|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djeca i lose vreme
14.9.2011 16:55:22   
Anoniman
kako zabavljate decu kad su po ceo dan u kuci, kad je vreme lose vani , sta igrate sa njima , sta ih zabavlja kod kuce izuzev odlazak u trzne centre ,unutrasnji bazeni ili igralista


dajte kakvu ideju da pokupim vise sam out of ideja a rado bi ih necim novim iznenadila


< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.9.2011 15:42:59 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Deca i lose vreme
14.9.2011 17:07:22   
Anoniman
Drustvene igre?!
Koliko sam skontala ti zivis vani negdje...tamo ih brate imas kakvih pozelis a cijene su neuporedivo pristupacnije nego ovdje

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Deca i lose vreme
14.9.2011 17:25:47   
Anoniman
Kad je lose vrijeme i ne mozemo van, F. i ja slazemo puzzle, pravimo dvorce i sl. od lego kockica, igramo se sa barbikama, igramo se Ne ljuti se covjece, crtamo, zadajem joj slova i brojeve da pise, pravimo neke cestitke od kolaz papira, sminkamo se, zajedno pravimo neki kolac, gledamo zajedno neki dugometrazni crtac, pravimo predstavu sa plisanim igrackama...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 14.9.2011 17:27:54 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Deca i lose vreme
14.9.2011 18:08:00   
milenium
mislim da postoji ova tema,što radite s dijecom kad pada kiša ili kako zimi provodite vrijeme s dijecom kad ne mogu van...ma tako nešto.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 15:41:07   
veeseelaa
obzirom da ja imam jedno dijete meni vrijeme nije problem, uvijek možemo otići bilo gdje pa i šetati uz adekvatnu odjeću
pa ne mora se samo kad je lijepo vrijeme zabavljati, ja npr jedva čekam snijeg
e sad ko ima 2 il 3 djece njemu je malo zeznutije, mora se dijete čuvati a i voditi računa da je adekvatno zaštićeno, da niej otkriveno, da ne upadne u lokvu iiiii valja to sve pofatati user posted image


< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.9.2011 15:42:41 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 16:33:56   
Anoniman
Kod nas je haman citavo ljeto kisno bilo ,ali nije nam prepreka sadje malo veci kupila sam mu dvodijelno  kisno odijelo kad je slaba kisica ne smeta nam izzadjemo barem pola sata napolje ,kuci  ima lego kockice koje je konacno poceo da slaze, igramo se zajedno  sa auticima ili drugarica dodvede svog malca pa im je zanimljivije skupa...Za lijepog vremena smo svaki dan mjenjali parkice ,mama malo proseta a i njemu zanimljivije...Za hladnije dane smo ostavili, bazen ,djeciju igraonicu koja namje nedavno naprevljena. Otici cemo ponekad i u zatvoreni dio zoo vrta akvarijum i tropsku sumu ...Fantasy world  takodje to je nesto slicno disney worldu samo su ovdje  junaci iz Andersenovih bajki  i brace Grim.... Imamo punu veliku kutiju neotpakovanih igracaka pa valjda ce nesta upaliti user posted image user posted image Imamojospar mjesta odredjenih za djecu koje mozemo posjetiti za vrijeme narednih hladnih dana ....


A za malo vecu djecu drustvene igre nisu lose memory cards, covjece ne ljuti se, lego kockice razne vrste slagalica.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 16:42:36   
malena sharena
Ja sam vec napravila raspored jer mi je prosla zima bas bila teska i dosadna, po cijele dane smo bili u kuci i bas nije bilo lako zabaviti dijete.

Ove zime, ako Bog da - jednom sedmicno igraonica, jednom sedmicno kod mojih i kod muzevih, to su dva dana, jednom sedmicno kafica u trznom centru, ostala dva, tri dana ili idemo u goste ili docekujemo goste, pa ako jedan dan i provedemo u kuci, imamo igracaka, pravicemo kolace. I naravno, kad god ne bude padavina i vjetra idemo vani, barem sat vremena.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 18:29:19   
Hanady RR
Ja sa svojim curama se igram i ljeti i zimi i sa svakakvim vrmenom...

Recimo napravimo domaći platelin...pa bojimo bojama koje želimo i onda pravimo figure....
Pravimo do kolaž papura razglednice i kolaže...
igramos e karti...

uz svku ovu igru mi pomalo učimo o nečemu....

Moje cure vole i priče...mi ih izmišljamo...ja recimo počnem pa dvaka do nas doda rečenicu pa na kraju ono što sma zapisla porčitam i lijepo s eismijemo...

Dosta puta radimo po kući zajedno nas tri...
ja peglam a one nose u ormare...pa ja onda poljubim prvo onu koja je to uradila ispravnije ....
pa pravimo ručak...one u svojim kihunjama ja u svojoj pa im dam namjerno malo i luka i mrkce i krompira da one nešto skuhaju....

Uglavnom mi ispunimo vrijeme igrajući s ei učeći u isto vrijeme...
ja baš i nediem sa djecom po tržnim centrima previše niti po igraonicamama jer ja njih poželim one mene i onda nekako kući sam najslobodnija d abudem dijete injihova drugarica....

A pored ostalog i crtamo, igramo se pisnaja na tabli...pa ja budem učiteljica...pa pjevamo i imamo koncert s amikrofonima i karaoke dječijih pejsama...

uglavnom pore ovoga što sma nabrojala još mnogo toga radimo zajedno nas tri a ponekad i suprug lada ima vremana...u ovome msilu i ne trepnem a proljeće mi došlouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 19:07:37   
HAHA
Nama nema lošeg vremena i na minusima izlazimo,pa nam je prošla zima,kad sam se porodila bila kao kazna,mada i tada smo makar malo ispred kuće.U kući igramo društvene igre,slažemo puzle,modeliramo od gline,plastelina,tijesta,fimo mase,bojimo makarone,rižu,kukuruz,grah,pa ih ljepljenjem slažemo na papiru u mozaik.Pravimo farmu ,pravimo mapu grada od lego kockica i autića,garaža i ostalog.Izvodimo lutkarske predstave,plešemo,pjevamo,kuhamo.Eto to su neke od naših aktivnosti.


_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 19:22:36   
Anoniman
Kad je loše vrijeme ja samo čitam ili izmišljam priče, moje dijete voli da kaže "hajd sad mama drugu priču" i tako u krug...user posted image

Kontam ga izvoditi vani, voli kišu, lokve... pa valja mu to ispuniti a lud je i za kišobranima...

(odgovor članu HAHA)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 20:54:36   
škorpija
meni je najgore što Ajdin mrzi zimu, mrzi snijeg, sankanje, grudvanje, ma sve zimske radosti koje ja volim njemu  su gadosti, prava je ljetna beba, ne znam kako ćemo preživjeti zimu, inače kišu voli, i gacati u gumenjacima po lokvicama, valjda zbog pepe prasetauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Djeca i lose vreme
19.9.2011 21:15:34   
muby
Ja sa H nemam problem. On uzme neku igracku (sada su to uglavnom autici) i moze se igrati satima da se ne buni. Bitno je samo da se vrti oko mene, za sada ne voli da je u drugoj sobi.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Djeca i lose vreme
4.10.2012 23:01:56   
milenium
ja ne znam kako zabaviti dijete sad kas tignu hladni dani,pa ne mogu se igrati s djetetom po 7-8 sati i ništa ne radit.
nebi mi bio problem nešto mu dati da crta ili plastelin,ali to s plastelinom bi trajalo 10 min i gotovo a crtao bi samo ako ja kraj njega stojim i gledam.user posted image

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Djeca i lose vreme
4.10.2012 23:08:02   
bananica
mi smo prije (dok je bila mladja) cesto isli u igraone, ide ona ponekad i sada, mada joj je dosadilo pa vrlo rijetko, sad je "velika" i nije igraona za njuuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Djeca i lose vreme
4.10.2012 23:14:53   
Anoniman
evo sta sam ja pored ostalih igara sa svojom decom radim , uzmem makarone i vodene bojice i onda farbamo ili ako imam srece farbaju sami user posted image onda pravimo lancie od njih ili ukrase , a jer treba nekoliko puta preci makaronuu da bi farba bila tamnija zanesu se pravo

pokusaj user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 4.10.2012 23:16:03 >

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Djeca i lose vreme
5.10.2012 9:17:00   
smajli80
Imaš jako puno igara kojih se možeš igrati-tipa prvljanja ježića od kestenja i plastelina,pravljenja crteža sa ljeplenjem drugih predmeta tipa drvo i nelijepiš osušenu koru pod drveta i gore nacrtaš grane, raznorazne predmete od hamer i krep papira, glinamol.Pravljenje krpenih lutki...

Evo ti jedna jako dobra stranica imaš dosta idejauser posted image

http://vremeigre.com/category/kreativne-ideje

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Djeca i lose vreme
5.10.2012 9:35:47   
R&T@
smajli,hvala user posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Djeca i lose vreme
5.10.2012 9:58:15   
smajli80
Nema na čemuuser posted image

Sjetila sam se još nečega-ples-pačiji ples,brojalice i tapšalice,za malo veću djecu pravljenje kuća od oborenih stolica prekrivenih dekama,za dječake auto staze od puzli za pod...

Eto imate ideja na pretekuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *