|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
27.8.2010 10:49:48   
škorpija
lila mi smo to proli ve i znam da ti je teko, ali nama sama operacija i rana nisu bile nikakav problem ve to to smo na djeijoj hirurgiji fasovali roto virus, pa je bebi operiran imao temperaturu 40, proljev i povraao je. Zato pazi dobro dan prije operacije , ni u kom sluaju ga ne vodi u onu tamo njihovu igraonicu, tu smo se mi najvjerovatnije zarazili jer sam mu ludaa dopustila da stavlja igrake u usta.
imam jo puno savjeta, ali poto imate jo vremena rano je da sve piem,
sve e proi hvala bogu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
6.9.2010 10:49:38   
lila25
Bili smo kod naseg pedijatra rekao nam da dodjemo sedmicu prije operacije da pregleda bebu i da da uputnice za laboratoriju radimo nalaze u DZ bas me strah kako ce mu naci venu jedva su mu izvadili na pedijatriji jos kontam oni iskusniji.Uhh sve neki strah za strahom.Zamolila sam dr.da mu pregleda i testise puno su nizi u odnosu kad ih je gledao dr.na dj.hirurgiji.ehh sad da li je slucajniost jer kaze da setaju ili su se stvarno spustili malo.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
5.10.2010 11:45:31   
lila25
samo da se javnemo zavrsili smo operaciju lezali 3 dana sve proslo u najboljem redu,ne radi nam internet pa smo malo bez RR i bas nam fali.hvala svim mamama koje su bile uz nas.posebno Škorpiji pozzzzz.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.10.2010 11:32:01   
škorpija

IZVORNA PORUKA: lila25

samo da se javnemo zavrsili smo operaciju lezali 3 dana sve proslo u najboljem redu,ne radi nam internet pa smo malo bez RR i bas nam fali.hvala svim mamama koje su bile uz nas.posebno Škorpiji pozzzzz.

user posted image user posted image user posted image , ma samo nek je to završilo hvala bogu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:36:20   
mamma mumi
Drage moje, prosla sedmica mi je bila horor. Normalan dan, uvece mm ga presvlaci i zovne me, kad tamo u preponi gutica velicine jajeta, pipamo ga , kaze ne boli. Spremimo se odmah u bolnicu na dj. hirurgiju, srecom gore dezurni dr Zvizdic, koji ga je i sunetio, pregleda ga, kaze moguce da je funiculocela ili ukljestena kila, salju nas na hitni UZ, ali nerjesi dilemu. Tu vece su ga punktirali3x su ga boli, jer kao ako dobiju bistru tecnost to je funikulokela, a ako dobiju zelenkast sadrzaj , morat ce odmah na hitnu operaciju jer su probili crijevo. Ma nepitaj te me kako mi je bilo, a on dusa draga mokar od znoja, pipanja, bodenja, i samo vice pusti me ciko nista me ne boli.Srecom dobili su bistar sadrzaj, nudili su da ostanemo na ospervaciji tu noc, ali ja sam potpisala i odvela ga kuci da ga ja osperviram. Mirno je prespavao noc, ujutro opet kontrola , Uz, i receno nam je da se to mora op. Naruceni smo 29.11.Sreca je u svemu sto je on i dalje  ziv, skace, ali danas se vec poceo zaliti da ga boli, hrabar je , moze izgleda da trpi bol, ali ja zivim u strahu. On vec ima traumu od bolnice, i ako sam i ja i mm zdravstveni radnici, djete  mi je u strahu od bijelog mantila.Da li je neko operisao funikulokelu. Dr Zvizdic mi je objasnio da je to laka operacija, da cemo ostati samo 1 dan i kuci,ali mene je tako strah, neznam kako cu sve to prozivjeti. Znam ima sve gore od goreg, tu noc bas kada smo ga doveli na pregled, dr je morao u salu da op. bebu tek rodjenu, i znam da ovo nije teska op, ali je ipak op. Neznam kako mu uraditi RTG pulmo, EKG, ma on nece da pridje bolnici.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:38:59   
mamma mumi
Oprostite na gramatickim greskama, ali toliko sam u nakom soku da je to uzas., ali i da se nasmijem svojoj muci: Nije ospervaciji, nego opservaciji.I da u svoj toj frci gore, moj bebac ce : Ne boli me nista sucur Allahu, a na kraju pregleda, kaze on dr: lijepa ti je ova kuca, ali ja bih svojoj. Dusa draga

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:42:04   
Anoniman
ako ti pomaze iskustvo od mog brata u 10 operacija,oko 11 se popiskio i vec u podne bio kuciuser posted image .on je tad imao 4 godineuser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:45:56   
iv@ncica
draga  moja  ,  bas mi  je zao  sto  vam  s e ovo događa. Stavrno  nista  ne  znam  o  ovome i  ne  mogu ti  savjetom  pomoci..samo ti  mogu  poslati  punooooouser posted image user posted image da  izdrzis  i  budes  hrabra...i  istina  je bez  obzira  koliko  je  to  mala op  ipak  je  operacija. Ja  kad  sam  u  nekon  teskoj  situaciji  i  kad  sam  vise  poluluda  od  brige,  samo  se  sjetim  svoje  djece s  posla  ( s  posebnim  potrebama)  i  kazem  sebi  da  mi  je  dijete  zdravo  samo  da  moramo  jos   to  predeverati,   i  onda  vidim  da  je  svaki  moj  problem tako  malen  u  uopredbi  s    problemima  te  djece,  da  ne  sizim  na  svaku,  ali  ipak  op  je  op i  ne  moze  se  covjek ne  brinuti,  pa  on  je  jos  maleni..zato  izdrzi,  smiri se  i  mozda  neko  bude  vise  znao  i  dao  ti  neki  opametan  savjetuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:48:13   
mamma mumi
Noa hvala ti, i ja se nadam da ce tao biti ako Bog da.Iv@ncice uparvu si, sve ima gore od goreg i ja sebe tako tjesim, ali opet mi je srce ko u nakoj stezi.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
9.11.2010 23:52:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Noa hvala ti, i ja se nadam da ce tao biti ako Bog da.Iv@ncice uparvu si, sve ima gore od goreg i ja sebe tako tjesim, ali opet mi je srce ko u nakoj stezi.




stvarno je operacija i oporavak prosao za cas,mi dosli da ga ispratimo na op.kad on vec operiran neki djecak sto je bio na redu prije njega dobio temp.pa buraz upao..on sjedi na krevetu i pita nas jesmo li donijeli cevapeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
10.11.2010 0:09:49   
iv@ncica
user posted image user posted image   evo  noa  ti  je  mislim  barem  malo  olaksala..ali  ipak  noirmalno  je da  se  brines...drzi  se  i  to c e  proci,  gore  je  cekati  termin  sav  u  starhu i  nekim  sumornim mislima...izdrzat  ces  i  proci  ce  i  ovo..drzi  se ;)))))))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
10.11.2010 7:15:32   
maja78 RR
mamma mumi normalno je da te je strahm i za manju stvar bi te bilo, a pogotovo operacija
nemam iskustva sa tim, ali imam sa dr. zvizdicem kojem sam zahvalna do neba jer je uradio i pomogao mom bebcu sto mozda drugi doktor nebi htio ni operisati (nebi se usudio)
zato drzi se, bit ce to uskoro iza vas

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
10.11.2010 8:25:57   
aamra
Mom malenom je dijagnosticirana preponska kila tako da cemo i mi morati na operaciju. Cekamo da bebi ozdravi posto je malo prehlađen pa na kontrolu na dj.hirurgiju i da dobijemo termin. Tako da mama mumi potpuno te razumijem...meni se jos stosta uz to sastavilo...pocela raditi nakon porodiljskog, stariji ne moze da se navikne na vrtic, sad je na antibioticima jer se razbolio...Ma uzas zivi ne znam ni kako funkcionisem uopste ni na poslu ni inace
Sta ces moramo izdrzati...mene samo tjesi to da cu moci aBd biti sa njim u bolnici jer sam se jednom vec razdvajala od njega. Po rodjenju imao zuticu i 3 dana sam ga vidjala svaka 3h po danu
Dushe drage evo mi suze na oci

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
23.11.2010 15:26:21   
mamma mumi
Drage moje samo da vam javim da smo juce vadili krv, uradili sve preoperativne nalaze i 29.11 idemo u bolnicu.T... je plakao juce ko lud, cim smo usli na kapiju KCU, mogu zamisliti samo sta ce biti kad krene na op bez mene u salu. Boze daj mi snage samo da izdrzim. javim vam se ako Bog da kad sve prodje

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
23.11.2010 15:42:30   
Dinkica
mama mumi izdržaćeš akoBogda, idete da se riješite toga, hvala Bogu pa je moguće i da je operacija rutinska, skupi snage za svoje pile i budi hrabra da te ne vidi uplašenu. Čuvamo fige

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
2.12.2010 0:44:00   
mamma mumi
Drage moje, posto ste mi davale podrsku, da vam javimo da smo izasli iz bolnice danas. Tarik je operisan 30.11, dan je proveo u spavanju, bio je pravi junak, ma dusica se nije ni cuo. Prvi put kada se probudio 3 sata nakon op prvo sto je vidjeo je  snijeg i rekao "boze boze-boze scuvaj"i ponovo utonuo u san.Navece nije trazio ni sirupcic za bolove.Danas su nas pustili kuci, sa antibiotikom da pije, posto je Dr Zvizdic nasao 3 kile, a ne jednu, bile jedna na drugoj, uzas, a on niti se je zalio.Danas je prelezao kuci, sto je za njeg nemoguce, malo je ustao da prohoda( neda mu crv mira), ali posto nam je naglaseno da mora strogo mirovati, odmah mu kazem da cemo  bolnicu, on legne.Osoblje je divno, ali su nazalost uslovi losi, posteljina je uzas, tao da sve majke koje moraju ici gore moj savjet je da ponesu svoju posteljinu. igraonica im je fuj, mislim da igracke nisu oprali nikada, moj tarik je noc prije op, se osuo, ja premrla od straha da ce nam odgoditi op, ali se osip povukao, vjerovatno je prasina bila uzrok. Ja sam jos noc prije odlazka dobila odljev, gore presjedila na stolici, tako da danas kada sam se docepala kupatila , sada sam ko nova.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
2.12.2010 9:13:34   
taurus
mama mumi user posted image user posted image user posted image
drago mi je da je sve dobro prošlo i da se oporavljate
user posted image user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
18.12.2012 21:32:51   
amiyca
Drage mame, jos od trudnoce nisam nista pisala na RR, a evo me sada sa necim sto me jako muci. Bebac ima 8 mjeseci i slijedece sedmice je narucen za operaciju nespustenih testisa. Nadam se da ce, aBd, sve biti u redu. Interesuje me da li ima neka mama cija je beba skoro bila na operaciji i da li mi moze neko reci do kada najkasnije bebe smiju jesti, jer me komsinica isprepadala i rekla da iza ponoci nema hranjenja. Ako je tako, moj H ce bolnicu naopacke izvrnuti. I ako moze savjet sta mu dati da jede da ga drzi do operacije (pretpostavljam da su bebe prve). Sta je najbolje da mu ponesem da obuce nakon operacije. Razmisljala sam o jednoj tanjoj vreci za spavanje (imamo jednu tanku frotirnu). Procitala sam savjete sa foruma, al ako ima nekih novih informacija, bila bih zahvalna da ih podijelite. Unaprijed hvala... :)

_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
7.5.2013 22:12:23   
Ja27
Pozdrav svim mamama..trebala bih hitno savjet..mom sinu je 20 mj,i trebamo operisati kilu.i spustiti testis..aBD naredne sedmice..poceli smo sa nalazima medjutim imamo problem..od navedenih nalaza,jedino ekg nismo uspjeli uraditi..bojim se da nas ne vrate..termin je 13.5..on se igra sa onim stipaljkama..i smjeska se i sve..ali sestra kad pridje..to je haos..vristi i place a bas to ne bi trebalo..pogotovu radi oper..ja se vamo kidam hocu puci..probali smo i samnom i bez mene..nece nikako..neda i neda..i objasnjavaj da ne boli da nije nista strasno..i sl..ali nema sanse..i na kraju odustala..da njega ne maltretiram a i sebe..a i uposlene u domu zdravlja..dok jedna sestra kaze da ako nisu u mogucnosti kao u nasem slucaju za ekg da se uradi..oni gore na djecijoj hirurgiji ce uraditi ekg..molim za pomoc...savjet..bilo kakvu ideju koja bi pomogla da obavimo jos to do ponedeljka..hvala vam unaprijed..

< Poruku je uredio Ja27 -- 7.5.2013 22:14:56 >

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako se pripremiti na operaciju i odlazak...
7.5.2013 22:54:28   
škorpija
Evo opet ja da odgovorimuser posted image , i mi kad smo ležali na hirurgiji čula sam od drugih žena da se ekg može uraditi i na hirurgiji, ali najbolje ti je da ih nazoveš direktno i pitaš

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Ja27)
Neposredna veza do poruke: 120
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *