|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis kod djece
5.2.2012 23:11:48   
eko beba
i, da ... babyhaler upotrebljavamo onako kako piše u uputstvu ... i ja vama želim da od tog MALO kašlje da sto prije dodjete na - NIKAKO ne kaslje ... i mi poceli skupljati lovu za bar 15 dana na moru ... valjda ce nam to poomoci

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Laringitis kod djece
18.12.2012 23:07:05   
d.dita
Ima li ko iskustva sa ovim lijekovima protiv laringitisa?
Rectodelt čepići 4kom 22okuna ili Pulmicort Repsule za inhalaciju. To u Hrvatskoj djeci prepisuju a pod obavezno ide kada je dijete udaljeno od bolnice. Kada sam ja našu pedijatricu u Tuzli pitala za ove lijekove vidim da ona nema pojma. Čula sam da su veoma učinkoviti ovi lijekovi.

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Laringitis kod djece
18.12.2012 23:53:45   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: d.dita

Ima li ko iskustva sa ovim lijekovima protiv laringitisa?
Rectodelt čepići 4kom 22okuna ili Pulmicort Repsule za inhalaciju. To u Hrvatskoj djeci prepisuju a pod obavezno ide kada je dijete udaljeno od bolnice. Kada sam ja našu pedijatricu u Tuzli pitala za ove lijekove vidim da ona nema pojma. Čula sam da su veoma učinkoviti ovi lijekovi.


Mi smo koristili Rectodelt, iz Hrvatske naručili a preporučila nam naša tadašnja pedijatrica. Spasio nas odlazaka na hitnu, kod onih teških napada laringitisa, kada bi morao dobit urbazon. I oni su kortikosteroid ali sa manje negativnog učinka na organizam od urbazona, valjda zbog načina aplikacije. I koristi se po jedan čepić eventualno 2 u toku bolesti (tog jednog hajmo reć napada). Da ne zaboravim u apotekama u Zagrebu nisu ga htjeli izdat bez recepta pedijatra. Pulmicort nismo koristili, samo dexametazon.


_____________________________

:-)

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Laringitis kod djece
19.12.2012 14:06:39   
d.dita
Hvala na odgovoru. Probat ćemo i mi nekako nabaviti iz Hr, od naših ljekara ništa, znaju samo dati urbazon i inhalacije na kamilicu.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Laringitis kod djece
5.4.2013 11:35:35   
mikyca1
Drage moje ženice,vidim da je ovo tema o bronhitisu,pa ću i ovdje ostaviti svoj post...

Poklanjam BABYHALER,faktički nov,ako poznajete nekoga kome je uistinu potreban.,voljela bih da mi se javi.

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Laringitis kod djece
28.11.2014 8:18:46   
Angelica
Jutros osvanuo laringitisuser posted image , a bili smo tako rahat bez njega dobrih 2 god.

(odgovor članu mikyca1)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Laringitis kod djece
28.11.2014 8:25:22   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: Angelica

Jutros osvanuo laringitisuser posted image , a bili smo tako rahat bez njega dobrih 2 god.

user posted image hebemu misa
da nije reakcija "mama opet na rr"user posted image salim se ba...znam da ti nije do smijeha user posted image Alimeeee

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Laringitis kod djece
28.11.2014 8:37:36   
škorpija

IZVORNA PORUKA: yoko eto


IZVORNA PORUKA: Angelica

Jutros osvanuo laringitisuser posted image , a bili smo tako rahat bez njega dobrih 2 god.

user posted image hebemu misa
da nije reakcija "mama opet na rr"user posted image salim se ba...znam da ti nije do smijeha user posted image Alimeeee

Jest to ti dddddd,poznato mi ovo hebemu miša

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Laringitis kod djece
28.11.2014 8:43:36   
Angelica
fakat dok nisam bila na RR bili smo rahat od laringitisauser posted image to je neka djetetova psiholoska reakcija
skorpija ta je glavom i bradom user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Laringitis kod djece
3.2.2015 16:58:52   
lila25
evo i kod nas se javio laringitis nakon mjesec dana kasljucanja po malo u nedjelju citavu noc je kasljao bez preestanka da bi nam u ponedjeljak spec pulmolog propisala pumpicu ...Flixotide ne znam sta da radim on je smanjio kasljanje s tim da je sad promukao

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Laringitis kod djece
3.2.2015 17:10:34   
irenaSA
Ja baš nisam od neke pomoći osim što smo prošli jednom laringitis...još kad je bila mala, mislim negdje oko 2 godine....bila jedna boca i dva tri dana inhalacija...ujutro i navečer...isto tako dijete nije moglo pisnuti ujutro...jako brzo je prošlo i glasić se vratio...user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Laringitis kod djece
3.2.2015 17:42:31   
koka i po

IZVORNA PORUKA: lila25

evo i kod nas se javio laringitis nakon mjesec dana kasljucanja po malo u nedjelju citavu noc je kasljao bez preestanka da bi nam u ponedjeljak spec pulmolog propisala pumpicu ...Flixotide ne znam sta da radim on je smanjio kasljanje s tim da je sad promukao




flixotide nema efekta ako se koristi u kracem intervalu.
najbolje bi bilo kada bi se posavjetovala sa pedijatrom
cudi me da ti nisu rekli koliko dugo da ga dijete koristi.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Laringitis kod djece
3.2.2015 18:13:49   
lila25
Mjesec dana su nam propisali,nas pedijatar se slozio sa terapijom,s tim da nam je on prvo htio dati singular e sad koje zlo je manje stetnooo?
On nikad hvala Bogu nije imao te napade osim sto konstantno kaslje po citavu noc i sutra vec smanji.Prije tri sedmice je bio na inhalacijama smirio se kasalj da bi opet poceo u nedjelju .juce mu propisali tu ppumpicu procitah da se mora oprezno i ispravno koristiti nama su preporucili pomocu volumatika.savjeti sta i kako dobro dosli iscitala sam temu ako jos neko ima iskustva da pise...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Laringitis kod djece
4.2.2015 10:25:31   
koka i po
koliko znam flixotide kao lijek jeste na bazi kortikosteroida.cisto sumnjam da bi mu propisali ako mu nije nophodan.laringitis se uvijek veze za alergijsku reakciju.
kako rekoh nema efekta ako se koristi krace vrijeme jer ne djeluje odmah.vazno je pravilno uzeti dozu.zato ti je receno da mu dajes preko volumatika jer nema bojazni da ce ona maglica iz pumpice da "pobjegne" prilikom inhalacije,kao kad bi dijete uzimalo direktno na usta.imas uputstva na pumpici kako se koristi.na ambalazi od volumatika takodje ima uputstvo kako ga koristiti.ako dijete ima probleme(cesto ne suradjuju) prilikom dubokog udisaja propisane doze,moze nastaviti disati normalno kroz volumatik i tako nema bojazni da lijek nece djelovati i dospjeti tamo gdje treba,kao sto nije slucaj sa uzimanjem pumpice direktno na usta.
moj stariji sin je koristio istu pet godina.mladjem je propisana najmanje godinu dana.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Laringitis kod djece
4.2.2015 19:25:31   
lila25
Hvala Koko na odgovorima, vi onda bas imate iskustva ..kako ste davali jeli mora u tacno vrijeme treba li mirovanje ima li nesto sto trebam paziti..smije li trcati izlaziti poslije inhaliranja..ja luda skroz bas me prepala ova terapija...
ma meni je ova dr bas bila neuvjerljiva cak pola stvari nije ni cula sto sam pricala konstantno je razgovarala sa sestrom o njihovim smjenama i samo se okrenula preslusala ga vidjela dijagnozu laringitis ,,aha dacemo mu flixotide nisam ni znala sta je tek kad mi je kolegica objasnila da se dugo uzima terapija panika me uhvatila...jer on nije nikad imao te napade niti nedostatak zraka samo suhi kasalj koji traje po dvije noci i treci dan vec bolje bude ...ali ovaj put mu se oduzio bio prestao sedmicu pa se opet javio...
Valjda znaju sta cu ne smijem prestati nije se igrati na svoju ruku..trazicu jos misljenje privatno pa cemo vidjeti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Laringitis kod djece
5.2.2015 7:15:07   
koka i po
dobro bi bilo da ga dajes u isto vrijeme.
ne moras na nseto posebno da pazis,jedino ako bi mu samoinicijativno htjela da ukljucis kakv lijek tipa za hunjavicu itd.posavjetuj se sa doktorom.
taj kasalj moze biti na alergijskoj bazi.jeste li radili alergotest?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Laringitis kod djece
5.2.2015 11:19:43   
lila25
.Trebamo raditi ali dok prodj sedam dana jer smo pili Lostop.jeli se rade inhalatorni alerg na Dipu .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Laringitis kod djece
5.2.2015 12:16:33   
koka i po
e ne znamuser posted image
to pitaj sarajke.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Laringitis kod djece
26.2.2016 19:56:27   
gvendolina
drage mame pozz, moze li savjet ? :)
naime, maleni 22 mj imao sinoc temp 40. danas bili kod dr ima laringitis u pitanju je virus(radili nalaz). preporuka inhalacije deksametazon 5 noci. dvoumim se da li mu dati deks.jer je u pitanju kortikosteroiduser posted image da li mu mogu raditi samo sa fiziol.inhalacije , plasim se da mu se stanje ne pogorsa? user posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Laringitis kod djece
26.2.2016 20:39:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: gvendolina

drage mame pozz, moze li savjet ? :)
naime, maleni 22 mj imao sinoc temp 40. danas bili kod dr ima laringitis u pitanju je virus(radili nalaz). preporuka inhalacije deksametazon 5 noci. dvoumim se da li mu dati deks.jer je u pitanju kortikosteroiduser posted image da li mu mogu raditi samo sa fiziol.inhalacije , plasim se da mu se stanje ne pogorsa? user posted image



nema šanse da mu fiziološka pomogne sama, ja sam tako moju mlađu patila 15 dana, i dok nismo stavili 2 ml vod ei 1 ml dekse nije je popustilo,a strašne je napade imala gušenja, koje su ka opstrukciji vodili, a njena opstrukcija vodi ka upali pluća, tako da ja ne razmišljam sekinde, deksametazon pomogne da se disajni putevo otvore

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Laringitis kod djece
27.2.2016 22:16:56   
gvendolina
hvala puno na odgovoru, prvi put se s ovim susrecemo pa sam bas u nedoumici. imao je bronhitis i propisivali nam ventolin.
inh.samo sa fizioloskom, vidjecu ako se stanje ne popravi sutra ide i deks.
pozz

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Laringitis kod djece
27.2.2016 22:20:59   
Lulu_08
Samo po instrukciji nemoj preskakati bilo sta jer nije se zezati sa laringitisom, pricam ti ja koja sam anafilakticke sokove imala kao mala. Obavezno inhaliraj i prostor, kamilica vrela u zdjele gdje spava dijete, ako izmedju inhalacija dodje do pogorsanja u kupatilo vrelu vodu odvrnuti dodati kamilicu u vodu i inhalirati tako dijete dodatno jos.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Laringitis kod djece
28.2.2016 13:41:15   
Lulu_08
Kako je sa user posted image ?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *