|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogonodizam
25.1.2013 18:48:55   
bebacha92
Dakle,po samom nazivu teme pretpostavljate o cemu se radi.
Muz se,u ranom djetinjstvu,najprije vodio pod dijagnozom zakasnjelog puberteta,dok neko od doktora nije dosao na ideju da ima Kalmanov sindrom.Prije osme godine primio je 7 inj hormona radi pokusaja spustanja testisa,medjutim morali su ipak operativno biti spusteni.Nakon sto se poceo voditi pod dijagnozom Kalmana primao je testosteron depo ampule.Radio je spermiogram,koji je ukazao na Azoospermiu (niti jedan pronadjen spermatozoid).Doktor je objasnio da je nalaz takav,upravo zbog terapije testosteronom koji ihibira spermogenezu,te da bi nalaz bio daleko bolji da je terapija druga.Davne 2003.godine,u cilju izvodjenja produzenog HCG testa,primao je Pregnyl 2000IU X2 sedmicno.Prije te terapije testosteron je iznosio 0,6nmol/L,a poslije te terapije je iznosio 2,8nmol/L.
Na osnovu ovog nalaza pri primjenjenoj terapiji,doktor je muzu sad propisao kao terapiju Menopur ampule 2xsedmicno i Pregnyl 1500IU x2 sedmicno.Da li je neko od vas imao slicnih ili istih situacija/problema/dijagnoza???Unaprijed hvala

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.1.2013 10:06:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipgonod...
28.1.2013 21:05:06   
Pingvina
Ne znam nista o problemu koji navodis..ali evo da dignem temu.
Od srca se nadam da ce se neko od zenica javiti sa nekom informacijom..

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipgonod...
28.1.2013 21:27:52   
Mrvica_83
Bebacha Nazalost ne znam ama bas nista o problemu / situaciji koji TM ima user posted image Sigurna sam da ce se javiti zenice koje eventualno mogu da ti pomognu .. user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipgonod...
28.1.2013 22:11:10   
Pingvina
Hvala Mrvice sto si se javila...ja sa se nadala da ce se cure vise odazvati...Ali dobro..Sad cu moliti na drugoj temi...mozda tamo budem imala vise srece..Tebi jedan veeeliki user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipgonod...
29.1.2013 8:11:13   
Amyla
evo i mene da malo temu podignem, ali nazalost nemam nikakvih korisnih savjeta, zaista ne znm nista o tom sindromu, osim onog sto se da na netu procitati, a to mozes i sama, sretno mila user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 9:17:31   
bebacha92
Hvala velika na podrsci i tome sto ste se odazvale na temu,vec sam pomislila da ama bas niko ne zeli niti jednu jedinu rijec napisati pa i ako ne zna nista o ovome...user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.1.2013 10:07:06 >

(odgovor članu Amyla)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 11:53:27   
Leva
Bebacha nisam se do sada susretala sa ovakvim slucajem ali se definitivno moze tretirati kao cista Azoospermia. Koji dr. ga vodi? Stanje je takvo kakvo jeste i na zalost se ne moze izlijeciti, jedino sto se moze raditi da ga "stimuliraju" injekcijama kako bi uspjeli TESA, MESA injekcijama izvuci barem nekoliko spermica pogodnih za oplodnju. Ovo znaci da morate na vantjelesnu oplodnju i to ICSI (mikroinjekcija) metodu. Koliko je meni poznato trenutno se pristojno problemi sa Azoospermiom rjesavaju na klinici Bahceci. Tamo je najavljen dolazak dr. Emre Bakircioglu za koga kazu da cini cuda i uspjeva izvuci spermice u slucajevima koje su drugi odavno otpisali...

< Poruku je uredio Leva -- 29.1.2013 11:57:13 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 19:40:08   
klemzi
Bebacha92 sretno draga user posted image
Levo, da te pitam nešto...možda je pitanje enciklopedijski glupo, ali et, je li svaka azoospermia ista user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 20:27:49   
aboni76
Bebacha92, moj muž ima mozaični Klinefelter sindrom, azoospermija, visok FSH, jednom 22, drugi put 25, testosteron OK. Nismo htjeli da radi punkciju niti biopsiju testisa, odmah smo se odlučili za Micro Tese, koja re rađena u decembru, radio je dr. Emre, u jednom testisu su nađeni spermatozoidi, još uvijek ne znamo koliko ih ima niti kakvi su, nisu htjeli da rade centrifugu da ne bi izgubili na kvaliteti, tako da ćemo to znati kada ih odmrznu, kada budemo radili VTO. Ne bih da ti dajem lažnu nadu, jer dosta njih je radilo MT i nisu uspjeli, neki jesu, moj ti je savjet da ih kontaktiraš, kažu da je dr. Emre među najboljim u Evropi, pa da vidiš šta će vam on reći...

Klemzi, nije svaka azoospermija ista, imaju dvije vrste, opstruktivna (bolja varijanta) i neopstruktivna. Kod opstruktivne spermatozoida ima u testisima, ali postoji neka prepreka koja ih sprečava da izađu. Kod neopstruktivne ih nema nikako ili ih ima jako malo, a uzroci su razni, od genetskih poremećaja, spuštanja testisa, zaušnjaka, pa do nekih neobjašnjenih uzroka.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 20:38:54   
klemzi
Hvala Aboniuser posted image Sretno tebi user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 20:42:28   
aboni76
Nema na čemu Klemzi user posted image ...Hvala puno user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 21:02:19   
Leva
Koliko je meni poznato postoje i tu varijacije na temu. Neki muzevi imaju par spermica skoro nepokretnih, neki imaju samo mrtve, neki uopce nemaju spermica u sjemenoj tekucini. Tretman se za sve oblike Azoo svodi na isto MESA/TESA pa se onda radi ICSI. U Sa je dr. Junuzovic radio klasicnu biopsiju razreze testis i vadi spermice, rez je veliki i jedan pacijent mi je rekao da ga uzasno boli jer je zavrsio sa rezovima na oba testisa od nekih 3-5 cm user posted image
Cula sam za slucajeve koji su sa ovakvom dijagnozom uspjeli zatrudniti vec na prvom postupku ali na zalost ima i onih koji na kraju zbog toga sto ne mogu naci niti jedan spermic u testisima ostanu bez bebe user posted image
Svima sa Azzospermiom bi definitivno preporucila da idu na lijecenje vani ovdje nemamo ni cestitog androloga domace proizvodnje.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 21:08:43   
klemzi
Leva, a znaš onu moju drugaricu što je ostala oba put trudna kod Balića, spominjala sam je neki dan, ali prvi put je imala spontani, njen muž ima azoospermiju, i eto hvala Bogu uspjeli su, to je valjda ovaj lakši oblik jer njemu su radili punkciju. Danas se baš čuh s njom, beba velika 13mm i srce milo kucka. Dabogda mi to sve dočekale user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Syndrom Kallman-Hipogonadotropni hipogono...
29.1.2013 22:46:55   
bebacha92
Hvala vam svima na odgovorima!!!Terapiju koju sam navela muz ce koristiti 3 mjeseca i u toku ta 3 mjeseca ce raditi spermiogram i nivo testosterona u krvi kako bi uvijdeli ima li kakvih pomaka...Nadamo se da ce uspjeha biti kol'ko-tol'ko.Javim vam rezultate i hvala vam od srca jos jedan put...LIjep pozdrav za sveuser posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *