|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:38:22   
malena27 RR
zavaljena materica moze biti uzrokom bolnih menstruacija, ali nije pravilo...
a materica je sastavljena od misicnih vlakana kao i misici....

kako beba raste, tako se i misici materice produzavaju te se materica siri i nakon poroda materica sa ovako produzenim i olabavljenim misicima ne radi grceve kao prije, da bi uzrokovala jake menstrualne bolove....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:39:23   
Hanady RR

ja samo znam da sam sretna jer ne boliuser posted image
nebao mi bog onoga bola sad kad nije tako lako zaleć da te neko pazi kada su tvoje bebe oko tebeuser posted image user posted image user posted image
lako mi je bilo mami zalegneš i nema škole taj dan...
valjalo bi sad svaki mjesec sa djecom ganjat sebe po kući sa tim bolomuser posted image
fakat me bolilo nedo bog nikomeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:40:13   
aida.
Ja sam imala isto neobjasnjivo jake bolove, vazda sam znala zaglaviti hitne i bit na infuziji prvi il drugi dan. Dr. mi je rekla da ima zena koje imaju ciste, upale ili sl.pa imaju bolne menstruacije a ima zena koje jednostavno nemaju niti ikakve upale (kao sto ja nisam imala) a imaju bolne menstruacije... Eto tako.. Po prirodi valjda... I da ce mi bol mozda nestati kad se porodim... E da sam ja te srece, prve dvije, tri menstruacije nisu nikako boljele, ja rahatluka, a sad opet skoro pa ko prije.. Nisam jos ni jednom zaglavila na infuziji ali boliiii..... Uzas... Tako da ja spadam u tu grupu... Sve ok ali boli user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:48:43   
Ilhana RR
Ja sam imala eto kao bolove prije trudnoce, pomogla bi uvijek tableta jedna sto se zove Ipren... kako sam se porodila, neredna mi je menstruacija, nemam hB nikakvih bolova vise =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:56:30   
jasmin
Ja bih bas voljela znati precizno medicinsko objasnjenje,jer meni i nakon poroda zna biti bolna...a nekada i ne osjetim ?!?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 16:01:34   
DM

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ja samo znam da sam sretna jer ne boliuser posted image
nebao mi bog onoga bola sad kad nije tako lako zaleć da te neko pazi kada su tvoje bebe oko tebeuser posted image user posted image user posted image
lako mi je bilo mami zalegneš i nema škole taj dan...
valjalo bi sad svaki mjesec sa djecom ganjat sebe po kući sa tim bolomuser posted image
fakat me bolilo nedo bog nikomeuser posted image

Upravo ovo mi je padalo na pamet vakog mjeseca uz mengu,jer sam i ja svaku "odležala"-šta kad budem imala djecu-kako izaći na kraj s tim?! Ali eto hB nekako izdeveram, još uvijek su bolne, mada manje, a obavezno me spuca glavobolja-da bi glavom u zid!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 16:05:23   
Anoniman
e glavobolja je i meni ostala...dan prije i dan prije nego sto "stane"...sega prava


< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.1.2011 8:41:20 >

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 16:17:36   
aida.
ja moram odlezat... dok sam jos dojila bile su podnosljive... s tim dok sam dojila da sam imala 3 mens. jer prvih 5 mjeseci nisam dobijala sad Erola mami moram poslat a ja odlezim user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 16:18:23   
reallove
ja imam jako bolne menstruacije,jucer sam dobila i stomak me strasno boli,mislila sam da ce poslije poroda manje da boli ali nista.....nekad moram i tabletu da uzmem,evo od jucer stomak i noge me bole punooooooouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bolne menstruacije...
8.1.2011 0:15:07   
ivannna
Ja sam od prve svoje menstruacije uvijek imala strasne bolove prvi i drugi dan, pila sve i svasta da mogu funkcionisati, kad sam ostala trudna i ta trudnoća na žalost završila kiretažom u 9 -om tjednu (missed ab), nakon toga više nikada nisam trebala popiti tabletu protiv bolova, a cesto gotovo i da nisam osjetila da sam dobila. Kasnije se ispostavilo da imam endometriozu, tj. endometriomsku cistu na jajniku koju sam nedavno laparoskopski odstranila, e sada da li su bolovi bili zbog endometrioze ili ne i zasto su prestali nakon te kiretaže stvarno ne znam, al sad je dobro user posted image još da dođe user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bolne menstruacije...
8.1.2011 16:53:08   
leli§
ja sam milslila da su mi menstruacije bolne sve do prije 4.mjeseca kada je hitna dosla po mene eh tek tada sam skontala koliko ona prijasnja bol je ustvari bila sala za ovu bol:(:(:( ne dao Bog nikome. bol je uzrokovana cistom/cistama na janiku/jajnicima (pojavljuju se odlaze,dolaze itd) a vrsta ciste se jos pokusava ustanoviti no medjutim sumnjaju na endometriozu na desnom jajniku. septembar i oktobar sam zavrsila u hitnoj novembar id ecembar sam se seditirala kod kuce brufenom user posted image nikakvo trajno rijesenje i nikakvo rijesenje za nekoga ko je imao problem sa bubrezimauser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bolne menstruacije...
8.1.2011 16:57:52   
aidicaa
Meni je prvi i drugi dan uzas user posted image
Od stomaka, ledja, nogu...ma sve me zivo boli....
A sto je najgore tablete protiv bolova Ne pomazu user posted image

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bolne menstruacije
22.3.2011 13:10:35   
Anoniman
Re: Menstruacijauser posted image
Sve zene poznaju tegobe takozvanog PMS - pred-menstrualnog sindroma. Dva-tri dana pre menstruacije mogu nabrojati bar pet neprijatnih pojava...

Bolovi u stomaku, dojkama, glavi, ispod pazuha, naduvenost, blaga depresija, povecan apetit, razdrazljivost - to su najcesce smetnje, koje gotovo svaka zena dozivljava bar jednom mesecno, dok se nalazi u takozvanom fertilnom periodu, odnosno periodu mogucnosti radjanja. Uzrok ovih smetnji je hormonske prirode, kad po simptomima otkrijete kojoj grupi pripadate, pokusajte da se kriticnih, a i ostalih dana, hranite odredjenom vrstom namirnica, koja ce olaksati pred-menstrualni period.

DANI PRE

• Pronadjite kom tipu zena pripadate i izaberite namirnice

• Tip A: Svakog meseca u vreme pred krvarenje dobijete 3kg vise! Kriv je estrogen, koji zadrzava vodu u organizmu. Preterana tecnost slaze se u nogama, stomaku, dojkama. Logicna posledica je osecanje napetosti, vaga pokazuje visak kilograma, nista ne mozete da zakopcate!
Iako zvuci paradoksalno, morate vise da unosite tecnosti, na taj nacin terate bubrege na rad. Uzimajte dodatno magnezijum i najmanje dve i po litre vode dnevno, najbolje bi bilo mineralnu vodu, koja ne sadrzi natrijum. Dobar je i caj od koprive, a jelo zacinite biberom, koji ubrzava razmenu materija u organizmu.

• Tip B: Razdrazljiv period posledica je opet, pojacanog lucenja estrogena, koji podize nivo adrenalina. Ponekad ne mozete samu sebe da prepoznate! Iako biste zelele da se saberete i smirite, to vam ne polazi za rukom. Pomazu vezbe opustanja i setnje. Hranite se zitaricama, vocem i povrcem, dodajte vitamin B-6 i kalcijum. Kod svih tipova zena, koje pate od PMS, vazno je da unose magnezijum. Vitamin E, pomaze tipu B, kao i soja, semenke, zatim krompir i testo.

• Tip C: Osetljivost, suze, neraspolozenje uzrokuje isuvise progesterona u organizmu. Preporucuje se da nedelju dana pre menstruaci7je sprovodite aerobik, dzoging ili vozite bickl. Vazno je da puls ubrzate i da to vezbanje traje najmanje 20 min. Na taj nacin stvara se u organizmu endorfin, hormon srece, koji daje vedrije raspolozenje. Ako se pridrzavate ovog fizickog napora, bolje cete spavati.
U ishrani su neophodni ugljeni hidrati, znaci hleb, krompir i testo, zatim kalcijum i do 1.200 miligrama, polovinu te vrednosti imate u pola litre mleka! Pomocice vam caj ili pilule kantariona. Ukoliko uzimate pilule, morate ih redovno uzimati dve nedelje da bi doslo do pozitivnog efekta.

• Tip D: Gladna zena! Promene nivoa secera u krvi u vreme PMS - dana. Stalan osecaj gladi, zelja za slatkisima, koji opet izazivaju novu glad. Sigurno vam je neophodno vise ugljenih hidrata, ali ne iz secera! Jedite hleb, krompir i testo, unosite redovno kalcijum, i naravno magnezijum. Ako budete preterano jeli tri dana, dovoljno je da "nabacite" kilogram, koji cete kasnije tesko skinuti.


  • (odgovor članu Anoniman)
  •   Neposredna veza do poruke: 63
       RE: Bolne menstruacije
    25.3.2011 22:18:41   
    lila25
    Uvijek sam imala bolne menstruacije toliko da sam morala dva dana lezati i obicno pracene prolivom,povracanjem,glavoboljom ma sve mi se poremeti...Pila sam razno razne lijekove ali preznojavanje mi je uvijek najbolje pomagalo zamotam se u deke i tako lezim dok ne prodje.I evo poslije poroda sam imala nekih sedam menstruacija super prosle ma tek sam povjerovala zenama koje su pricale da ne osjete da imaju menstruaciju ali mojoj sreci doosao kraj i evo posljednje dvije opet uzasan boluser posted image ne znam sta bih sa sobom sta smijem popiti jer bebi jos doji.

    (odgovor članu Anoniman)
    Neposredna veza do poruke: 64
       RE: Bolne menstruacije
    29.9.2011 7:44:54   
    najjda
    eh mje su neposnošljive evo upravo sam popila 2neofena i ništa a moram raditiuser posted image  kao bih voljela da sam u krevetu pa da ne moram danas lupati po ovoj glupoj tastaturi al haj kada me baci neofen ja sam ko ljubičicauser posted image

    _____________________________

    15.06,2008 najjda dosla na svijet

    (odgovor članu lila25)
    Neposredna veza do poruke: 65
       RE: Bolne menstruacije
    29.9.2011 7:52:23   
    vila_7
    ako neces tablete da pijes, mozes uzeti KETONAL cepice - ja njih koristim i mogu trcati s njima, a tablete mi vise ne pomazu,i znala sam par puta zavrsiti na hitnoj na inekcijama.
    P.S. a nece ni ostetiti zeludac kao tablete


    _____________________________

    Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

    (odgovor članu najjda)
    Neposredna veza do poruke: 66
       RE: Bolne menstruacije
    29.9.2011 10:24:04   
    najjda
    IZVORNA PORUKA: helena_7

    ako neces tablete da pijes, mozes uzeti KETONAL cepice - ja njih koristim i mogu trcati s njima, a tablete mi vise ne pomazu,i znala sam par puta zavrsiti na hitnoj na inekcijama.
    P.S. a nece ni ostetiti zeludac kao tablete






    hvala helena probacu bas, cula sam za to al probacu 

    _____________________________

    15.06,2008 najjda dosla na svijet

    (odgovor članu vila_7)
    Neposredna veza do poruke: 67
       RE: Bolne menstruacije
    29.9.2011 18:31:28   
    idas
    i ja imam problem sa bolnim menstruacijama. Od bolova skoro uvijek povracam, a desavalo mi se da padnem u nesvjest od bolovauser posted image . Pila sam razne tablete: brufen, nalgesin, caffetin menstrual, ali nazalost na sve te tablete sam sad alergicna i ne smijem ih piti...Prije pola godine mi je ginekolog preporucio tablete agnus castus (morala sam ih u apoteci naruciti) koje se piju 6 mjeseci svaki dan. U toku terapije nisam osjecala neko posebno olaksanje, a posto sam tek prestala piti tablete vidjecemo sljedeceg mjeseca je li ista pomoglo....

    (odgovor članu najjda)
    Neposredna veza do poruke: 68
       RE: Bolne menstruacije
    30.9.2011 8:10:30   
    damma
    najbolje su od natural wealth ulje noćurka u kapsulama. one umire i pms i menstrualne bolove. ja sam ih ispila par bočica i bilo mi je bolje. kanim ih ponovo uzet pa iskoristit dvije tri boce. stvarno su super.

    _____________________________

    2004.
    2008.

    (odgovor članu idas)
    Neposredna veza do poruke: 69
       RE: Bolne menstruacije
    30.9.2011 8:14:49   
    vila_7
    sve  je to do razloga bolnih menstruacija - meni je djaba da bilo sta pijem jer oduvijek imam zavaljenu maternicu i zato se ona treba jace grciti da izbaci krv-pa jace i boli (objasnjenje gin.) Rekao je da poslije poroda zna ostati u normalnom polozaju pa bolovi prestanu,ali meni se izgleda opet vratila u zavaljeni pa boli isto. Tako da meni ostaju samo tablete/cepici protiv bolova!user posted image

    _____________________________

    Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

    (odgovor članu damma)
    Neposredna veza do poruke: 70
       RE: Bolne menstruacije
    17.5.2014 10:54:11   
    Mamica24
    Ovo je danas moja tema....

    Prvi mi jedan menst a kasnila mi skoro 4 dana...

    Stomak me ne boli toliko ali noge mi se oduzimaju bas mi udarilo u butine i listove...

    Popila sam sumeci mg i neofen 400 pa cekam da malo popusti!!!

    I samo bih spaaaaavala!! Al ne mogu moram u igraonicu :-)

    _____________________________

    Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

    (odgovor članu vila_7)
    Neposredna veza do poruke: 71
       RE: Bolne menstruacije
    17.5.2014 16:56:18   
    Super Beba
    Ja sam prije trudnoće imala katastrofa bolne menstruacije. Meni bi pomogla kombinacija buskopan i analgin, dok i na to nisam postala imuna...Nakon toga sam dobila neke tablete iz njemačke (ne znam im naziv, počinju sa slovom D) i one su bile odlične...

    _____________________________

    Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

    (odgovor članu Mamica24)
    Neposredna veza do poruke: 72
       RE: Bolne menstruacije
    4.7.2014 23:20:03   
    Leptirica13
    Caooo...ja sam nova user posted image

    Dobila sam u 12oj godini i evo sve do sad (sad mi je 29) imam bolne menstr.
    Najbolje mi odgovaraju tablete Nalgesin forte 550 ml.Jesu jake al mi za par min bol prestane.Inace su mi menstruacije kratke..cc 5 dana ,stim da prva 2 dana izlazi a ova 3 je vise ciscenje.A dr je rekao da je materica malo zavaljena..pa ako to sta uopste i znaci...ko zna user posted image

    (odgovor članu Super Beba)
    Neposredna veza do poruke: 73
       RE: Bolne menstruacije
    4.7.2014 23:31:33   
    madam x
    Ulje žutog noćurka je dobro za PMS i menstrualne bolove user posted image

    (odgovor članu Leptirica13)
    Neposredna veza do poruke: 74
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
    Idi na:








    Anketa

    Nos.
    пеперутка16

    Kako čistite nos male djece?

    Oznake

    Prijava
    Ime i Prezime
    *
    Adresa
    *
    Poštanski broj Grad
    *
    Broj telefona
    *
    E-mail adresa
    *
    Veličina pelena koje dijete nosi
    *
    Starost vašeg djeteta/vaše djece
    *
    Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *