|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 12:11:04   
Lady A
Drage forumasice,

slucajno da li je neko imao situaciju kada dijete povraca iz straha. Naime, moja user posted image  ima godinu i po, i svaki put kada se nesto snaznije uplasi ona povrati.
Ako je neko imao slicnih iskustava ili je bar cuo za nesto ovakvo, neka se javi.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 12:32:18   
Medić*
moj maleni rijetko povrati jedino ako se bas prejede ili ima neki stomacni virus, ali od brata sin ima dvije i po godine ima takav problem, ako se bas prepadne pocne plakati koje cesto zavrsi povracanjem, cak i kada je previse uzbudjen npr trci, skace dok se igra odmah pocne da povraca i to bas puno da se dusa mala jos vise prepadne od povracanja, to im se desava dosta dugo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 14:35:17   
mamaajna
imam curicu od 8,5 mjeseci prije 2 mjeseca ako je odmah neuzmemo kada place dobije nagon na povracanje.mislim da je to samo sikluk iliti bezobrazluk.cim smo je poceli ignorisati i pustiti da zavrsi svoje a mi to izkuliramo i ona je za par dana prestala to raditi

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 15:17:51   
Dida79
Mom starijem sinu se svaki plac zavrsavao povracanjem nije bitno zbog cega place on uvijek isto uradiuser posted image
Jednom sa dr razgovarala o tome kaze ona da je to samo sto je ljut i ne zna na koji nacin da dobije to sto zeli

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 15:20:11   
koka i po
I kod moje djece je tako.Uopšte me ne zabrinjava.To je samo njihova huja.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
4.6.2010 15:51:09   
Lady A
Hvala puno na iskustvima.
Nekad razmisljam je li to zasto sto joj nesto smeta, ili je samo 'huja', ili neki drugi razlog. Naravno, nikako ne bih zeljela da predje u naviku, odnosno da je to nacin da postigne svoje.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
5.6.2010 8:51:05   
Crvena
Sin moje kolegice povraca kada mu nesto nije po volji.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
9.6.2010 15:20:52   
hanabanana
U kojem smislu: kad se nešto uplaši??


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
9.6.2010 16:37:38   
acudesa
Stres i probavni sustav
Poznat je fenomen stresnog ulkusa u osoba koje su pod jakim stresom, a utjecaj negativnih emocija u nastanku ulkusne bolesti (vrijed želuca) je dokazana.


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lady A)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
9.6.2010 17:23:35   
acudesa
Hoću da kažem naš želudac reagira zajedno sa nešim emocijama, konkretno kod nje, usljed straha dolazi do nekih promjena (viši ili niži nivo lučenja nekog želučanog hormona) koji dovodi do povraćanja...i meni se zna desiti da kad se nanerviram...imam nagon na povraćanje, neko osjeća glad, neko da mu se želudac grči...sve su to normalne reakcije organizma...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 10:56:22   
emma.L
Naša curica je negdje prije prvog rođendana pokušala povraćati kad plače i nešto hoće. Stavili smo na ignore i prošlo je nakon par pokušaja. Ali to usljed straha, mislim da je problem. To već nije bezobrazluk.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 11:27:31   
hanabanana
Nadovezala bih se na post EmmaL. i dodala da kod mnogih ljudi želudac pretstavlja ispušni ventil. Zato ne bih dijete izlagala stresu, pogotovo ne situacijama koje dijete plaše.

Moja starija kći ima jedan vid refluksa koji se ogleda u tome da je gadljiva i da često dobije nagon da povrati. Recimo, ako joj nešto zasmeta u ustima ( komad masnog mesa recimo ) ona će dobit nagon na povraćanje - dignut će joj se želudac narodski rečeno.
U mladjoj dobi ( do one od skoro 4 godine ) nije mogla niti jedan sirup popiti. U stvari ona je popila svaki, ali bi ga povratila nakon 15 sekundi.
I nije to radila od tersluka, jednostavno ima takav genetski kod.
To je naslijedila od moje mame, a od svekra je naslijedila jaku osjetljivost na mirise. Tako recimo ona ni pod razno ne podnosi miris salame, i odmah joj se počne gaditi ako isti osjeti.
Hipersenzibilna je na svaki miris i smrad.
Ali tačno takav je svekar pa to prepisujem nasljedju.
On se jedne prilike ispovračao u autu samo zato što sam ja u neznanju toga izvadila vlažne maramice da obrišem ruke.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 13:36:34   
marny
moja kćer je ultraneobična.....mogla bi roman napisatiuser posted image ...uglavnom ima ona svoje fobije i kada je uhvati ona ne povraće nego onako trči svom forcom bez nekog cilja, totalno se izgubi,,,,,user posted image
inače, svima je ona smiješna, meni je daleko od toga:(((((

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 13:46:12   
Medić*
evo dva dana moj maleni ako nesto hoce a ne da mu se, krene da kaslje na zor i hoce da povrati, bas vidim da se nateze i od huje to radi, vidim da ima jos takve djecice pa cu poceti da ga ignorisem user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 13:53:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

evo dva dana moj maleni ako nesto hoce a ne da mu se, krene da kaslje na zor i hoce da povrati, bas vidim da se nateze i od huje to radi, vidim da ima jos takve djecice pa cu poceti da ga ignorisem user posted image



da vas utjesimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ja sa svojih 29 godina kad se naljutim i placem redovno povratim onu svoju hujuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  da napomenem to radim cijeli zivotuser posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 14:06:51   
Medić*
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

evo dva dana moj maleni ako nesto hoce a ne da mu se, krene da kaslje na zor i hoce da povrati, bas vidim da se nateze i od huje to radi, vidim da ima jos takve djecice pa cu poceti da ga ignorisem user posted image



da vas utjesimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ja sa svojih 29 godina kad se naljutim i placem redovno povratim onu svoju hujuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  da napomenem to radim cijeli zivotuser posted image


draga, nisi valjda toliko ljuta i hujljiva user posted image , nedo Bog da ovo moje mace tako radi pa neznam sta bih, kod njega je fora nateze se a ne moze da povrati i onda nastavi s igromuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 23:18:13   
Anoniman
medic slatki ovo ti je ziva istinauser posted image user posted image user posted image user posted image  e sad tvoj sultan je muskic a oni ne placu kad porastuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 23:21:12   
acudesa
moj malac skužio moju reakciju kad povraća-tj.da se prepadnem
pa je počeo manipulisati, napinje se kao da će povartiti, kad mu nešto ne dam...ja sa počnem smijati, meni smiješan i prestao je

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 23:30:02   
sarayka
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

moj malac skužio moju reakciju kad povraća-tj.da se prepadnem
pa je počeo manipulisati, napinje se kao da će povartiti, kad mu nešto ne dam...ja sa počnem smijati, meni smiješan i prestao je


Rodjak od mm (kako ovo smjesno zvuči user posted image ) je tako radio teti koja ga je cuvala ali stvarno je povraćao, jednostavno kad mu nesto ne paše kaze sad cu povratiti i povrati zamisli to user posted image
Mogu misliti kako je zena malo radila kao teta čuvalicauser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 23:40:02   
acudesa
user posted image user posted image user posted image ...ma blente male...
ovaj moj ne uspije, ali je smiješan zato što se stvarno trudi i napinje, a gleda ispod oka u meneuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
10.6.2010 23:47:01   
Anoniman
znate sta i moji su roditelji to stavljali na ignore al jednom sam dobila roleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
31.10.2011 12:09:53   
Dalila Sa
Kod nas je problem što povraća ali ne na tersanje već na skakanje,čim malo više trči,i na gadljivost.Neznam je li baš za ove teme ali drugu nisam našla.
Znači A čim malo više skače,prevrće se on krene povraćati,i na hranu je dosta gadljiv i iz čista mira povrati,i to kad završi krene dalje ko da ništa nije bilo,nije mislim bolestan.a sad će mu pune tri godine.i kao beba je dota povraćao višak hrane,al sam zabrinuta šta se sad dešava,neznam da li da ga vodim doktoru neznam gdje će me uputiti i ima li tome uopšte lijekauser posted image


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
31.10.2011 13:07:12   
Majčica
Ja ne mislim da je to neka bolest, zeludac mu je vjerovatno osjetljiv.
Moj user posted image je povracao nekih godinu dana kad bi puno vristao/tersao i na hranu koja mu se gadi, recimo pojede blitvu i nakon par sekundi se zakaslje i sve to izbaci jer to jednostavno ne voli, a pojede eto iz nekog hatura, sta li. Sad se to rijetko desava, ali tad nam je to bilo k'o dobar dan - povratiti u autu zato jer mu nešto nije po volji ili nasred dnevnog boravka ako ubaci u usta 2 bombone i malo se zakaslje. Jednostavno je proslo samo.
Sad izbaci redovno sirup kad je bolestan, nekad se pitam da li to radi namjerno, jer mi se tako cini a nekad kontam da je jednostavno takav-gadljivuser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
31.10.2011 13:45:20   
Dalila Sa

IZVORNA PORUKA: Majčica

Ja ne mislim da je to neka bolest, zeludac mu je vjerovatno osjetljiv.
Moj user posted image je povracao nekih godinu dana kad bi puno vristao/tersao i na hranu koja mu se gadi, recimo pojede blitvu i nakon par sekundi se zakaslje i sve to izbaci jer to jednostavno ne voli, a pojede eto iz nekog hatura, sta li. Sad se to rijetko desava, ali tad nam je to bilo k'o dobar dan - povratiti u autu zato jer mu nešto nije po volji ili nasred dnevnog boravka ako ubaci u usta 2 bombone i malo se zakaslje. Jednostavno je proslo samo.
Sad izbaci redovno sirup kad je bolestan, nekad se pitam da li to radi namjerno, jer mi se tako cini a nekad kontam da je jednostavno takav-gadljivuser posted image .


I kod nas je baš tako,ali nije to tako često al se desi.Isto tako stavi nešto u usta,i recimo ako mu ode malo ono što se kaže"na stranu" on odmah krene povraćati i nezna se zaustaviti dok sve neizbaci iz sebe.Prije par dana je uzeo suh petiti keks da pojede i mala mrvica zapela u grlu i on odma poče povraćati.Baš sam se zabrinula neznam šta da radimuser posted image

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Povracanje kod djece usljed straha
31.10.2011 13:54:25   
Majčica
Kod nas je u tom periodu kad je bilo "aktuelno" to znalo da se desi po 5 dana uzastopno, ja sam se nekad znala ljutiti na njega jer sam imala osjecaj da to radi namjerno, ali bi mi poslije bilo krivo. Kad sam prestala tome pridavati toliku paznju, proslo je, u zadnje vrijeme se desava samo kad popije sirup kad je bolestan.
Ne znam sta da ti kazem, mozes upitati pedijatra reda radi, i ja sam to htjela ali je eto nekako proslo. Mislim da ce i kod tebe tako, bez brige...


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *