|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 17:10:21   
lirio
drage moje...već dvije godine pokušavam da otkrijem zašto moj šestoipogodišnji dječak plavi oko usana, najčešće gornje...išla sam ljekarima, radila ekg, ultrazvuk srca al nikad pravog razloga...ispočetka sam dizala užasnu paniku i trčala u hitnu a sad se nekako suzdržavam, bojim se da se ne naviknem na tu pojavu a da ne otkrijem šta je razlog...sinoć sam opet završila u hitnoj, pa u bolnici....ovaj put maleni nije poplavio već je dobi jak bol u području srca...užasna panika...rekoše da nije od srca već je najvjerovatnije zbog toga što se vruć napio vode poslije treninga nakon kojeg je bio prilično zagrijan...al mene užasno strah...gdje god odem uvije k dobije odgovor ,,možda je to..".užasno se bojim, postala sam anksiozna zbog toga....ima li neko slično iskustvo ili kakav savijet šta bih mogla još da uradim....ljubim vas sve...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 17:49:35   
Anoniman
jesi li na netu pogledala ima li šta o tome? ja neznam stvarno ništa o tome i ne bih da ti sada nešto na pamet govorim jer nikada ranije nisam čula za to,pogledaj na netu a evo i ja ću sada malo da pročačkam ima li šta o tome.

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:16:31   
Anoniman
ja sam sada na google ukucala plavilo usana kod djece i našla samo febrilne konvulzije,pogledaj i ti.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:19:00   
lirio
hvala draga ivany što si tu za mene...to mi puno značiuser posted image user posted image .user posted image ..nema ništa gore od toga kad ti djetetu nije ok, to je užas...al je super kad imaš nekog da s njim to podijeliš i čuješ dr iskustva...tražim na netu al ništa konkretno ni tamo...nekad me još više zbuneuser posted image user posted image user posted image ...ne mogu naći njegove simptome...znaš, puno je lakše kad ti kažu to je i ti znaš šta dalje, al me ubiše ovim nagađanjima, a ja sve kontam da mi malenom šta ne bude dok se oni ne skontaju...puse

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:21:00   
veeseelaa
a zar se negdje nije pisalo da to ima veze sa šumom na srcu????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:23:21   
Anoniman
ali de mi malo pojasni,jel njemu konstantno to plavilo oko usana ili se povremeno pojavi,ako se povremeno pojavljuje  jesi li pratila kada se to obično pojavi,mora biti nešto što dovodi do toga to je jasno,kako se ponaša kad se to plavilo pojavi,ima li temp ili nešto?

(odgovor članu lirio)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:34:35   
Anushka
lirio, kakva mu je krvna slika, ako je nisko zeljezo tj ako ima anemije onda je od toga. jos ako je svijetle puti.. ne sekiraj se, ako je sa srcem sve Ok tj ako na UZV nisu nista nasli onda se ne sekiraj nego provjeri zeljezo.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:36:49   
lirio
da on ima šum na srcu ali veoma blag, skoro da je zarastao...dr dinarević, dječiji kardiolog iz sarajeva negira da je to od tog šuma...a baš jutros nam njegova pedijatrica kaže da šum više i ne čuje...čitala sam da to može biti od anemije, od slabe prokrvljenosti krvnih žila, od krajnika...milion toga ,,može biti" ... al niko mi ništa ne govori konkretno...i onda se desi nešto tako kao sinoć i ti jednostavno poludiš od brige...i opet tri dr i tri različita mišljenja...jedan kaže da je možda otekla slezena od napora na treningu, pa me poslala na pedijatriju u bolnicu...oni opet kažu da je možda od tih nekih mišića, nisam skontala baš najbolje, da bi jutros njegova pedijatrica rekla da je možda od toga što se vruć napio vode pa je nešto jednjak kao odreagovao i ona me dalje šalje dinarevićki na kontrolu...samo prebacuju lopticu...ma da poludiš, kažem...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:38:01   
Anushka
I niposto ugrijanoj djeci a ni odraslima davati hladne napitke, niti dozvoliti tusiranje-kupanje, prvo nek se ohladi i prilagodi. Da nisam vidjela ne bi vjerovala al momak od 26 god u puno snazi bez ikakvih probl se "vruc" poslije fudbala pred zgradom istusirao i zavrsio na intenzivnoj neurologiji, danima ni prst nije mogao pomaknuti i srecom oporavio se a pitanje je bilo da li ce (dobio je upalu svih zivaca sto je rezultiralo totalnom paralizom), ne daj Boze nikom.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:45:42   
lirio
ivany: obično se javljalo kada jede i poslije ručka ili ponekad kad se igra neku igru koja iziskuje napor...al sad nekako nema pravila, jednostavno samo dobije plavilo najčešće iznad gornje usne i širi se prema nosu...ne plavi mu jezik niti nokti mada se dva puta desilo da mu poplavi gornja usna...
anushka: ja mislim da je blago anemičan mada mi ljekari govore da nije...željezo je ok, ali su mu hemoglobin i,hematokrit i ono nešto mch, rchc na granici....ne daju mu ništa već sam mu ja na svoju ruku uključila sanostol sa željezom da se malo popravi...da uzv mu je ok, srce ok, ima 98%kisika u krvi ili srcu nisam skontala...al šta mu se onda dešava...sinoć je bilo užasno...jaka bol na lijevoj strani bez drugih smptoma...ajd ne poludi...


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:48:00   
dinaa
lirio ja nemam iskustva s tim a mogu samo zamisliti koliko si isprepadana i ja bi bila.A to sto kazes da se napio hladne vode poslije treninga i mene to uzasno brine jer i moj sin trenira fudbal i onako oznojen se zaleti da se napije vode stalno mu trubim da to ne radi ali djaba.Hvala sto si to spomenula ovdje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:50:49   
lirio
da, znam...al to je bilo čim smo stigli s treninga...on je ušao u kupatilo da opere rukice i napio se vode...a vječito mu trubim da to ne smije, al valjda bio sam pa mislio da mi sakrije...i bol se javila, čini mi se,2-3 minute poslije...a onda se i uspaničio što je to uradio...a dosta je sklon i paničarenju, tu je na mene...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:55:09   
Anushka
lirio, takva bol moze biti cak i od upale porebrice tj dijafragme, ali i od ruznog spavanja, ili nedovoljnog zagrijavanja pa velikog napora - da je istegao tetive. ja sam zavrsila na svim mogucim pretragama zbog bolova na lijevoj strani, prepala se da sam fasovala i anginu pektoris ili nesto slicno, i poslije svih nalaza kazu mi na nervnoj baziuser posted image  dok nisam upoznala fizioterapeuta koji mi je razbio nakupine mlijecne kiseline ispod lijeve plecke (bolno ali efikasno). Ispostavilo se da sam toliko dugo iskrivljena bila da su te grudve pritiskale zivac i uzrokovale iste simptome kao i angina pectoris. Potpuno me sredio kiroprakticar. Tako da zaista moze biti i nesto bezazleno. Vidi kakav mu je jastuk, dusek, ali i polozaj ledja, je li iskrivljen za npr kompjuterom ili je nesto tesko nosio.. nadam se da ces se uskoro rasteretiti.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 18:57:23   
lirio
ne dao bog nikome...a uvijek se tako neke stvari dese kada mi muž nije tu...nekako uvijek sama proživljavam te situacije, nikog nemam da se oslonim...sve sama...nije ni čudo što sam postala anksiozna....a sad stiže abd idr bebica...ma nek mi je živa i zdrava...valjda stvari budu puno bolje

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: plavilo oko usana kod djece
11.8.2009 19:02:03   
lirio
joj cure moje, hvala vam što me malo ,,razgovoriste"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: plavilo oko usana kod djece
12.8.2009 17:19:57   
lirio
joj ev me ko na iglamauser posted image user posted image user posted image ...muž odveo malenog na trening a mene strah, pošto mu se nakon posljednjeg treninga javio onaj bol...ja bih ga odvela opet nekom kardiologu da mi opet potvrdi da smije slobodno trenirati, al muž se buni...kaže da od djeteta pravim nesposobnjakovića....

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: plavilo oko usana kod djece
13.8.2009 14:15:23   
emma.L
lirio, ne praviš nesposobnjakovića nego brineš. Ne znam ništa o tom problemu, ali je moja Ema kao skroz mala beba poplavila oko usana, i to u trenucima kad joj je sve bilo 'potaman'. Nisam paničila, ali sam je pratila, jer nije bilo vezano za ljutnju, hladnoću, plač ili temperaturu. Dakle, presvlačim je i igramo se, ona guguće i primijetim da mijenja boju. Naravno da sam bila isprepadana. I onda joj se to isto dogodilo kod pedijatrice, na kraju pregleda (kad je žena već konstatirala da je super zdrava a mi nismo ništa spominjali). Tad smo pitali pedijatricu šta joj je. Još jednom ju je temeljito pregledala i rekla da se to nekoj djeci dešava i da će izići samo od sebe. I tako je i bilo.
Eh sad, s obzirom na taj šum i anemiju- naravno da si izbezumljena. Jedino što bih ti preporučila da svoje reakcije ublažiš i ne dozvoliš malenom da osjeti brigu i tjeskobu. Možda zbog toga i on paniči.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: plavilo oko usana kod djece
13.8.2009 18:51:15   
lirio
e cure moje, ja danas opet kod ljekara...išla da izvadim uvjerenje za bavljenje sportom za malenog naravno....al kad sam gore došla opet naravno ništa konkretno, već ajde ti u Sa kod dr. dinarevićke da ga ona pogleda...ja nazovem dotičnu da dovedem malenog na pregled al ona na godišnjem...šta da radim? da li da ga vodim na treninge ili da sačekam pregled....
Emma.L: slažem se s tobom da ne bih trebala paničiti zbog malenog al to su situacije kad se jednostavno teško kontrolišem...ev baš danas požali mi se da ga sad kao malo boli u sredini prsa, oko želuca ili tako nekako...a ja već osjetih nemir...ružne su to situacije , pogotovo kad to sve deveraš sam...samo poluditi od brige...dobro mi dođe ovaj forum da malo o0lakšam dušu, da podijelim iskustva s nekim ko razumije...pusa za tebe i tvoju slatkicu...nadam se da je bebara sad ok i da ne plavi više...cmokauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *