|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
22.10.2009 13:17:17   
Ela78
Potpisujem svaki post dragih trudilica s tim što sam ja davno postala ravnodušna na pitanja: ¨Kada ćete, šta čekate, vrijeme vam je više¨
Najviše me znalo zaboliti kad mi kolegice, rodice trebaju saopštiti da su trudne pa počnu rečenicu sa: ¸¸Znaš imam nešto da ti kažem a nekako najteže mi je tebi reći da sam trudna....¸¸
Meni dođe vrištim zbog takvog pristupa pa Bože dragi svako ima svoju sreću i različite su nam sudbine!! Ne shvataju da time što žele da mi olakšaju stvar učine je još gorom...
Bilo je i onih koji su se htjeli ¸¸udubiti¸¸ u problem pa kad ja počnem sa terminima FSH, LH, prolaktin, HSG, folikulometrija, oligosprmia ...gledaju me kao da pričam o kvantnoj fizici user posted image
A vrh komentara se skoro desio...to mi je i smiješno i žalosno u isto vrijeme. Elem moje kolege na poslu znaju da se pripremam za vantjelesnu oplodnju i jedna ¸¸dušebrižna¸¸ kolegica me pitala: Mirjana a kakva će to beba biti?? Ja u čudu: Kako misliš kakva će biti?! Ona: pa jel to prava beba???
Jok eto kriva, gumena, ja se borim za lutkicu .......Bože dokle ljudska glupost ide!!!user posted image user posted image user posted image
I tad sam definitivno shvatila da nas trudilice niko ne može u potpunosti razumjeti, doduše ovo kod mene je bio extreman slučaj ali i da mi trudilice ne trebamo ni očekivati tako nešto ni zamjeriti tim ljudima koji nisu u sličnim situacijama.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:51:51 >


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
22.10.2009 15:56:28   
shpagica
Visnja, zaista se trudim da razumijem i zelim svim zenama koje pozele djecu da ih sto prije i dobiju. Takodje svim majkama koje su dozivjele da izgube dijete zelim da nekako tu strahotu prebole, ali koliko god puta procitam tvoj post ne mogu da shvatim vas odnos ???

Kako to da vjencana kuma s kojom se redovno vidjas nakon svega na kafi NIKAD nije dosla da vidi Asju, pozelila da joj kupi neku igrackicu...ne shvatam zaista? Mislim da tu ima malo i pretjerivanja. Strasne tragedije mogu ljude u zivotu pogoditi ali to mi zvuci malo mazohisticki i sadisticki donekle. Hajde shvatam da je to njena velika bol i tuga, ali da se to mora na taj reflektovati na tebe i tvoju djevojcicu to mi ne ide uglavu...user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:52:07 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
22.10.2009 17:08:44   
Lulu_
ja ipak mislim da visnja i njena kuma imaju pravi odnos...
malo je takvih. znas li ti koliko je tolerancije potrebno da ne zamjeris nekome sto ti nije dosao vidjeti djete...ne pati se zbog mene...svaka vam cas_t...takvih je prijatejica malo

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:52:24 >


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
22.10.2009 19:59:24   
lamama
E pa višnja baš nju može da shvati u potpunosti i da se nikada ne naljuti na nju i ne zamjeri što nije došla da vidi Asiju jer je višnja bila trudilica dugo godina i razumije njene osjećaje, emocije, tugu i bol, to i jeste bit svega, teško je to shvatiti ko nije u takvoj situaciji, ponovo se vraćamo na ono " sit gladnog ne razumije", a Višnja je pravi i istinski čovjek.

Nismo mi ljubomorne na tuđu djecu i bebice, ali jednostavno što sebi stvarati bol, pa je bolje to izbjeći ako se može, npr ako se bojite lifta pa nećete ići namjerno unutra da sebi stvarate strah.

ja na primjer prve dvije godine sam izbjegava bebe, a trudnice nisam smjela ni pogledati odmah bi mi suze krenule, međutim ja sam to prevlada uspješno i nemam probleme više s tim!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:52:38 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
22.10.2009 22:15:12   
vjestica
potpisujem Lamamu
i zaista mi nije jasno kad neko kaže da ne može shvatiti nekoga, ali ga istovremeno osuđuje user posted image
shpagice budi sretna što ne možeš da shvatiš višnjinu kumu
sve mi prolazimo različite faze, ja sam se uvijek igrala sa djecom i djeca su me sva voljela, ali vremenom je postalo prebolno (kao što Lamama kaže suze same krenu)
možda me vi mame koje niste imale problema za začećem ne možete razumjeti, ali me nemojte osuđivati zbog toga


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 1:30:08   
sabas
sta da kazem , samo se mi trudilice razumijemo dovoljno , ja sam veceras plakala jer sam gledala 'tudju' djecicu Ali jedva cekam da preko vikenda dovedem od sestre djecacica  da bude kod nas Iskreno posmatram ih kao svoju tako a  i osjecam tako( ima jos jedan djecacic) Neki dan kada sam zavrsila sa poslom u 22 navece dosla sam kod sestre nevjerovatno kako sam napunila baterije , ma svi prblemi su izgledali minorni poslije njihovih poljubaca i borbe ko ce do tetke da spava

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 11:26:26   
Starka
Lamama user posted image .

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:52:50 >


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 11:36:24   
ivana st
IZVORNA PORUKA: Ela78
Ona: pa jel to prava beba???
Jok eto kriva, gumena, ja se borim za lutkicu .......Bože dokle ljudska glupost ide!!!user posted image user posted image user posted image


Svašta sam čula,ali ovo je stvarno vrhunac ljudske gluposti user posted image . U kojem mi ono stoljeću živimo user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:53:16 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 11:38:56   
fatimica09
Kazu da prasine i ljudske gluposti nece nikada nestati!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:53:31 >

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 11:44:00   
ivana st
Još da bar tu glupost ne prosipaju okolo. 

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 12:18:19   
Starka
Jednostavno prava kokoška.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:53:42 >


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 14:06:51   
milenium
potpisujem.a bila sam i sama trudilica!tako da ne mislite da sit gladnog ne razumije!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:54:00 >

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 19:32:22   
vjestica
a koliko dugo si bila trudilica?
i jesi li uspjela zatrudniti?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 19:53:23   
Crazy little thing
Ajoj meni crk'o net na neko vrijeme, a tema se razgranala.. Mene su na pokretanje teme potakle priče koje sam čitala na internetu,u novinama i slično, o ljudima koji se dugo godina bore, kao i moje prijateljice koje imaju problema.
A postoji i još jedna stvar, a to su moji roditelji. (sad ovo može zvučati kontradiktorno, roditelji, a imali problema) Naime, ja sam se dogodila nakon dvije godine braka, a poslje mene, dugih dvadeset godina, ništa se više nije dogodilo. I tek sam nedavno ustvari s mamom popričala o tom zašto nisu imali još djece, i nekako mi je tužno sve to. Mislim da je danas trudilicama u neku ruku lakše jer postoji toliko opcija i pomoći, a nekad je bilo samo "selo koje priča" i dvoje ljudi koji se skrivaju iza šala i praznih fraza kojima nastoje skriti ono što osjećaju.

I ono što me iznenadilo u čitanju tih članaka je broj ljudi koji imaju jedno dijete, ali dalje ne ide pa ne ide..


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
23.10.2009 19:55:09   
Crazy little thing
IZVORNA PORUKA: Ela78
Ona: pa jel to prava beba???
Jok eto kriva, gumena, ja se borim za lutkicu .......Bože dokle ljudska glupost ide!!!user posted image user posted image user posted image


Ovo mi je bilo presmiješno, ali u isto vrijeme i tužno, mislim, kako ljudi mogu biti tako bezosjećajni.. užas..

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:54:39 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 115
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *