|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   slijepljene stidne usnice kod djevojcica - si...
13.1.2012 22:11:20   
frulasad
Kad je moja curica imala 14 mjeseci, otisle smo kod privatne pedijatrice na pregled, jer sam imala osjecaj da je u Omer Maslic ZD nikada niko nije pregledao od glave do pete, a i zbog podocnjaka. Pedijatrica je na moj ogromni sok vidjela da moje maleno ima djelomicno sljepljene stidne usnice. Nakon soka, googlanja i jos dva misljenja odluka je pala da cemo otici u Sanasa kliniku da joj doktor mehanicki odvoji usnice. To je trajalo ni deset sekundi, malo je plakala kada se nakon toga popiskila, ali sve u svemu, ok je sada. Razlog za sinehije je vjerovatno sto sam je precesto cistila vlaznim maramicama i to ostavlja trag. Sada znam bolje i da je voda jedino najbolje.

Medjutim, ono sta mene interesuje jeste da li se kod malih curica (moja sada ima 20 mjeseci) vec jasno vidi klitoris? Kod nas je i to zadebljano, kao spojeno, odnosno ja klitoris njen ne vidim. Ona se cesto pred spavanje dira dole, sta mislim da je ok, ali se bojim da i to nije zbog toga sto je i taj dio slijepljen... Ne mogu naci nikakve informacije na netu, a doktorica mi je na odmoru :( i bila bih zahvalna na odgovorima!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
13.1.2012 22:46:26   
Ninushka
Ja ti ne mogu pomoći, nemam takvog iskustva jer imam sinčića, ali ću podignuti temu s nadam da će se neko javiti i da ćeš pronaći odgovor.... Sretno vam objema.

(odgovor članu frulasad)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
13.1.2012 22:54:03   
veeseelaa
Medjutim, ono sta mene interesuje jeste da li se kod malih curica (moja sada ima 20 mjeseci) vec jasno vidi klitoris?


da


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu frulasad)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
13.1.2012 22:59:27   
Hanady RR
ja sada ne znam kako je mojim curama bilo sa 14 mjeseci...nekako nisma siguran da kažem dal se vidi klitoris...al sada kada imaju 5 godina i 3 godine da jasno se vidi...kad se razmaknu usnice...

moje se nikada nisu dirale dole...tako ne znam jel to ok...user posted image



< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.1.2012 23:03:07 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
13.1.2012 23:02:02   
veeseelaa
moje se nikada nisu sirale dole.


user posted image

aha skontala


< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.1.2012 23:04:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
14.1.2012 12:41:20   
frulasad

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Medjutim, ono sta mene interesuje jeste da li se kod malih curica (moja sada ima 20 mjeseci) vec jasno vidi klitoris?


da


Znaci, ispod stidnih usnica kada se otvore je klitoris (kao kod odraslih?) Hvala puno!
Kod nas se fino vidi mjesto gdje je klitoris, ali sam klitoris ne vidim :(

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
16.1.2012 18:51:05   
canim
@frulasad Poslala sam ti pp.

(odgovor članu frulasad)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: slijepljene stidne usnice kod djevojcica ...
28.1.2012 15:07:42   
frulasad
Posto sam ovo pitanje postavila, a skoro niko nije odgovorio, mozda nekoj mami ubuduce pomogne moj odgovor.
Ja sam sa svojim piletom ipak otisla kod djecijeg ginekologa (juvenolog, tako nesto) u polikliniku Clarus, odlicna doktorica koja mi je sve objasnila i dijete veoma njezno pregledala.
Sa klitorisom je sve ok. To sto se on ne vidi kao kod odraslih zena je zato sto ce se jos razvijati, otvarati tako da kazem. A mjesto se sasvim lijepo vidi, ispod toga mali klicho :) To sto se maleno cesto dira dole je vjerovatno sto je kroz sinehiju usnica imala svrabez dok je bila jos manja (jer je onda imala malu glivicnu infekciju) pa je kroz to ranije spoznala da je lijepo kada se dole dira. To nema veze ni sa cim seksualnim, nego sa ugodnim osjecanjem. Rekla mi je da dijete pustim, a kada odraste i ako pocne da se osamljuje da bi se dirala, da joj paznju skrenem necim drugim. Najgore bi bilo da se djetetu govori da se ne dira, ali to svakako nisam ni mislila.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *