|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranica na grliću maternice
28.1.2011 8:14:02   
orange 00
user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ranica na grliću maternice
28.1.2011 12:22:16   
Mamica24
Imala sam ranicu posle poroda i užasan sekret.. otišla sam i sklonila je laserski.. Hvala Bogu sve je prošlo super dr. prezadovoljan.. Ako nekog zanima gdje sam radila nek mi se javi na p.p.

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ranica na grliću maternice
22.8.2011 13:44:39   
Pikova_dama
Ako moze neko da mi pomogne. Meni je doktorica davno rekla da imam ranicu na grlicu materice, ali da ne treba nista raditi, jer su nalazi uredni. Ja sam sinoc (dok sam stavljala vaginaletu) napipala nesto poput bubuljice koja ima malo tvrdji vrh i zanima me da li je to ta ranica? Cini mi se da nikad ranije nisam ovo napipala, a vaginalete cesto stavljam ... Zadnji papa test sam radila prije 8 mjeseci i bio je uredan. Ako neko zna, help... Mogla bih ukucati u google da mi izbaci slike kako izgledau ranice, ali fakat ne smijem :)

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ranica na grliću maternice
22.8.2011 14:14:21   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Pikova_dama

Ako moze neko da mi pomogne. Meni je doktorica davno rekla da imam ranicu na grlicu materice, ali da ne treba nista raditi, jer su nalazi uredni. Ja sam sinoc (dok sam stavljala vaginaletu) napipala nesto poput bubuljice koja ima malo tvrdji vrh i zanima me da li je to ta ranica? Cini mi se da nikad ranije nisam ovo napipala, a vaginalete cesto stavljam ... Zadnji papa test sam radila prije 8 mjeseci i bio je uredan. Ako neko zna, help... Mogla bih ukucati u google da mi izbaci slike kako izgledau ranice, ali fakat ne smijem :)


Otiđi dr ja mislim da to nije ranica, nego spolne bradavice ili ti kondilomi ako se ne varam. Uradi papa nalaz. Meni su poslije poroda utvrđene ranice na grliću i meni je njih moj dr odmah sanirao i sad je sve hB uredu.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ranica na grliću maternice
22.8.2011 14:43:43   
Pikova_dama
Zvala sam doktoricu maloprije i kaze ona da, obzirom da sam radila papa test skoro, da to nije to. Kaze da je to ranica koju je ona vec ranije vidjela. Prepadoh se... :) i odmah okrenuh broj. Ako se te spolno prenosive bradavice mogu dobiti samo putem odnosa sa zarazenom osobom onda to definitivno nije to. MM je skoro bio i kod urologa i radio sve moguce nalaze i sve je sterilno...a ja sam psihopata kad je u pitanju briga za "zensko podrucje", cak ne idem ni na bazen :) Hvala na pomoci, ako nista ovo me natjeralo da odmah zovnem doktoricu i sve razjasnim :)

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ranica na grliću maternice
23.8.2011 8:53:08   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Pikova_dama

Zvala sam doktoricu maloprije i kaze ona da, obzirom da sam radila papa test skoro, da to nije to. Kaze da je to ranica koju je ona vec ranije vidjela. Prepadoh se... :) i odmah okrenuh broj. Ako se te spolno prenosive bradavice mogu dobiti samo putem odnosa sa zarazenom osobom onda to definitivno nije to. MM je skoro bio i kod urologa i radio sve moguce nalaze i sve je sterilno...a ja sam psihopata kad je u pitanju briga za "zensko podrucje", cak ne idem ni na bazen :) Hvala na pomoci, ako nista ovo me natjeralo da odmah zovnem doktoricu i sve razjasnim :)


Žao mi je što te uplaših ali po opisu  mi djelovalo kao to. Dobra stvar je da si rješila dilemu i da se ne brineš.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ranica na grliću maternice
23.8.2011 10:11:38   
Pikova_dama
mamabb, tu smo da pomazemo, a ti si meni pomogla, bez tebe ne bih ni zvala doktoricu user posted image

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ranica na grliću maternice
17.11.2011 18:41:56   
gorivo
pozdrav svima!ovu temu sam usput malo škicnula,pa odlučih za sve one preplašene da napišem i svoje iskustvo.ginekolog mi je otkrio ranicu na maternici kad se spremao napraviti mi papa test(to je golim okom vidio).rekao mi je da to nije ništa strašno,da to ima svaka treća žena i obično se spaljuje nakon poroda.ja sam se rodila s njom i zato imam pojačan iscjedak jer se kroz nju čistim...

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ranica na grliću maternice
17.11.2011 22:46:02   
dinaa
IZVORNA PORUKA: gorivo

pozdrav svima!ovu temu sam usput malo škicnula,pa odlučih za sve one preplašene da napišem i svoje iskustvo.ginekolog mi je otkrio ranicu na maternici kad se spremao napraviti mi papa test(to je golim okom vidio).rekao mi je da to nije ništa strašno,da to ima svaka treća žena i obično se spaljuje nakon poroda.ja sam se rodila s njom i zato imam pojačan iscjedak jer se kroz nju čistim...

user posted image izvini ali ovo prvi put cujem
Ranica koliko god je bezopasna toliko moze biti i opasna,u mom slucaju je bilo ovo drugo,i upravo nije bilo u redu sto sam imala pojacan sekret.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu gorivo)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 12:10:11   
felix
danas sam bila na pregledu imam upalu jajnika , i ranicu na grlicu maternice vjerovatno od hronicni upala nastala valjda neznam jer sam imala citavu trudnocu prvu upale bakterije izolovane , i skracen grlic maternice -rizicnu trudnocu .
Dala mi neke panklav tab .i vag canasten jel opasna ta ranica i mozel se izleciti ovom terapijom ?.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 12:15:14   
dinaa
Ranica se ne moze izlijeciti tom terapijom i sve dok je papa test uredan nema bojazni ali se mora drzati pod kontrolom i redovno raditi papa test.
Terapiju si dobila za upalu i koristi je jer u slucaju ne lijecenih upala ta ranica moze izazvati pravi problem.
Jesi radila sad papa test?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 12:22:59   
felix
radila sam papa test prije 4 . mjeseca . pa mi rekla da opet ponavljam u junu abd . al kad ovo ispijem , da dodjem na kontrolu .
Ko npr. šta moze izazvati probma ??? . Mozeš li mi rec. Šta moze uzrokovati ta ranica.

< Poruku je uredio felix -- 14.3.2012 12:24:02 >

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 12:35:21   
mamabb
Na tvom mjestu ja bih odmah tražila da urdaim papa test, ne biih čekala. Aranica može biti bezazlena al opet može izazvati svašta. Ne bih da te plašim.Ja bih sve to kod ginekologa ispitala a ne otišla bez saznanja o čemu se radi.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 12:38:54   
felix
pa , radila sam dva puta papu prvi je bio loš pa sam posle terapije opet ga ponavljala i bio je malo bolji nego prvi.
Al i na dr. papi je bila ranica kao na prvom papi , pa mi rekla da cemo ponavljat za 6 mjeseci tocnije dodje u junu ,julu ....
Pitam je jel strašno to mislim ta ranica, kao nije da se ne plašim ....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ranica na grliću maternice
14.3.2012 18:57:47   
dinaa
Felix iscitaj malo ovu temu ispocetka pa ce ti vjerovatno biti mnogo jasnije,ja ti ne zelim da ti ranica napravi problem koji sam ja imala zato citaj,pitaj itd...u svakom slucaju porazgovaraj sa ginekologom i moram ti reci papa test ti nikad nece i ne moze pokazati ranicu,ranica se vidi golim okom.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Ranica na grliću maternice
15.3.2012 8:09:52   
mamabb

IZVORNA PORUKA: dinaa

Felix iscitaj malo ovu temu ispocetka pa ce ti vjerovatno biti mnogo jasnije,ja ti ne zelim da ti ranica napravi problem koji sam ja imala zato citaj,pitaj itd...u svakom slucaju porazgovaraj sa ginekologom i moram ti reci papa test ti nikad nece i ne moze pokazati ranicu,ranica se vidi golim okom.

Neće, ali će pokazati da li ima promjena na istoj.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Ranica na grliću maternice
15.3.2012 10:07:33   
dinaa
Znam da ce pokazati ima li ili ne promjena ali ona rece na prosloj papi joj pokazalo ranicu pa zato ovo napisah,ma mene je ranica dovela do konizacije zato i kazem oprez s tim.

< Poruku je uredio dinaa -- 15.3.2012 10:08:14 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Ranica na grliću maternice
5.3.2013 7:54:04   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: kiselina

Bila juce na pregledu kod ginekologa, ona poslije pregleda ustanovila da imam tzv "ranu na grlicu" vecu, zanci mens. mi kasni danas je 47 dan, trudnoca je iskljucena, dala mi je vaginalete i pilule za izazivanje menstruacije. Rekla je da trebam uraditi PAPA test ne odmah, ali ja sam rekla da uradimo odmah, sad sam jako nervozna i ne mogu da se smirim nikako. Procitala sam svasta po netu o ovim tzv Ranicama, kao to nije nista opasno 70% zena ima ranicu, nemam se sa kim posavjetovati oko toga, ginekologica mi nije rekla nista, kada sam je pitala koliko je to ozbiljno nista nije rekla, tek poslije PAPA testa moze reci, sto me sad stavilo u jos tezu situaciju iscekivanja, katastrofa user posted image Molim ako je neko imao slican problem za neki savjet user posted image



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Ranica na grliću maternice
5.3.2013 8:03:44   
mamabb

IZVORNA PORUKA: malena27 RR


IZVORNA PORUKA: kiselina

Bila juce na pregledu kod ginekologa, ona poslije pregleda ustanovila da imam tzv "ranu na grlicu" vecu, zanci mens. mi kasni danas je 47 dan, trudnoca je iskljucena, dala mi je vaginalete i pilule za izazivanje menstruacije. Rekla je da trebam uraditi PAPA test ne odmah, ali ja sam rekla da uradimo odmah, sad sam jako nervozna i ne mogu da se smirim nikako. Procitala sam svasta po netu o ovim tzv Ranicama, kao to nije nista opasno 70% zena ima ranicu, nemam se sa kim posavjetovati oko toga, ginekologica mi nije rekla nista, kada sam je pitala koliko je to ozbiljno nista nije rekla, tek poslije PAPA testa moze reci, sto me sad stavilo u jos tezu situaciju iscekivanja, katastrofa user posted image Molim ako je neko imao slican problem za neki savjet user posted image




Ja sam imala ranicu na grliću. Istina je da ona može biti bezopasna ali ukoliko se ne liječi i ne prati stanje, recimo, imaš konstantne upale i tako to, može dovesti do svega. Moj ginekolog mi je odmah tretirao ranicu tzv tuširanjem mjesec dana, svake sedmice jednom da bi nakon toga sve bilo uredno a evo i dan danas je sve uredu hB a od tad je prošlo skoro 4 godine. Pregled obavljam svakih 6 mjeseci.
Ono što bih ti savjetovala da uradiš PAPA test jer na osnovu njega će dr znati zbog čega su nastale, da li konstantnim upalnim stanjem, bajama ili HPV te će na osnovu toga odrediti dalji tretman.
Sretno i ne sekiraj se sve se da riješiti, samo se na vrijeme treba reagovati Preventiva je pola izlječenja.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Ranica na grliću maternice
5.3.2013 11:20:55   
ena**
E drage moje da i ja sta napisem,ja sam danas bila kod ginica,rekao mi je da imam cistu na lijevom jajniku velicine zelenog oraha(5cm),i rascjep usca tzv ranicu,dao mi je da pijem ulje macurka dnevno po jednu kasiku,uradio papa test koji ce da bude 19.gotov,a nakon toga ce da mi odradi par tusiranja,isto tako mi je rekao da je trudnoca ovaj mjesec vrlo malo moguca da je ni ne ocekujem da sam user posted image ,ali kod mene nada zadnja umire i iskreno se nadam da moja ranica nije uticala na to hocu li zabebit i da ovaj mjesec user posted image nece da dodje....reko mi je da ta ranica kod vecine zena sprecava da zabebe,tako da nije bezopasna dakle ona stalno curi ispusta te neke materije iz sebe i tako mjenje kiselost (pH)vagine,a spermiji prezive i prodju taj put samo ako je pH uredan,i jos to je otvorena rana koja na sebe skuplja razne bakterije i ako se nelijeci na vrijeme moze imati teske posljedice....toliko od mene sad zasad

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Ranica na grliću maternice
5.3.2013 12:42:22   
kiselina
hvala vam na podrsci, evo sta mi je doktorica dala juce vaginalete polygynax koje lijece upalu, i dala mi je primolut-nor da izazove ciklus ali procitala sam da su to hormonske tablete koje ne bih trebala uzimati pa se sada dvoumim dali da ih uzmem ili ne, vaginalete sam odmah pocela koristiti sinoc prvu, razmisljam o tome da M dobiti, ma da sam od juce pod stvarno ogromnim stresom konstantno samo placem, nisam zvala doktoricu da joj kazem kako ja ove tablete primolut-nor necu pitiuser posted image

(odgovor članu ena**)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Ranica na grliću maternice
13.3.2013 11:56:32   
ena**
Samo da se javim,ranica ipak nije nista uticala,ja sam prije dva dana uradila testic i pokazao miuser posted image ...

(odgovor članu kiselina)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Ranica na grliću maternice
13.3.2013 12:01:37   
mamabb
Čestitam, baš mi je dragouser posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu ena**)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Ranica na grliću maternice
28.3.2013 14:39:16   
Tanja90
Ja imam ranicu na grlicu materice i mnogo jaki sekret,koji sam lecila sa vaginalete. Kada sam senirala sekret doktor je rekao da lecim ranicu,da idem kod privatnog dr. i da je to bezbolno..I to sam uradila nista me nije bolelo,ali ne znam kako se zove ta metoda lecenja.. Posle nedelju dana
malo sam prokrvarila pa se to pojavilo i posle 3 dana ponovo..Ne znam koliko je to opasno,a kod dr. nisam jos uvek otisla,a PAPA test mi jos nije stigao..

(odgovor članu ena**)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Ranica na grliću maternice
29.3.2013 16:49:32   
lelloo
Pozdrav curke! user posted image Ima li koja od vas osjećaj vaginalne suhoće nakon odrađene krioterapije, odnosno da se 'ne može navlažiti' pri uzbuđenju? Nakon koliko to stanje prolazi, hoće li se vratiti u 'normalu'? Od tretmana je prošlo 4 i pol tjedna... Baš me sad to zabrinulo, nikad nisam imala probleme sa suhoćom. A i vidjela sam da je jedna cura na drugom forumu pisala o tom problemu, da je znala ne bi nikad napravila krioterapiju. Jeste li vi imale takvih problema nakon zahvata? Molim vas za pomoć! user posted image

(odgovor članu Tanja90)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *