|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 23:51:23   
Skvo RR
Ovde se pokvari zaista lijepa tema!


Hajde da se malo vratimo na crteze, ja imam jedan crtez iz 87, godine i nacrtala sam prsten (za vas info imala sam 6 godina), i na dan udaje sam dobila "nevjerovatno" taj isti prsten, uzas, koincidencija ili nesto drugo, ali to je to, sa vrlo sitnim oscilacijama!
Moram vam to fotkati i postaviti!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 23:55:30   
Anoniman
to je divno skvo!
Ja i sestra smo se uvijek takmicile u crtanju princeza, i ono sto mi je bilo smijesno je da je moja sestra umjesto nosa uvijek crtala dvije tackice, pa je princeza ızgledala kao piggy, a ja slovo L kao da joj je neko slomio nos.user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 23:56:09   
Nunichi
I ja imam svoj prvi crtez. Mama je to uredno sacuvala. user posted image
Na crtezu su mama i tata, cicaglise su oboje, samo sto ona ima haljinu na kojoj su dugmad veca od glave. user posted image user posted image user posted image Drze se za ruke, buljavi su i sa osmijesima. user posted image

Skvo, obavezno nam slikaj, bas me zanima. user posted image




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 23:58:19   
acudesa
IZVORNA PORUKA: skvo

ja imam jedan crtez iz 87, godine i nacrtala sam prsten (za vas info imala sam 6 godina), i na dan udaje sam dobila "nevjerovatno" taj isti prsten, uzas, koincidencija ili nesto drugo, ali to je to, sa vrlo sitnim oscilacijama!
Moram vam to fotkati i postaviti!


čovječe...hajd postavi sliku, jer ja sam zamislila identičan, da vidimo..
sudbinauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Dešifrovanje crteža
1.12.2009 23:58:32   
Nunichi
E ja moram malo OT, Shee dobro nam se vratila! user posted image user posted image Da znas da sam postala kuharica dok te nije bilo, cak sam i slike postavljala. user posted image user posted image user posted image Ljubac tebi i princezi... user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 0:02:18   
Skvo RR
Hej, drage moje, cim odem do mame uzet cu crtez, jer se cuva u sehariuser posted image user posted image user posted image , radi vjerodostojnosti cu ga skenirati na poslu, jer je papir vec dobro pozutio, bilo je to poodavnouser posted image , i slikat cu prsten na ruci! Sokirat ce te se, ali ne vise nego ja!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 0:05:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi

E ja moram malo OT, Shee dobro nam se vratila! user posted image user posted image Da znas da sam postala kuharica dok te nije bilo, cak sam i slike postavljala. user posted image user posted image user posted image Ljubac tebi i princezi... user posted image

ma dusa moja, znala sam ja da u tebi ima potencijala!user posted image Samo naprijed ima da nas sve preshıshash!user posted image
hvala na dobrodoslici i poljupcima!user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 1:05:04   
Hanady RR
ja taman htjela da napišem kako mi djete od 3 godine po cjeli božiji dan crta balone i piše svoje ime i nevjerovatno kako fino oboji crtež. ja joj kupila flomastere svi me zezali kako ću mjenjat namještaj al jok moja Hanadi samo po papiru. Eleme dok ja nađoh vrijeme za tipkanje ovjde se haman zahukalo.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 1:12:01   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady

ja taman htjela da napišem kako mi djete od 3 godine po cjeli božiji dan crta balone i piše svoje ime i nevjerovatno kako fino oboji crtež. ja joj kupila flomastere svi me zezali kako ću mjenjat namještaj al jok moja Hanadi samo po papiru.

nemoj me zezati?user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 1:16:21   
Hanady RR
piše garant svoje ime i sad je i sestrino naučila jedino je R malo zeza kad sekino piše.

ma dobila je neku tablu heloo city sa magnetom  pišeš i brišeš i onako kroz kuću sve me pitala kako vovo slovo kako ovo i prije nego se razbolila napisa fino svoje ime i tri balona jedan meni jedan njoj i jedan seki a babi ćemo kaže na drugom papiru ovdje nema mjesta. I mene šokirala al ona piše i čak H zove svojim slovom a F sekinim. Ako sutra bude bolja za igranje baš ću joj dati tablu da napiše pa da vam slikam.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 1:24:00   
acudesa
moj mali "veze sa slovima nema"user posted image user posted image user posted image , a i njemu je tri godine
ma, samo mogu reći: bravo za curicuuser posted image user posted image user posted image
ljubi je acudesa, šta će tek svašta naučiti kad je počela tako rano pisati...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 8:35:37   
hodajuci simptom
moj mali mi od trece godine svaki dan trazi da mu upalim word da pise slova. sad ce, za mesec i po, 5 godina, zna sva slova, i da pise, i da cita, malo mu sporije ide da veze, ali ih veze u rec. inace, jako pati sto ne ume da cita. kada mu kupimo gormita, pa ima ona slicica i na njoj pise, kao, sta koji gormit moze, on tako bespomocno pita svakoga ko dodje u kucu, da mu ispocetka cita. jos na sve to, vidi mene non stop, ili sa knjigom, ili sa laptopom u ruci, i pisanje i citanje dozivljava kao nesto najvaznije na svetu, a on to ne ume. al eto, SAM je naucio. sam samcat. ponekad me pita koje je ovo slovo, ili kako se pise ovo slovo, ima bukvar, i pravi i elektronski, i - kazem, kad god je racunar slobodan: mama, ukljuci mi ono da pisem! tako da, meni tabla pisi-brisi, pored dva kompa u kuci, uopste nije trebala, cak se osecao mnogo bitnije dok je pisao na isti nacin kao ja user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 12:38:19   
Anoniman
Ja sam za to da djeciji crtez treba pohvalit, ne samo crtez, nego sve sto rade, kreativno naravno.

Moja kcerka je uvijek volila crtati i kuca je puna bojica, flomastera, i imam jednu veeeeeeliku kutiju punu crteza od kuce i iz vrtica sa datumima.
To mi je dobro i kad negdje odemo i ona hoce da crta i bas sam rahat.


OVO JE PRIMJER KAKO NE TREBA:

Jednom smo otisli kod prijatelja i ona je nesto nacrtala i pokazala tim domacinima kao da je nacrtala njih, a kad se gospodja pocela smijat i hahahhaaa, sta ti je to, hahahaha, ne moze sebi da dodje. Ona je dusa draga ukocila se, cas pogleda u mene i muza, cas u nju i nista joj nije jasno. Samo da napomenem, doticna gospodja je prosvetni radnik.
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 12:52:31   
hodajuci simptom
IZVORNA PORUKA: Maida RR




OVO JE PRIMJER KAKO NE TREBA:

Jednom smo otisli kod prijatelja i ona je nesto nacrtala i pokazala tim domacinima kao da je nacrtala njih, a kad se gospodja pocela smijat i hahahhaaa, sta ti je to, hahahaha, ne moze sebi da dodje. Ona je dusa draga ukocila se, cas pogleda u mene i muza, cas u nju i nista joj nije jasno. Samo da napomenem, doticna gospodja je prosvetni radnik.


ODLIČAN PRIMER!
moje dete je u fazi kad je provalilo gramatiku, posebno kad je počeo da meša ekavicu i ijekavicu, bilo smešno do suza, jer su te izvedenice bile takve da ih odrastao čovek ne bi mogao sastaviti i pored celodnevnog truda. ali se nikad nisam smejala. objasnila bih mu kako treba i uvek dodala da može i tako kako je on rekao. jednom je u autobusu rekao: "vidi tata, mesec" na šta se neka žena trznula, kao, a on je preduhitrio "a može i mjesec". Doduše, znao je reći i "sjunce" user posted image , ali bi i sam skontao da to nikad nije čuo, odmah nakon što bi izgovorio, pa je i njemu bilo smešno. nisam se kliberila ni kada je prvi put pokušao da opsuje, to mi je najodvratnije, i uvek sam govorila da moje dete neće psovati, bez obzira što ja sama psujem k'o kočijaš, na šta su svi kolutali: "sva deca psuju, to je faza". ja sam taj problem rešila tako što nikada nisam odreagovala na psovku kao nešto simpatično, a jednom sam odglumila da ću početi da plačem i više nikada mu se nije desilo. objasnila sam mu da će moći da psuje kad poraste, kao i mnoge druge stvari, eto, sad čeka da poraste. i jako sam ponosna na njega zbog toga.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Dešifrovanje crteža
2.12.2009 19:52:59   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: hodajuci simptom

IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Moj Ahmo najviše voli da crta autiće, izgledaju kao čamac sa puno točkića. Kad crta našu porodicu, crta prvo mamu, sebe pa babu. Likovi mu izgledaju ovako: glava-krug, zatim velike oči, nos-tačkica, usne-osmijeh. Noge i ruke izlaze iz glave, ruke su raširene, još kaže kad komentariše svoj rad "vidi nam ruke, mi smo leptiri letimo". Crta veliko sunce i auto da idemo na posao user posted image user posted image user posted image
[/quote
zinanina, i mama_debeljuco, hvala na super podacima, dobro ih je imati sve na jednom mestu.
mama, iz crteza tvog sina zakljucujem da puno radis i da vreme provodi sa bakom, ali i da je zadovoljan, i da nije ljubomoran na posao, niti se ljuti sto puno radis, vec si mu uzor i jedva ceka, kako da dodjes kuci svakog dana, tako i da poraste i radi bas ono sto i ti, jer to prima kao nesto jako vazno. ja bih ga jednom povela na posao, ako vec nisi, ja sam to uradila kad je bio jako mali i dovodim ga kad god mogu. a prema ovome sto sam videla, izgleda mi bas kao da si ga vodila i da mu se skroz svidelo.


user posted image user posted image user posted image user posted image Nasmijala sam se dešifrovanju crteža. Kad sam napisala "babu", mislila sam na tatu user posted image
To je vjerovatno pobrkalo čitavu sliku user posted image user posted image user posted image
Drugo, ja uopšte ne radim(nažalost), već čitave dane provodim sa svojim čedom user posted image


_____________________________

:-)

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Dešifrovanje crteža
4.12.2009 23:06:35   
hodajuci simptom


IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

user posted image user posted image user posted image user posted image Nasmijala sam se dešifrovanju crteža. Kad sam napisala "babu", mislila sam na tatu user posted image
To je vjerovatno pobrkalo čitavu sliku user posted image user posted image user posted image
Drugo, ja uopšte ne radim(nažalost), već čitave dane provodim sa svojim čedom user posted image



e pa onda idite zajedno na tatin posao user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Dešifrovanje crteža
4.12.2009 23:11:22   
tea lana
IZVORNA PORUKA: hodajuci simptom

IZVORNA PORUKA: tea lana

meni Lana ima dvije i po godine i crta krug u kojem nacrta oci,nos usta usi i kosu.Niko je nije forsirao.Svi se zijane kad vide kako crta.Ocu su uvijek paralelane i stoje kako i treba nos je uvijek u sredini a usta uvijek u osmjehu.
user posted image

gospodjo, draga, sta cete vi na ovoj temi? vase dete je srecno i talentovano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image prosto, ne znam kako da vam pomognem user posted image



ma znala  sam ja to user posted image user posted image user posted image al rekoh da se pohvalim kakvu umjetnicu imamuser posted image

(odgovor članu hodajuci simptom)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Dešifrovanje crteža
5.12.2009 14:35:23   
Aminad
Kod nas je običaj da crtež koji djete nacrta obavezno okačimo negdje na zid. Tu stoji neko vrijeme a onda ide u kutiju jer dolzi novi crtež. Kad je Merjema nacrtala prvi crtež tako smo uradili i bila je oduševljena. Ona voli da crta, nije naka umjetinca ali spram njenog uzrasta sasvim je uredu. Imran voli da se igra s bojicama i da od njih pravi voz ali crtati i bojiti ne voli nikako, nikako. Slova uči sam i to voli, redovno vježba i sam insistira da dok mu čitam basne on obavezno u naslovu pokaže sva slova koja prepozna ali crtanje i boje - ne, čak ne voli uzeti olovku u ruke.user posted image
Burhan je opet više kao Merjema on hoće ali je još mali za neka velika očekivanja i analize, tek smo počeliuser posted image .

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Dešifrovanje crteža
17.12.2009 18:10:01   
dana3
zene gdje su ti crtezi ha?!user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Dešifrovanje crteža
17.12.2009 22:32:20   
tea lana
IZVORNA PORUKA: dana3

zene gdje su ti crtezi ha?!user posted image


ja bih stavila ali nemam skener ali par mama se uvjerilo kako Lana crta user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Dešifrovanje crteža
22.12.2009 11:28:43   
delirium
Molim vas da mi neko hitno kaze nesto o crtezu koji je napravila devojcica od 8 godina koja je inace mentalno zaostala u razvoju. Kakav je intezitet linija, karakter devojcice, karakteristike te faze skrabanja itd.

HITNO

user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Dešifrovanje crteža
30.12.2009 9:09:00   
tea lana
user posted image

rekla sam kako nemam skener da mogu skenirati,ali sam se sjetila da mogu uslikati ono sto Lanci nacrta.Ovako ona crta meneuser posted image

(odgovor članu delirium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Dešifrovanje crteža
30.12.2009 9:28:20   
dana3
Pa dobro te nacrtala- sta hoces! Imas sve i oci i nos i uhe i imas frizuru, cak se smijes i vide ti se zubi.
Bravouser posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Dešifrovanje crteža
30.12.2009 9:29:42   
tea lana
ma s obzirom da je Lani dvije i po godine ja sam prezadovoljna.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Dešifrovanje crteža
30.12.2009 10:22:38   
dana3
Ma ona je super!
Ja sam pisala o mom posinku kojem je 8 godina, on jednostavno ne moze ovako nesto da zamisli a da nacrta-nema sanse

< Poruku je uredio dana3 -- 30.12.2009 10:23:10 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *