|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 21:22:54   
koka i po
Ćao draga moja dugo se nismo čule.Zar i danas postoje takvi prijatelji kao tvoja drugarica doduše možda da se izrazim nazovi drugarica.MIslim da je krajnje glupo odreagovala a kasnije će joj se to razbiti od glavu ako ne bude sprječavala takve situacije.Vjeruj mi po profesiji sam odgajatelj i znam kako takve stvari hodaju.Nisam u toku tvoje priče ,ne znam koliki je uzrast te djevojčice ali ako se takve stvari dešavaju često  treba na vrijeme reagovati.Ipak mislim da ćeš ti ispasti veći laf ako joj daš dobar savjet.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 21:30:00   
Hanady RR
zaista sam očekivala do nje drugačiju reakciju...ovo ponašanje me čudilo a sad kada vratim film u nazad...često je svoju djevojčicu kojoj je sada 5 godina tretirala na meni neprimjeren način...sve sam to do sada shavatala kao neizmjeran ljubav mame i nisma joj malo pute rekla da pretjeruje u tome...a sada baš me šokirala. ničim joj nisma dala do znanja da sam ljuta na djevojčicu niti na nju još onoga dana kada sam je prvi put fino pitala ''da nije slučajno...'' naravno sugerirajući na dječiju igru. A ona user posted image katastrofa...i da mislila sam joj udjeliti neki savjet kao mama mami ali opet ...čemu to...njena reakcija je bila ne primjerena i ako je legala za djete tada zašto da se trošim na nju koja nije sama svjesna grešeke bila tada kada se ona desila. ako poželi da ponovo budemo bliske trebat će joj vrijeme za to...jer ja očekujem da mi moja prijteljica zatraži savjet kao što bih ja u ovoj situaciji...a ne da me još oravi lošijom mamom jer sam poželjela da na pravi i iskren način sa pedagoškim pristupom rješimo probem njenog djeteta. 

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 21:32:59   
koka i po
Ko zna možda je i ona sama šokirana!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 21:36:35   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

Ko zna možda je i ona sama šokirana!!!

Možda i na to sam pomislila...ali bih očekivala do nje da mi to kaže. a ne slučajno nema kutije...za dva dana slučajno ima kutije...da pijemo kafu i ništa se nije desilo. deslio se...i očekujem da kaže...šokirana sam baš me iznenadilo i izvini bils asam u šoku prvo veče...sve su to normalne stavri za mame..'' al kod moje prijateljice sve slučajnost za slučajnošću.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 21:44:55   
Husic10
Interesantno kako neka sitnica...kao djecija kutijica moze da otkrije kakav je ko...i da li ti je iskren prijatelj ili ne...hmmm

Ali ipak mislim da je treba malo razumjeti ( ne opravdavati), zena je vjerovatno bila postidjena i sokirana da nadje tu kutijicu u torbi za koju je toliko trvdila da nije bas u tom momentu dok je pricala sa tobom preko telefona...znas.

Nije svako isti da moze odma da kaze joj izvini evo je, ja bi sigurno tako ucinila i cak bi svoju kcer dovela nazad da se izvine maloj i da joj vrati kutijicu pa bi je onda kuci dovela i onda joj objasnila par stvarcica ....ali eto vidis ne postupa svako isto... sigurno da ta kutijica ne vrijedi puno ali zeni je vjerovatno bilo JAKOOOO neugodno. Ne mora znaciti da bi te ona sutra opljackala ili nesto tako...cim se toliko srami necega sto je djete uradilo sigurno da nije neka bezobraznica...

Djeca su djeca ali mi kao roditelji smo tu da ih ukorimo kad pogrijese a ne da ih stitimo i sakrijemo njihova losa djela, kako oni ne bih nista naucili i nastavilii po svome i dalje misleci da ce im biti opravdana kradja kod svakog kao sto je kod mame!!!

Ja bi je pozvala na kafu da vrati kutijicu kao sto si obecala i rekla joj to da mala nije ta sto je pogrijesila jer je djete i ne zna ali da roditelji trebaju da vode racuna o ponasanju i disciplini svoje djece...ne bih bas ovim rijecima ali znas...politicki malooo ako ti je zaista dobra prijateljica onda vrijedi pokusati i ona bi to trebala razumjeti...ako nije onda ne brini njena sramota sad a biti ce jos veca kad joj sutra ukrade nesto VECE od kutijice...

Izvinite ja citavu knjigu napisa

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kad dijete ukrade ...
12.4.2010 22:29:47   
sarayka
Ja moram malo produljit....
ja sam izgubila jako blisku prijeteljicu jer mi je ukrala pare..naime pošle mi na kafu (to je bilo prije 6 god) i ja svratila do bankomata digla 150 km i odemo u kafic u strosmaerovoj. ona je sve tu bila prisutna i vidjela novac.
Helem pijemo mi kafu i ja odem u wc vratim se ona lista neku moju knjigu koja mi je bila u tasni...ama zene meni ni nakraj pamei da se zapitam sto je uzela to iz moje tasne...plati ona kafu (vjerovatno da ja nebi otvrala novčanik user posted image ) i razidjosmo se mi...
kasnije ja da stvratim do prodavnice, kartica tu i izvod od podignutog novca a para nema...
ja naivna još nazovem nju da je pitam jel ko prilazio do moje tasne dok sam bila u wc-u user posted image
tako ja ne nadjoh pare, njoj fino odoh na vrata da joj u oci kazem sto zelim jer kao sto Hanady rece kod nje sve slucajnosti...
2 ljeta prije toga meni na moru ukradose novcanik u diskoteci a bile smo same tada a opet ja isla u wc user posted image user posted image a ona nakon toga puna para kako god da skontam..
Eh raskrstih ja s njom jer je tu puno slucajnosti i da nebi gledala kako cu se upisat da ne idem u Wc reko neš višeuser posted image
Poenta: kad starijih djevojaka ima takvih, kakva sutra mogu biti njihova dijeca ???


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kad dijete ukrade ...
13.4.2010 10:51:18   
hanabanana
Hanady, ja ne bih sudila tako prestrogo.
Moj muž nikada ništa nije našao na mjestu gdje sam mu rekla da pogleda, ja sam našla uvijek. To nam govori da je moj muž površan.
On: Gdje su Hanine pape?
Ja: u ruksaku.
On: Nema
Ja: Evo ih.

On je gledao u ruksak, ali on ih nije vidio. To je ruksak u koji može stati par stvari, nije torba Sport Billy-ja, ali moj muž pape nije vidio. Jednostavno je takav.

Ali da nema mene, onda bi izvadio sve stvari iz ruksaka, i našao bi pape svakako.

Postoji i druga mogućnost...njenoj malenoj se očito svidjela kutija za nakit ( možda ne toliko sadržaj kutije ) da ju je uzela sobom. Vrlo lako moguće da je izvadila iz ruksaka kada je došla kući da bi se igrala s njom, te da je kasnije vratila u ruksak.
Dakle, možda je zato tvoja prijateljica nije vidjela kada si joj ti skrenula pažnju na to da kutije za nakit nema.

I postoji treća mogućnost, ova koju si ti uzela kao prvu.
Ali stvari nisu uvijek onakve kakvim nam se na prvu čine.
Jer vidi, da je ona htjela štititi svoje dijete, ne bi te nazvala i rekla da je našla kutiju.
Ili misliš da bi??

A vezano za temu....ja nikada ne bih postidila svoje dijete.
Dijete mora znati da je uzimanje tuđe stvari bez pitanja ( a bombone su tudja stvar takodje ) je nešto što nije dobro, nije društevno prihvaćeno i što ja neprihvatam. S toga, želim da dijete zna da je krađa loša, da nosi puno ružnih posljedica, i da treba znati da ne smije krasti zato što je to loše, a ne zato što će se osjećati posramljenim.
Jer, posramljeno će biti samo ako ga se u krađi uhvati, a šta ako ga ne uhvate?!

Isto tako bih prije svega pokušala dokučiti razloga zbog kojih je moje šestogodišnje dijete ukralo bombone u prodavnici? To mora biti signal za nešto.
Djeca nemaju samokontrolu, ona je tek godinama stiču.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kad dijete ukrade ...
4.5.2010 12:14:11   
hanabanana
Hanady, jeste li se vidjeli ponovo ti i prijateljica?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 11:49:56   
Anoniman
Mi nemamo hvala Bogu problema sa krađom,ali mojoj Hani se znalo par puta desiti da kod moje prijateljice koja ima curicu njenog uzrasta u igri stavi nešto u džepuser posted image to je bilo nešto stvarno sitno,lego kocka,a jednom neki djelić nečega,da stvarno ne znam ni šta je to.Naime ona uživa i kod kuće stavljati nešto u džepove,nebitno šta,samo da ima nešto,pa tako mislim da to nije uradila sa ciljem da joj ukrade,već je eto u igri stavila i zaboravila izvaditi.
Njoj je 2,5 godine i stvarno vidim da se i ona iznenadi kada to kasnije nađe,meni donese i kaže "mama...sarino"i naravno da sam vratila oba puta i prijateljica se dobro ismijala kada sam donijela taj dijelić nečega i kaže "pa što to nisi bacila" ali eto.
Sad joj obavezno provjerim džepove,većinom i ne bude ništa ali za svaki slučaj.
Valjda se ne trebam brinuti,ili?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 12:22:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hanady, ja ne bih sudila tako prestrogo.

A vezano za temu....ja nikada ne bih postidila svoje dijete.
Dijete mora znati da je uzimanje tuđe stvari bez pitanja ( a bombone su tudja stvar takodje ) je nešto što nije dobro, nije društevno prihvaćeno i što ja neprihvatam. S toga, želim da dijete zna da je krađa loša, da nosi puno ružnih posljedica, i da treba znati da ne smije krasti zato što je to loše, a ne zato što će se osjećati posramljenim.
Jer, posramljeno će biti samo ako ga se u krađi uhvati, a šta ako ga ne uhvate?!



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 12:31:11   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hanady, jeste li se vidjeli ponovo ti i prijateljica?

da vidjele semo se...
i zaista teško je o tome i pisati.
došla je kod mene sa bezvrjednom kutijom i vratila ja...pile smo kafu a onda je rekla da je odmah u autau znala da je njena curica uzela tuđu stvar.user posted image ali je mala toliko plakal da je ostavila da se malo poigra pa kad zaboravi ona bi je vratila bez da sam o tome i pitala.user posted image
razočara sam se...dovoljno smo dober bile da je zanla da mi može reći ...pa shavtila bih...djetetu se svidjelo i šta kad se poigra vratit će...naravno rekla bih joj da je kroz ovaj primjer nauči da je to loše. Smješno mi bilo što me lagala za tako bezveznu stavr...a onda sam bila šokirana, rekla sam da mi je trebala reći pa nije smak svijeta, a ona na to kaže stalno ona tako kod nekoga nešto uzme poigra se i ja vratim. ma niko vala do sada nije ni skonto da fali šta...kodad se ova djeca samo bezveze sa igračkama igraju i ne znaju šta imaju. Eto još je moja curica ispala kriva što je znala šta ima, a ja vala čudna jer sam je pitala za isti.
Nebitno...
i dalje se viđamo...
nemam oprez da će mala nešto uzeti...
neka uzme...nikada više nebih pitala o tome.
u nju razočarana jesam jer sam mislila da imamo slične stavove pri odgoju djeteta...vidim nemamo a nije moje da je o tome učim, sa njom je prijatno popiti kafu i pričati o drugim stavrima...dok djeca porastu same nek se bore za svoje igračke...šta ja sad tu da radim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 14:07:21   
koka i po
Al  je "lijepo odgaja" svaka joj čast.Dijete će odrasti s takvom spoznajom da uvijek može uzeti tudju stvar bez posljedica.E vidjet će kad  kasnije bezvrijedni nakit zamjeni nečim vrijednim.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 14:38:12   
acudesa
Neki dan si mi pala na pamet, ja sa malcem bila kod kume i on ti je sve vrijeme trpao u džepove igračke od njene curice...(nešto, ko će ga znati, valjda zeko mora u rupu, a rupa mu je džep..)
-Sine kad završiš igru, vrati igračke gdje si ih našao.
Vozimo se kući, hajd da provjerim, spontano, da li je vratio-i jeste, sve.(ljubi ga majka)...i kontam tad da je slučajno koja ostala u džepu, ma odmah bih nazvala kumu da joj kažem, da ne traži džaba, da ne misli da je namjerno i sl, vratila naredni put i zdravo. Pa zar je to tako teškouser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 15:02:15   
titi
kradjauser posted image
mi smo imali i jos uvjek imamo taj zakon u kuci da kada dodjemo u goste i kada krenemo kuci da sve igracke koje je pronasao "tamo" moraju i ostati "tamo"
druga stvar tvoje dijete prolazi kroz jednu od faza, neku djecu to neuvati a neku da, znaci nema potrebe ici psihologuuser posted image
moj stariji, kada sam rodila, ja dosla po njega u skolu a on pred svima vadi i govori vidi mama sto sam nasao telefonuser posted image
radilo se o mobitelu ja neznam na koji nacin je dosao do tog telefona ali sam ja odma zgrabila telefon i vratila uciteljici, a njemu objasnila da je to tudje i da se tudje stvari nesmiju donositi u kucu
zatim se desilo godinu poslije, da je dobio kinder jaje u gostima i igrao se sa malim kamioncicem koji je dosao u jajetu, kada smo krenuli kuci, ja ga pratim i on taj kamioncic stavlja u dzep krisom, ja nisam vidjela sta je dobio u kinder jajetu i ja sam mislila da kradeuser posted image samo sam napravila ljutit pogled i on je izbacio iz dzepa i ostavio, kada smo sjeli u auto pocela je rasprava da je to tudze i da se tudze nesmije unositi u kucu
kasnije sam skontala da je to i bilo njegovo ali nacin na koji je on stavljao u dzep je izgledao ono "mama drzi mi zent"user posted image
pricaj , objasnjaji, ako treba odvedi ga da vrati sam bonbone toj prodavacici, ali ostani pri tome da on nije lopov i da nema potrebe za batinama, proci ce ga, na nama je da im otvorimo vrata ovog svijeta
djeca ponekad prisvajaju ali nekraduuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 15:08:47   
koka i po
Faza ili ne ali majka mora djetetu objasniti šta je dobro a šta ne a ne udovoljvati njegovim željama za tudjim stvarima i spustiti se na nivo djeteta.Ma molim te ona je njemu dozvolila da oćejfi sa tudjom igračkom umjesto da je odmah vrati.Ja sam bila mala i sjećam se da sam ukrala cucu iz posluge jer su me odvikavali od nje.Ponjela me želja.Ali moja majka je, istog trena kad je primjetila uzela cucu i zajedno sa mnom išla da je JA vratim a ne ona i da se izvinem.

(odgovor članu titi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 15:12:13   
acudesa
IZVORNA PORUKA: koka i po

Faza ili ne ali majka mora djetetu objasniti šta je dobro a šta ne a ne udovoljvati njegovim željama za tudjim stvarima i spustiti se na nivo djeteta.Ma molim te ona je njemu dozvolila da oćejfi sa tudjom igračkom umjesto da je odmah vrati.Ja sam bila mala i sjećam se da sam ukrala cucu iz posluge jer su me odvikavali od nje.Ponjela me želja.Ali moja majka je, istog trena kad je primjetila uzela cucu i zajedno sa mnom išla da je JA vratim a ne ona i da se izvinem.

Mene je moja mama natjerala da vraćam poklonjene igračke (komšinica mi je poklonila, ali mama to nije čula....i hajmo natraguser posted image user posted image user posted image user posted image ja sve: Ali, mama, dala mi je to....ali jokuser posted image user posted image user posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 15:13:41   
Anoniman
Kad sam bila dijete(mozda sam imala 5-6god.)  kod komsinice sam vidjela stari truleks na livadi. I super, ja sva sretna...imacu truleks za svoje dzidza midze...i ponesem ja to fino kuci. Kad je mama vidjela, pita me gdje sam to nasla, odakle mi...Kad je mama shvatila da sam TUDJE uzela bez pitnja(pa makar to bilo i staro i na livadi), natjerala me da lijepo vratim i da kazem da sam to na taj nacin uzela, jer nisam znala da ne smijem, da mi je zao i da necu nikad vise.
Svi sretni i zadovoljni. Meni je bilo malo neugodno otici pred njihovu kucu i sve to reci...ali vise mi nikad nije palo na pamet da uzmem nesto sto ne pripada meni, a da to nisam dobila.I jos nesto...user posted image babo mi je uzeo nov novcat truleks da se mogu igrati i prati svoje sudiceuser posted image

(odgovor članu titi)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kad dijete ukrade ...
5.5.2010 15:17:45   
koka i po
E upravo radi te neogodnosti treba uraditi to što  je uradila tvoja majka.Ja sam bila mala a dobro se sjećam tog osjećaja kad sam stala pred prodavačicu sa cucom.Nikad mi na pamet nije palo ništa slično da uradim.Moralno ponašanje se uči u djetinjstvu poslije će biti kasno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *