|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 14:01:02   
Lulu_
dragi moderatori ja zaista ne znam gdje ovo pripada pa sam ovdje stavila.
ne radi se tacno o prvom posjetu ginekologu ...vec bih sa vama drage mame podjelila(pretezno onima koje imaju zensku djecu) kako i sta vi zamisljate kada je u pitanju pregled ginekologa kada za to bude vrijeme,kod vase djevojcice ,tada vec djevojke i mlade zene

na ovu temu sam dosla jer u zadnje vrijeme stalno neke cure(ice) zele da znaju jesu li mogle ostati trudne,ne zna se kako se pravi papa test , ni sta je on,nikad se nije otislo doktoru,neke ne znaju da ciklus traje 28 dana...
neke ne znaju sta su gljivice i kako se dobiju...da ne tusim,mislim da ste same primjetile.
meni ne ide u glavu zasto mame mahom odbijaju sa svojim djevojcicama pricati o tome i uputit ih...
bez obzira bile nevine ili ne...nije mi jasno zasto se dijete po prvoj menstruaciji ne vodi doktoru da se kao prvo razboje strah od ginekologa i djete shvati kako je to SAMO doktor...???
mene strasno ali bas strasno zivciraju mame koje prepuste svoju zensku djecu samu sebi da analiziraju svoje tijelo,da dumaju danima kako se moze ostati trudan i dali je ok ako si nevin otici doktoru.
ja sam zivjela u njemackoj pa nisam imala sa tim problema jer nam je vec doktorica dolazila na predavanje meni se cini u 5 razredu...imali smo godinu dana odvojeno biologiju od momcica i tako smo upozante sa svim glupim,pametnim pa i tim doktorima,trudnocom,hormonima,bolestima...blablabla

neke mame se ograde time da ako odvedu djevojcicu doktoru moze samo ispasti kontraefekat...tj.djete shvatit da je sex ok......................mislim HALO?! ona ako ce misliti da je sex ok ili nije ok prije braka ili odredenih godina onda je to do njenog odgoja i same nje a ne do toga sto bila kod ginekologa...
ona ako ce spavati sa momkom uradit ce to u po bijela dana u njegovom stanu kad su njegovi na poslu i onda kada ja mislim da je otisla da se rola...mislim da ne budemo nadrealni...djeci se ne moze stati u kraj u bas bas svim situacijama(rjetka su djeca koja uvijek govore istinu).i onda zelim da je informisana o posljedicama,zastiti i tako dalje...

moja naomih ako Bog da kada zato dodje vrijeme ce biti informisana samo od mene a ne od prijateljica i drugih mama na nekom forumu i internetu...njena mama ce je odvesti ginekologu i objasniti sve sto joj ne bude jasno...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 14:13:38   
Nunichi
Kada bude vrijeme ja cu joj objasniti sve sto ja znam,isto kao sto je meni moja mama objasnila.
I opet, kada bude dovoljno zrela za pregled otici cemo kao sto cemo ici i zubaru...Necu je naravno vukljati ginekologu svako malo,ali u svakom slucaju ce znati da je to bitno za njeno zdravlje kroz cijeli zivot i da je sasvim normalno.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 15:15:24   
M kao Mama
Vjeruješ da mi je prošle sedmice ova tema bila na pameti. Bila ja kod ginekologa i tako vidim neke curice došle same, jedna izađe sluđena, jedna izađe plačući, Boga pitaj šta se unutra desilo, a same. Nikada neću zaboraviti svoj prvi odlazak ginekologu, da mi je barem mama bila pored, mene, a ko zna, da je i živa bila da li bi mi o tome pričala. Ja znam da ću imati zdrav i odvoren odnos sa mojom Lajlom, da joj neću do punoljetsva pričati kako je donijela roda(malo karikiram, ali ima i takvih slučajeva i slično). Šta je bude zanimalo, to će i znati, jer bolje da sazna od mene, nego kako lulu reče sa interneta i li nečije druge mame. Neka zna sve o seksu, svim slastima,ali i psoledicvama. Ima još vremena i godina do tada, ali vrijeme brzo leti iprije nego se okrenemo, već će to biti đaci prviaci, a onda i srednjoškolci. 

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 15:23:47   
Suzana
Ja sam na prvi ginekološki pregled išla sa mojom mamom.
A dosta sam znala o svemu, jer i sa mamom imam otvoren odnos a i sama sam se "obrazovala". user posted image
Uglavnom ako je sve uredu, na prvi ginekološki pregled se ide nakon prvog intimnog iskustva, zar ne?
U svakom slučaju, imam dva dječaka, a ako budem imala i curicu, najsretnija bih bila kada bih sa njom imala odnos kao što je moja mama izgradila sa mnom pa bi tako i o ovim stvarima pričale sasvim otvoreno i normalno, bez ikakvih tabu tema.
Naravno, ovo važi i za moje dječake, iako ih neću voditi ginekologu. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 15:24:21   
Adana
I ja planiram da otvoreno razgovaram sa Asjom na temu seksualnosti, spolnoprenosivih bolesti, kontracepcije i sl. I planiram, aBd, da je odvedem ginekologu kada za to dodje vrijeme, mozda recimo kada dobije prvu menstruaciju. Razmisljala sam i da kupim neki anatomski atlas, ono ljudsko tijelo ili nesto slicno, ilustrovani. Posebno ako nadjem za "djecu", da tako kazem.
Kao sto ste vec rekle zelim da imamo zdrav odnos u kojem cemo moci normalno razgovarati o "tim" stvarima bez stida i straha. zelim da zna da moze na mene racunati u svemu, i pitati me sve sto je zanima.
Necu biti nerealna i nadati se da ni sa kim drugim nece pricati o tome, ali cu se potruditi da zna da mi moze vjerovati i razgovarati sa mnom. Ipak je lakse pricati sa necijom tudjom mamom, sestrom, starijom prijateljicom. A sada ima i Internet.
Ja bih voljela da je moja pokojna mama razgovarala sa mnom, da me uputila, ali dobro... Potrudicu se da ja uradim drugacije.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prvi posjet ginekologu-kad?
27.7.2009 20:47:58   
nikita
Nikad nisam s mamom pricala otovreno o tome , to je i njoj i meni neugodno bilo mada smo se super slagale tj super slazemo...
Prvi put sam otisla kod ginekologa kad sam se zarucila s mm i to sa prijateljicom koja je bila trudna pa reko aj i ja cu s njom usput... Uzasno sam se prepala i to sam s vrata rekla dr-u... Mislila sam da cu umrijet kad mi je vadio papa test ali onda sam poslije skontala da je to u biti niđe veze...Slazem se da ne treba ici gin prije sexualnog iskustva...jedino u slucaju neredovnih menstruacija ....
Ako mi Bog da kci nadam se da cu imati sa njom takav odnos da mozemo o sexu i o slicnim temama otovoreno pricat...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *