|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:26:25   
emma.L
http://www.savetovalistezabebe.com/beba/414-hemangiom

evo, ja sam mislila da mora nastati prije rođenja, a to nije slučaj, dakle ništa neobično sudeći po ovom na što prvo naiđoh.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:34:01   
remzy

IZVORNA PORUKA: emma.L

A bože moj, pa kako su takvi? Nikakvih informacija od čega novi nastaju, kako spriječiti eventualno, malo umiriti ženu da ne siđe s pameti (ja bih sišla sigurno user posted image ) user posted image user posted image user posted image , ...bem ti takve doktore. Možda privatno da ode?



joj mila ,vjeruj mi da ona neprekida plakati ,jer bas joj je sve tesko bilo ,dok joj princeza nije dosla i sad jos i ovo....joj ja se iskreno nadam da ce se oni povuci ,jer vidim 90% se povuku...
a nemma rijeci za nase ljekare ...ovo je katastrofa...poslala sam joj ovaj tvoj link ,ima dosta zanimljivog...
hvala ti....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:34:21   
Adana
Moja Asja je imala malu "jagodicu" na velikoj usni (genitalije). Bila je tamnije crvena, velicine manjeg graska, i sada je skoro nema. Vremenom se sama povukla, izblijedila i smanjila se. Doktorica nam je rekla samo da pazimo da se ne povrijedi i da li raste/mijenja boju.

Citala sam da se jedna od 10 beba radja sa hemangiomom, a kod drugih se zna razviti nakon rodjenja. Lice na male jagode, i velicina im varira od malene tackice do velicine recimo dlana.
Bezopasni i ne zahtjevaju nikakvo tretiranje, nestaju sami od sebe.
Mogu se povecati kako dijete raste, ali uglavnom nestaju do 10. godine zivota.
Ponekad mogu i da krvare. I ako se to desi dovoljno je samo malo pritisnuti i sacekati da krvarenje stane.  I naravno obavijestiti doktora o tome.
Ukoliko se jako uvecava doktor moze predloziti da se odstrani. Mislim da se moze zamrznuti necim i onda se samo sasusi.

Moje misljenje je ne dirati bez potrebe, ukoliko bas doktor ne utvrdi da je to neophodno ili ako se ne nalazi na nkeom osjetljivom mjestu gdje ga je lako povrijediti.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:40:07   
Adana
Evo i OVDJE ima nesto o tome.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 17:09:44   
sheri
remzy, nemam sta pametno reci ali samo se nadam da ce sve biti dobtro sto prije i da ce seka prestati plakatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 17:28:27   
Hannan
kod mene u familiji je ovo haman normalna pojava, ako mogu tako reci.
Ja imam na prsima ali samo prosarano crveno kao kad se pocese pa ostane crveno i evo 30g niti je raslo niti se smanjivalo.Ne smeta  mi, niti je ikad i jedan ljekar na to obratio paznju, barem ja ne znam.
Moj sin je rodjen sa jednim na desnoj nadlaktici, malo ispupceno u obliku srca, sad ima 4g i tek kad se dobro zagledam vidim tackice, ko ne zna da je imao ni ne primijeti nista.
moj amidzic je imao na vratu malo ispod kose velicine graske, kako je kao mali imao operaciju u Beogradu ljekari su pitali strinu da mu i to srede, ali ona nije zeljela ako nije opasno pa da moraju.Do nekih 10-ak godina se povukao.

Mislim da nije nista strasno, neka se seka ne sekira...a koliko je do sad bebi izaslo?

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
7.7.2011 23:57:06   
Zoka05
Ova moja prica se mozda malo razlikuje od ove na forumu,problem je kod mene a ne kod djeteta?
Taj "Hemangiom" barem mi je rekao doktor da se tako zove,ja imam na nozi,ispod potkoljenice.
Pojavilo mi se u 20 toj god. izgledalo je kao malo zrno graska,izraslina ispod koze bez ikakve boje ili naznaka krvarenja,jednostavno kao oteklina,mala mekana gukica.
Otisao sam doktoru i rekao je da nije nista strasno i odstranio mi je to hirurskim putem?
Sve bi bilo ok. da nakon nekih mjesec dana se nije pojavilo opet isto,odmah pored mjesta gdje bilo pre!?
Nisam htjeo iciti doktoru i proslo je skoro 2god. to je nastavilo rasti,izgledalo je kao pingpong loptica user posted image Tada sam odlucio opet otici doktoru,da bi on opet uradio istu stvar i odstranio mi to hirurskim putem. Medjutim nakon nekog vremena opet se pojavilo istouser posted image Nisam htjeo vise nista dirati,nekada se znalo povuci,nema nista ali se vrati i opet naraste kao i prije,tako evo 7 -8 god. to nosim i nemam nekih problema sa time,ponekad osjetim kao neki blazi bol na tom mjestu gdje je ta izraslina i to je sve!
Pa ako neko nesto zna povodom ovoga,da rece,ili ako ovo moje iskustvo moze nekome pomoci,bilo bi mi dragouser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *