|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 15:45:21   
Zoe
Evo iskopah vrijednouser posted image user posted image  da je za debljanje endometrija dobro koristiti: cveklu, ananas, zeleni čaj, vrkutu, matičnu mliječ, omegu3 i kapsule brusnice..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 18:16:14   
palma
Jeste to je terapija za jedan mjesec, jedna injekcija košta u Sarajevu 53 km a u Zenici 50, odmah primaš po dvije sve zavisi kako će ti jajnici djelovati u mene su nekakvi kao beton pa sam primala 7 dana po dvije, ali ideš na kontrolu svako dva dana i on vidi koliko trebaš uzimati...ovo je sve ako ne bude reakcije na klomifen a to je slučaj kod mene, ako dobro reaguješ onda si prava sretnica....

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Folikumetrija
11.3.2009 20:16:06   
ledy blue
Evo drage moje ja jutros bila na folikumetriji,i nista dr propisa nesto,kad mi sestrica rece da su to injekcije MENOPURA i trebam primiti po dvije od 8 do desetodg d.c. i za tih 6 ampula platila tacno 314 km...
meni je veci problem sto doktor nista ne govori ni za sta cu te injekcija,nego sama moram da pronalazim po internetu.
mislim da mi je taj endometrij prosli ciklus,na prvom mjerenju znaci 8 dan bio 5mm,a poslije neznam koliki je bio.
koja je normalna debljina?

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 7:05:55   
meedic
Gonal f je slican kao menopur, neznam da li je malo jaci. Znam samo da mi je doc. rekao sta mislim da ovaj mjesec probamo druge. On kosta 77 KM. A ja ga trebam uzimati tri dana po dvije ampule i nadam se da ih necu morati jos dalje uzimati, ali mislim ipak da hocu jer 8 DC nisam imala folikula izraslih, samo sitne. Prva dva puta sam reagovala na klomifen iako mi je doza upola bila manja nego sada :(.

Ledy Blue mislim da je ta debljina endometrija OK za 8 DC.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 7:20:10   
meedic
Evo imam jedno smjesno i glupo pitanje ali sta cu kada neki ne znaju raditi svoj posao. Naime na ovim Gonal f ampulama pise da se prima subcutano, a sestra koja mi je daje je mislim tek zavrsila skolu, pa je pitala doktore kako da mi udari, pa mi na to kaze neki ovako kazu neki onako user posted image , pa je citala uputstvo i onda sam se ja uhvatila za glavu user posted image . Nije mi jasno da ne znaju osnovne stvari. Uglavnom je ona meni ovu ampulu dala u ruku pod kozu, da li neko zna da li je to ok? Mislim znam da je subcutano pod kozu, ali da li ide u ruku ili guzu ili je to svejedno?

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 7:29:51   
Zoe


meedic, imam pitanjce za tebe, s obzirom da ne reaguješ na Klomifen, jel ti doktor predlagao driling jajnika, jer ja ne reagujem, imam tako sitne folikule, tanak endometrij, i predlaže da uradimo driling.

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 7:37:34   
meedic
Ja sam radila dijagnosticku laparaskopiju i sve je bilo prohodno i uredu. A kako se radi taj drilling jajnika? A ja sam prva dva puta reagovala na klomifen ali ovaj mjesec nisam. Ma ja sam puna pitanja, vise mi nista nije jasno. Ja uvijek osjecam samo desni jajnik da radi, sto se kroz folikometriju i pokazalo da desni puno bolje radi, jer lijevi je samo jednom napravio jedan folikul koji je onda prestao rasti. A sada kada sam bila kod doktora rekao mi je da mi je mala  maternica, pa ne kontam vise nista sta to sada treba znaciti, pa zar se to nije moglo prije vidjeti tokom uZV i laparaskopije user posted image  ili je to mozda sto sam se udebljala pa sada organi izgledaju sitniji user posted image .

Zoe jeli ti to prvi mjesec sa klomifenom?

< Poruku je uredio meedic -- 12.3.2009 7:38:05 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 7:45:23   
Zoe
Prvi mjesec sam pila Klomifen, dozu od 50mg, nisam reagovala, mali folikuli 7mm, drugi mjesec dozu od 100mg, folikul vodeći veličine 8mm i to u lijevom jajniku, u desnom bez folikulauser posted image
Sad sam trebala krenuti treći ciklus dozu od 100mg ponovo, međutim prije očekivane user posted image  imala sam neko krvarenje, tako da prvo moram stabilizirati ciklus ovaj mjesec, a u aprilu ću krenuti sa trećom dozom Klomifena.
Ali razgovarala sam sa doktoricom iz Medicusa/Jelah, koja kaže, da prema nalazima imam sindrom policističnij jajnika i da trebam raditi driling jajnika, koji će mi omogućiti normalnu ovulaciju, a samim tim i rast folikula i endometrija.

driling ili tzv.elektrokauterizacija jajnika - radi se o sljedećem, bockaju ti jajnike od 10-40x, nečim nalik na nalivpero, malo duže, kroz taj predmet prolazi struja i odstranjuje višak malih folikula, koje se nalaze na jajniku i onemogućavaju mu da vrši normalno svoju funkciju, a samim time se smanjuje i učinak muškog polnih hormona do 50% koji ne dopušta folikulicama da rastu, pri tom postupku se ujedno i gleda prohodnost jajnika, pa ako šta treba popraviti , urade i to..  - ovo je laički rečeno, koliko sam zapamtila, a ima o tome na netu obrađeno.

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 9:28:40   
ledy blue
evi izgleda da i meni bolje funkcionira desni
u dva zadnja jeseca u 8 dc,folikul na desnom je bio 11mm a  12 dan 19mm valjda je to ok.
a doza koju sam ja pila je pola tablete klomifena 2 puta dnevno.


ma javim se za par dana,u subotu je kontrola pa ce mo vidjeti sta dalje.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 9:49:13   
meedic
Zoe hvala na pojasnjenju.
Ledy blue vecina tvog folikula je sasvim OK. Meni je zadnji put kada je izmjerio 19 mm odmah rekao da primim pregnyl.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 9:56:40   
ledy blue
nisam  sigurna da li ima tema o MENOPURU,samo da pitam ..negdje sam procitala da se to vise daje starijim  zenama,a ja imam 27 god,  znate li sta o tome. 

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 10:00:29   
Leva
Istina je da se Menopur daje starijim zenama tj. gospodjama u menopauzi ali nama ga daju kod stimulacije bez obzira koliko godina imale user posted image  Sve zenice koje su isle na inseminaciju pricale su o Menopuru mozda i tamo mozes pogledati.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 10:00:42   
meedic
Ledy blue evo tema menopur:
http://www.ringeraja.ba/forum/Menopur/m_142068/tm.htm

Ja nisam procitala ovu temu, ali sam citala uputstvo i cini mi se da se ne spominju godine. I ja sam ih trosila a imamo skoro isto godina. Znam da se menopur daje kada klomifen ne djeluje ili djelimicno djeluje.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Folikumetrija
12.3.2009 22:57:25   
vjestica
IZVORNA PORUKA: meedic

Evo imam jedno smjesno i glupo pitanje ali sta cu kada neki ne znaju raditi svoj posao. Naime na ovim Gonal f ampulama pise da se prima subcutano, a sestra koja mi je daje je mislim tek zavrsila skolu, pa je pitala doktore kako da mi udari, pa mi na to kaze neki ovako kazu neki onako user posted image , pa je citala uputstvo i onda sam se ja uhvatila za glavu user posted image . Nije mi jasno da ne znaju osnovne stvari. Uglavnom je ona meni ovu ampulu dala u ruku pod kozu, da li neko zna da li je to ok? Mislim znam da je subcutano pod kozu, ali da li ide u ruku ili guzu ili je to svejedno?

subkutano je pod kužu i daje se u ruku
kad se daje u guzu, to je intramuskularno
sestre ne mogu znati za svaki lijek posebno kako se daje i obično na ampuli piše sc, iv ili im, na nekim ampulama piše da mogu i sc i im ili im i iv
(sc - subcuano, im - intramuskularni i iv - intravenozno)
gonal i menopur se rijetko koriste pa nije ni čudo što sestre u ambulantama opšte medicine ne znaju kako se daje tj da li sc, im ili iv

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Folikumetrija
13.3.2009 10:03:01   
meedic
Da, ali je ona imala papir od doktora na kojem je pisalo subcutano, ali ona je bila nesigurna gdje je udariti. Ma nema veze bitno je da je na kraju bilo OK.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Folikumetrija
18.8.2011 13:47:00   
Pikova_dama
Molim Vas za odgovor user posted image . Ima li smisla ici na folikumetriju ako su ciklusi redovni (doslovno u dan)? Ukoliko ima, koji dan je najbolje otici? Ja sam doktora shvatila zadnji put da bi najbolje bilo da dodjem 14. dan, ali zar to nije malo kasno?

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu meedic)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Folikumetrija
19.8.2011 10:18:23   
AMELIC
Pikova damo, ne znam iz kojeg razloga ideš na folikulom,jesi bila na nekoj stimulaciji ili čisto onako da vidiš ima li folikulauser posted image  Druga stvar bitno je koliko ti je ciklus dug...ako je 28 dana onda je 13-14 dan OK da odeš, ako je ciklus duži i ovulacija se dešava kasnije! Elem najbolje je folikulometrije raditi 3-4 puta u toku ciklusa ukoliko želiš biti sigurna kada će nastupiti ovulacija,počev od 10-og dana. Sretno u svakom slučajuuser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Folikumetrija
19.8.2011 10:39:40   
Pikova_dama
Amelic, hvala ti na odgovoru. U principu, MM je bio kod dr. Mehmedbasica na spermiogramu i on mu rekao da meni kaze da dodjem 14. dan ciklusa. Ja sam zvala da se najavim i kazem sve sta mi je doktor rekao, kaze ona teta tamo "aha, to je vjerovatno doktor mislio na folikumetriju, dodjite ranije ujutru, neko ce vas pregledati". Onda sam se zbunila jer necu da me pregleda neko drugi i da idem na folikumetriju dok me doktor ne pregleda i kaze kakva je situacija. Nista, zvacu ponovo i narucit se prvo za pregled kod doktora, pa onda nek mi kaze sta trebam. Cisto sam htjela da provjerim s vama kad se radi folikumetrija, da vidim da li je doktor fakat mislio na nju user posted image

Hvala jos jednom.

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Folikumetrija
20.8.2011 15:34:59   
ena0002
On ti 14 dc moze vidjeti da li je folikul pukao, tj. vidjece zuto tijelo ako je bila ovulacija. Po mom misljenju najbolje je folikulometriju uraditi 2-3 puta u toku ciklusa da se prati rast folikula. Ako ti na 14 dc ustanovi da je bila ovulacija onda se bacajte u akciju i sretno user posted image

< Poruku je uredio ena0002 -- 20.8.2011 15:35:20 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Folikumetrija
22.8.2011 13:46:52   
Pikova_dama
Hvala puno, evo sam se narucila, pa cemo vidjeti user posted image

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *