|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
3.6.2008 21:27:36   
Amrino
Neki ljudi su bas iskompleksirani onim ko su i sta su...zalosno, zaista.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
6.6.2008 12:03:58   
Nemirna
Mi smo neki dan bili kod pedijatrice i ona je gledala kožicu. Moj sin ima 3 godine. Par puta mu je povukla prema dolje i odlijepila dosta toga (ona povlačila jače nego ja.. meni sve žao user posted image ) Ostalo je samo ko končić priljepljeno uz resicu sa donje strane. Rekla nam je da nastavimo vježbat i da je sve ok. Kad smo došli kući maleni je svima pričao kako ga je teta doktorica bocnula u pišu.. pa su svi zbunjeno gledali user posted image user posted image

Uglavnom, on je sad već navikao da kad se tuširamo fino svuče kožicu i pusti vodu da pređe preko. Inače, jedino vodom to peremo, nikad ništa ne čačkam i moram priznat da mu se vrh nikad nije niti crvenio a kamo li da je bio upaljen.

Ovi sukobi za i protiv sunećenja... nigdje veze. Nećem da komentiram... Svako ima pravo da radi šta hoće i naravno za to ima razloge koji su njemu logični. Nikome ne bi trebalo namećati svoje mišljenje.

Ja kad pročitam sve postove razumijem i one koji se odluče na to i one koji to ne bi uradili... 

Svome sinu piši neću raditi ništa pravoj zdravoj user posted image Ukoliko se dese neke upale, Bože moj, cap - carap user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
6.6.2008 12:07:09   
Amer
Neznam jeste li pokusali da prilikom navlacena mazete nevenovom ili bademovom kremom to pomaze bar kod mog malenog jeste

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
25.6.2008 21:20:47   
Jaska
Da, poceli smo da koristimo nevenovu kremu prije par sedmica. Mogu ti reci da vec vidimo napredak, mali, ali vrijedan!!

Mama Amer, poslala sam ti PP!!

< Poruku je uredio Jaska -- 25.6.2008 21:22:10 >

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
16.7.2008 11:41:08   
proud mom
hi drage moje... vidim da se pravo uzburkala tema... mislim da nije lijepo da se prepirete oko ovoga... kako kaže ona pjesma "svako ima svoje razloge i kad razlozi ne postoje" pa čemu onda frka... neka radi ko šta misli da treba da radi. ovdje smo da pomognemo jedna drugu, a ne da se uzajamno osuđujemo.

a sada ću vam reći kakva je situacija kod nas. moj maleni danas puni dva mjeseca i osam dana... muž mi je austrijanac (pravi pravcati) i naravno nikada nije radio cirkumciziju (obrezivanje), niti smo i jedno bili za to da radimo malom, ne iz vjerskih ili bilo kakvih razloga, nego jednostavno nismo smatrali za potrebnim. kako već reče neka od vas, neka ostane onako kako je Bog dao... međutim, kako mali raste a čuna je sve "zatvorenija", i doktori i babice su nam savjetovali da, ukoliko se stanje uskoro ne popravi, treba da radimo cirkumciziju... rečeno nam je da beba može imati niz neugodnih i jako bolnih situacija ukoliko ostane ovako kako jeste. naime, kao prvo rekli su nam da može doći do začepljenja (koje nama neće biti očigledno) te da se mokraća koju maleni ispušta van može početi vraćati u bubrege i eto ti belaja... drugo, nakupljanje koječega ispod kožice koje može dovesti do upale i infekcije a to dvoje do ko zna čega, stoga opet isti savjet, itd. kada smo bili na vakcini u drugom mjesecu života bebe ponovo smo pitali za savjet doktoricu koja mu je radila pregled i ona je, obzirom da je vidjela bebino ime, odmah počela da objašnjava kako se ni u kom slučaju cirkumcizija više ne radi iz vjerskih razloga nego čisto zbog bebinog zdravlja i da se konkretno u americi ovaj zahvat vrši odmah u porodilištu, kao i u puno drugih djelova svijeta iako su muslimani recimo u velikoj manjini... pokušali smo da joj objasnimo da nam uopće nije bitno gdje se radi a gdje ne radi, jer mi ipak živimo u bosni, ali da ako je potrebno da se to bebi uradi da bi beba bila ok u nastavku svog djetinjstva da ćemo to i uraditi... i tako, sada čekamo da prođe "krizni" period vakcinacije pa da angažujemo hirurga koji će to obaviti... jer bolje je i to uraditi nego da bebač ima kasnije toliko drugih problema...

i još nešto, recimo u austriji, čim je beba sposobna za takvo što, odmah se radi odstranjivanje dijelova tijela sa kojima se rađamo ali koji mogu da nam nanesu više štete nego koristi, a to su slijepo crijevo (čemu ono služi??? ničemu! znamo da ga imamo jedino kad se upali), krajnici (da, štite pluća od prolaza kojekakvih bakterija, ali kad isti hronično obole onda vam slabe zubi, utiče na srce, kosti i tako to), te sinusa (koji opet imaju istu ulogu kao i slijepo crijevo)...

zato žene moje, ukoliko imate problem gledajte da ga riješite na ovaj ili onaj način, a ne dozvolite da vas zbuni i naljuti mišljenje nekog drugog; naručito ne dozvolite da "kritikujte" mišljenje ostalih cura ovdje, jer svaka od nas ima svoje razloge, čak i kad razlozi ne postoje...

ljubim vas!!!


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Jaska)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
16.7.2008 12:09:21   
nikka
IZVORNA PORUKA: proud mom.

i još nešto, recimo u austriji, čim je beba sposobna za takvo što, odmah se radi odstranjivanje dijelova tijela sa kojima se rađamo ali koji mogu da nam nanesu više štete nego koristi, a to su slijepo crijevo (čemu ono služi??? ničemu! znamo da ga imamo jedino kad se upali), krajnici (da, štite pluća od prolaza kojekakvih bakterija, ali kad isti hronično obole onda vam slabe zubi, utiče na srce, kosti i tako to), te sinusa (koji opet imaju istu ulogu kao i slijepo crijevo)...



Ok,što se tiče piše ako se mora mora zbog zdravlja djeteta naravno,ali me interesira ovaj dio teksta što sam citirala,ako nisam previše indiskretna da pitam da li biste vi to uradili svojoj bebi?

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
16.7.2008 13:26:55   
ja
evo samo cu napisati sta  kazu za ovu temu ,inace sam vjerni citalac novina BEBE I MAME i bas u zadnjem izdanju su to napisali
Najčešči razlozi koje roditelji navode kada se odluče za obrezivanje uz onaj razlog da jednostavno "osjecaju da treba da se čini"ukljucuju i-
1.vjerske obaveze.Vjerski zakon muslimana i jevreja zahtijeva obrezivanje novorođenih
2.čistoča.kako jednostavno odrazati čistoću obrezanog penisa,ovo je drugi razlog poslje vjerezbog kojeg se djeca obrezuju u SAD
3.obicaj.roditelji koji ne zele da se njihovi sinovi osjecaju drugacije od svog oca,brace ili prijatelja cesto se odluce za obrezivanje
4.izgled.neki osjecaju da ce odstranjivanje koze uciniti da njihov sin ljepse izgleda
5.zdravlje.nada da ce se smanjiti rizik od infekcija,raka ili drugih mogucih buducih problema(ukljucujuci i moguce kasnije obrezivanje)podstice mnoge da izaberu obrezivanje odmah
TO SU RAZLOZI ZA DA A SAD ZA NE
1.nema medicinske potrebe
2.strah od krvarenja i infekcije,iako su komlikacije narocito kada se radi od strane iskusnog ljekara ili ljekara koji vrsi obredna obrezivanja posto je med za to osposoibljen vrlo rijetke
3.zabrinuti zbog bola.postoji vjerovanje da je obrezivanje bolnoiako je kratkotrajno i zbog ovog dok koriste lokalnu anesteziju
4.vjerovanje u djecija prava.neki roditelji zele da dijete odluci kasnije
5.manji rizik od iritacije izazvana pelenama.smatra se da kozica moze da zastiti penis od ojeda
eto tako oni gledaju a sad moje iskustvo ,ja sam sina osunetila sa 2,5 mjeseca i nekajem se i opet kazem da sutra dobijem jos jednog sina to bi ucinila do 6 mjeseca.uradila sam to iz zdravstveni razloga jer je imao bakteriju e.coli i lezao je u bolnici dok mi nije jedna pedijatrica rekla odvedi dijete osuneti rijesices sve probleme ,tako je i biloali jos da kezem, od te bakterije jer isto tako bilo mi je zao i tesko navlaciti kozicu njemu je kozica srasla za penis i dr je rekao da sam dosla u zadnji cas jer sam mu mogla zatvoriti skroz i nebi mogao vrsiti nuzdu....to je moje iskustvo

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
17.7.2008 9:20:40   
proud mom
IZVORNA PORUKA: proud mom.

i još nešto, recimo u austriji, čim je beba sposobna za takvo što, odmah se radi odstranjivanje dijelova tijela sa kojima se rađamo ali koji mogu da nam nanesu više štete nego koristi, a to su slijepo crijevo (čemu ono služi??? ničemu! znamo da ga imamo jedino kad se upali), krajnici (da, štite pluća od prolaza kojekakvih bakterija, ali kad isti hronično obole onda vam slabe zubi, utiče na srce, kosti i tako to), te sinusa (koji opet imaju istu ulogu kao i slijepo crijevo)...



da li bismo to uradili svojoj bebi??? hmmmm... ja lično ne bih bebu vodila na operaciju sinusa i slijepog crijeva... po meni, to jesu "dijelovi" koji nam ničemu ne služe i mogu samo da nam nanesu bol i ništa više, ali konkretno ja imam 27 godina i još nisam imala nikakvih problema ni s jednim od navedena dva, a krajnici, e oni su već druga priča... iz iskustva znam koliko su štetni i ako Bog da, čim imadnemo priliku odosmo da ih odstranimo... koji će nam vrag... ni tajo ih nema cio život i eno ga, iako je dugi niz godina stariji od mene, zdraviji je i ima manje problema nego ja... 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
22.7.2008 13:13:58   
Mrka
 I kod mog Adina je kzica bila na jednoj strani malo vise zaljepljena. Obrezali smo ga kada je imao 6 mjeseci i to se tim sredilo. Sto se tice ciscenja, uoce nema potrebe necim se zamucavati, jer je uvijek cista. Kupam ga svaku noc, dobro mu je operem i nisam primjetila da od kad smo ga obrezali nesto se skuplja ispod kozice kao prije obrezivanja.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
24.7.2008 7:52:29   
Emina22
IZVORNA PORUKA: Mrka

 I kod mog Adina je kzica bila na jednoj strani malo vise zaljepljena. Obrezali smo ga kada je imao 6 mjeseci i to se tim sredilo. Sto se tice ciscenja, uoce nema potrebe necim se zamucavati, jer je uvijek cista. Kupam ga svaku noc, dobro mu je operem i nisam primjetila da od kad smo ga obrezali nesto se skuplja ispod kozice kao prije obrezivanja.


A kako to da tvoj mali i dalje ima kozicu a obrezan je? Sta mu peres ako mu je vec odstranjena kozica?




(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Problemi sa kozicom na chuni, kako cistit...
1.8.2008 14:46:47   
Gigana
Već sam pisala na sličnoj temi da smo Vedada sunetili 2 puta, jer prvi put doktor nije skinuo dovoljno kožice, pa je nastao problem sa fimozom.  Nedavno samo napravili korekciju i sad je sve u redu, preostala kožica mu se fino navlači i spušta, ništa ne zapinje i nema nikakvih problema.  Konačno sam se rasteretila, i sad kad ga kupamo, samo mu lagano operem čunu, ionako nema više nikakvih nakupina, i to je to.

Toplo preporučujem svima!

P.S.

Emina22 - Ne znam kakvu percepciju sunećenja ti imaš, ali očito se nikako ne razumijemo, jer si, čini mi se, i meni postavila isto pitanje na drugoj temi gdje sam govorila o sunećenju svoga sina.  Ako je penis dječaka dug, na primjer, 2 centimetra, prije suneta je penis kompletno prekriven kožom.  To je jasno svima.  Nakon sunećenja, hirurg je ostranio veći dio te kože koja se nalazi na vrhu penisa, da bi oslobodio glavić, ali nije odstranio svu kožu sa penisa, tako da i nakon sunećenja postoji i dalje koža na penisu, samo je glavić slobodan.
Ako je beba bucko, pa ima više kože u tom predjelu, glavić ima tendenciju da se uvlači prema unutra, ali kad se izvuče napolje, trebao bi i dalje ostati ogoljen.

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *