|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Troškovi MPO
17.1.2013 12:07:18   
adna78
Vec dugo citam ovaj forum jer i ja imam isti problem kao i sve vi ovdje. Vec 5 godina se ja i moj suprug borimo s neplodnoscu. Nazalost, oboje imamo problem i dijagnoze. Kad smo se obratili doktorima tek tad su poceli nasi veliki problemi... Kad smo vidjeli koliko sve to kosta nismo mogli vjerovati. Male plate, krediti, podstanari smo... Poceli smo skupljati novac na svim stranama. Kako se vi nosite s ovim problemom? Tako sam tuzna jer izgleda da je i imati bebu rezervisano samo za bogate...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.3.2013 8:10:54 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Troskovi MPO
17.1.2013 18:09:43   
Pingvina
adna, zao mi je zbog toga sto prolazis...user posted image user posted image Imamo temu za parove koji se bore za svoje mrvice pa dodji da se druzimo i pruzamo jedni drugima podrsku http://www.ringeraja.ba/forum/m_1524091/mpage_11/tm.htm#1540427


_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu adna78)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Troskovi MPO
15.3.2013 20:22:24   
kokouli
E ovako drage moje saborke u troskovima MPO ,u januaru sam predala papire u Zavod zdravstvenog osiguranja Sarajevo Zahtjev za refundiranje postupka IVF koji sam radila na Jezeru .Prvo su me zavlacili nema komisije ,pa za 15 dana ce biti ,elem nakon haman 3 mjeseca stiglo mi pismo u kojem pise ovako predmet povrat dokumentacije ,Poštovana ,Osigurana lica Zavoda zdravstvenog osiguranja pravo na lijekove ostvaruju u skladu sa Odlukom o listi lijekova Kantona Sarajevo br,bla bla taj i taj ,Navedenom odlukom naznaceni su lijekovi koji se mogu dobiti u okviru obaveznog osiguranja uz utvrđeno učešće Zavoda u cijeni lijeka.Lijekovi koji nisu dio ove odluke mogu se nabaviti iskljucivo vlastitim sredstvima ,a lijekovi koji su dio terapije MPO nisu dio odluke o listi lijekova ,vraćamo vam zaprimljenu dokumentaciju .Uz izraze iskrenog uvažavanja DIREKTOR ZAVODA Prof.Dr.Faris Gavrankapetanović.E hajde sad molim vas da malo diskutujemo o ovome .Izvrtili su 1 te istu recenicu u kompletnom tekstu ,ako je neko dobio odbijenicu mozemo li uporediti sta je kod vas pisalo .Ja cu opet predati iste papire ,jer mislim da ta komisija nije ni zasjedala ,jer je nisu ni imenovali jos .

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Troskovi MPO
15.3.2013 21:30:16   
Jelena86
drage moje, 19.03. je sjednica zastupničkog doma parlamenta fbih, te je na temi zakon o MPO, pa se nadam da će biti usvojen, odnosno potvrđen, i da ćemo uskoro skratiti malo muke sebi sa 2-3 postupka na teret fonda i države...
a to kako se nosimo...zakucani na svim karticama, minusi debeli... kredit ne mogu dobiti jer već imamo stambeni, prodali auto,...još da je urodilo plodom, k'o što nije...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 7:53:50   
san4
i ja sam se obratila Zavodu u 11.mjesecu sa zahtjevom za refundaciju sredstava za pruzene usluge IVF-ICSI tretman koji sam radila u Bahceci klinici.
Zanimljivo je,sta su meni napisali.
Zahtjev je kao neosnovan.
Clanom 37.Zakona je utvrdeno da se zdravstvena zastita pruza osiguranicima u zdravstvenim ustanovama i kod privatnih zdravstvenih radnika s kojima kantonalni zavod zdravstvenog osiguranja zakljuci ugovor o prizanju zdravstvrne zastite.
Kako Zavod nije zakljucio ugovor sa navedenom ustanovom,ne postoji pravni osnov da Zavod izvrsi refundaciju trazenih sredstava.
Ono sto je smijesno,a ujedno i zalosno je to sto kao Zavod ima ugovor sa pojedinim klinikama.
Zasto nije naznaceno kojim?

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 8:32:00   
Leva
Nemojte gubiti dragocjenu energiju u pokusaju da dobijete refundaciju troskova. Pravilnik o paketu osnovnog osiguranja iz 2009 se ne primjenjuje a vi refundaciju ne mozete dobiti osim ako nista osoba sa invaliditetom. Sjednica jeste 19.03. Ali to ne znaci da ce tada zakon biti usvojen vec samo da ce ga poslati u oba doma Parlamenta i na javnu raspravu. Redovna procedura usvajanja jednog zakona u prosjeku traje od 6-12 mjeseci prema tome ako ga usvoje do 31.12.2013.bice dobro... Zbog poznavanja sporosti zakonodavstva je moje udruzenje i podrzalo i preuzelo akciju potpisivanja peticije za hitno donosenje zakona o MPO kako bi skratili taj put na minimum. Namjeravamo se pojaviti ispred udruzenja na javnoj raspravi i svima jasno staviti do znanja sta su interesi pacijenata i da necemo dozvoliti da neko na nasoj grbaci kupi politicke poene pred izbore. Sa ministarstvom Zdravstva FBiH sam provjerila i refundacija se ne moze dobiti ni iz fonda solidarnosti ( opet kazem ako niste osoba sa invaliditetom), isto tako znam da se nece moci traziti retroaktivna refundacija vec da ce finansirati tek neke naredne postupke. Znam da ste ogorcene, svi smo. Cuvajte se i nas ce jednog dana ogrijati sunce user posted image user posted image user posted image
San zavod ima ugovor sa Centrom za humanu reprodukciju u Zenici. Sve osobe sa invaliditetom su prinudjene postupak raditi tamo!

< Poruku je uredio Leva -- 16.3.2013 8:35:24 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 10:39:37   
malena ze
A taj Centar u Zenici,bolje zaobici u sto vecem luku,jer za ovo godina ne znam da li je iko uspio tamo,nazalost!!!!!user posted image

_____________________________

1.ICSI=0 2.ICSI=0

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 11:15:11   
Jelena86
pa da, naravno da će tek biti poslan na potvrdu kod oba doma parlamenta, ali je i ovo neki pomak...da bude i za godinu, bolje je, nego da ne bude nikako...iako, od naših političara svašta je za očekivati, pa dok ne bude potvrđeno da su ga poslali u oba doma, ne vjeujem im...

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 12:46:12   
kokouli
san4 ,ne znam u kojoj si ustanovi ti radila postupak ,ali da sve bude gore ja sam radila na KCUK ,a pravilnik kaze ako sef klinike i ljekar specijalista upute pacijenta na lijecenje u drugu drzavu zbog nemogucnosti da se postupak obavi kod njih ,a ovi bome obavljaju klasicni IVF ,u tom slucaju kao refundiraju postupak .Ovo meni smrdi ,mislim ovaj odgovor je sranje ,ja cu opet podnijeti zahtjev u Zavod .

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Troskovi MPO
16.3.2013 12:47:53   
kokouli
A boga ti Leva kazi mi ,ti u fondu solidarnostu sta tretiraju pod invaliditetom ,ako znas ,boze oprosti.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Troškovi MPO
16.3.2013 12:54:21   
kokouli
SAN4 vidim u Bahceciju si radila ,Zavod vrlo dobro zna da su nam u gradu glavonje dopustile 2 Turske klinike ,te i da Mehmedbasic ima ordinaciju za IVF ,opet Bahceci kazu da su u pregovorima sa Zavodom .Mislim lopovluk svake vrste ,naravno da niko sa KCUK nece poslati sa svojim pecatom na postupak kod Turaka u Bahceci ,a svi znaju da odjeljenje na Jezeru propada ,i to rade svjesno i namjerno .I molim vas kakav je to pravilnik Zavoda da se ide u Hrvatsku ,Ljubljanu ,Prag ,sa preporukom Sefa i specijaliste KCUK ,pa ce to kao refundirati .Na listi lijekova je samo Klomifen ,i Folacin ,ljudi moji ,sta je sa svim ampularnim lijekovima .

< Poruku je uredio malena27 RR -- 18.3.2013 8:11:05 >

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Troškovi MPO
30.4.2013 19:55:20   
smokvica731
evo da se i ja javim nova sam na forumu i da podijelim svoja iskustva sa vama.u braku 10.god pokusavala sve i svasta isla svugdje i nista .sve dok nisam otisla u cesku,kod dr.sonje ona je divna.iz prve mi je uspjlo bila sam trudna 2mjeseca al onda se desilo da je srce bebe prestalo kucati i morala sam se cistiti.tih dana svijet mi se bio srusio al ipak sam prezivjela spremam se opet a.bog da u avgustu ponovo malo je skupo za nase uslove i standard al isplati se za bebicu sve,nadam se da ce ovai put sve biti do kraja u redu.predlazem svima ko moze nek ide tamo i ne gubi vrijeme ovdjeuser posted image [sm=duda.gif jako su profesionalni i uspjeznost je velika klinika se zove pfc

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *