|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
28.7.2012 0:24:26   
mykica
ne znam šta bih ti rekla. možda je bolje da i ovaj mjesec izostaviš jer eto vrkuta posebno ima djelovanje na klomifen. pa ne znam možda je bolje da se organizam očisti, bude spreman skroz za turu klomifena user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
28.7.2012 0:29:30   
klemzi
Ok, od sutra prestajem,uh hvala Bogu, svakako su mi dosadili user posted image user posted image
Mykice, lav ju!

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
28.7.2012 0:32:29   
mykica
Sad si me postidila user posted image Da dragi Allah dadne da ti klomifen pomogne i da nam odmah od prve terapije zabebiš! user posted image user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 15:03:33   
Majka Tereza
samo da javim nesto sto sam procitala. Ja isto imam PCOS, mislila sam da nije neki problem jer imam jedno dijete, i trenutno ne zelim vise djece, bar ne za sada. To sto nemam menstruacije mi samo drago user posted image medjutim, isla sam na pregled srca, i kardiolog mi je rekao da PCOS moze uzrokovati raznorazne bolesti srca. Ja ne zelim da pijem lijekove, da trujem tijelo hemikalijama, pa sam malo trazila po internetu i pitala jednu staru, staru tetu koja se puno bavila tim stvarcicama dok je jos mogla da "potrgne", i ona mi je rekla, a onda sam nasla i na internetu, kako je domace jabukovo sirce (od organskih jabuka) ocigledno super za:

- regulisanje menstruacije
-PCOS
-hipotiroid ( i taj imam! user posted image )
-regulisanje insulina

I - ocigledno-za vas koje zanima- za PLODNOST! Citala sam par prica o zenama koje su ujutro i navece pile po dvije supene kasike sirceta u casi vode i atrudnile u roku od mjesec-dva. Da li sirce rijesi ovo ostalo pa omoguci trudnocu, ili djeluje kao fertilizatoruser posted image ne znam, ali ocigledno je sve to nekako povezano! Ja sa muzem i nemam seks, ali mi se menstruacija vratila odkako sam pocela (prije dvije sedmice, prije toga bez menstruacije oko 7 mjeseci) i smrsala sam dosta. Jedem zdravo i treniram, ali mi je ovaj tiroid onemogucavao da smrsam. Nadam se da sam nekom pomogla.. Za tiroid sam doduse uzimala i selen i jod u obliku algi, zajedno sa L-tirosinom. Ljubim vas sve!

P.s. da li da ovo stavim i na temu o zatrudnjivanju?

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 15:21:11   
klemzi
Oooooooo draga naša, hvala ti što si ovo podijelila sa nama. Imam sirće domaće eno u frižideru, od večeras počinjem da pijem. Znači dvije kašike u čaši vode i glomnem to. user posted image user posted image Da li škodi krvnoj slici user posted image Hajd valjda neće. Aj, što me obradova user posted image user posted image Još ako mi pomogne da smršam, častim te putovanjem user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 15:32:38   
mykica
Gdje ću sad naći to sirće...Sad slijedi uzbuna u porodici da mi se nabavi sirće pa da i ja to probam. hVALA ti na informaciji i obavezno proslijedi na temi zatrudnjivanje. Mi žene primamo sve savjete i pijemo svašta nešta da bi došle do svog cilja aBd user posted image

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 22:09:13   
Artemida84
Hej, i ja sam cula za to sirce ali nisam probala, morat cu probat. Nakon posta od MYKICA , sad mi nije jasno smije li se piti Siofor i caj od vrkute u isto vrijeme? Ja sam pila vrkutu ali tada nisma pila Siofor (mozda sam i koji put pila i sa tabletama)?
I da, znam da se dosta preporucuje orahovaca za nas zene, ono radi cista na jajnicima, opceg zdravlja, plodnost,.. pa kada se sjetim popijem to user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 22:52:04   
mykica
Siofor? Ne znam ti reći za taj lijek. Znam da se uz klomifen ne smije piti, jer svi ti čajevi utiču na hormone, baš kao i klomifen, pa da ne dođe do zbrke sa hormonima.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 22:59:17   
Majka Tereza
@ klemzi user posted image dusa draga, ma ne treba meni putovanje, samo nek ti pomogne.. Kad aBd budes gledala svoje maleno, ponekad me se sjeti i to je dovoljno user posted image I proslijedi drugima, da malo natalitet ovako grupno popravimo user posted image A za krvnu sliku ne brini,moze samo biti bolja jer sirce recimo jaca srce, cini da tijelo lakse apsorbuje vitamine, regulise PH vrijednost, dobro je za zgaravicu, regulaciju krvnog pritiska, cirkulaciju, celulit, umor,depresiju,zuc, gljivicnu infekciju, reumu... Ja sam i muza nagovorila, popijemo ujutro i tokom citavog dana smo puno vise energicni, raspolozenijiuser posted image Nanu sam nagovorila i nije mogla vjerovati kad su je nakon 20 godina patnje prestala boljeti koljena. Prvo nije mogla da vjeruje da je do sirceta, ali kad je prestala su je opet pocela boljeti , i sada je ovisnik kao i miuser posted image Mi pijemo ono pravo prirodno sa "jezgrom", ili "maticom", znaci ono kao malo zamuceno na dnu i pijemo sa flasiranom vodom kako bismo izbjegli reakcije sa puno hlora, posto ga ima previse u cesmovaci...Mislim da nista nece biti i ako pijes iz cesme, ali mi smo malo frikovi oko toga, pa kad je bal nek je maskenbaluser posted image

Mykice, sirce ovo domace ili organsko mislim da ima u DM-u, a najlakse ces naci kod ljudi sto prave svoje. I sjetih se jos necega, citala sam da je propolis super za zatrudnjivanje, cak su i neki studiji pokazali da je 60% zena zatrudnilo nakon koristenja, naspram 20% zena iz placebo grupe. Ako neko zeli linkove, samo javite, imam toga na toneuser posted image Eto, puno vam srece zelim, i uzivajte u pokusavanju user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 23:08:43   
klemzi
MT user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Majka Tereza)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
2.8.2012 23:11:19   
klemzi
Kad aBd budes gledala svoje maleno, ponekad me se sjeti i to je dovoljno
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
3.8.2012 1:39:40   
Majka Tereza
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
3.8.2012 18:35:27   
Artemida84

IZVORNA PORUKA: mykica

Siofor? Ne znam ti reći za taj lijek. Znam da se uz klomifen ne smije piti, jer svi ti čajevi utiču na hormone, baš kao i klomifen, pa da ne dođe do zbrke sa hormonima.

Pa to je lijek koji se obicno pije kod PCO tacnije inzulinske rezistencije i kao potpomaze kavaliteti jajnih celija. A uz to pijem i Euthyrox (za probleme sa stitnom), pa vjerovatno onda nije dobro kombinovati to. Hvala puno.... user posted image user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.8.2012 16:47:55   
Squaw
Dobar dan!
Prije svega želim sve da vas pozdravim.
Ja sam na forumu od prije nekoliko minuta. Već duže vrijeme čitam vaše postove o PCOS-u.
Meni su policistični jajnici dijagnosticirani tek prije dvije godine (imam 28 godina), od tada kao terapiju sam dobila samo Diane 35, i zaista neki sipmtomi su nestali, ali u zadnje vrijeme imam sve više i više različitih problema, za koje iskreno vjerujem da su vezani za neliječene policistične jajnike.
Ljekar mi je objasnio da za sada nemam potrebu za bilo kakvom drugom terapijom osim Diane 35, i da će mi dodatna terapija trebati samo u slučaju kada budem htjela bebu. Međutim, moja debljina je samo gora i gora, pritisak mi je povećan, i imam sve više ginekoloških problema.
Molila bih vas da mi preporučite nekog dobrog ljekara upravo za ovakve probleme. Zaista osjećam da nisam adekvatno liječena, a uskoro planiram i bebu, pa se zaista bojim da to neće biti moguće.

Hvala vam unaprijed.

Veliki pozdrav!!

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.8.2012 16:59:04   
mykica
Squaw Draga dobro nam došla. Što se tiče PCOS svi doktori propišu antibaby pilule kod žene koje ne žele djecu. A sami PCOS se ne mogu izliječiti, može se samo ublažiti njihov uticaj na organizam. Iskreno, ne znam šta bih ti rekla, svi doktori će ti vjerovatno dati istu terapiju. A od tih pilula je poznato da se deblja. Jesi pokušala sa prirodnim preparatima? Travama? A kad odlučiš se za bebu, ukinut će ti terapiju sa dijanom a dati druge tablete koje će pojačat rad jajnika. Nažalost, PCO nas muče, ali mnogo protiv njih raditi ne možemo.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Squaw)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.8.2012 17:00:22   
ajla86
prije svega dobro dosla draga anadams e da ce tvoja borba sa pcos biti kratka i da ces zabebiti sto prije...
nekim zenama sa pcos nije to smetalo da zatrudne a nekima jeste....
ja sam jedna od tih koja se dobro najela govana liejceci se...
nauruzaj se strpljenjem ...moj prvi savjet
drugi savjet..idi dobrom endokrinologu prvo koji ce ti pratiti hormonalni sttus.....
dzabna gienkolog ako ti hormoni haus naprave u organizmu.ja sam isla kod dr velije zelije privatno u importzane centru
a ginekologa imas puno..neko ide divanovicu,neko mehmedbasicu neko godinjaku...
ja ih sve obisla hgahahaahahahaaha
mene endokrinolog spasio...
puno srece ti zelim

(odgovor članu Squaw)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.8.2012 17:09:25   
Squaw
Hvala vam puno na ovako brzim odgovorima.
Znam ja da se PCOS ne može izliječiti, ali smatram da nisam ispravno ni tretirana, jer sam za neke testove i lijekove prvi put čula kad sam odlučila da uradim laparoskopski banding na želucu, pa mi je ljekar tek tada rekao kao da ne žurim s tim, da postoje neke druge opcije, neki drugi lijekovi, koji će regulisati glukozu i inzulin... zaista sam ljuta što to nisam mogla znati od početka :S mah... puno je toga, jako sam razočarana i zaista želim kod drugog ljekara, barem po drugo mišljenje.
Koliko košta pregled kod ove doktroice Velije Zelije? I ja sam čula za nju, svi kažu da je odlična.

Hvala vam još jednom.

Super ste!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
6.8.2012 18:29:59   
ajla86
ma sve smo mi vecinom lutale od dr do dr i u vecinu slucajeva smo dugo tragale za odgovarajucom terapijom..
licno meni je pomogo gluformin koji je reguliso menzes,ovulaciju i hormonalni sttus...
isla sam kod velije zelije alis am izgubila br nazalost..
prvi pregled je 50 km a svaki sliejdeci 30 km

(odgovor članu Squaw)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
8.8.2012 14:01:51   
Squaw
Kontaktirala sam dr. Veliju Zeliju, trenutno nije u BiH, ali mi je rekla da izvadim sljedeće nalaze i da joj ih pošaljem email-om:
- OGTT sa inzulinemijama (IRI)
- TSH, FT3, FT4, anti-Tg
- FSH, LH, E2, progesteron, testosteron, PRL, kortizol,
- DHEA-S, anrostendion

Također mi je rekla da prije toga moram prestati sa Diane 35, da ne bih dobila lažno dobre rezultate.
Iskrena da budem strah me je malo prestati uzimati Diane, da mi se ne vrate sve one bubuljice i dlake, ali dobro, ako moram onda moram.

Znate li slučajno koliko koštaju ove pretrage, i da li se mogu raditi na KCUS preko osiguranja?
I pročitala sam negdje da se ne rade svi isti dan, znate li nešto o tome?

Hvala vam još jednom na savjetima.

Puno pozdrava!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Policisticni jajnici - PCOS
8.8.2012 17:56:36   
mykica
Imaš u importane centru po jednom hormonu je 20 KM, a možeš i preko osiguranja. Meni je moja doktorica opšte prakse dala uputnicu. I ja ću ih tek vaditi ovaj mjesec pa ti ne znam baš reći kad se koji vadi. Al ima na temi hormoni o tome, žene su vadile a vjerovatno i negdje na internetu. Znam da se neki vade 3 dan ciklusa a neki tek pred kraj. Meni je moja naškrabala nešto i objasnila al ja sve pozaboravljala user posted image Morat ću se i ja opet raspitati

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Squaw)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Policistični jajnici - PCOS
14.8.2012 16:21:47   
pandica
Nadam se da nije prekasno i da ces vidjeti poruku. Nisam ja ta koja je pila ovo, ali znam sad vec 8 zena koje su uz pomoc ove terapije ostale u drugom stanju. Meni je kolegica proslijedila tekst, pa sam ga ja bez ikakvih korekcija nakacila. Prije ove terapije je koristila sve i svasta ali bezuspjesno. Ona je samo za jedan mjesec uspjela da ostane u drugom stanju. Vrijedi pokusati.

Lijep pozdrav

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu optimisticna)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Policistični jajnici - PCOS
15.8.2012 13:49:20   
Ranija_Sa
ja pijem vec 5 mjeseci Siofor 3x850 mg uz rezim ishrane, ali i dalje se nista nije saniralo, stalno imam hemoragicne ciste i anovulatorne cikluse, koji su cesto i neredovni user posted image . Da li ima neko slicna iskustva? ja sam beznadezna...

(odgovor članu pandica)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Policistični jajnici - PCOS
15.8.2012 14:14:21   
mykica
pandica A izvini, ne upratih šta si pisala, šta se pije? Ako nije problem da napišeš.



_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Ranija_Sa)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Policistični jajnici - PCOS
15.8.2012 17:52:12   
plava ljubičica
Cao:) ja se tek prijavila a odavnmo citam teme razne,pa sam odlucila da i ja malo sa vama tipkam...da podijelim iskustva:)) evo vec godina dana prosla od kako sam u braku i zelila sam negdje nakon 5 mjeseca trudnocu al..nema:) odem doktoru,a prije toga sam imala problema sa kasnjenjem menstruacije..nikad nije bila redovna od kada sam pocela dobivati...i kazu mi mikrocisticni jajnici..slicno polucisticnim al blazi oblik..i dobijem da pijem kontracepciju da se malo ustabile ciklusi....pila to 4 mjeseca i odem drugom ginekologu i kaze prestani piti,ja prestala i on mi je odma rekao da nemam ovulacije da je dobro da pocnem sa klomifenom..i popijem 1 turu klomifen po 1 tabletu..folikuli mali i to samo 2..nista:((( drugi mjesec klomifen opet po 2 tablete...sad trebam na kontrolu..tek popila da vidim folikule.....kakva su iskustva vasa sa klmifenom...hormoni su ok,i to sam radila al Lh nizi od granica..cccc... pomoccc :)))))user posted image user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Policistični jajnici - PCOS
15.8.2012 23:54:50   
mykica
plava ljubicica Pozdrav i dobro nam došla. Ja sam klomifen pila 2 mjeseca. Prvi mjesec sam imala 3 folikula po 18,19 i 20 mm, al mi je endometrij bio malo tanji. Drugi mjesec sam imala 5 folikula opet po 18,19,20 mm i sa endometrijom od 11 mm. Taj mjesec sam imala i biohemijsku trudnoću, pa sam napravila pauzu 2 mjeseca od klomifena, jer me biohemijska malo dotukla, pa da se malo opustim :) Sljedeći ciklus krećem opet sa klomifenom, pa ćemo vidjeti šta dalje. Jesi radila ovaj nalaz za inzulin što žene spominju? Ja nisam, to ću iso sljedeći mjesec, kažu da je to često uzrok neplodnosti, a rijetko ko ga uradi. Nadam se da će ti folikuli lijepo narati i da će biti uspješna terapija. Je li osjećaš bolove u jajnicima? Ja sam ovaj drugi mj. kad sam imala 5 folikula baš imala jake bolove.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu plava ljubičica)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *