...
djeca su kao male spuzivice sve upijaju a da mi to cesto nismo svjesni...e pa potrudicu se da je od svega loseg sacuvam...
sjecam se kad je imala 5 ili 6 mjeseci ja bih joj pjevusila i svaki put kad bih pocela pjesmicu " a jedan mali zeko taj potok trazi svud...gdje je kud je nestao....." ona i napravila tuznu facu i pocela bi plakati... MM i ja smo mislili da umisjam i da ona jos ne konta tuznu pjesmicu ali od tada izbjegavam sve sto ima i mrvu tuge...
Sinoc bas uzmemo DVD Pony crtani film  - ona ga voli i obicno je bas bas lijep za gledanje ali taj novi ima dio gdje se neki negativni likovi nesto bore i ona se sva skupila kao da ju je strah.... pitah je hoce li drugi crtani i ona sva sretna rece DA... ocito da joj ne prija tuca  (pa makar to bio i najnaivniji crtani film) od svega toga treba zastiti nasu djecicu jer njihove emocije su najscistije jos uvjek nemaju sposobnost da naprave oko njih "kineski zid" i da se sacuvaju od tuge ili bola (kao sto smo mi to kroz zivot naucili)
pusa za Lajlu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Emocije i djeca
8.8.2010 20:24:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


sjecam se kad je imala 5 ili 6 mjeseci ja bih joj pjevusila i svaki put kad bih pocela pjesmicu " a jedan mali zeko taj potok trazi svud...gdje je kud je nestao....." ona i napravila tuznu facu i pocela bi plakati... MM i ja smo mislili da umisjam i da ona jos ne konta tuznu pjesmicu ali od tada izbjegavam sve sto ima i mrvu tuge...


Ja se sjecam da sam uvijek plakala kad bi mi baka ili ujko pjevali pjesmicu Kud si posla mala maco bez cipela i kaputa.....plakala sam ko godina kad bi je cula i prica H.K.A Djevojcica sa sibicama....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *