|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:51:29   
Lulu_08
Moja starija djevojčica je kao beba imala ponekad prisutan strabizam, onda jedno vrijeme nije bilo vidljivo pa sam u poslednje vrijeme znala primjetiti kada se umori da joj oko leti unutra. Radili sve pretrage itd, i širili zjenice i nakon svega - dioptrija + 1,5 u oba oka i esotropia alternans u oba oka, odnosno kao strabizam uslijed dalekovidnosti.

Nosi naočare već mjesec dana.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Strabizam
11.10.2013 14:57:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Sonja koka ti vec rece nista ne sikiraj
A stA Je s nama oko bjezi a strabizam nije,bas sam uplasena,nbojim se rezultata te magnetne,samo da nije sta ne dao Bog iz mozga


apotekarnko...stavrno...

pa rade mu taj nalaz da isključe sve...i da su sigurni d as ebore sa praviom dijganozom koju on i ima...

e hebemu mša...makemi onom tvom mm treba reć da preuzme oko dječijih bolesti i ništa ti ne govori
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Strabizam
11.10.2013 15:13:30   
Apotekarka
Marinci kako mislis fundus ono nesto u trudnoci je li?
Do sad nikakvih drugih problema nije imao,desilo se preko noci,tjesi me sto mu je memorija super,o0dlicno vidi najsitnije stvari,pjesmiuca miliun zna,brojeve,slova pisati.,sutra je mjesec kako se to pojavilo....
valjda bude ok,vjeciti pesimista,nesto kontam ako radili magnetnu bolje nek mm ide s njim on je smireniji ja cu svoju nerovozu prenijeti na dijete

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Strabizam
11.10.2013 15:19:30   
marinčii
Ne mila nego kada ste ga vodili sada na pregled,fundus ili pregled dna oka,tom pretragom se otkrivaju sve veće bolesti oka,provjeri na nalazu jel išta piše u vezi toga.I molim te ne brini se sve će to biti uredu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Strabizam
11.10.2013 15:30:36   
Apotekarka
Oci su u redu cjeli oftalmoloski pregled je uredan...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Strabizam
3.1.2014 15:12:14   
Malenaoduvijek
imate li mi koga preporuciti imamo termin na kosevu tek 5.2. a ja bih sto prije.ovo nam je kontrola nakon godinu dana i bas mu sada oko leti

< Poruku je uredio Malenaoduvijek -- 3.1.2014 15:16:45 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Strabizam
31.1.2014 20:46:40   
Sportakus001
Zdravo postovani,
Htelo bih da vas pitam ..milion pitanja u vezi strabizma i ostale devijacije oka ali cu se potruditi da budem sto pokonkretniji.
Imam sina koi je 2,7 godine i unazad nekoloko meseci uocili smo da mu desno oko bezi na trenutke prema nosu, mada mi sad moji bliski kazu da su to primetili posljednih godinu dana (NAPOMINJEM NE PRIJE).
Uradili smo pregled ustvari dva i ovo su nam reziltate:
1.pregled pod cikloplegijom
Objektivni naod
0.D - 0.05?
O.S - 0.6 detski optotopi
Predni segment
O.D - Uredan naod
O.S - Uredan naod
Zadni segment
O.D - Uredan naod
O.S - Uredan naod
D.G H50.0 CONVERGENT CONCOMITANT STRABISMUS
D.G OU Esotropia alternans D>S
OD:Amblyopia
Preporuka za naocare za daljinu
OD +2.75 Dsph+0.75 Dcyl ax.70
OS +1.75 Dsph+0.50 Dcyl ax.100
PD:51
Ovo su nam rezultate pre sirenje zenica
OD: S +2.25 C +0.75 A 75 D 44.25 MM 7.64 A 170 CYL:-1.00
OS: S +0.5 C +1.00 A 95 D 44.25 MM 7.64 A 180 CYL:-1.75
A ovo posle sirenje zenica(ne sa kapima ATROPIN) dva put po jednu kapku sa pauzom po oko dvadeset minuta.
OD: S +3.00 C +0.75 A 60 D 44.25 MM 7.64 A 160 CYL:-1.00
OS: S +2.25 C +0.75 A 105 D 44.25 MM 7.65 A 180 CYL:-1.75

I onda smo potrazili drugo misljenje kod drugog dr.-oftamologa koja nam je rekla da je strabizam desnog oka pod ugao od nekih 30% i uradili smo kompjuterski snimak, koi je sledeci:
OD:+3.0 -0.75 163
OS:1.75 -O.75 17
Nismo uradili sirenje zenica jer nam je doktorica rekla da moramo da prvo nabavimo kapke ATROPIN 0,5% (koje kod nas u Makedoniji uopste nema, nemala je i doktorka)i da ih dajemo malom tri dana po dva puta na dan pa da onda cetvrtog dana odemo kod nje na pregled i dijagnostiku jer se sa tim kapima kako sto nam je rekla najtocnije moze odrediti disfunkcija oka.
Sad zelim da vas pitam:
1.Dali da pokusam da nabavim te kapke (atropin) jel to moralno da se uradi, sa ogled da mi mali ide u vrtic?
2.Kako to da dijagnoza je tako razlicna, sta sad da radim?
3.Sta vi kazete o naodima mog sina, ima li nade da ce mu se oko(strabizam) i vid podobriti sa nosenje naocare i vezbama?
4.Koja ispitivanja su pozeljna da uradim?
5.Koje su najbolje metode i vezbe za da do toga dodje?
6.Moguce li da mu se strabizam pojavio pre dalekovidosto ili je obratno, i koja bi mogla biti pricina za strabizam?
(Samo je jednom do sada bio bolestan i imao temperaturi do 40 i to u nekoliko navrata u rok od mesec dana posle vakcinu koja se daje u prvu godinu a mi smo je namerno primili sa dve godine, MRP mislim da se zove, inace drugo sve ok, nije pio nikakav antibiotik do sada, nemamo nikog u familiju sa strabizam ni muz ni ja, imam i stariju kjerku i ona je ok sa ocima ali moram i da napomenem da nam je decak vrlo nemiran u smislu da stalno trci, skace, penje se a i da je cesto padao i udarao glavu do pre neko vreme dok se nije stabilizovao)
Puno vas pozdravjam, cekam vas odgovor i zahvaljuljem vam se od sve srca.
P.S Ako zam nesto zaboravio da vas pitam slobodno mi odgovorite!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 157
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *