|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:26:26   
camm
amrino kazem ti ova zubarka je stvarno  brzo pricala valjda tako prica zzzzzzzz
ja je nisam skontala jel da joj kupim pastu s fluorom ili bez
ali sam zapamtila pokazala mi je koju da kosristimo
i kupila sam je u merkatoru  Vademecum junior i ima u njoj sasvim malo fluora.
valjda je to to.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:29:21   
Visnja RR
ooo zenice moje drage reci te mi gdje da kupim tu prvu cetkicu za zube!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 15:30:47   
camm
ja sam kupila cetkicu prvu njoj u apoteci trazila sam samo cetkicu
i kostala je oko 8km.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pranje zubica
29.10.2008 23:59:00   
ziki
Ja sam juce uzela u merkatoru signalovu od prvog zubica, a posle sam vidjela u dm baby love kompletic 3 cetkice al cini mi se da ide od 7 mjeseca. Trazila sam oral b stage 1 koja je od 4 mj al nisam mogla da nadjem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 9:47:30   
Amrino
IZVORNA PORUKA: ziki

Ja sam juce uzela u merkatoru signalovu od prvog zubica, a posle sam vidjela u dm baby love kompletic 3 cetkice al cini mi se da ide od 7 mjeseca. Trazila sam oral b stage 1 koja je od 4 mj al nisam mogla da nadjem.


Nije ziki od 7. mjeseca. Jedna cetkica je da beba ceska desni dok zubi jos nisu narasli...druga je da se cetka jedan ili dva prva zubica...a treca je za pranje zubica. Moj Hamza je maximalno iskoristio sve. Ove prve dvije su mu bile najdraza igracka i glodalica.
Preporucila bih ih svima!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 10:00:51   
mamy Sabina
user posted image
®FLUOROGAL® tablete 0,25mg

(natrijum fluorid)
tablete za profilaksu i terapiju karijesa


user posted image
GENERIČKO IME
natrijum fluorid


PAKOVANJE
250 tableta od 0,25mg


SASTAV
1 tableta sadrži: 0,25mg fluora (u obliku natrijum fluorida)


DEJSTVO
Oralnim unošenjem, natrijum fluorid iz FLUOROGAL tableta, se gotovo potpuno resorbuje u gastrointestinalnom traktu.
Iz krvi, preko 90% fluora se raspoređuje u koštana tkiva, a ostatak se izlučuje uglavnom urinom.
U periodu mineralizacije, fluor se ugrađuje u kristalnu rešetku hidroksiapatita gleđi, čime se stvara fluorapatit koji je otporan na kariogene nokse.


TERAPIJSKE INDIKACIJE
Prevencija karijesa zuba.


DOZIRANJE I NAČIN PRIMENE
Ako lekar ne odredi drugačije, fluor se upotrebljava po sledećoj shemi:
Deca od 0 - 2 god: 1 tableta od 0,25mg dnevno.
Deca od 2 - 4 god.: 2 tablete od 0,25mg dnevno.
Deca starija od 4 godine i odrasli : 4 tablete od 0,25mg dnevno, ili 1 tableta od 1 mg dnevno.
Trudnice, počev od 12 nedelje trudnoće: 1 tableta od 1mg dnevno.
Navedene doze se primenjuju kada je količina fluora u pijaćoj vodi manja od 0,3mg/litar.
Ako količina fluora u pijaćoj vodi iznosi 0,3 - 0,7mg/litar, primenjuje se polovina navedene doze.
Ukoliko voda za piće sadrži više od 0,7mg/litar fluora, nije potrebna primena fluora u tabletama.
Tablete FLUOROGAL treba sažvakati, da bi fluor delovao i lokalno na zube. Deci do 2 godine života potrebno je tabletu rastvoriti u soku, vodi, ili čaju. Mešanje sa mlekom nije poželjno, zbog stvaranja kalcijum fluorida koji se teže resorbuje u digestivnom traktu.
Tablete FLUOROGAL treba uzimati na prazan stomak, ili najmanje 30 minuta posle jela i potom ne treba unositi hranu pre isteka 30 minuta.


NEŽELJENI EFEKTI
Kod preosetljivih osoba, izuzetno retko mogu se javiti: atipični dermatitis, ekcem i urtikarija. Ove promene izostaju odmah nakon ukidanja terapije. Hronično predoziranje od 2mg fluora dnevno, nakon više godina, dovodi do fluoroze zuba, bez drugih uticaja na organizam.


KONTRAINDIKACIJE
Nisu poznate.


Ovo je sa oficijelnog web site-a galenike!
Možda će pomoći u dilemama fluor da ili ne!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 10:03:36   
Amrino
Eto zato mi nije jasno zasto neko hoce pastu bez fluora...user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 10:07:11   
bebacha
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Nije ziki od 7. mjeseca. Jedna cetkica je da beba ceska desni dok zubi jos nisu narasli...druga je da se cetka jedan ili dva prva zubica...a treca je za pranje zubica. Moj Hamza je maximalno iskoristio sve. Ove prve dvije su mu bile najdraza igracka i glodalica.
Preporucila bih ih svima   



koliko kosta taj komplet.joj kad odem u Tuzlu bas cu pazarit u Dm-uuser posted image user posted image user posted image user posted image treba mi svasta za bebu



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 10:23:46   
ziki
nemoj da mi vjerujes 6.5 km al Tarik mi je bio u rukama, hvato sta je stigo, ono sarenio oko njega pa je bio u elementu. Kad ides u Tuzlu

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 10:43:33   
bebacha
pa cim muz mogne izaci s posla posto cu nosat i Ajlu pa nemogu busom.a moram sto prije jer trebam podignut index sa fakulteta.moram kupit te cetkice.zasad nam treba samo ta za masiranje desne jer je desne uzasno muce a nadam se da cemo uskoro imati i sta opratuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jel Tariku izbio zubic

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 11:06:10   
ziki
ne jos, danas i juce blaga katastrofa koliko je nervozan, dva su napucila al nikako d niknu

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 13:08:28   
Gigana
http://www.fda.gov/ohrms/dockets/dailys/00/apr00/041200/c000052.pdf

Na ovom linku možete pronaći sve o štetnom djelovanju flora.  Sve je na engleskom, pokušaću pronaći nešto i na bosanskom, ali zasad imam samo ovo.

Pored ovoga, evo i još nekih članaka (na engleskom) vezanih za toksičnost flora i izbjegavanje njegove primjene kod djece koja su mlađa od 6 godina. 

Do You Know The 5 Harmful Ingredients in Toothpaste? Would you allow yourself or your family to brush your teeth with engine degreaser or rat poison? The fact is, you probably are and you don’t even know it. Dental hygiene products that you and your family use every day may contain toxins that have been linked to cancer, blindness, and even death. Have you checked out the ingredients in your toothpaste or mouthwash lately? If not, go get your toothpaste right now and see if any of these ingredients are in your toothpaste. Many name-brand toothpastes and mouthwashes contain potentially harmful ingredients, which are made up of very small molecules that may penetrate through the tissue of your mouth, enter the blood stream, and build up in the liver, kidneys, heart, lungs, and tissues. Just read the label on any major brand toothpaste or mouthwash. You'll see they are loaded with dangerous toxins and chemicals such as sodium fluoride, triclosan, sodium lauryl sulfate, and hydrated silica.
Sodium Fluoride: The main ingredient in toothpaste and rat poison Many people are probably aware that most toothpaste and many mouth rinses contain fluoride because that's what dentists have recommended for years to prevent cavities. But did you know that most popular toothpastes contain enough fluoride to kill a small child within 2 to 4 hours? WARNING: Keep out of the reach of children under 6 years of age. If you accidentally swallow more than used for brushing, get medical help right away. In children and youth, minimal ingestion of sodium fluoride causes salivation, nausea, vomiting, epigastric pain, and diarrhea. Large doses of the carcinogen may cause paralysis, muscular weakness and clonic convulsions, followed by respiratory and cardiac failure. It’s no wonder that fluoride can cause death in humans! In addition to being one of the main ingredients in toothpaste as well as rat and cockroach poisons, sodium fluoride is also a key component in anesthetic, hypnotic, and psychiatric drugs and SARIN NERVE GAS! Fluorides have been used throughout history to alter the behavior and mood of human beings. It is a little known fact that fluoride compounds were added to the drinking water of prisoners to keep them quiet and to hamper non-compliance with authority, both in Nazi prison camps during World War II and in the Soviet gulags in Siberia. Surprisingly, fluoride has NEVER been approved by the Food and Drug Administration (FDA) in the USA. Additionally, a 1990 study stated that fluoride has been shown to NOT reduce cavities and scientists are now linking fluoride to dental deformity, arthritis, allergic reactions and about 10,000 unnecessary deaths each year from cancer.     Sodium Lauryl Sulfate (SLS): The most dangerous ingredient Perhaps the most dangerous ingredient in personal-care products is Sodium Lauryl Sulfate (SLS). Because SLS has a foaming property, it is added to toothpastes in order to generate foam and give the impression that the toothpaste is working. However, SLS has been found to be quite corrosive and harmful to skin tissue says a report by the American College of Toxicity. In the cleaning industry, SLS is used in products such as garage floor cleaners, engine degreasers and car wash soaps. Elsewhere, SLS is used for clinical testing as a primary skin irritant. Laboratories use it to irritate skin on test animals and humans so that they may then test healing agents to see how effective they are on the irritated skin. The journal of the American College of Toxicology reports that SLS can penetrate and be retained in the eye, brain, heart, and liver with potentially harmful longterm effects. Also found in most shampoos including "no tears" baby shampoos, SLS can keep children's eyes from developing properly, can cause cataracts in adults, can retard healing, and can impair hair growth.

FLUORIDE...
Making Toothpaste a Toxic Drug
by Jim Lynn If you haven't read the back of your toothpaste label recently, you are in for shock. On my desk in front of me is a tube of Kids Crest, billed as a "Sodium FLUORIDE Anticavity Toothpaste." Straight forward enough except for one thing...there's a new WARNING LABEL on the back that reads; "WARNINGS: Keep out of reach of children under 6 years of age. If you accidentally swallow more than used for brushing, seek PROFESSIONAL HELP or contact a POISON CONTROL center immediately." If the words "professional help" and "poison control center" don't grab your attention, they should. Since mid-1997, the U.S. Food and Drug Administration (FDA) has mandated all toothpastes containing FLUORIDE to carry this warning. And for good reason.

An overwhelming, growing body of evidence, plus old WWII secret government documents now available all point to FLUORIDE as being a toxic drug NOT FIT FOR HUMAN CONSUMPTION. (1) Even the FDA has finally raised an eyebrow...enough to mandate this warning be included on labeling. The mandate is significant because it means the FDA now regards fluoride laden toothpaste as a potential toxic drug!

The percentage of fluoride cannot be above 1000 ppm for adult and 500 ppm for children. The Crest "Kid's" formula contains 0.15% w/v fluoride ion. (2) So how is that legally possible? It's obvious that Crest is deliberately targeting small children ...the same group of kids the WARNING LABEL is pointing to.

If the formulation contains fluoride ion higher than 1000 ppm, it can cause poison; and the fluoride ion can react with calcium ion and magnesium in the human body and cause low level calcium ion and magnesium ion in blood. In some cases it has caused heart and muscle problems. If a child were to take a big spoonful of this fluoride and get it down, it is a poison that could kill the child. That is why the government has finally decided to act on this long standing issue regarding fluoridation.

Of course, many communities have fluoridated their drinking water for many years now, supposedly to fight tooth decay. But, John R. Lee, M.D. a fluoride toxicity researcher since 1972, calls that a myth. He further states the myth has been perpetuated via "clever propaganda." He believes adding fluoride to water supplies was a contrivance to dispose of waste byproducts from the fertilizer and aluminium industries. There is a large volume of evidence to support his belief. (3)

Dr. Lee has established a direct link between fluoride use, osteoporosis and increased incidence of hip fractures in his report, A Brief Account of the Fluoridation And Hip Fracture Problem.

Today a growing number of doctors and researchers are expressing concern over public exposure to the chemical, which has led some cities to vote against water fluoridation. Jonathon Wright, M.D., medical researcher of the Tahoma Clinic in Kent Washington says that, "When folks are fully informed (about fluoride), they usually turn it down." (4)

Even so, fluoridation of water and toothpaste continues to be endorsed by various health officials and the American Dental Association (ADA).

How much fluoride are you ingesting? There's no way to know if you are ingesting over the recommended levels or not. Even if you don't use a fluoride toothpaste or routinely drink water from a source that is fluoridated, you still may be ingesting unknown levels of fluoride. Many commercial sodas, juices and other water-based food products may contain fluoride if they are produced where the water is fluoridated.

As for toothpaste, I recommend you use a proven formula of natural ingredients, free of harmful chemicals. (see what EOO's disclaimer above says about chemicals and drugs)



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 13:10:29   
Gigana
Sve u svemu, ja sam izvukla zaključak da je bolje ne koristiti fluor kod djece mlađe od 6 godina, a ako se to baš ne može izbjeći, onda barem koristiti paste sa manjim procentom fluora.




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 13:46:51   
PARIZ
Fluor i jeste bitan jako bitan, kako sam i prije rekla preporucuje se mazanje zubica fluorom ukoliko malishani ne unose dnevnu dozu fluora, ako se zubici redovno peru sa onoliko paste koliko je preporucheno onda nema potrebe mazanjem pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 20:35:44   
boogy woogy
Jeste li se ikad zapitali cime su ljudi prali zube prije cetkica za zube i paste? Malo ko zna ali postoji ekolosko i daleko najzdravije rjesenje za odrzavanje higijene usne supljine koje su poznavali nasi pretci: zove se MISWAK

http://en.wikipedia.org/wiki/Miswak



(odgovor članu PARIZ)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pranje zubica
30.10.2008 21:03:30   
Amrino
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Jeste li se ikad zapitali cime su ljudi prali zube prije cetkica za zube i paste? Malo ko zna ali postoji ekolosko i daleko najzdravije rjesenje za odrzavanje higijene usne supljine koje su poznavali nasi pretci: zove se MISWAK

http://en.wikipedia.org/wiki/Miswak





Moj dido rahmetli- mamin babo je cijeli zivot cistio zube samo sa miswakom. Pastu za zube nikada u zivotu nije ni pomirisao. Umro je u starosti- sa svim svojim zubima. user posted image

Ja cu koristenje bilo kakve paste odloziti zadugo. Mislim da je mnooogo vaznije dobro voditi racuna o ishrani i ne navikavati dijete odmah na sokice i slatkise jer su to najveci neprijatelji zubica. Vazno je dobro i iscetkati...a pasta mi je nekako suvise "hemija" za malu djecu kakve god boje i arome da je.
Ovaj fluor me pravo zbunjuje...znam da ga u mnogim zemljama stavljaju u vodu ... kod nas ne. Nema druge nego se dobro raspitati...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pranje zubica
31.10.2008 9:33:44   
Gigana
Ja sam neupućena, možete li mi reći sta je MISWAK?

A što se tiče fluora, on jeste dobar u borbi protiv karijesa, ali kad su u pitanju mala djeca, dovoljna je samo mala količina da se proguta i može doći do belaja.  Pošto fluora već ima u vodi, djeci ispod 6 godina starosti  nije potreban dodatni fluor u pastama za zube.
Postoje paste bez fluora, ali kod nas ih nema, tako da ću pokušati da ih nabavim preko rodbine u Americi. 

Šta mislite što većina Amerikanaca ima onako dobre zube?  Pa to je definitivno jedna od stvari koju bismo trebali "prepisati" od njih, jer oni puno više vode računa o svojim zubima, jer znaju koliko im je skup popravak, pa im se više isplati prati zube kako treba, nego ići kod zubara.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pranje zubica
31.10.2008 9:37:08   
mamy Sabina
user posted image







ovako izgleda Miswak

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pranje zubica
31.10.2008 9:42:27   
Gigana
a evo našla sam i ja šta je.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pranje zubica
1.11.2008 22:51:15   
boogy woogy
Kod Begove dzamije u Sarajevu, ima kupiti pastu za zube za djecu koja se pravi od ovog Miswaka!! Naravno, mozete dati i sam miswak bebcu da cesce svoje desne sa ovim. Nemoze im nista biti.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pranje zubica
1.11.2008 23:06:23   
Anoniman
svaka čast boogy woogy kad si se ovog sjetila!!! Divno i prirodno rješenje!!!

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pranje zubica
2.11.2008 21:10:03   
seky
Ovo je super sa miswakom.. samo gdje ga sve ima uzeti...

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pranje zubica
16.1.2009 12:54:23   
merima_s
Drage mame, vidim da sve uspjesno perete zubice i samo imate dilemu oko paste.
Ali moj problem je sto Halima nece da cuje za cetkicu a vec ima citav niz bisera.user posted image
Kupovala sam razne cetkice, i prije nego su joj nikli zubi ali ta nece ni da je prinese ustima.
Imate li neki savjet?

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pranje zubica
16.1.2009 12:56:28   
M kao Mama
A, šta je MISVAK,

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pranje zubica
13.6.2009 14:41:21   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: ebru

Mona je skoro dobila svoju prvu cetkicu za zube od Hipp-a,i kaladont elmex...tako da joj svaki dan jednom perem ona 2 zubicauser posted image


i mi to imamooooo super pasta

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *