|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:47:28   
Lejla23
pa gdje si ti draga, ja sam u Gornjoj Tuzli, ali vidjet ću može li se šta srediti ovdje u ambulanti, skupo mi, sad 10 dana kad ispijem, valja mi opet kupit

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:47:52   
marinčii
MALA CURICE da i ja se sjecam te svadje i ja sam se tada bila malo povukla al sam se opet vratila,ne mogu ja bez svoji zenica dragi♥.
Sto se tice gladi normalno je opada ti secer sto izaziva stalnu glad,probaj jesti cesce i po manje
LEJLA 23 dabroston se ne placa ali si trebala sa tom upurnicom od privatnog doktora otici svojoj doktorici opce prakse i ona ce ti dati recept veliki s kojim imas pravo na besplatan lijek ako si osigurana

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:50:06   
Lejla23
i meni draga crijeva stalno krče da stvarno više ne znam šta da jedem, a vjeruj da imam više volje da jedem kad je i muž u kući, pojela sam sad 4 5 pitica, taman dok čojk ne dođe pa ću i sa njim da jedem, haha

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:52:09   
Lejla23
a šta misliš bil mi dale sa nalazom, na nalazu piše šta treba da pijem, pokušat ću kako sredit

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:55:10   
bejbibi
Joj i ja imam isti prob haha :D i ja bi stalno jela. Ma hej ne sekirajte se. I nemojte se optereci ati stim. Jedite kolko mozete i sta mozete. Kadnije cemo skidat kile ;) a koja bude dojila same ce spast. Iz iskustva vam govorim. Ja sam svog sina dvije g dojila i sa 70 kg koje su mi ostale od poroda , za dvije g spala na 56. A jela sam ko uvijek, bez dijeta icega. Uppste me nije bila briga. Tak da uzivajte, jedite :) ja i ne smijem bit gladna jer mi odmah muka. Stalno moram nesto jesti :(

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:55:35   
mala curica
Moguce je da je secer opao,ali ja nista slatko ne mogu,pogotov cokoladu.Jednostavo
kada pomislim na nju,bljak.
Ma ne mogi tako stalno jesti kada crijeva zakrce,oko cetri sam pojela pun tanjir graska,sada opet gladna.
Popila sam sam casu mijeka s medom(nikada u zivotu ja pomirisala mlijeko nisam,a ne daj Boze da ga probam,e sad mozete misliti kakva mi je faca kada se natjeram da ga popijem user posted image )
Evo malo limumade da zeludac malo radrmam user posted image



_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 18:56:32   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Lejla23

a šta misliš bil mi dale sa nalazom, na nalazu piše šta treba da pijem, pokušat ću kako sredit

Od koga ti je nalaz? Ak je drzavni onda da. Za privatne ne znam. Jedino da odes svom porodicnom dr i da ti da recept. Ko sto je marinci rekla

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 19:51:49   
marinčii

IZVORNA PORUKA: Lejla23

a šta misliš bil mi dale sa nalazom, na nalazu piše šta treba da pijem, pokušat ću kako sredit

Naravno da bi,ja sam tako svaki put radila posto privatno vodim trudnocu,doktor mi napise na nalazu ja s nalazom kod svoje doktorice opce prakse ona mi izda recept i s njom idem u ljekarnu po lijek

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 20:20:38   
almondray

IZVORNA PORUKA: marinčii


IZVORNA PORUKA: morenaa

Ja sam vam u bolnici od jucer ujutro, na infuziji , ne prestajem povracatuser posted image a danas mi curici rodjendan pa me to dodatno rastuzilouser posted image

A joj draga bas mi je zao,nadam se da ces brzo biti bolje pa da ides kuci svojim pilicima.
Curici sretan rodjendan i sve najljepse od srca♡

E nećeš mi vjerovatda sam danas mislila na tebe i na našu drugaricu.
Sretan rođ. joj želimo user posted image user posted image a tebi brz oporavakuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
29.10.2014 20:22:58   
almondray
DV
Marinči znam da si pitala za mene , bješe mi gosti neki i nisam sestigla javiti.
NA UZ sve ok, nešto prednjači , nešto kasni al' valjda je to u redu.Ja isto, nikakve promjene ne osjetimuser posted image

Šta se ovdje radi?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 0:01:45   
scarlett
Samo da vas pozdravim, vidim pričate o mučninama, ja više nemam snage pričati o tome, odbrojavam dane i molim Boga da ne potraju duže nego u prvoj trudnoći i nadam se da će bar sredinom 4 mjeseca proći. Ovako ni ne mogu da se hranim zdravo, jer mi slabo šta sjeda.

Morena žao mi je što si u bolnici, ali draga izdrži, pa ćete proslaviti ročkas rahat, kada budeš bolje. Nek je sretan.

Lejla, drago mi je da je dabroston pao na 19 KM; ja sam ga prije 6 godina plaćala 30 KM, ali nisam znala da on može i na recept.
Sada mi kao kod marinci moja privatna dr. napiše šta treba i ja odem kod dr. opće prakse i propiše mi. Ustvari to je bilo samo jedan put, jer mi je doktorica u DZ odmah propisala recept na 2 kutije, valjda da ne hodam. Hvala joj. Također i folacin 2 kutije, mislim nije on svakako skup, ali eto dvije kutije besplatno, dobro dođe.
Vidim ženice su ti dosta pisale o tom krvarenju, ja sam isto nekad oko 9 sedmice u prvoj trudnoći prokrvarila iako sam dabroston i utrogestan koristila od 5 sedmice, jer mi je trudnoća bila nisko.
U drugoj trudnoći opet mi je bilo oko 6 sedmice smeđkasto.
Ali koliko se sjećam zaista nisam ništ ateško radila, jednostavno to se nekad desi i najbolje je mirovati.
Ovaj put sam evo od početka u strahu od tog krvarenja i kolikogod znam da ne mora biti ništa strašno, nije čovjeku svejedno. Sada sam 12 sedmica i još uvijek imam dozu straha svaki put kad idem u toalet, da slučajno neću vidjeti nešto ne daj Bože.

Ja sam u prvoj trudnoći od 4 pa sve do kraja 8 mjeseca čini mi se koristila gynipral. Nadam se da saada neće biti potrebe za tim, jer mi je dr. u međuvremenu i dabroston ukinula, ali me zanima šta je sada sa tim gynipralom, znam da je prošle godine bila neka frka oko ukidanja prodaje tog lijeka. Da li postoji neka alternativa? Pitam čisto iz radoznalosti.




_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 1:23:03   
vanchi88
evo da se i ja javim
cekala sam od 15:00 do 16:45 da me doktor primi.
Kratko sam i bila kod njega,jer je sve uredno...rekao je samo da neke zene sa smanjenom funkcijom stitne zlijezde imaju "problema" sa prirodnim porodom i nesto spomenu radi misica maternice koje ne dozvoljavaju jace trudove i kontrakcije....s njegove strane on preporucuje carski rez, ali 100% moj ginekolog se nebi stim slozio...obojica gledaju sa svoje strane gledista i profesije. Ovaj cuva stitnu zlijezdu,drugi me stedi sjecenja i reza...
Tek cu da ga posjetim nakon poroda. Kaze ti si sad pri kraju, odmaraj,uzimaj ljekove kako treba, beba svakako ima svoj tsh i ne predstavlja problem.
Bejbi hvala na tako finom objasnjenju za datulje, jel to kao neko suvo voce slatko? pogledacu ako ima ovdje u nasim nekim prodavnicama ili na kilu da uzimam.
ja imam par kutija utrogestan 100mg ako to moze kako pomoci lejla23 tj. ako ima istu funkciju kao i dobraston mogu ti ih poslati postom :)


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 7:37:19   
BebeLina
Lejla23, razliciti smo kantoni, pa ne znam hoce li ti moj odgovor biti od koristi. Ja sam Dabroston placala, ali samo zato sto radim. Kod nas u polikliniku na preglede vecinom idu zene koje ne rade i one dobiju recepte na koje lijekove kupuju za 1 KM. Tako da, kad vide da neko radi ogule ga do maksimuma. Jednom su mi propisali tri lijeka. Dabroston (23 KM je ovdje), i jos dva jeftinija (ne sjecam se).. Kad sam otisla u apoteku kaze meni zena, duso nemoj kupovati, idi do poliklinike nek ti napise recepte da bezze ne placas. I odem ja, medjutim, oni meni napisu ona dva jeftina na recept user posted image a Dabroston svakako platim punu cijenu.

Ono sto me obradovalo jeste kad sam u apoteci srela svog ginekologa, a trebao mi je lijek za upalu zuba koju sam imala na pocetku trudnoce. Apotekarka mi nije htjela dat to bez recepta, pa je moj dr koji je bio tu rekao da ce joj on possati sutra recept i da mi da lijek... Dakle, i privatnici sad mogu pisati recepte.. Ne znam da li to utice na cijenu, ali bar ih mogu kupiti bez hodanja po poliklinici i ambulantama...

Mislim da samo trebas dobro da se raspitas. Jer stvarno, svakih 10 dana po 20 KM user posted image ...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:05:02   
Super Beba
Ja sam iz SA, ovdje se Dabroston ne plaća ukoliko imate recept doktora porodične medicine. Privatno zavisi od apoteke - od 19 do 23 KM...

Ja sam već na nekoliko tema napisala da imam viška 5-6 kutija dabrostona (naravno, neotpakovane), rok trajanja uredan. Pa kome treba, nek mi se javi.
Meni doktorica izdala više recepata pred godišnji odmor, ja podigla sve kutije, a onda se utvrdilo da nema potrebe više za terapijom...Uglavnom, lijekovi su uredni, pa eto :)

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:06:54   
no idea
dobro jutro, evo mašemo vam ja i moja mrvica! juče popodne me opet uhvatila mučnina, i sad me gnjavi, doručkovala sam jednu bananu i šaku badema, ne mogu se natjerati na bilo šta drugo... užas! još da mi je da smislim šta bih mogla ručati...sve mi se gadiuser posted image
uh, ja koristim utrogestan i do sad sam dala oko 150 KM za njega,jer kod nas ne ide na recept-ni utrogestan ni folna, ...hajde, folna i nije skupa, ali utrogestan: kutija oko 19 KM, a ja jednu kutiju potrošim za 5 dana... tako naše vlasti rade na podršci povećanju natalitetauser posted image
i meni se spava, jedva sam ustala u pola deset, tačno me sramota komšiluka kad dižem roletne tek u pola deset, ali šta da radimuser posted image

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:18:07   
Lejla23
jutro, nisi jedina, al kod mene sva sreca nigdje komsiluka, svi na poslu, a nekad znaju bit spustene cijeli dan, sta me briga, vjeruj i meni se spava i samo spava, pojela evo jednu sirnicu, ne znam ni sama sta bih jela, jedva gledam

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:25:49   
no idea
uh, dobra si sa sirnicom,to je super, ja kontala možda praviti za ručak, ali mi se ne jede...da mi je samo skontati šta mi se jedeuser posted image odoh na coolinariku gledati recepte, pa ako mi se nešto prijede od toga-odmah ću praviti! znam da se moram natjerati jesti zbog bebe, ali je borba...

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:29:58   
Lejla23
znam kako ti je, ja kad sama sama u kuci kao sad nista mi se ne jede, a kad je muz tu mogu pojest a i natjera me, ucijeni me, kaze dobit ces cokoladu, tako da sam neki dan dobila dvije, haha user posted image a vjeruj i meni se nesto jede ni sama ne znam sta bi, on ima eno sepre u frizideru, al ja to nmg jest

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:50:06   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: scarlett


Ja sam u prvoj trudnoći od 4 pa sve do kraja 8 mjeseca čini mi se koristila gynipral. Nadam se da saada neće biti potrebe za tim, jer mi je dr. u međuvremenu i dabroston ukinula, ali me zanima šta je sada sa tim gynipralom, znam da je prošle godine bila neka frka oko ukidanja prodaje tog lijeka. Da li postoji neka alternativa? Pitam čisto iz radoznalosti.






Jutro zenice, kako ste :) prvo da ti kazem za gynipral, meni je moja dr objasnila da su ih ukinuli jer su lose uticale na majke zbog brzog rada stca. Valjda ubrza srce, lupa sta li. I onda se zene jos bise nasekiraju. Znog toga sada pripisuju dabroston.

Vidim spominjete spavanje, i ja prvih mjeseci samo spavala. A i sad nije nista bolje hehe, znaju bit roletne spustene i do 12 il citav dan. Haj sta vas briga, uzivajte ;)

VANCHI da to je suho voce. Mislim tako ovdje unose. Imaju ovdje dvije vrste : jhedne tanke male bez mesa nista. Ne valjaju te. I one iranske debele mesnate hahah predobree . Socne, mekane, mesnate i slatke ko med jamiii. A vjerujem da ima i tamo. Pogledaj po turskim, arapskim radnja ako imaju takve radnje. Ne znam na eng fakat. I ima mjesta gdje mozes i na kile. Al ovdje po marketima su vec zapakovane

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 10:59:06   
no idea
skontala sam da ću izdinstati malo kupusa kiselog-ribanca i pire krompir uz to, nadam se da ću moći jesti... user posted image
user posted image user posted image
vanchi, trebalo bi da bude date ili date palm fruituser posted image najbolje da pogledaš u tim bliskoistočnim radnjama, jer datule rastu na Bliskom Istoku, ja sam ih prvi put jela osamdesetih ( kad si ti rođenauser posted image ), komšinica radila u Libiji i u Iraku pa donosila, a sad ih ima kupiti i kod nas u velikim marketima najviše, a za canadu ne znamuser posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 12:20:08   
Andy_Bec23
Dd zenice moje;) ja vam ode u bolnicu u obilazak ;) danas ima sa babicama obilazak sale gdje cu se poradjat ako dragi Bog dade ;)

Ja sam uatala u pol 8 a umorna sam ajme nisam mogla spavati :( zato bi sad mogla zalec uh ...

Juce smo sastavili samo onu komodu gdje cu presvlacit bebu trebalo nam 4 sata bas je bilo konplicirano ... I jos smo bili umorni od cjelog dana ;)

Idem vas malo citat ;)

Vanchi super za kontrolu bas mi drago ;;) jesi ti sastavila kolica?

Almond draga super da sve pase ..

Ostale koje imaju mucnine bas mi zao al znajte da je to dobar znak i da ce proci ;)


< Poruku je uredio Andy_Bec23 -- 30.10.2014 12:25:47 >


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu no idea)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 12:21:45   
Andy_Bec23
Evo komodica ostalo cu slikat kad zavrsimo ...ljubim vas

user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Lejla23)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 12:27:01   
leme
Zene drage, dajte mi ideju sta pravit za rucak, a da je brzo,jednostavno i ukusno s obzirom da ne smijem puno stajati.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 12:28:54   
Andy_Bec23
Moj bebac danas stuco u predjelu pupka ga osjetila .. Sta mislite jer to znak da je okrenut glavom prema gore? Dajte mi recite neke zene pisu da osjete bebu kako udara u zeludac,besiku, rebra itd ja to nikad do sada nisam tako osjetila????

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
30.10.2014 12:33:42   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: leme

Zene drage, dajte mi ideju sta pravit za rucak, a da je brzo,jednostavno i ukusno s obzirom da ne smijem puno stajati.



Skuhaj pasta sutu, ili pecena jaja i spinat... To je bas brzo ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu leme)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Parni čistač
cicy

Da li neka od vas ima parni cistac npr.ovaj sa top shopa mop x5 i jeste li zadovoljne sa njim,molim vas da ostavite i komentare :))

imam (38%)

nemam (62%)


Broj svih glasova: 102

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *