|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 1:19:52   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Aman sad ja trebam njima objasniti da ne citaju svoj jezik no moj. Lako je meni za one sto me znaju al sta cu na granici objasnit im uz predaju pasosa nije kako vama pise nego po mom Vukuuser posted image


user posted image user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 1:49:11   
veeseelaa
Vi kako hoćete, ja sam Sanela user posted image i kad bi mi neko od stranaca ime izgovorio drugačije ja bi ga ispravila, izuzev ti na pasoškoj kontroli user posted image dobijem nerviozu na granici i jedva čekam da prodjem user posted image pa bolje da ih en ispravljam user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 1:50:40   
veeseelaa
Uostalom ako cemo pravo Ajsa je izvedenica. Aisa je izvorno. I Aisa ima potpuno znacenje u araap jeziku user posted image


nije to bitno, bitno je da je moja Ajša Ajša a ne Ajše niti Aiša user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 1:58:58   
Galicia
Hebiga Hanady, onda trebamo svi davati djeci imena da ih ceo svet razumije, zar ne.
MM je Anes, i on je svugdje na svijetu Anes. Ameri konstantno pogresno izgovaraju tako sto ga zovu Ejnes, a mm ih konstantno ispravlja da je Anes. Sta sad on treba se pomiriti sa cinjenicom da ga u USA zovu supak. Ma klinac im....

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 1:59:37   
aazra
Čije je zensko ime Kira i kako se pravilno izgovara, i koje je značenje...mislim, ne planiram user posted image , samo me zanima jer sam nasla negdje to ime, često kod kršćana u Iranu, a znam da i muslimani daju samo ne znam je li skraćenica od nekog drugog user posted image

_____________________________








(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 8:13:11   
aidana

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

molim vas cure kojoi je vama, ako je meni ime npr Ajša, Ajša sam svugdje
šta me ima ko zvati Ajše il Aiša i sl

isto ko što je Džon svugdje Džon, nećemo ga sad zvat Džin il Džen user posted image


Slazem se u potpunosti. Ime je ime svugdje isto.


Ženo ne može turčin pročitat slovo J kad je kod njega to slovo Y
kako ne kontate


Ma jaa ne znam kako ne shvataju user posted image


I meni nije logicne da se necije ime svugdje izgovara isto, to je prosto i nemoguce obzirom da u drugim jezicima ima i slova i glasovakoje mi nemamo i obratno. Eto hajte vi izgovorite kako treba JU(sa tackicama)rgen (ne znam naci cudna slova na mob :) ) Ili recimo neki njemac da ime Michael (sa mekim sh) dok ce za ostatak svijeta biti ili mihael ili majkl, naravno kako ces kadne znas izgovoriti ch kao pravi njemac.




(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 9:30:53   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Aman sad ja trebam njima objasniti da ne citaju svoj jezik no moj. Lako je meni za one sto me znaju al sta cu na granici objasnit im uz predaju pasosa nije kako vama pise nego po mom Vukuuser posted image



Zato sam ja djeci dala imena koja se svugdje isto pisu i citajuuser posted image dobro,alan ima malu razliku u izgovoru kod nas i na engleskom govornom podrucju al im nije neobicno imeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 9:36:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Hebiga Hanady, onda trebamo svi davati djeci imena da ih ceo svet razumije, zar ne.
MM je Anes, i on je svugdje na svijetu Anes. Ameri konstantno pogresno izgovaraju tako sto ga zovu Ejnes, a mm ih konstantno ispravlja da je Anes. Sta sad on treba se pomiriti sa cinjenicom da ga u USA zovu supak. Ma klinac im....


ma što majketi...
nekom domet iz opštine u opštinu u jednom gradu...
dok do mora dođu smoriše pričom, a ono nam najbliži put...
i sad fol mi naki svjetksi ljudi...jesmo klinac...
de ne zezezajte ...
od 1000 Amni iz BiH dvije će zalutat na odmor kod familije u Tursku...

Ja se nisma sekunde vodila time kako će je zvati u nekoj durgoj zemlji...
Dala sam djeci imena skladna u govornom području gdje su rođene i gdje žive....značenja imena su mi bila bitna oba su arapska...svidjela mi se i to je to...
Ona sutra ako ode u Ameriku nek se bori da očuva svoj identitet vičući im ja na kraju imama slovo H.user posted image

Nije to uopće poenta ove priče...
poenta je da u nekim jezicima čitanje imena nije kao kod nas...jezik je drugačiji i to je to...
al nije o glavu zaboga...
il ga prilagodiš i navikneš se...il po života govoriš...ja sma ta i ta iz Bosne...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 10:24:53   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Vi kako hoćete, ja sam Sanela user posted image i kad bi mi neko od stranaca ime izgovorio drugačije ja bi ga ispravila, izuzev ti na pasoškoj kontroli user posted image dobijem nerviozu na granici i jedva čekam da prodjem user posted image pa bolje da ih en ispravljam user posted image



user posted image user posted image

Meni nije vazno kako ce nam bilo gdje imena izgovarati, ja sam se vodila time da imaju lijepa znacenja i da su lijepa po zvucnosti user posted image

Ajd ne zezajte vi malo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 10:27:01   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Uostalom ako cemo pravo Ajsa je izvedenica. Aisa je izvorno. I Aisa ima potpuno znacenje u araap jeziku user posted image


nije to bitno, bitno je da je moja Ajša Ajša a ne Ajše niti Aiša user posted image


To ime je prelijepo pa na bilo kojem jeziku vala, znala si ti koje ces izabrati user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 10:51:23   
mila81
http://www.knjigaimena.com/?znacenje-imena-Aj%C5%A1a

Pa vidite da je i Ajša, i Aiša, arapsko ime, i da svako ime ima svoje značenje :)

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 11:12:01   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mila81

http://www.knjigaimena.com/?znacenje-imena-Aj%C5%A1a

Pa vidite da je i Ajša, i Aiša, arapsko ime, i da svako ime ima svoje značenje :)


Naravno da jeste, niko ne kaze da nije :)
Vec je jedno izvorno a drugo izvedenica.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 12:47:07   
Ajlaaaa
Drage moje da gledamo kako se imena izgovaraju u neznam ti kojoj drzavi nijedno ime nebi dali,tako i u bosni bil ko znao procitati kakvo englesko,brazilsko,..vazno je da das u skladu u drzavi kojoj zivis.Jes neko nemoze podnijeti ako ko procita naopako ime,pa Boze moj ispravis ga i eto user posted image

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 18:22:01   
jasmin
Uf što turci gledaju kako će njihovo ime nama zvučati.
Pa ih nije briga kako to kod nas zvuči kad kažemo,ja Sile i žene aman jarabi user posted image . Ja ovdje mislim na pridjev,a u NJIHA je to ime.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Ajlaaaa)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 18:49:56   
canim
Pa ne gledaju to ni turci a ni arapi ali mi uglavnom gledamo jer dajemo njihova imena user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 18:52:03   
Galicia
IZVORNA PORUKA: canim

Pa ne gledaju to ni turci a ni arapi ali mi uglavnom gledamo jer dajemo njihova imena user posted image



Sad me zivo zanima kako Bosanci izgovaraju Turska i Arapska imena, jel izvorno ili prekrste u Bosanska imena?
Jel Jasmin (zensko ime) prekrste u Jasmina ili?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 18:55:49   
canim
Arapska i Turska imena su prilagodjena nasem podneblju pa tako Zenska imena su uglavnom sa nastavcima -a tako da je Jasmin musko a Jasmina zensko a kod njih je samo Jasmin zensko ime :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 18:58:19   
Galicia
Al ako je jednoj Turkinji ime Jasmin, i dodje u BiH da zivi, njoj je i dalje ime Jasmin, a ne Jasmina.
Mi o tome pricamo, da je ime ime i svugdje se  isto zoves.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 19:10:32   
nuki
po cemu turci i arapi znaju koje ce im ime biti musko, koje zensko?
imaju li te rijeci odredjeni rod, pa je mozda jasmin zenskog roda,
zna li neko ove jezike? mislim da je kod Turaka YasEmin

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 19:12:07   
canim
Pa naravno ali meni se cini da se pricalo kako oni daju svojima imena i koje su razlike izmedju nasih imena i njihovih.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 19:14:48   
canim
Jeste Yasemin se u Turskoj uglavnom koristi umjesto Jasmin.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 19:18:44   
jasmin

IZVORNA PORUKA: canim

Pa ne gledaju to ni turci a ni arapi ali mi uglavnom gledamo jer dajemo njihova imena user posted image

Meni je bitno da ima lijepo značenje,a sve drugo meni je apsolutno nebitno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 19:31:21   
MicoTico
Meni je bitno da se meni ime sviđa, da mi lijepo zvuči kad se izgovori.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 20:12:23   
Mya_81 RR
Minja bi bila cool u Americi user posted image

''A minja is a midget ninja (mini ninja). Minjas are extremely small, fast and very dangerous. Santa Claus is a ninja and so are his elfs. It has however been debated whether the elfs are defined as minjas or not. For more info: www.askaninja.com
"And a minja, they can do some cool stuff that I really wish I could do. Like they'll throw a shuriken and then they'll jump on top of the very shuriken that they threw. It'll like hit you in the neck, then they'll punch you in the face."

Valjam se od smijeha user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Nacionalno neutralna imena
21.1.2014 20:17:44   
canim

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: canim

Pa ne gledaju to ni turci a ni arapi ali mi uglavnom gledamo jer dajemo njihova imena user posted image

Meni je bitno da ima lijepo značenje,a sve drugo meni je apsolutno nebitno.

I meni je to najbitnije user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *