|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Reakcija na vakcinu
9.6.2009 12:41:22   
Suzana
Imam jedno pitanje...
Edi i Mak su napunili godinu dana i zanima me da li ćemo pogriješiti ako ovu vakcinu koja se prima u 13. mjesecu malo odgodimo pa da je prime početkom 14. mjeseca?
Idemo na more, a trenutno nam je i Dr na godišnjem...


< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.4.2010 23:11:44 >


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Sonja)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 226
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
9.6.2009 14:52:20   
teta berta
Mi imamo 10 mj. i trebali bi je primiti sljedeći mjesec. Na forumu sam pročitala da bi se mogla odgoditi i pitala to svoje dr.na prošlom pregledu. Ona mi je rekla da je kod nas praksa da se primi prije godine. Ni meni se ne sviđa, posebno što moram uvesti bjelance prije godine al šta ću...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
18.6.2009 8:59:35   
tweety
Moja curica je jučer bila na vakcini i dobila onu tripple.Nije puno plakala a hB nije bilo reakcije.To je vakcina od 4mj a ona kasni već 3mj jer nam prvo nisu dali radi kašljanja pa onda ova nestašica ali eto primila je napokon.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
18.6.2009 22:23:05   
boogy woogy
Ne bih da otvaram novu temu, pa se nadam da ce mi neko ovdje odgovoriti. Da li su vakcine zakonski obavezne u nasoj drzavi? Cula sam za ljude koji ne daju svojoj djeci vakcine. Neko mi je rekao da se dijete ne moze upisati u skolu ili vrtic ako nije primilo sve vakcine, kako onda ovi ljudi upisuju svoju djecu?

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
18.6.2009 22:47:33   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Ne bih da otvaram novu temu, pa se nadam da ce mi neko ovdje odgovoriti. Da li su vakcine zakonski obavezne u nasoj drzavi? Cula sam za ljude koji ne daju svojoj djeci vakcine. Neko mi je rekao da se dijete ne moze upisati u skolu ili vrtic ako nije primilo sve vakcine, kako onda ovi ljudi upisuju svoju djecu?

I ja sam skoro cula za takvu djecu i to da idu u vrtic gdje je moj Timur prije isao. Neki roditelji su ispisali svoju djecu jer su se cudno osipaliuser posted image
Mislim da i za takve ima privatne skole kao sto imaju privatni vrtici.
Ja sam danas bila sa Timurom na zadnjoj vakcini prije upisa u skolu user posted image I on je sad veeeliki momak.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
18.6.2009 22:58:01   
Amrino
Ne znam za zakonske obaveze i sl...Vodila sam Hamzu redovno na sve vakcine ali ima roditelja koji su odlucili reci NE vakcinama i na neki nacin ih razumijem...pogledajte ovo:

http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=272&Itemid=69

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
18.6.2009 23:32:29   
boogy woogy
Evo sam pronasla sama sebi odgovor na pitanjeuser posted image Vjeruj mi Amrino da sam i ja jako puno citala o tome kako se sve vise roditelja i ljekara bore PROTIV vakcinacije. Jednostavno nemogu sebi da dodjem. Covjek stvarno ne moze da bude pametan. A sto se tice zakona:

(http://vlada.ks.gov.ba/sites/vlada.ks.gov.ba/files/MZ_Zakon%20o%20zastiti%20stanovnistva%20od%20zaraznih%20bolesti%20(sluzbene%20novine%20FBiH%20broj%2029-05).pdf)

U BiH svi smo obavezni da postupimo po kalendaru obavezne imunizacije a novcana kazna za fizickog lica za krsenje clana 40, 42 i 43 Zakona se krece od 100 do 2,000 KM.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
19.6.2009 7:35:10   
tweety
Ja znam momka koji danas ima 23-24 godine a koji nikad nije vakcine dobio a zdrav ko boca,samo bi mene uvijek bilo strah da se ne razbolim,pogotovo na današnji vakat user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
19.6.2009 9:19:38   
boogy woogy
Ovaj zakon je donesem 2005 god. Prije to nije bilo obavezno. Cak u EU i danas nije obaveza. Cula sam cak da slavni dr. Prohic nije vakcinisao NIJEDNO od svoje djeceuser posted image Upravo citam knjigu "Vakcina - novi genocid?". Knjiga pise o opasnostima vakcina i da nam uopste nisu potrebne te da su programi obavezne imunizacije od polovine proslog vijeka dovela do potpuno novih neizljecivih oblika bolesti pa cak i porasta bolesti protiv kojih se ustvari vakcinisemouser posted image user posted image

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
23.6.2009 10:38:49   
shejla
drage moje,
evo i  mi smo bili na vakcini (onoj u drugom mjesecu - sto primi u ruku i butinu) sad nam je 3 mjeseca za 7 dana. I Lamijica je super podnijela hvala Bogu (ja nisam sebi dosla satima...ali to i nije vazno :)) Elem, kako kazem super je podnijela nije bila ni kenkava, nema ni temperature ni crvenila na rucici.... Nekako mi to cudno, jer je dr. rekla 90% da ce biti neka reakcija...je li se nekome tako desilo???


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
26.6.2009 22:12:54   
Nunichi
I mi smo danas bili na boci. user posted image
Imamo 3 mjeseca,a primili smo one sto idu sa dva.
Jako malo smo plakali,cim su me mama i tajo obukli smirila sam se. user posted image
Naredna boca nam je u 8. mjesecu. Dr. nam je rekla ako bude ture ne daj Boze ili ako bude puuuno plakala da joj damo pola kasikice paracetamola.
Dusica je za sad dobro,pajki ko beba. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Nunichi -- 26.6.2009 22:14:41 >

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
26.6.2009 22:50:00   
dinciii
Moja Rejhanica je dobila u srijedu bocu meningokokken(meningitis) vjerujte nije ni zaplakala a ja se pripremila da je tjesim user posted image hrabra curica moja ljubi je mama user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
29.6.2009 21:23:34   
shejla
Nunichi,
kako vam je naredna boca u 8-om mjesecu? Nama rekla dr. za 45 dana sljedeca... (i tako nam i na onom kartonu pise - sljedeca u 3-4 mjesecu)

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
30.6.2009 9:07:35   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: shejla

Nunichi,
kako vam je naredna boca u 8-om mjesecu? Nama rekla dr. za 45 dana sljedeca... (i tako nam i na onom kartonu pise - sljedeca u 3-4 mjesecu)


Do mene je draga... user posted image
Narucene smo 11.08.09. Na to sam mislila,ne na 8. mjesec njenog zivota.
Nisam jasno napisala... user posted image

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: kako je vasa beba podnijela vakcinaciju
1.7.2009 18:00:05   
mejrem
Drage mame,
Mojoj mlađoj djevojčici će za par dana 6 mjeseci. Do sada smo primili samo vakcinu koja ide u prvom mjesecu. Nakon toga beba je dobila crvenilo po licu, bila joj je suha koža i odbili su joj dati vakcinu.  Crvenilo je tada izgledalo bezazleno ali poslije se ispostavilo da beba stvarno ima atopijski dermatitis. Doktorica je rekla da će dobiti vakcinu tek kada joj koža bude bez ikakvog crvenila, a što je kod djece sa atopijskim dermatitisom teško postići. A i pošto je to većinom alergijska reakcija stanje se promijeni za pet minuta. Interesuju me iskustva sa vakcinacijama kod djece sa AD? Do sada nisam učestvovala na forumu pa možda je već neko o tome pisao?  

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Reakcija na vakcinu
21.4.2010 23:19:21   
Hanady RR
Prebacivanje postova sa srodnih tema
IZVORNA PORUKA: ZAMARI

IMALI IKO ISTI PROBLEM,BEBAC JE SPAVALA CIJELU NOC PO '-8 SATI I OD KAKO JE DOBILA DTAP+IPV VAKCINE I IMALA REAKCIJU 2-3 DANA NERVOZA,PLAC,NESPAVANJE I BLAGA TEMP....SADA I KADA JE PROSLA REAKCIJA NESPAVA ...BUDI SE PO 3 PUTA KAO NA POCETKU.....IZGLEDA  DA JOJ NICU I ZUBICI!

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: ZAMARI

.....IZGLEDA  DA JOJ NICU I ZUBICI!


evo odgovora.
nespava - niču joj zubi.
Sasvim normalno.

IZVORNA PORUKA: ZAMARI

mozda nisam bila jasna....naravno da je zbog zubica!zanima me necije iskustvo -kada zubi niknu koliko se dijete brzo vrati u staru rutinu?

IZVORNA PORUKA: ZAMARI

e da nastavim,zubici su je poceli muciti vec prije 2 mjeseca  pa je spavala po noci!!! a vakcinu je dobila prije 10-ak dana...problem je svaki put kada zbog neceg prekine regularni raspored sutra nastavi tako....pa me zanima imali neko jos takvo iskustvo?

IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: ZAMARI

mozda nisam bila jasna....naravno da je zbog zubica!zanima me necije iskustvo -kada zubi niknu koliko se dijete brzo vrati u staru rutinu?



Moj maleni je tak sad sa 20 mjeseci u nekoj rutini,a nikli su mi svi zubići, osim petica.
Samo što niknu jedni eto i drugih pa ja nisam mogla ni razmišljati o nekoj rutini.

IZVORNA PORUKA: Majčica

Potpisujem ovo sto kaze Romali, cim jedni niknu, malo ohanes i kontas evo ga, super, pa onda nice drugi zubic i tako dok ne niknu svi. Nama jos nisu svi nikli, pa se i ja tjesim.

IZVORNA PORUKA: akica b

LIJEP POZDRAV ZA SVE MAME...
JUCE SMO PRIMILI 3 VAKCINE(JEDNA U RUKICU,NOGICU I JEDNU ORALNO)..REAKCIJA SE JAVLJA U 24 SATA I MOJ BEBAC JE ODMAH DOBIO.TEMPERATURA 38 I TRAJE 2 DANA.DOBILI SMO PARACETAMOL SIRUP I DAJEM MU NA 8 SATI(TAKO MI JE RECENO).NJEMU SU SAMO 2 MJ I ZANIMA ME DA LI JE JOS NEKO IMAO TAKVO ISKUSTVO?KOLIKO TRAJE TEMPERETURA ? I IMA LI JOS NEKI NACIN SKIDANJE TEM.? I JOS JEDNO PITANJE,KOJA JE NORMALA TEM KOD BEBICA? 37 ? 37,5? TAKO SU NAM REKLI....

UNAPRIJED HVALA

IZVORNA PORUKA: amdi

Akice, normalno je do 3 dana da bude reakcije. Medjutim, ako je visoka temperatura-iznad 38,5 mjerena analno(sto znaci 38 stepena u stvari) obavezno se javi doktoru s obzirom da je tako mala beba. Mozda je bila malo prehladjena  prije vakcine pa joj je izazvalo jacu reakciju. Inace temperaturu mozes skidati i tusiranjem u mlakoj vodi 10min. bez kvasenja glavice. Drugi nacin je da je zamotas u vlaznu pamucnu pelenu, ali to kod stvarno visoke temperature. I najvaznije, nemoj da se sekiras, to je normalno, uobicajene tegobe sa malim bebama jer one nemaju razvijenu regulaciju temperature

IZVORNA PORUKA: akica b

HVALA AMDI PUNO...NADAM SE DA CE PROCI DO SUTRA...STOJI MU 38(MJERIM ANALNO)...MALO SAM GA MASIRALA VLAZNIM GAZAMA ALI IZGLEDA DA MU TO SMETA,PLACE I VRTI SE...
HVALA NA SAVJETIMA...VELIKI POZDRAV

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Akice probaj i da stavljaš obloge od sirćeta ili rakije na nogice, umoči čarapice tekučinu i obuj bebi, pomočiće, a paracetamol zna i da ne djeluje pa bi se trebala posavjetovati sa ljekarom, ako se i dalje nastavi odvevi bebicu dr. ipak nije se šaliti sa temp. moja lajla je teško podnijela zadnje dvije vakcine a ove naprije sve je bilo ok, nije bilo problema, nemoj se sikirati biće dobro akobogda, a ona fotka tvoje bebice gdje spava na stomačiću sa nogicama podvijenim je za razglednice, ja sam se oduševila

IZVORNA PORUKA: akica b

AJJJJJJJJJJJJ,HVALA ALMA PUNO...
I JA SAM GLEDALA TVOJE SLIKICE...MA MASHALA,DJEVOJCICA JE MED.
STAVLJALA SAM MU PRIJE POLA SATA OBLOGICE I KO TEMP MU SE MALO SNIZILA..NIJE VELIKA NA SVU SRECU I ISKRENO SE NADAM DA CE DO SUTRA SPASTI..
IMAS VELIKI POZDRAVV I HVALAAA

IZVORNA PORUKA: seki

cao
ja neznam dali ti je pedijatar skrenuo paznju ali temperatura do 38.5 se ne skida oblogama i tako to.Tek ako predje onda stavljaj obloge,jer se bebac moze prehladiti.Daj bebi paracetamol ili sta vec imas i ne sikiraj se bit ce to ok.
Vidi ja svojoj bebici kupujem tu vakcinu.To bi trebao biti diteper ili tako nekako?
Pedijatar mi je spomenuo da postoji i ta mogucnost da kupim vakcinu/na koju nema reakcije ili je minimaalna/.Ja sam pristala.Samo kada dodje vrijeme odnesem svoju vakcinu i to je to.Vec je primila dvije.Na prvu nije uopste imala reakciju a na drugu je imala temperaturu nekih 1-2 sata.Ja joj nisam nista davala ni paracetamol niti ista.Jos jedna prednost je sto ima samo jedan ubod.
Neznam dali je moguce da predjes na to jer je tvoj bebac vec primio jednu koja je druge vrste.Ako si zainteresovana javi,ja cu ti dati sve informacije.
Svaka kosta 85km i prima tri u razmaku od min. 42 dana.

Javi kako je bebac!!!!!!!!!!!

IZVORNA PORUKA: stella

Hana je juce primila vakcinu.Druga doza Diteper i Polio
od sinoc ima temp 37 pa do 37,5.Dr mi je rekla da joj dam paracetamol cak i ako ne bude imala T ako bude kenkava.

Eh,sada,mene interesuje
Koliko dana moze da traje reakcija na vakcinu?

Sinoc sam joj dala jednu dozu panadola(sirup za bebe za T)i jutros jednu.Evo sada opet ima,nisam mjerila al je vruca.Sada cu joj izmjeriti pa ako bude imala povisenu,opet cu joj dati jednu dozu.


DO SADA NIJE IMALA REAKCIJE NA VAKCINU,OVO JE PRVI PUT.A VEC JE PRIMILA
PO JEDNU DOZU DITEPER I POLIO,I TO ME MALO ZBUNJUJE.

IZVORNA PORUKA: mamabb

Mojoj bebi je sinoć išao gnoj i sukrvica iz ožiljka od BSg vakcine  nakon kupanja se pojavio i ja sam samo to obrisala maslinovim uljem, po savjetu forumašica koji sam ovdje našla i sve je to bilo OK, međutim ona je meni danas neka uspavana i mlitava i napinje se. Temperatura je 37, znači normalna. Jede i sve ali imam osjećaj da nije živahna kao inače da li to ima veze sa gore navedenim?
Unaprijed zahvalna :)

IZVORNA PORUKA: mamin sin

Stella reakcija moze trajati do tri dana...

Mamabb mislim da to nije vezano za BCG, mi smo imali bas jaku reakciju na BCG i pucalo je i curio gnoj 3-4 puta. mozda je malo stomak muci.

IZVORNA PORUKA: Golubica

Da li se javlja jaca reakcija na vakcinu koja se prima sa sest mjeseci? Moja Asja je treba primiti iduce sedmice. Do sada nije imala reakcije na vakcine, pa me zanima da li treba da se unaprijed pripremim. Srecom nisam jos iskusila vece brige oko zdravlja bebe.

IZVORNA PORUKA: MELLI

Mi smo prošle sedmice primili tu vakcinu.Haris nije ni plakao,ali je tako lijepo pajkio poslije, da smo se mi zezali kako bi billo dobro da svaki dan primi jednu dozu.
Sretno vam!


IZVORNA PORUKA: mamyca

Golubice sve zavisi od djeteta do djeteta,mozda bude,a mozda ne.Ne brini se i ako dobije malo temperature daj pola kasike Paracetamol sirupa i  samo stavljaj hladne obloge na mjesto gdje je primljena vakcina.Sretno

IZVORNA PORUKA: mamabb

Ja sam mislila da je od vakcine, jer joj prvi put izbija gnoj a sad će joj dva mjeseca, u zdravlje,ali poslije sam se i sama razuvjerila jer je dijete kakilo da je i iz pelena izašlo  Do sad je kakila svako nekoliko dana a sad svaki dan od prekjuče pa vjerovatno šok za organizam. Važno je da ne plače :)
Hvala puno



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mejrem)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Reakcija na vakcinu
21.4.2010 23:25:50   
Hanady RR
Kako je dobar dio postova koje sam prenijela na ovu temu napisan velikim slovima osjećam obavezu da se izvinem forumašicama/forumašima koji poštuju pravila foruma. Postove nisam brisala iz poštovanja postojanja savjeta koji mogu pomoći drugim mamama i tatama.

Kako je trenutno aktualna tema kod beba2009/2010 o vakcinaciji i reakcijama na vakcinu molila bi ih da svoja iskustav podjele na ovoj temi jer bi bilo zaista dobro da svoje savjete koji su olakšali njihovim bebama mogu lakše pronaći neke nove mame i tate koje očekujemo na forumu.

LPuser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Reakcija na vakcinu
21.4.2010 23:42:32   
iv@ncica
drage moje ima bas dosta tema o vakcinama, pa ne znam gdje sto da pisem.
Svaka je vakcina sok za organizam...bebi se mora unervoziti..i sve pomalo pobrkati..sve smo mi to prosle, evo i ja sam sad imala komplikacija s ovom zadnjom vakcinom i pisala sam o svemu na temi MO PA RU vakcina..i stavila link o nus pojavama priorix vakcine, da se mame upute o svemu i sto trebaju prije..naravno i redovno sam podnosila izvjesca o nasoj situaciji i nus pojavama koje su tek danas recimo dosta povukle..a cijepili smo se 08.04...tako da ne pisem isto na dvije slicne teme..
Mame koje zanima mo pa ru vakcina imaju sve tamo, i bilo bi mi drago da nekome bar nesto iz texta pomogne.

< Poruku je uredio iv@ncica -- 21.4.2010 23:43:34 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Reakcija na vakcinu
27.4.2010 0:05:16   
Hanady RR
Prenos posta sa srodnih tema
IZVORNA PORUKA: micica

Uopste ne znam dali sam na pravom "mjestu" ali moze li mi iko pomoci oko temperature koja nastaje poslije DTP vakcine? Paracetamol m mi ne pomaze a temperatura raste. Bila je 37,7, pa 37,' a sad je 38. Ne znam sta da radim? Rekli su mi da je dionesem u DZ ako bude i dalje rasla ali sta joj mogu tamo? Samo da pokupi jos neki virus. Pomozite, molim vas

IZVORNA PORUKA: snijeg

Pozdrav draga mamice,
Prvo pravilo - BEZ PANIKE (teško je znam, ali pokušaj se sabrati za dobrobit svog bebaca)
Paracetamol sirup možeš davati na svako 5-' sati, već si dala jednu dozu, a do druge pokušaj istuširati bebicu. Znači u kadicu naspi vode, normalnu kao kad je kupaš, tuširanje traje 15-tak minuta. NE KVASITI GLAVU
Moja bebica nije imala probleme s tim, ali znam da je tuširanje pomoglo mojim prijateljicama, pokušaj. Naravno ako dojiš, što češće dojenje se preporučuje!!! Sretno i nadam se da će temperatura brzo pasti




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Reakcija na vakcinu
27.4.2010 0:09:05   
Hanady RR
Prenos sa srodinih tema
IZVORNA PORUKA: micica

Hvala puno. Uspjele smo to savladati! Obloge na pregibima i sirup. Jadnica se toliko iscrpila, samo je spavala. U onim rijetkim trenutcima kad je bila budna pokusavala se nasmijati i gugutati. 

IZVORNA PORUKA: leona81

nama je oteklo pola nogice, crveno je uzasno i ima neku izbocinu...beba nema temp, na diteper nema nikakvu reakciju samo na HIB??? sto je cudno jer vidim da je obratno u vecini slucajeva

IZVORNA PORUKA: snijeg

Leona, stavljaj obloge od stajaće vode, proći će, ako ostane kvržica za dva/tri dana polako masiraj u smjeru kazaljke na satu...samo opleti sa oblogama i ne brini..

IZVORNA PORUKA: leona81

evo crvenilo je spalo a i otok, ne smijem da diram da vidim ima li kvrzica, al je poplavilo oko mjesta uboda...jel to ok? i kako to da nema reakcije na diteper? mozda je boli ali se ne vidi nista, ni otok, ni crvenilo, bas nista

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ma garant sestra gadno inekciju dala, nije to reakcija na Hib nego na ubod iglom...barem mislim po tvom opisu...meni su podcrtali da stavljam obloge, ti ih nisi stavljala pa da nije zbog toga
Vjerujem da je to u pitanju, bitno je da nema temperaturu, a to bi se trebalo povuči do sutra, samo stavljaj obloge (ovo sam rekla milion puta
Veliki za bebaru

IZVORNA PORUKA: leona81

hvala puno, meni je izgledalo kao da je fino dala al se beba trzala koliko god sam je ja drzala pa je mozda to...obloge smo tek poceli stavljati i evo bolje je puno, ne vristi, spava opet...nije mogla jest od placa pa je maloprije tek jela sto je cudno za nju jer inace jede ko luda, al kaki i piski sve ok, cak se i smjeskala...pusa od nas dvije

IZVORNA PORUKA: leona81

evo 2 put, pazila sam vise i napomenula dr pa je bas pazila sestra kad joj je dala...stavljala odmah oblogice i dala panadol, proslo bez vecih problema, bez temperature i bez placa cak, samo smo malo zaplakali kad smo je primili:)




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Reakcija na vakcinu
27.4.2010 8:53:34   
Mya_81 RR
Koliko dugo se trebaju stavljati oblozi?

Inače, ja ne koristim stajaću vodu, već mladi kravlji sir...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Reakcija na vakcinu
27.4.2010 8:58:45   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Koliko dugo se trebaju stavljati oblozi?

Inače, ja ne koristim stajaću vodu, već mladi kravlji sir...


taj dan

i mi jutros bili

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Reakcija na vakcinu
5.5.2010 21:11:53   
bubuli
da vam ispricam sta se nama desilo...pokusat cu skratiti...
vakcine po rodjenju-ok,sa mjesec-ok,sa dva mjeseca-ok...
sa tri mjeseca je bila prehladjena tako da je to primila sa cetiri...desna ruka i noga...
cim smo dosle kuci na ramenu je bio veliki crveni krug i oteceno...stavljala obloge i proslo za 24h
temperaturu nikad nije imala hvala Bogu...
skoro mjesec dana od vakcine tacno za 1.maj ujutro se pojavila kvrzica na ramenu-kontam nista bezveze i odemo na izlet...
navece uredno zaspala i nakon sat vremena vriska ko nikad do sad-uzas...
u tom haosu slusajno napipam nesto i skinem je tek imam sta i vidjeti...
na ramenu na kozi crveno a ispod koze veliko kao orah tvrdo-pipnem-vriska...
stavljala obloge 3 dana neprolazi nista i pedijatru...sokirala se kad je vidjela...
apsces velicine oraha i kaze ovako"ovo je strasno,za tuzbe,kako su joj dali vakcinu...ili je bilo preduboko ili preplitko ili nesto nesterilno,sirup,oblozi,nalazi i djecijem hirurgu"
uzas...
odemo hirurgu i urade joj inciziju...puno gnoja...
moja dusa ima nepunih 5 mjeseci...ima rez na ramenu oko 5mm,curi krv i gnoj,previjam joj,stavljam obloge...kontrola nam je za dva dana...
opet je vesela a ja bi nekoga zadavila...


_____________________________



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Reakcija na vakcinu
5.5.2010 21:19:36   
koka i po
Oj majko moja,duša slatka jest se napatila a i ti snjom.Biti će akobogda sve u redu.Bitno je da je prošlo.A ta ludača što je dijete tako ubola,ma ja bih je udavila!!!!!!

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Reakcija na vakcinu
5.5.2010 22:07:09   
bubuli
a sta da kazem na sve to...jos se pravila fina jer i ja sam zdrav.radnik pa kao ko kolegici izlazi u susret da ulazim odma da necekam red...
mislim neznam sta da kazem na sve to...
tuga je bila jutros meni nedaju da udjem u ambulantu...mala place unutra a ja ispred,sreca nije trajalo ni 5min.
to je sve bilo pod kozom ko kugla tvrdo...skupio se gnoj...
meni je cudno da je buknulo za dan a proces se razvijao mjesec cijeli...
sad povezujem sto mi se budila nocu i svasta nesto...ja mislila zubi a ustvari ruka...
malo ruzno izgleda kad sam previjala gaza puna krvi,gnoj curi jos...nadam se na nece imati ruzan oziljak...
bice ako Bog da uredu samo za ubuduce necu biti fina kolegica kad odem u dispanzer


_____________________________



(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *