|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djetinjstvo nekad i sad
2.2.2013 8:13:29   
Private
Jucer bas pricam sa 2 prijatelja kako djeca danas imaju duplo vise nego sto smo mi imali,a opet su nekako nezadovoljna i nezainteresirana igrackama.Jedan mi posalje status sa FB gdje pise :

"Nisam imao iPhone, ni laptop. Igrao sam se žmire, vozio biciklo i slagao lego kockice. Išao sam kući kada se počelo mračiti. Mama me nije zvala mobitelom, već je vikala: UNUTRAAAAA!Umjesto facebooka igrao sam se s prijateljima. Nije bilo antibakterijskog gela, već smo se igrali blatom i zemljom. Svako jutro smo gledali Tom & Jerryja, a ne Bakugana. Sretnog li djetinjstva! Stavi ovo na svoj zid ako si ikada pio vodu iz šlaufa, a ipak preživio."

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
3.2.2013 23:48:32   
Gucci
Danas se dijeca skoro i ne druze, malo nesto ono u skoli a poslije skole slabo... Al zato ima facebook i ostale stranice gdje se 'druze'... Zalosno je sve to! Mnogi roditelji su vec dosli u situaciju da im dijete kaze: hocu iPhone jer necu da me drustvo ismijava! Kad se ovakve stvari sad desavaju kakve li ce se desavati za 15-20 godina kad moja L odraste...ne smijem o tome ni razmisljati :(

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
4.2.2013 0:34:42   
minja_
Moram s vama podijeliti nekoliko citatauser posted image

...Ta današnja omladina pokvarena je do dubine srca svoga. Današnja mladež je lijena, zla i nikada neće biti kao nekadašnja. Današnja omladina ne može osigurati opstanak naše kulture...

...Ne vidim budućnosti za naš narod ako se budemo morali osloniti na današnju frivolnu omladinu, jer svi su mladi neopisivo nerazboriti… Kad sam ja bio mlad, učili su nas da budemo tihi i puni poštovanja za starije, a danas mladi misle da su neopisivo pametni, nestrpljivi su i protiv svake suzdržanosti...

Današnja mladež loše je odgojena, ruga se autoritetu, ne poštuje starije, drsko odgovara svojim roditeljima i ništa ne radi. Njihov moral je natruo, što će biti s njima...

Prvi citat star je 4000 godina, drugi oko 3000 a treći oko 2500 godinauser posted image


Ko zna sta li ce nasa djeca govoriti za svoju djecu. Sreca pa zivim u naselju koje je stvarno vitalno, na nasem igralistu u toku dana izmijeni se sigurno stotinu djece, a lopte mi je preko glaveuser posted image . Nisam jos dosla do faze telefona, neka nam je Bog na pomoci. Al nesto kontam, iPhone kosta oko 1000 km, ili grijesim, toliko je kostao video rekorder osamdesetih i bio si donji u raji ako ga nisi imaouser posted image . Dragi Bog zna kakvom tehnikom ce se zaluđivati nasi unuci...

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
4.2.2013 0:37:24   
minja_
a za crtane, jos se sjecam svojih osamdesetih, kako su kudili nase crtane, kao Tom i Jerry se samo mlate, pa DuskoDugousko, pa ptica Trkacica i Kojot,. Imam zamjerku na nove crtane da se lemaju manje kreativno od nasihuser posted image

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
4.2.2013 9:28:34   
Private
Sjecam se prije zimi,ja bar nisam imala one skafander rukavice vec pletene,bili smo citav dan vani.Nedao Bog otici pred vrata i traziti druge,jer odma je bilo uci u kucu-usne su bile plave.Igrali smo se skolice,puza,lastike.A danas nepamtim kad sam to vidjela.Djeca su za komp.oni koji su u skoli su na FB.Mob.imaju sve bolje,jer sad je u modi touch screen.Evo recimo mala od 6 god.koju moja mama cuva,neki dan preko skaypa vidim,roditelji joj nabavili mob.da je mogu zvati ( halo tarifa ),a mama ima fiksni i nikad nije rekla nista kad god su je zvali.Sad kao da se licno ona javi na mob.
Crtani su bili nam bolji,strumfovi,garfild,snorkijevci,graskograd,leteci medvjedi,ptica trkacica.E jedino sto kasnije se pojavi hi man i nindza kornjace.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
4.2.2013 14:13:29   
Gucci
Hahaha Private, i meni je ostalo u sjecanju da sam jedan dan toliko dugo bila vani na snijegu da sam ogladnila, pa sam trpila glad samo da ne bi usla u kucu user posted image
Takodjer se sjecam lastike, zmire, ganje itd. a danas puste ulice, ne cuju se dijecija dreka i galamauser posted image
Zalosno je sve touser posted image

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djetinjstvo nekad i sad
4.2.2013 15:49:44   
eminesqu
IZVORNA PORUKA: Gucci

Hahaha Private, i meni je ostalo u sjecanju da sam jedan dan toliko dugo bila vani na snijegu da sam ogladnila, pa sam trpila glad samo da ne bi usla u kucu user posted image
Takodjer se sjecam lastike, zmire, ganje itd. a danas puste ulice, ne cuju se dijecija dreka i galamauser posted image
Zalosno je sve touser posted image


Još imam ožiljke na koljenima od lastike i padanja. user posted image

Moje naselje, naselje gdje sam odrasla vrvilo je od djece. Danas su ulice prazne, odnosno krcate automobilima. Djeca i da hoće nemaju gdje. A na žalost druga je priča to što ne žele i što je draži FB i internet. user posted image

_____________________________

Vi nikada ne možete biti toliko podli koliko ja mogu izgledati naivno.

06.02.2004.
23.09.2011.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *