|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 13:25:58   
mamilica
Smatrate li da je ispravno vaspitacicama koje cuvaju nasu djecu u vrticima, pokloniti neku sitnicu za Bajram? Razmisljam o tome cijelu sedmicu, sutra je bajramski program i bice svecano i lijepo u vrticima. Da li da ipak pripremim nesto sto bi moja curica mogla dati svojim vaspitacicama?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:42:51   
tea lana
NE
to je njihov posao ma koliko one bile fine njezne one su za to placene.
Tako se isto pitamo da li ako odemo doktoru koji radi na Bajram kupiti poklon ali za Boga miloga pa on je na svom radnom mjestu za koji je dobro placen.Zbog takvih poklona i krece mito i korupcija.Ne kazem da ce vaspitacica gledati lijepse tvoje dijete jer si joj odnjela poklon ali nikad se ne zna.user posted image user posted image user posted image
PS i ja sam prosvjetni radnik da ne kazes radi mog posta da nesto imam protiv vaspitacica i uciteljica


(odgovor članu mamilica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:46:32   
Amrino
NE- slazem se sa tea lanom. Protiv bilo kakvog sam podmicivanja...Treba razmisliti i o ostaloj djeci...Kako ce se oni osjecati sto nisu donjeli poklon a tvoje dijete jeste?
Svi ti ljudi primaju platu za svoj posao.
Ne kontam zasto bi davala vaspitacici poklon?
Ako dijete zeli nesto da pokloni vaspitacici, uciteljici...neka samo napravi cestitku ili nesto tako.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:49:50   
veeseelaa
ja sam za da
Za Bajram možda odnijeti kafe i kolača vaspitačicama a neki konkretan poklon za neku drugu priliku kao npr 8 mart i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:52:08   
Nedi
NE i NE, možda da joj dijete napravi nešto ili nacrta ali kupovina poklona je po mom mišljenju previše

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:53:20   
Swatkish
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

NE- slazem se sa tea lanom. Protiv bilo kakvog sam podmicivanja...



Koliko sam shvatila, pitala je za poklon,a ne za podmicivanje user posted image

Ne znam, iskreno, sta da ti kazem... U kakvim ste inace odnosima sa vaspitacicom.. Jel je znate duzi vremenski period, pa bi logican slijed dogadjaja bio da joj poklonite nesto, malo, ali od srca, da se ona ujedno ne uvrijedi, a da bude neka sitnica kojoj ce se obradovati.. Stavljam sebe u poziciju tete cuvalice.. Ako sam muslimanka, tj.slavim bajram, ja bih plakala od srece kada bi mi prisla neka djevojcica/djecak i poklonila mi nesto, od srca....  Bilo da je to cestitka, cokolada ili nesto deseto...  Znaci i njih se ipak neko sjeti na bajram.. Meni je to divno...  U privatno vrtic mi ide dijete, i kad mu je bio rodjendan, on je od onih teta u vrticu dobio poklon za svoj rodjendan, i zasto da, onda to moje dijete njima ne pokloni neku sitnicu user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:55:20   
Anoniman
Mislim da bi bilo lijepo da dijete samoo (uz pomoc roditelja) napravi bajramsku cestitku svojoj teti. Teta bi bila ponosna na te rucno radjene djecje cestitke...Protiv sam poklanjanja tetama bilo cega drugog, jer nema svako priliku da nesto pokloni...

(Bar se moja svekrva uvijek radovala i bila ponosna na te rucno radjene djecje cestitke. Moja svekrva je penzionisana teta)

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 14:56:20   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

NE- slazem se sa tea lanom. Protiv bilo kakvog sam podmicivanja...



Koliko sam shvatila, pitala je za poklon,a ne za podmicivanje




izvini meni a i drugim roditeljima bi ovo izgledalo kao podmlacivanje,jer dok sam ja isla u skolu kod moje razrednice je bilo pravilo ko joj bolje i lijepse poklone donese ima bolju ocjenu.Pa mislim da je ovo neki vid podmlacivana.


< Poruku je uredio tea lana -- 17.9.2009 14:57:56 >

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 15:07:36   
Amrino
A sta je donosenje poklona nego podmicivanje? user posted image Podmicivati se moze na razne nacine...novcem, poklonima...uslugama...
Kako sam vec napisala- uredu je ako djeca donesu cestitku koju sama naprave- ili kao sto neko rece crtez...za 8. mart mozda cvijet...ali da roditelji kukpuju poklon?
Sta cemo sa ostalom djecom?! Da sjede i gledaju praznih ruku pa da se nakon toga osjecaju manje bitno jer nisu donjeli poklon? Druga bi stvar bila da je negdje obicaj da SVI nesto donesu...ali nesto sumnjam da se to negdje radi..


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 15:10:06   
senka kurt
Malo sam već dosadna i samoj sebi ponavljanjem kako ne bismo trebale ni mi, a o našoj djeci da i ne govorim poklonima izražavati zahvalnost vaspitačicama, tetama, učiteljicama, doktorima...

Imamo dilemu poklanjati im ili ne zato što su nas tako naučile naše mame. Od malih nogu kao imamo obavezu da nekome nešto odnesemo, poklonimo, damo za 8. mart ili slično.

I još nešto, treba misliti i na drugu djecu. Šta ako oni ne donesu nešto teti u vrtić, šta ako nemaju... priznaćete nije baš dobro.

Ne treba učiteljicama,tetama, vaspitačicama ni simboličan poklon. Imaju taj dan kolača kao u priči, a kafa se pije kod kuće. O drugim, "ozbiljnijim" poklonima da i ne govorimo. Maleni su najslađi kad svoje željice izgovore.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:06:30   
Swatkish
A vas tri odjednom brinete za svu djecu... A sta ako ona ne kupi poklon, a neka druga mama kupi teti, ne znam, cokoladu, cestitku ili nesto... A ako i ta mala odnese cestitku,sta ce druga djeca cijim mamama nije palo na pamet da prave cestitku user posted image
Ne mozete vi ispravljati krivu Drinu... Meni je poklon za tetu u vrticu POKLON, ako ga s tom namjerom odnesem, onda znaci POKLON... Ako ga odnesem dekanu fakulteta, e onda to mogu zvati podmicivanje...

Zato sam i pitala u kakvim je odnosima sa tetom.. Jel se znaju od prije, jesul dobre onako van vrtica, druze li se, jesu li bliske, pa da joj dijete pokloni, ne znam, cokoladu, i naravno (ako uzimamo u obzir i vasa negiranja i razmisljanja o drugoj djeci) da joj ga uruci kad su sami (i ovo bih nazvala podmicivanje)
Iskrene namjere su iskrene, ne znam zasto ste odmah otisle na temu 'podmicivanje'

< Poruku je uredio Swatkish -- 17.9.2009 16:09:45 >

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:17:29   
adissa_
kakav je obicaj u obdanistu? ako djeca obicno daju manje pokloncice onda neka i tvoje tako postupi,a ako se to ne praktikuje onda neka ne donosi nista(ili ako bas hoce onda neka cestitka,crtez s bajramskom temom i sl..to ce je sigurno obradovatiuser posted image )..znam da je mojoj prijateljici bilo drago(ona takodjer radi u obdanistu)

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:30:24   
babel
meni se cini jako lijepim da se odnese cvijece ili manji znak paznje.TO NIJE MITO NEGO POKLON TETI KOJA JE CIJELI DAN SA NASOM DIJECOM

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:32:37   
tea lana
IZVORNA PORUKA: babel

meni se cini jako lijepim da se odnese cvijece ili manji znak paznje.TO NIJE MITO NEGO POKLON TETI KOJA JE CIJELI DAN SA NASOM DIJECOM


nije ona sa nasom djecom zato sto ih voli ili zato jer su joj draga nego jer za to uredno prima platu i ide joj staz.To je njen izbor radnog mjesta.A u opisu toga ide i da se brine za nasu djecu.

(odgovor članu babel)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:37:07   
mamilica
Sve postove sam iscrpno iscitala, hvala sto ste se odazvale i pokusale mi pomoci. Mislim da na ovoj temi nema mjesta podmicivanju, mada sam iz jednog posta u trenutku osjetila da sam ja neko ko pokusava podmititi. Ako taj poklon izaziva takvu reakciju kod trecih ljudi, onda sam sigurna da poklon teti nije dobar izbor.  Hvala jos jednom :)

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:40:00   
babel
IZVORNA PORUKA: tea lana  Draze su mi one koje su s nasom dijecom jer vole svoj posao i rade ga s ljubavlju,nazalost ima i onih koje nisu takve al mislim da bi i njima odnjela cvijece

IZVORNA PORUKA: babel

meni se cini jako lijepim da se odnese cvijece ili manji znak paznje.TO NIJE MITO NEGO POKLON TETI KOJA JE CIJELI DAN SA NASOM DIJECOM


nije ona sa nasom djecom zato sto ih voli ili zato jer su joj draga nego jer za to uredno prima platu i ide joj staz.To je njen izbor radnog mjesta.A u opisu toga ide i da se brine za nasu djecu.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 16:43:30   
tea lana
mamilica izvini ako ti je moj post zvucao kao da tebe optuzujem za podmicivane,vjerovatno je tvoja namjera bila lijepa gesta ali ja ti kazem kako bi to gledali drugi roditelji,kako na to ja gledam i kako bi ako je uciteljica misljenja kao ja gledala.Sory jos jednom ali sa ovakvim nasim znacima paznje svima i svakome nasoj djeci dajemo poruku da se to mora i da tako treba.

(odgovor članu babel)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 17:38:34   
sarayka
Svi se pitate kako ce se druga djeca osjećati ako ne donesu poklon, a jeli iko pomislio kako će se njeno djete osjećati ako ono jedino NE DONESE poklon???user posted image user posted image
Čokolada bobonjera ili nesto slično nije podmićivanje i nije nista loše, sve preko toga je bespotrebno. Svi mi poslije bajrama donesemo kolače na posao,znači li to onda da podmićujem svoju kolegicu? Ma dajte žene....


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 17:46:49   
Skvo RR
I ja sam za to da se odnese neki slatkish (bombonjera), mamina baklava i sl,
Mislim da je to lijep gest,,,,I mi na poslu uvijek zasladimo za svaki praznik, pa meni je to tako lijepo,user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 22:26:44   
Amrino
Meni samo nije jasno sta fali da dijete odnese cestitku ili crtez ili papirni cvijet ili...nesto sto je samo napravilo...Pa nesto fino napisalo svojom rukicom svojoj vaspitacici..? Pa zar nije svrha obdanista i skole da ih to ucimo? Da sam ja vaspitacica ili uciteljica- pa tako nesto bi me vise obradovalo i dirnulo od bilo kakvog poklona! Uramila bih sve i okacila na zid. To je nesto najljepse sto jedna vaspitacica moze dobiti. Zasto od malena uciti djecu da je vrijedno samo ono sto se kupuje? Najvrednije je ono sto oni sami naprave svojim rukicama! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 22:33:37   
M kao Mama
Ja mislim da ćež opasno pogriješiti ako ne poneseš poklon, žašto, zato što se te tzv. kese i koverte ušle u sve moguće pore našeg društa, od čistačica pa do dr. nauka, dekana i slično, tako da se prosto zastidim svaki put kada kod dr. odem bez keksa i kafe, i slično.

A, Tea, jel ti ovo pričao o pedagogici Muminki, hahahahaha

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 22:45:31   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Meni samo nije jasno sta fali da dijete odnese cestitku ili crtez ili papirni cvijet ili...nesto sto je samo napravilo...Pa nesto fino napisalo svojom rukicom svojoj vaspitacici..? Pa zar nije svrha obdanista i skole da ih to ucimo? Da sam ja vaspitacica ili uciteljica- pa tako nesto bi me vise obradovalo i dirnulo od bilo kakvog poklona! Uramila bih sve i okacila na zid. To je nesto najljepse sto jedna vaspitacica moze dobiti. Zasto od malena uciti djecu da je vrijedno samo ono sto se kupuje? Najvrednije je ono sto oni sami naprave svojim rukicama! user posted image user posted image user posted image

Ja sam vaspitačica po struci. I apsolutno sam ZA poklon ovog tipa, što je Amrino navela. Sve ostalo je jako diskutabilno i osjetljivo, ali opet sve zavisi od osobe do osobe.


_____________________________

:-)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 22:50:23   
mama_debeljuca
Moje dijete ide u igraonu, još na samom početku sam dobijala sugestije da kupim toj teti kafe i čokoladu, nisam to uradila, niti ću. Naravno kada bude neki prigodan datum, zajedno ćemo naoraviti nešto i pokloniti teti. Primijetila sam da se nose kese u igraonu, voće, slatkiši itd. Ako se bude ophodila prema mom i prema drugoj djeci u skladu sa poklonima, uzeću dijete kući i na svoj način ga učiti pravim vrijednostima.

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 23:10:57   
almai
za neku cestitku sto djete napravi sam def. ZA,a za ostalo totalno protiv.Pa mi odmah od malih nogu djecu ucimo kako u BiH nemogu bez kese se ni jedna vrata otvoriti.Poslije se pitamo sto nas doktori,dekani i ostali na visokoj poziciji nece da prime bez kese i mita,a mi ih svemu tome ucimouser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Poklon vaspitacici u vrticu?
17.9.2009 23:26:24   
sirnica
veeseelaa ti je dala lijep prijedlog. poklon je previše, ali kolači, baklava-zašto da ne. u grupi mog sina ima djece više nacionalnosti, a ni tete nisu muslimanke. ja planiram spakovati malo baklave za tete i puunooo kolačića za dječicu, da se svi zasladeuser posted image . i to je više radi mene, mog osjećaja, mog slavlja i obilježavanja bajrama, nego radi teta koje zaista jesu za 10. 

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *