|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
17.4.2013 13:03:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:05:13   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad nešto kontam pa ja uooće nemam tu uzrečicu da govorim "kako te nije stid/sram"
gdje to pokupiste?


Moja je jučer mm prijatelju rekla: Sjam te bijo Damije, beži tamo.
Ja takvo ponašanje ne dozvoljavam, bez obzira što je to njemu bilo strašno simpatično i baš je taj čika Damir jako voli.

Pa sam joj ja rekla: Srami se, to nije lijepo ponašanje, povrijedila si čika D....dakle ona treba da se zastidi jer se ponašala neprimjereno prema starijem.

Kasnije je istom čika D. rekla: idemo li kupiti pez?user posted image Pošto je on prije toga nudio pezom.
I ja sam rekla da ne može jer se nije lijepo ponašala prema njemu.

Mislim da u ovome nema ništa loše.

Kasnije smo ponovo pričali i ja i mm kako nije lijepo da se tako ponaša...mada je ona mala i ti ispadi su jako simpatični...samo što se ja ježim na djecu koja ne poštuju starijeuser posted image


prvo da kazem da ni meni to nije ok al vjerovatnotno je on rekao-uradio nesto sto ona u svojoj glavici misli da nije lijepo i skontala da mu to treba reci al naravno po meni ti si dobro odreagovala na to

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:05:46   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad nešto kontam pa ja uooće nemam tu uzrečicu da govorim "kako te nije stid/sram"
gdje to pokupiste?

user posted image user posted image

isto


_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:10:38   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ako kažem npr. pogodio si dijete kamenom,sram te bilo. Nisam mislila da je uopćeno takav,nego zbog tog postupka.
I svakako da imamo razgovor vezan za to kojim mu pojasnim polahko i detaljno šta je uradio,šta je još mogao uraditi,da je takav postupak bestidan,da nije nikako uredu i tdR........
I ja stojim iza toga.
Štaviše,volim da dijete dobro zna za osjećaj stida i da se posrami zbog nekog lošeg postupka,kao što volim da je sretan zbog lijepog i da mu kažem bravo user posted image za neki dobar potez user posted image .

slazem se stid je vrlina nazalost danas su ljudi izgubili stid...
Ne znam kako bih se postavila u nekim situacijama jer moja cura je jos mala al npr vidim roditelje koji djecu odgajaju 'po knjigama' i dijete ih pljuje,tuce po ulici to je meni strasno
a vidim neke koji zaruze dijete uce ga granicama ono po osjecaju se vode i dijete je ljepse odgojeno od prvog pa stanem i ne znam kako sutra da se postavim....

Evo gledam kako su mene odgojili, ja imam ogromno samopouzdanje,samostalna sam, jako postujem svoje a znali su mi reci 'sramota je to, stidi se sto plazis jezik blabla' i zaruziti, nikad ih nisam smjela pljunuti il udariti kao sto se djeca danas ufursate...



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:11:30   
chuci
i moja ajša ima običaj nekome reći da je nešto sramota (iako nije) jer ona povezuje stvari na drugi način. ako sam joj ja za nešto rekla da je sramota, a ona i pored objašnjenja nekada to poveže drugačije nekako.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:17:12   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: chuci

i moja ajša ima običaj nekome reći da je nešto sramota (iako nije) jer ona povezuje stvari na drugi način. ako sam joj ja za nešto rekla da je sramota, a ona i pored objašnjenja nekada to poveže drugačije nekako.

moja T je nekidan rekla za Izeta Fazlinovića sram ga bilo rekao je guser posted image vance.i sad kad god počinje serija kaže to

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:25:34   
Bebica11
evo voljela bih da me posavjetujete nesto
imam komsinicu jaaaako mi je draga zena,al pijemo kafu u 2mj,zasto? Poslije te kafe ja se tresem pola sata:))) Ima curu 3g dijete cim udjemo pocne histerisati, vristi, koju god N igracku takne ona vristi histericno place moja N se stresa od straha tamo, ja uzmem vratim igracku N dirne drugu ona isto na kraju ja ne dam N dirati nista...a komsinica(majka) je jako mila zena,ona toj curici pojasnjava,objasnjava al nista, upali zena tv da moja cura gleda 'timija' ova vristi ugasi tv 'ne smije' N gledati ni njen crtani aaaaaaaa ja hocu da izludim tamo, place ne da nista sa stola N,pa je kona izvede u hodnik pojasnjava joj,obkasnjava al JOK ova vristi histerise ja ne znam kako kafu popijem na kraju kona pukla zaruzi je i gle cuda daje sve, cak mami govori 'mama smij se' ono kao nasmij mi se....a kona govori kako je vec mala od 3g tuce na ulici dok ona tu vrstu kaznjavanja ne primjenjuje bas je preeeblaga
ja se poslije te kafe opustam satima ne mogu doci sebi
e sad kako se ne dovesti do toga? Jer ova zena prica,prica a curica nista, mene je bas strah toga


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:33:34   
Bebica11
A imam opet drugaricu s kojom sam s troje njene djece isla na kafu u kafic i vjerovali il ne djeca slusaju, ma prefina su, a ona primjenjuje tradicionalne nacine odgoja...

Eh sad dal je dovoljno djeci pricati i sta ako prica ne pali, ili je bolje djeci postaviti jasne granice sta smiju a sta ne, to me zanima jer polahko moja cura postaje dijete a ja jos ne znam kako cu se postaviti....eto voljela bih cuti savjete islusnijih majki

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:35:52   
bebacha
Nek mislil ko sta hoce al to dijete it prvog slucaja je razmazeno i deriste i tu nedostaje punooo odgoja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:37:04   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Bebica11

A imam opet drugaricu s kojom sam s troje njene djece isla na kafu u kafic i vjerovali il ne djeca slusaju, ma prefina su, a ona primjenjuje tradicionalne nacine odgoja...

Eh sad dal je dovoljno djeci pricati i sta ako prica ne pali, ili je bolje djeci postaviti jasne granice sta smiju a sta ne, to me zanima jer polahko moja cura postaje dijete a ja jos ne znam kako cu se postaviti....eto voljela bih cuti savjete islusnijih majki



ovo podcrtano je kljucno i strogo se drzati tih granica plusss punoooo price
a postoje i kazne i ostale mjere odgoja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 185
   [Obrisana poruka]
17.4.2013 13:41:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:45:42   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: bebacha

Nek mislil ko sta hoce al to dijete it prvog slucaja je razmazeno i deriste i tu nedostaje punooo odgoja



Ma da...al ne može ga komšinica preodgojiti, jel tako?
Niti sad mami na kamaru kako nije odgojila dijete.
Ja bih pokušala na ovakav način, lijepo razgovorom s mamom, možda da i mali bude tu, da se zastidi.
A onda ako ne upali...sa svoje strane digni ogradu ili posadi živicu i mirna Bosna i Hercegovina.



ma naravno al nemoze ona tu nista uradit
to je nesto sto samo mogu,trebaju i moraju odradit roditelji
tu oni nisu zakazali u jednoj stvari nego ocito u kompletnom odgoju

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:48:51   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: bebacha

Nek mislil ko sta hoce al to dijete it prvog slucaja je razmazeno i deriste i tu nedostaje punooo odgoja



Ma da...al ne može ga komšinica preodgojiti, jel tako?
Niti sad mami na kamaru kako nije odgojila dijete.
Ja bih pokušala na ovakav način, lijepo razgovorom s mamom, možda da i mali bude tu, da se zastidi.
A onda ako ne upali...sa svoje strane digni ogradu ili posadi živicu i mirna Bosna i Hercegovina.


ma nisam ni mislila nesto govoriti zeni samo mi zao izbjegavamo kafe zbog te curice jer stvarno je nemoguce sjesti 5min
ona neki dan govori 'haj dodji sklonicemo sve igracke' kao da djeca budu mirnija, meni to bas i nije neko rjesenje al hajde...
Ja samo govorim da me strah toga i kako bi se trebalo u tim situacijama postaviti jer ja nemam ideje, kriiiiza bas

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:53:37   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: bebacha

Nek mislil ko sta hoce al to dijete it prvog slucaja je razmazeno i deriste i tu nedostaje punooo odgoja



Ma da...al ne može ga komšinica preodgojiti, jel tako?
Niti sad mami na kamaru kako nije odgojila dijete.
Ja bih pokušala na ovakav način, lijepo razgovorom s mamom, možda da i mali bude tu, da se zastidi.
A onda ako ne upali...sa svoje strane digni ogradu ili posadi živicu i mirna Bosna i Hercegovina.


ma nisam ni mislila nesto govoriti zeni samo mi zao izbjegavamo kafe zbog te curice jer stvarno je nemoguce sjesti 5min
ona neki dan govori 'haj dodji sklonicemo sve igracke' kao da djeca budu mirnija, meni to bas i nije neko rjesenje al hajde...
Ja samo govorim da me strah toga i kako bi se trebalo u tim situacijama postaviti jer ja nemam ideje, kriiiiza bas

Ako dođeš,ne daj Bože,u tu situaciju,uzmeš šeficu za ručicu,odvedeš je u njenu sobu i kažeš kako je od lijepog ponašanja počastiti drugaricu ili gošću svojim igračkama,onim što imaš i ako neće tako raditi,onda se neće ni družiti,ostaće sama u sobi.
I ostaviš je na par minuta.
Doduše,dijete se odgaja od perioda razaznavanja da dijeli svoje igračke s drugima.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 13:57:28   
bebacha
.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 190
   [Obrisana poruka]
17.4.2013 13:58:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:03:33   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83

Meni je najmrža rečenica: pa pusti je, još je ona malauser posted image

Pa šta da čekam...da ima 5 i da se njeni hirovi ukorijene u ponašanje.

Jok...od rođenja se djeca klešu...nema kod mene malo user posted image


uh ja se jezim na to
kad mi kaze ma neznan on jos nistauser posted image user posted image user posted image
ja sam dosta tolerantna prema njima al neke stvari ne tolerisem nikako

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:04:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebacha

.

user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 193
   [Obrisana poruka]
17.4.2013 14:05:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:07:28   
bebacha

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: bebacha

.

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
jesil vidjela sta sam napisala ili onako ovaj smjesko
pogresno sam razumjela post i pogresno komentarisala,glava mi puca pa slabo kontamuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:08:39   
jasmin

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: bebacha

.

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
jesil vidjela sta sam napisala ili onako ovaj smjesko
pogresno sam razumjela post i pogresno komentarisala,glava mi puca pa slabo kontamuser posted image

Nisam vidjela,nego mi se sviđa tačka user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:10:39   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sad nešto kontam pa ja uooće nemam tu uzrečicu da govorim "kako te nije stid/sram"
gdje to pokupiste?


Moja je jučer mm prijatelju rekla: Sjam te bijo Damije, beži tamo.
Ja takvo ponašanje ne dozvoljavam, bez obzira što je to njemu bilo strašno simpatično i baš je taj čika Damir jako voli.

Pa sam joj ja rekla: Srami se, to nije lijepo ponašanje, povrijedila si čika D....dakle ona treba da se zastidi jer se ponašala neprimjereno prema starijem.

Kasnije je istom čika D. rekla: idemo li kupiti pez?user posted image Pošto je on prije toga nudio pezom.
I ja sam rekla da ne može jer se nije lijepo ponašala prema njemu.

Mislim da u ovome nema ništa loše.

Kasnije smo ponovo pričali i ja i mm kako nije lijepo da se tako ponaša...mada je ona mala i ti ispadi su jako simpatični...samo što se ja ježim na djecu koja ne poštuju starijeuser posted image


Po ovom vidim da tvoje djevojcica jos tepa, u toj dobi nema apsolutno nikakve mogucnosti da razluci da ti ne kritikujes nju nego postupak kad si rekla da treba da se stidi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 14:16:01   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Bebica11

A imam opet drugaricu s kojom sam s troje njene djece isla na kafu u kafic i vjerovali il ne djeca slusaju, ma prefina su, a ona primjenjuje tradicionalne nacine odgoja...

Eh sad dal je dovoljno djeci pricati i sta ako prica ne pali, ili je bolje djeci postaviti jasne granice sta smiju a sta ne, to me zanima jer polahko moja cura postaje dijete a ja jos ne znam kako cu se postaviti....eto voljela bih cuti savjete islusnijih majki



Bebica sta je poenta I sta je tradicionalni nacin odgoja?
Mene koji nisu tukli, niti ja njih. I kad mi nisu rekla : stidi se....
Tako I ja svoju djecu odgajam. Moji roditelji su bili vrlo tradicionalni

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 15:04:51   
Nunny
vidim da ima dosta misljenja i komentara...ja konkretno sam bila u puno takvih situacija...par puta sam presutala, ali vise ne...isto tako sam skontala da pojedinim majkama ne vrijedi govoriti...narocito ako je djete mladje od mog pa kaze ma on je mali ?! to ne daje pravo da moze mlatiti ili ugristi moje djete...user posted image
i ja sad bez ustrucavanja lijepo viknem djetetu...pojedine mame se zgroze odkud meni pravo da vicem na njihovo dijete, ali bas me briga ako nisu u stanju same da ga vaspitaju...

nedavno sam tako viknula na jedno djete u igraoni ne udaraj bracu, jer je njegova mama skrstenih ruku gledala kako on prilazi ms iza ledja i udara ga metalnom igrackom po glavi grrr...naravno mama je bila radna koleginica mmuser posted image user posted image user posted image user posted image nisam to znala, a i da jesam nebi drugacije postupila...

svog sina ucim da uvjek vrati, ali da ne smije prvi udatiti nikoga....mozda to neko smatra da nije ok...meni je sasvim ispravno...
i uvjek bi kaznila svoje dijete ako udari ili povrijedi drugo djete prvi...odmah pred svima i natjerala ga da se izvine da drugo,djete od njega nebi imalo traumu...i to fino prekorila...a ne ono lagano sine ne diraj bracu kao da mu pjevam uspavanku kao sto neke mame rade cisto formalno da "skinu"odgovornost...

Sto se tice higijene i bolesti gledam apsolutno da izbjegnem takve ljude i situacije, ali kad vidim da nesto nije ok naravno kazem bez obzira cije je djete...jer djeca ne kontaju da li na casi ima bakterij... smije li se dirat pod u ambulanti i slicno i grozim se kad roditelji puste djecu da diraju sta im je volja kao ovce na ispasi



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Roditeljska nemarnost
17.4.2013 15:16:57   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: chuci

da ne citiram
šta bi to trebalo reći umjesto stidi se. ništa ne piše ovdje


Ja sam protiv toga da se djetetu govore rijeci tipa "stidi se", "zlocesta si", "nevaljas", itd...
Umjesto toga uvijek koristim, tvoje ponasanje je nevaljalo, zlocesto, itd... Znaci nikad dijete, uvijek ponasanje...
A tih mama koje piju kavu, dok njihova djeca okolo luduju ima na pretek. I ja fino kazem, da prestane udarati moje dijete, ako mu nece mama gospoda, necu ni ja sjediti skrstenih ruku. Nisam ga rodila da ga netko mlati, jos posebno stariji 5.6. godina.

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 17.4.2013 15:18:28 >

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *