|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko pomažete/odmažete djetetu kod socjaliz...
14.6.2010 23:00:32   
marny
kako se vi ponašate kada zašteka komunikacija vašeg djeteta s drugim, kada je vaše dijete prirodno dobro, bez trunke zla u sebi, a neka djeca kada to osjete onda to iskorištavajuuser posted image .
dali glumite policajca pa istjerujete pravdu objašnjavajajući nekom tko ne želi čuti ili ste jednostavno imuni po sistemu nek se samo izboriuser posted image  .
dali ste bili u situaciji da vaše dijete drugom djetetu da svoje sve igračke da se ono igra, a drugo dijete vašem ne da ništa i još zlorabi vašu dobrotu.
imam kćer od 9 godina koja nikako da shvati da u mnogo situacija u životu ne očekuje reciprocitet, odnosno ona je uglavnom u sitaciji da daje.
danas sam baš tužna jer je ona nesretna, a toliko pati za društvom, za igrom.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
14.6.2010 23:23:13   
Anoniman
Ja imam kćerku od 7 godina koja je prilično dominantna i ona je u većini slučajeva ta koja određuje pravila igre, šta će se igrati ,koliko i sl. Pokušala sam to da suzbijem ali nije išlo, dijete je jednostavno takve prirode. U razredu je pravi mali vođa ali ne maltretira djecu, jako je društvena i voli svoje drugove. Učiteljici sam skrenula pažnju na tu njenu osobinu, ali ona kaže da je to  sasvim ok, da su neka djeca jednostavno takva i ona nema problema zbog toga.
Eh sada, bila je i ona u situaciji da je drug bukvalno otjera jer je neraspoložen za igru, da joj ne da igračku iako ona sa njim sve dijeli, da joj drugarica bude kod nje i dok se same igraju ona njoj masu stvari dozvoli da ponese kući, jer joj je nezgodno da odbije.
Pred djecom joj ništa ne govorim ali razgovaramo poslije. Ona treba reći tom drugu da je to jako ružno, što je otjerao i da drugi put ona neće htjeti da se igra, ako se isto desi, za igračke manje više, oni to i sami ionako brzo zaborave. A za tu drugaricu sam joj rekla da NE MOŽE davati svoje stvari samo zato što ona to traži, nije zbog vrijednosti, nego zato što se to ne radi, treba jednostavno reći, ne mogu ti dati, zato što meni to treba.
Pokušavam je usmjeravati kako ispravno postupiti, ali to ide postepno, kako oni rastu i sazrijevaju, tako različito poimaju i stvari, ali na kraju sve to fino legne.

< Poruku je uredio zinanina -- 14.6.2010 23:26:52 >

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 1:06:45   
acudesa
Ja, ma koliko bila osjetljiva na svog malca (a puno sam), uvijek imam u vidu, otprilike, neke životne situacije koje ga čekaju.  Pa ga kroz igru učim i da:
-gubi
-dobija
-bude odbijen
-bude povrijeđen
-bude ponosan
-gradim mu samopouzdanje
-da je društven (ali ne po svaku cijenu)
-da zna reći: NE
-da zna reći: DA
-da ima SVOJ STAV
-da zna da se brani i fizički i verbalno
-da kad padne i ustane, nastavi dalje
-da ne dobije uvijek ono što želi (ne može dobiti sve žto želi, uvijek bi bilo: joššš)
-da voli sebe, baš onakvog kakav je, ali i da poštuje druge, sa svim njihovim osobinama.....(mogla bi acudesa do sutrauser posted image )
mislim...dajem sve od sebe, ali uvijek su mogući propusti, ali nadam se da nisu veliki

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 1:27:00   
sporty mamaa
ti acudesa ko da ga pripremas za intervju za posaouser posted image user posted image user posted image user posted image daj jos koju stavku da se i ja usput pripremimuser posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 7:59:29   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
vidi se ko je u fazi traženja posla...sve asocijacije su na posao....
ma, krekulo me, ženo, jedva stadohuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 10:41:14   
Lejla Ka
Ne znam ni ja, trudim se pokazati primjerom, objasniti situacije koliko je moguće. Imam sreću da moja kči veoma dobro verbalizira osjećaje, i da osjeti kad se neko neće sa njom družiti pa ga i ona izbjegava. Ne da na sebe, ali je to nekad ograničava u druženju jer onda potpuno odustaje od druženja.
Rješavamo od situacije do situacije. Manje ili više uspješno.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 11:23:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marny

kako se vi ponašate kada zašteka komunikacija vašeg djeteta s drugim, kada je vaše dijete prirodno dobro, bez trunke zla u sebi, a neka djeca kada to osjete onda to iskorištavajuuser posted image .
dali glumite policajca pa istjerujete pravdu objašnjavajajući nekom tko ne želi čuti ili ste jednostavno imuni po sistemu nek se samo izboriuser posted image  .
dali ste bili u situaciji da vaše dijete drugom djetetu da svoje sve igračke da se ono igra, a drugo dijete vašem ne da ništa i još zlorabi vašu dobrotu.
imam kćer od 9 godina koja nikako da shvati da u mnogo situacija u životu ne očekuje reciprocitet, odnosno ona je uglavnom u sitaciji da daje.
danas sam baš tužna jer je ona nesretna, a toliko pati za društvom, za igrom.
Moj je jos mali...za sad daje sve ali i uzima sve...Mislim da je najvaznije graditi samopouzdanje kod djeteta...mozda ne bi bilo zgoreg da je upisete na neki kurs...sport...na nesto za sta pokazuje interes...nesto u cemu ce biti jako dobra

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 12:52:05   
emma.L
I moja curica je još malena, ali joj svaki dan nekoliko puta moram objasniti da ne žele sva djeca s njom da se igraju. Jednostavno svu djecu na ulici presreće i grli i ljubi. Ja razumijem da ne vole sve mame da se djeca od dvije godine lijepe na kolica dok njihove bebe spavaju i dive im se na sav glas i skoro ih probude. Zato joj po 100 puta u jednoj šetnji ukazujem da ima i djece kojoj se ne igra, i onih koji se stide, i koji ne vole smoki, i koji ne daju smoki jer je njihov... bla, bla, bla, ali da idemo pronaći neko dijete koje bi se voljelo igrati s nama.
S druge strane puštam je da se sama igra i bori u pješčaniku, jedino stajem u zaštitu kad je djeca guraju ili udare, jer je još premalena da se zna odmaknuti (ona ih tada samo začuđeno gleda, iako je bila u fazi kad je htjela udariti drugo dijete- i tada smo pričali i pričali, ali koliko može beba od 18 mjeseci shvatiti).
Lejla K, mislim da to što ponekad odustane od druženja nije loše (ovo ja prema sebi mjerim user posted image ). Ja sam bila takva kao dijete, i danas mi je super zabavno i samoj, ali i u društvu koje je slično meni. Naći će ona društvo s kojim će uvijek i u svakoj situaciji moći naći zajednički jezik.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 15:35:12   
hanabanana
Ja se učim držati po strani.
Moja starija kći je hipersenzibilna.....a ja sam bila pravi haranbaša.
Vidim da se teško izbori za sebe, ali se bori.
Isto tako vidim da mladja s tim neće imati problem.
Ona je rodjeni vodja.
Dvoje djece, dva svijeta.
Lično mislim da sam ja kod starije napravila par grešaka....u manjoj dobi bila je dosta prodorna, otimala je od djece, ja sam puno puno puno uticala na to da dijeli, da ne otima, da traži, da popusti....i sada sam došla na to da joj dijete od tri godine uzme igračku a ona plače - ne zna se izboriti. Ona jadna pokušava verbalno, ali šta zna dijete od tri godine.  
I ja sam kriva.
Zato mladja dodje, uzme igračku i kaže: Mojoj seki, vidis pace.....
I ne daj Bože da njoj neko nešto uzme iz ruke. Čitavo Hrasno odzvanja.
( što bi znači: daj mojoj sestri vidiš da plače )

< Poruku je uredio hanabanana -- 15.6.2010 15:38:18 >

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 16:19:50   
acudesa
E, to što si ti navela, hanabanana (za svoju strariju kćerku) ja sam, umalo napravila svom sinu...hoću ja da on bude fin...aha...a, oko njega sve sama finoća...ko god priđe, ja kažem: pusti, pa, daj drugu...a, drug njega zvizne...meni se srce kidalo...sad, ako treba reagovati...reagujem, ne mogu reći: nek' se sam snalazi...mora vidjeti i od mene kako treba da se postavi u nekim situacijama...i, zadovoljna sam: ne može mu neko na ulici prići i uzeti igračku, ali će je svom drugu uvijek dati...
znaš, ružno je kad roditelj stoji i nijemo gleda kako mu dijete priđe mom dječaku i uzme igračku i ne reaguje...hmmm.....možda očekuje da mu ja, kao slučajni prolaznik, odgajam dijete...tu nemam opravdanje i ne brinem puno za svoju primjerenu ili neprimjerenu reakciju

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
15.6.2010 16:24:15   
acudesa
Ali, ima još jedna stvar: Uopće ne sumnjam da bi se većina djece vrlo lako snašla u raznim situacijama...znači, ne možeš ti predvidjeti sve šta se može desiti pa da ga pripremiš na to, ali je važno graditi temeljne stvari (mišljenje, zaključivanje, snalažljivosti, samostalnosti...) iz kojih on lako izvuče koristi za neku novu situaciju
a, nesigurno dijete često pogriješi u procjeni

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
16.6.2010 14:23:27   
Blue rose RR
Moja se ne bori, već na svojstven način preuzima inicijativu među djecom, unese im se u facu i počne da objašnjava, da traži, da nudi ... obično uspije u svojoj nakani.
Sa djecom se ponaša pristupačno i toplo, tako da djeca popuštaju pred njenim zahtjevima.
Ne miješam se u njene nakane, ali decidno zna da ne smije da se fizički gura i da započinje svađu.
U suštini ne volim da se nalazi sa djecom koja su vulgarna i koja vole da započinju kavgu.
Npr. jučer smo napustile park jer su tri dječaka počela da se fizički i verbalno ružno obračunavaju, i okrenule se branju cvijeća za novu krunu i lančić .


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko pomažete/odmažete djetetu kod socj...
16.6.2010 18:08:32   
acudesa
blue rose...to je krasno...ne može biti bolje, koliko uložiš-toliko dobiješ...tako bar ja mislim

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *