|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Eko mame
16.6.2014 19:56:35   
canim
Hanady draga jeli me to citiras zbog jagoda i dzema user posted image ... ma meni nije isto nikako kupovni i domaci dzem , ja volim kad se osjete komadici i kad je malo tecnije a u kupovnom dzemu je to isto zele, samo mazes, ovako ga mogu i u kolac i u svasta nesto pa bude bas ukusno a nema konzervansa. Secera ja nikad ne stavljam isti omjer, uvijek manje a moja mama nikad secer ni ne stavlja.
helem jagode mi nisu domace user posted image ma nista nemam domace ako cemo iskreno ali kao sto rekoh nemam mogucnosti da nabavim isto a nebih uzimala od svakoga.

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Eko mame
16.6.2014 20:19:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

Hanady draga jeli me to citiras zbog jagoda i dzema user posted image ... ma meni nije isto nikako kupovni i domaci dzem , ja volim kad se osjete komadici i kad je malo tecnije a u kupovnom dzemu je to isto zele, samo mazes, ovako ga mogu i u kolac i u svasta nesto pa bude bas ukusno a nema konzervansa. Secera ja nikad ne stavljam isti omjer, uvijek manje a moja mama nikad secer ni ne stavlja.
helem jagode mi nisu domace user posted image ma nista nemam domace ako cemo iskreno ali kao sto rekoh nemam mogucnosti da nabavim isto a nebih uzimala od svakoga.


ma ne ...samo dio o džemfixu....a imam komadiće jagode unutrauser posted image
ovo ostalo je uopšteno moj doprinos temi...mislim ja dođem ko nikolica na prikolica...gdje bih mogla da nekažem ništauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Eko mame
16.6.2014 20:50:03   
minja_
Ni ja ne mogu da oduram:) zasto je Dzemfix sporan? ona tri E slova su: pektin, limunska kiselina i sorbinska kiselina, oko koje se dize najvise frke, a prirodni je sastojak oskoruse i ima antimikrobno djelovanje.
Zivio Dzemfixuser posted image

< Poruku je uredio minja_ -- 16.6.2014 20:51:09 >


_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   [Obrisana poruka]
17.6.2014 19:15:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minja_)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Eko mame
17.6.2014 19:58:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: minja_

Ni ja ne mogu da oduram:) zasto je Dzemfix sporan? ona tri E slova su: pektin, limunska kiselina i sorbinska kiselina, oko koje se dize najvise frke, a prirodni je sastojak oskoruse i ima antimikrobno djelovanje.
Zivio Dzemfixuser posted image


I ja sam se pitala šta je tako podlo u džemfixu. Ipak sam ga upotrijebila.user posted image

Hanady, majko svih traktata...ne čitala ti ja ovaj.user posted image

Ma sve vec receno godinama sad skupljeno ukratko ma daru temu...nemoj ni citat sve znas

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Eko mame
18.6.2014 23:44:09   
SREĆNA
Ja sam krenula u istraživanje od dana kada sam počela sa dohranom i kada mi je mlađem blizancu ustanovljen AD, izbacili smo omekšivače, i hemiju za čišćenje jer me je strah zbog djece, a hranu 100% zdravu je nemoguće pronaći , ali eto trudim se kao i svaka majka.Meni domestos strašno smeta, zapravo svaki jači proizvod tipa domestos, povraćanje i glavobolje, ne mogu podnijeti miris, prejak je.Treba vremena, truda i odricanja, ali kad su djeca u pitanju sve se može.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Eko mame
19.6.2014 12:46:25   
ZuZuM
E sad malo se ide iz krajnosti u krajnosti ovdje, ekologiji cemo doprinijeti i samo jednim korakom, jer znamo da smo se sklonile o loseg.
Znamo da u danasnjem svijetu ne mozemo zivjeti 100 % eko zivotom, i zato bi ovo vise nazvala zivotom za nase bolje zdravlje, jer zapravo to nam svima i jeste cilj. Pa ako neko koristi i 1 % neceg sto je zdravije i eko opet je eko user posted image
Ja sam npr. odustala od koristenja sampona za kosu, jer mi je uzasno opadala poslije poroda, otkrijem blazenu sodu i prala kosu 3 mjeseca sa njom, odusevljena, i kao budala eto kao brze mi samponom vratim se na sampon, opet nakon samo 15 dana pocne opadati, izgledati kao metla, ponovo se vratim sodi i sad mislim da sam zauvijek odustala od sampona user posted image

Hemikalije, sem dezinfekcijskog sredstva za solju i oko nje ne koristim za ciscenje kupatila, tu mi pomaze soda i sirce. Za pranje sudja i neke dr. sitnice koristim Froshove proizvode, ali zato sto nemaju jakog mirisa koji mi inace smeta.

I da zene, dzemfix mozete zamijeniti agar agar-om dobije se isti ucinak.

_____________________________

"Za život treba mnogo napora i za svaki napor nesrazmjerno mnogo hrabrosti."
Ivo Andric

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Eko mame
19.6.2014 12:55:50   
anitaa
Jedno su želje, drugo mogućnosti... ja, u skladu s tim mogućnostima želim da se moja porodica hrani i živi što zdravije, i sklona sam vjerovati kad piše da je organsko i kupiti kad kažu nije prskano i tragati i biti optimista, to mi nikad neće oduzeti, ali isto tako sam svjesna svijeta u kojem živimo .. mm mi stalno pokušava "otvoriti oči", ali uzalud...nedavno mi je pričao da je čuo da su u nekoj trgovini (zaboravila sam gdje, moguće ne u Sa) sklanjali na stranu lošije voće i to prodavali pod organsko...

(odgovor članu ZuZuM)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Eko mame
20.6.2014 10:39:55   
canim

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: minja_

Ni ja ne mogu da oduram:) zasto je Dzemfix sporan? ona tri E slova su: pektin, limunska kiselina i sorbinska kiselina, oko koje se dize najvise frke, a prirodni je sastojak oskoruse i ima antimikrobno djelovanje.
Zivio Dzemfixuser posted image


I ja sam se pitala šta je tako podlo u džemfixu. Ipak sam ga upotrijebila.user posted image

Hanady, majko svih traktata...ne čitala ti ja ovaj.user posted image

Pa zbog hemiskog sastava istog, taj tip konzervansa ne dolazi u obzir za eko osvjescene mame, vec samo prirodno, zar nije tako...bar ja tako razumih temu user posted image

Meni licno je sporan zelatin u njemu ali to nema veze sa eko osvjescenosti, doduse ja ga ni ne koristim pa nemam problema s tim user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Eko mame
21.6.2014 10:18:11   
MajkaTereza
joj napisah citav esej o dzemifiksu, i istekla sesija.. aaaaaaaahuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Eko mame
24.6.2014 21:02:57   
canim
Budite kreativni, kako iskoristiti zelatin na Eko nacin user posted image

http://uspesnazena.com/korisni-saveti-zene/naturalni-osvezivac-za-wc-solju-pravimo-same/

< Poruku je uredio canim -- 24.6.2014 21:05:20 >

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Eko mame
26.6.2014 5:36:57   
MajkaTereza
Pa vidis, ima sve neku svrhu, makar i u hali user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Eko mame
5.10.2014 15:19:25   
Idina mama
Ja se trudim da jedemo zdravo. Idemo u veliki bio - superamrket. Sve organsko. Imamo dva takva vekila marketa. Germa, brasno (hljeb pecem sama, iako preko puta supremarketa ili u sklopu supermarketa ima bio pekara), kafa, caj mlijeko, mlijecni proizvodi, voce, povrce, ... sve ama bas sve organsko. Jah, i meso. Eh, to je skupo, ali jedemo samo organsko meso. Kilogram pilecih prsa 27 eura, kilogram govedine (ne junjetine, govedine) bez kostiju 40 eura. Pa se zapitajte sto je drugo meso jeftinije od 10 eura. Hormoni rasta, antibiotici, pesticidi u hrani za stoku...
Tjesim se da Njemacka to sve lijepo kontrolise i da se moze vjerovati. Osim toga, ovdje ljudi uzgajau i prodaju organsko iz ubjedjenja, ne zbog koristi.

Smece razvrstavamo. Imam u kuhinji 4 kante: organsko smece, pakovanja, papir, ostalo smece. Imam u podrumu torbu za staklo i kutije za lijekove, baterije, sitne elektronske stvari, sijalice. Za sve posebna kutija. U basti imam tri velike kante: Sa plavim, zelenim i crvenim poklopcem i zutu kesu. Zuto: pakovanja (plastika), zeleno: organsko smece, plavo: stari papir, crveno: ostalo smece. Organsko smece odvoze svake sedmice, ostale kante svake dvije. Sijalice, baterije, staklo, lijekove, elektro otpad, ostake od cigle i plocica (sut), travu od kosenja baste, metal, itd, itd. razvrstavamo i vozima povremeno do Recycling - Hofa. Natrpamo auto razvrstanim otpadom (imamo veliki prtljaznik inace drugi iznajmljuju prikolice), upalimo auto, vozimo se, stanemo u red i cekamo da uredno odlozimo razvrstani otpad. Subotom red unedogled.

I sta primjetih?
Po autima, bogati se brinu o okolini. Nije im mrsko citav dan potrositi na odlaganje otpada.
I ne vidjoh strance...
Sirotinja nema naviku.
A i tare ih druga muka.

Ipak, siromastvo nije izgovor za prljavstinu.

Hranite se zdravo. Cuvate tako sebe, svoje zdravlje, ali i okolinu.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 63
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *