|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Eko mame
15.6.2014 10:37:09   
MajkaTereza
user posted image Evo da pokrenem temu za sve nas koje pokusavamo da budemo sto vise "eko-friendly".. Posto ne smijem nista napisati da me ove eko-nefriendly mame napadnu, kontam da otvorim temu posebno za nas koje smo u ovom fazonu, da ne moram da branim svoje stavove i zasto zelim da ne izlazem dijete kojekakvim stvarima.. Znaci poenta teme je da je oni koje ne zanima prirodni pristup stvarima sirokim lukom zaobidju, jer garantujem da ce ih samo nervirati,a za nas koje volimo da nam je sve prirodno da bude mjesto gdje se mozemo posavjetovati u vezi nekih stvari.. Moj sincek recimo jede pretezno organsko, i pokusavam ga izloziti sto manje hemikalijama, imamo prociscivac u kuci, i nemam klasicnih detrdzenata, vec sve pravim sama, ili narucujem sa neta. kako vi drage eko mame user posted image ?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Eko mame
15.6.2014 11:47:02   
Hannica
A kako praviš deterdžent?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:20:31   
SREĆNA
Super tema.
Ja se trudim koliko je u mojoj moći da ne upotrebljavam hemikalije tamo gdje su djeca u pitanju.Za čišćenje ku7hinje npr.koristim sodu i ocat, isto i za kupatilo, samo vc školjku kupovnom hemijom.Truudim se nabavljat zdravu hranu, ne špricanu, uglavnom sa sela, provjerenu i sigurnu.Malo je teško , nemam baš vremena za pravljenje deterdženata, al pretpostavljam da ti majka tereza praviš lužinu ili?Baš bih voljela znati kako?Nekad davno nana mi je pričala kako se lužina pravi, ali sam ja to zaboravila davno.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:27:14   
muaaa

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

user posted image Evo da pokrenem temu za sve nas koje pokusavamo da budemo sto vise "eko-friendly".. Posto ne smijem nista napisati da me ove eko-nefriendly mame napadnu, kontam da otvorim temu posebno za nas koje smo u ovom fazonu, da ne moram da branim svoje stavove i zasto zelim da ne izlazem dijete kojekakvim stvarima.. Znaci poenta teme je da je oni koje ne zanima prirodni pristup stvarima sirokim lukom zaobidju, jer garantujem da ce ih samo nervirati,a za nas koje volimo da nam je sve prirodno da bude mjesto gdje se mozemo posavjetovati u vezi nekih stvari.. Moj sincek recimo jede pretezno organsko, i pokusavam ga izloziti sto manje hemikalijama, imamo prociscivac u kuci, i nemam klasicnih detrdzenata, vec sve pravim sama, ili narucujem sa neta. kako vi drage eko mame user posted image ?


Gdje nabavljas organsko osim ako sama ne uzgajas?I kako mozes biti sigurna 100% da je organsko...svi se mi trudimo da dajemo djeci a i nama isto...samo sto sam po pitanju tog uzgoja nepovjerljiva!

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:32:00   
SREĆNA
Gdje nabavljas organsko osim ako sama ne uzgajas?I kako mozes biti sigurna 100% da je organsko...svi se mi trudimo da dajemo djeci a i nama isto...samo sto sam po pitanju tog uzgoja nepovjerljiva!


Ja isto ne vjerujem da je sve to 100% čisto od hemije, oni to našpricaju pa bar da trava ne arste, ako ne špricaju da plod sazrije, opet sve dođe na isto.
Ja sam na selu posijala, svašta nešto, nadam se da će bar pola da uspije, ono što ne mogu stići, kupujem od žena koje same siju i imaju vremena da se bave tim.


(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:36:25   
muaaa

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Gdje nabavljas organsko osim ako sama ne uzgajas?I kako mozes biti sigurna 100% da je organsko...svi se mi trudimo da dajemo djeci a i nama isto...samo sto sam po pitanju tog uzgoja nepovjerljiva!


Ja isto ne vjerujem da je sve to 100% čisto od hemije, oni to našpricaju pa bar da trava ne arste, ako ne špricaju da plod sazrije, opet sve dođe na isto.
Ja sam na selu posijala, svašta nešto, nadam se da će bar pola da uspije, ono što ne mogu stići, kupujem od žena koje same siju i imaju vremena da se bave tim.



ok je kad posijes i znas da je to cisto....ali ovo i sto se prodaje pod eko nije sigurno cisto...jer znam da prodaju raji svasta

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:42:54   
minja_
a gdje nabavite sjeme koje nije laboratorijsko.

mi ne mozemo prezaliti djedov krompir i zito, 93. godine u onoj gladi nije ih ni za sjemena ostalo i otada siju ove hibride iz poljoprivrednih apoteka. da ne govorim o sjemenu ostalog povrca.

Kako se vi snalazite za sjemena?

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:44:00   
Ilhana RR
Ja samo vjerujem da je u mog babe i u moje svekrve 100% eko jer sami siju i ne prskaju a sve ostalo je uzalud davanje novca!

Ovdje ima ekolosko mlijeko koje dolazi 1800 km pdavde, gdje tu ekologija zasticena kad ce ono kamionom proci 1800 km?

To je jedan primer samo a ima ih milion takvi...

Sretno vama!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:48:46   
bebaa
pozz...
ja jedino vjerujem u baštu i proizvode moje svekrve.....isključivo stajsko đubrivo koriste,nikad nisu prskali.....
sjeme sama proizvodi i za crveni i za bijeli luk,sama pravi rasad za paradajz i paprike...i ostalo...krompir je njeno sjeme od birvaktile.....
i za to mogu tvrditi da je organsko...i da može ko hoće kontrolisati......
aliii ....to zahtjeva jaaako puno truda,vremena....toga ne možeš uzgojiti tone pa prodavati......možeš malo ali ne puno...sve se rukom sadi,okopava,plijevi...bube bere ako ih i nađe,što je jako rijetko......

dakle i mi svi bi voljeli jesti i djetetu davati organsko......realno nama ni vazduh nije čist a kamoli zemlja na kojoj to raste....

o pranju veša sa domaćim deterdžentom ne bih.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:51:11   
muaaa

IZVORNA PORUKA: minja_

a gdje nabavite sjeme koje nije laboratorijsko.

mi ne mozemo prezaliti djedov krompir i zito, 93. godine u onoj gladi nije ih ni za sjemena ostalo i otada siju ove hibride iz poljoprivrednih apoteka. da ne govorim o sjemenu ostalog povrca.

Kako se vi snalazite za sjemena?

moji ostavljaju svoje sjeme...ali ne sade puno...pa kad tek prispije imamo svi i tada znam da je to to...ali kad moram kupovati onda nisam sigurna ni u sta

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:54:27   
SREĆNA
Kako se vi snalazite za sjemena?


Pa s koljena na koljeno, ono što ne uspijemo sačuvati onda kupimo sjeme mada rijetko, sad se ne mogu sjetiti šta kupim, ali opet je bolje kad izraste u čistoj zemlji pođubreno prirodnim gnojivom nego da kupiš u granapu, bar znaš da nije ničim tretirano ono što izraste.

Ilhana ja ti ne bi ni znala kakvo je to ekološko mlijeko, šta to podrazumijeva, da je krava pasla čistu travu ili da je hranjena tamo u farmi stočnom hranom ili čime već.Ja bih opet prije uzela to mlijeko , nego tetrapak, koji i uzimam kad nemam domaće naravno, jer nemam izbora.
Selo je zakon.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Eko mame
15.6.2014 12:59:13   
Hannica
Baš nedavno sam čula od jedne žene (inače naša forumašica ali se ne javlja u zadnje vrijeme) priču vezanu za ovu organsku hranu.
Njen muž valjda ima firmu koja se bavi uvozom voća, povrća, običnog, ne organskog..
Ona godinama kupovala kod čovjeka koji prodaje organsku hranu, zbog djece, zdravije, ovo...ono.
I nedavno srela tog čovjeka kako kupuje kod njenog muža za svoju radnju, samo digne cijenu, ko fol organsko.user posted image
Ona ga pitala šta, kako..on se smije.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Eko mame
15.6.2014 13:20:11   
Vanne
Moja sreca pa zivim na selu...
Od komsinice uzimam mlijeko,sir i kajmak domaci...sigurna sam da ne trpaju kravu svim i svacim,gledam kako i cime je hrane...takodje imamo bastu i sve sto uzgajamo je domace i biolosko,gnojimo gnojivom od doticne krave,i to kupimo...imamo i vocnjak pa imam i bio voce...
Ovdje cesto kolju krave,telad i tako to...redovno uzmemo koji kilogram mesa da imamo zalihe,goveda sigurno nisu tovljena vec hranjena majcinim mlijekom...
Sad ne mogu osigurati sve organsko i prirodno ali se trudim koliko mogu...
Ne koristim omeksivac,mm mi je davno zabranio domestos i slicno...jos otkako sam zatrudnila pogotovo...uzimam sensitive varijante detrdzenata ali ipak sve je to hemija...
Nije ni cudo sto malo malo oboljevamo od rakica i tumora cime se hranimo....

A to za eko uzgoj hrane...moj komsija uzgaja povrce i gnoji svim i svacim,prska redovno...odnese na ciglane i kaze evo svjeze sa sela,prirodno...jeste klinac...zato ne vjerujte svima,ja vjerujem samo u ono sto uzgojim vlastitim rukama user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Eko mame
15.6.2014 16:37:52   
Galicia
Nisam mama, ali mogu upasti u ovu grupu. user posted image
Uglavnom davno sam pisala da nam je pretezno sve organic. Ja kupujem sve organic i povrce i voce. Mi meso uopste ne jedemo puno, ali i to malo sto jedemo, uvijek je organic.
Proizvodi za ciscenje su uvijek na lokalnoj bazi, i gledam da su organic. Znaci svi su ili method ili 7th generation.
Jos nisam nista pravila da je domace, ali ne znaci da mozda jednog dana i necu.
Imam i jastuke i jorgan, koji su "eko".
Kreme za lice su sve na prirodnoj bazi, Dr. Hauschka.

A cime se ti imas pohvaliti?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Eko mame
15.6.2014 17:11:48   
lovepower
mi sve sebi sijemo,ono sto nema moj svekar u vocnjaku ima moja mama,ili neko od rodbine i od toga uglavnom pravimo sokove i djemove i koplet zimnicu kupus kupujemo jer ga bas niko nema i svekrva nam kiseli kupus,muzeva porodica ima puno zemlje ali i ja isto tako i da to sve propada a ja kupujem pesticide nigdje veze,najvise tog posla odrade svekrva i mama jer mi ne mozemo stici a i mami je teze jer mama ne zivi blizu ali ipak dolazi na selo i sije a radnja joj je pred nosem,hljeb ne kupujem vec nabavljam heljdino i psecnicno brasno pa mjesam sa bijelim samo radi ustede,meso kupujem samo kad zakolje neko za koga znam na koji nacin hrani svoje krave,eh mlijeko domace ne mogu prejako mi je stvarno,toliko sebe tjeram da izbacim hemiju ali ne mogu user posted image samo kad time cistim osjecam da je cisto znam da grijesim ali stvarno ne mogu sebi pomociuser posted image
uglavnom se trudim da nam osiguram zdrav rucak,tako sam i ja odrastala,kod moje mama na prozoru je uvijek bilo svjezeg persuna,bosiljka ona je znala staviti glavicu luka u vodu i narastu perke za salatu...
samo jos da nekako se rijesim sredstava za ciscenje i moci cu da se ubrajam u eko-mame,aBd od septembra kad se rodi nas djecak,i da kazem da najcesce cistim kuhinju sa sodom i sircetom ali kupatilo uhh...



_____________________________

26.08.2014-fetus mortus in uterus 36 sedmica

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Eko mame
15.6.2014 17:17:25   
Galicia
Ali na kraju, niko od nas ne zivi 100% organskim zivotom. Sve mi pokusavamo da sto vise zdravije vodimo zivot, ali nista to nije 100%, nije cak ni 40%. Al' eto.
Prvo moramo krenuti od zgrada/kuca u kojim zivimo, pa onda zrak koji udisemo, auta, zagadjenost, garderoba, na cemu spavamo, itd itd.

Ali ja sebe ne mogu nazvati organskom osobom, ako jedem samo paradajz domaci, a sve ostalo mi nidje veze.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Eko mame
15.6.2014 17:53:08   
Hannica
Eh...gali ja sam zasadila paradajz i paprike, osjećam se so eko frendli.user posted image
Ostalo kupujem na pijaci, nema kod nas tih organic radnji, ako i piše uglavnom varaju.
Ne da mi se smarati tim. user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Eko mame
15.6.2014 18:02:53   
Alma_27
Mojoj mami zena godinama donosi mlijecene proizvode. Svakog petka. Od nje mi mati uzima mlijeko, kajmak, sir... Samo mlijeko za kafu mi je ovo iz tetrapaka. Ima ona i bastu pa uzmemo i nesto od povrca. Uzimam i s pijace. Ne volim ovo "plasticno" povrce sto se pojavi na pocetku sezone. Radije cu onda uzeti Ledo zaledjeno ako vec nemam to u svom zamrzivacu. Meso isto tako gledam da uzmem od nekog koga poznajem. Recimo, mati moje drugarice je jedno vrijeme drzala pilice pa sam od nje uzimala. ako nema, uzmem iz mesnice. Sta cu.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Eko mame
15.6.2014 18:38:24   
canim
A kad pravite zimnicu od tih organskih proizvoda jeli koristite, dzemfix, konzervans, limuntos.... i ostale dodatke ili ne dodajete te preparate vec neke organske user posted image i sta dodajete user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Eko mame
15.6.2014 19:03:54   
Galicia
A pelene, djecija garderoba, samponi, AS, kolica? MajkaTereza jel ti sve to na prirodnoj bazi?

Ti se uhvatila omeksivaca i preciscivaca zraka i kontas ti eko frendli.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Eko mame
15.6.2014 19:05:35   
salmy

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ti se uhvatila omeksivaca i preciscivaca zraka i kontas ti eko frendli.
[/quote

user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Eko mame
15.6.2014 19:09:26   
Galicia
A danas mi je na meniju eko supa, od eko koke, sa eko povrcem. Jedino onaj griz za knedle nije eko, mamicu mu. user posted image


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Eko mame
15.6.2014 19:13:54   
lovepower

IZVORNA PORUKA: canim

A kad pravite zimnicu od tih organskih proizvoda jeli koristite, dzemfix, konzervans, limuntos.... i ostale dodatke ili ne dodajete te preparate vec neke organske user posted image i sta dodajete user posted image

nista od toga se ne dodaje jedino ako zelis da imas sok dugo onda jedan konzervans ali opet kad napravis 20 l soka sirupa od visanja za koje znas 100 % da nisu prskane i na tu kolicinu konzervans to je zanemarivo,mada ja to ne radim ja zaledim visnje i citavu zimu pravim sok 4-5 litara da se brzo popije i stoji mi u frizideru,a u dzem nikad ne stavljam konezrvans,voce i secer i kuhati dok god ima pjene to traje satima a sa dzemfixom kako kazu na reklami jel 10 minuta da kuhauser posted image user posted image
sa bilo kojim vocem ista prica,ja pravim malu kolicinu a ono sto se kupuje na pijaci to je sve puno konzervansa dzemfixa nista nije domace,zar nije bolje kupiti domace jagode i od 2 kg napraviti 3-4 teglice dzema nego djetetu ili sebi mazati onaj kupovni zeleuser posted image


_____________________________

26.08.2014-fetus mortus in uterus 36 sedmica

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Eko mame
15.6.2014 19:37:22   
canim
Ja ne koristim dzem fix niti konzervanse za bilo sta zato i pitam, znam da mnoge zene koriste i nemogu bez toga, ja dzem kuham dok se skuha, sa secerom i na kraju malo limuna i to je to ali da se razumijemo voce mi nije nikako organsko tako da ne spadam u ovu kategoriju user posted image ja sam ona od galicije , ni vamo ni tamo user posted image s tim da ja nemam nikoga od blize familije da mi je na selu ili da imam svoju bastu pa da se mogu pohvaliti sa organskim, nazalost nemam mogucnost da nabavim provjereno tako da kupujem ono sto nase prodavnice i pijace nude, sto naravno ne znaci da nema jos dosta mama ovdje kao ja i samim tim ne znaci da manje brinemo o svojoj porodici, ali tako nam je kako nam je user posted image

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Eko mame
15.6.2014 20:49:57   
Esmica
Ne mogu reci da sam potpuno eko (ipak ponekad nam priustim neko coko zadovoljstvo), ali idemo ka tome sto vise mozemo.
Preselili smo se na selo gdje imamo svoj vrt. Jos nismo potpuno ovisni o nasoj hrani iz vrta,ali tek smo poceli.
Ono sto sami ne prozvedemo kupujemo od nasih komsija. Mlijeko, sir i kajmak kupujem domaci ovdje.
Djeca mi jedu najvise zdravu hranu, domacu, koju ja skuham.
Pravim domacu vegetu, bestilj, sokove, sve sto mogu da stignem.
Imamo nase pcele.
Temu podrzavam, volim istomisljenike. user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *