|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 15:27:59   
Leva
Danas sam cula divnu vijest da se osniva prva banka sperme u BiH user posted image user posted image user posted image  Namjenjena je mladim ljudima koji boluju od nekog oblika karcinoma i kojima zracenje i hemoterapija mogu trajno ubiti plodnost. Na ovaj nacin takvi ljudi sada imaju mogucnost da svoju spermu zamrznu na deset godina, osnuju porodicu i uz pomoc MPO dobiju djecu a da za to vise ne moraju ici van BiH. Tako sam sretna zbog njih user posted image user posted image
Evo i odgovarajuceg clanka sa vise informacija CLANAK

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 15:31:18   
M kao Mama
Krasno, još samo da banka zaživi, mislim da izgradnja, nabavka opreme i ostalo ne traje 7 godina

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 15:36:00   
Skvo RR
Odlicna vijest! Bas mi je drago!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 15:44:54   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ovo je superrrr...


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 21:33:14   
nikita
ajde super, nadam se da ce oziviti sto prije pa da imamo nesto i od ove drzave

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 21:35:57   
M kao Mama
a, ja ne mogu vjerovati tako bitna vijest, i cijelih 5 postova

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 23.7.2010 11:51:58 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 21:43:04   
Mya_81 RR
Super user posted image

Dobro je čuti i koju pozitivnu vijest u ovoj zemlji user posted image

I nisam baš nešto upućena, ali hoće li se ovo plaćati user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 22:56:58   
Leva
Ko zna kako ce sve to na kraju izgledati... Bitno je samo da sto prije zazivi jer je ljudima svaki dan jako bitan. Nadam se samo da ce se i parovima sa Azoospermiom dozvoliti upotreba banke posto su postupci izvlacenja spermatozoida strasno bolni i komplikovani pa je naprosto grehota da parovi iznova i iznova prolaze jos i tu golgotu ako ne moraju.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 22:58:19   
iv@ncica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 23:16:57   
enna
Divna vijest i nadam se da ce to jako brzo da zazivi u toj nasoj nesredenoj drzavi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 23:18:42   
vjestica
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

a, ja ne mogu vjerovati tako bitna vijest, i cijelih 5 postova, i

naravno da je bitno,i naravno da svi podržavamo tu ideju,  ali šta sad možemo osim stavljati plješčuće smajlije user posted image
ovo je prva vijest i zasad nema nikakvih detalja ni informacija o čemu bi se dalo diskutovati

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 23.7.2010 11:52:45 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prva banka sperme u BiH
22.7.2010 23:39:49   
vjestica
potpis ostaje, kao podsjetnik šta sam sve prošla da bih začela i rodila svoju bebu, jer neplodnost je nešto što te obilježi za cijeli život
porođajna priča će sačekati, jer kako je bilo teško i neromantično začeće, takav je bio i porođaj, ali bitno je da je moja princeza konačno tu, kod mene user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 0:58:49   
samedi
Ovo je divna vijest! I ja se nadam da ce to sto prije oziviti. Lijepo je znati da postoji i ta mogucnost,covjek nikad ne zna sta ga ceka u zivotu.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 1:11:35   
Dida79
Napokon jedan tracak nade da sve ide na boljeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 7:14:18   
veda
IZVORNA PORUKA: Leva

Ko zna kako ce sve to na kraju izgledati... Bitno je samo da sto prije zazivi jer je ljudima svaki dan jako bitan. Nadam se samo da ce se i parovima sa Azoospermiom dozvoliti upotreba banke posto su postupci izvlacenja spermatozoida strasno bolni i komplikovani pa je naprosto grehota da parovi iznova i iznova prolaze jos i tu golgotu ako ne moraju.



Potpisujem

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 8:46:14   
malena27 RR
Odlicna stvar! Medjutim, nije spomenuto kada ce biti realizovan ovaj projekat niti da li ce parovi sa dijagnozom steriliteta moci koristiti usluge u smislu mogucnosti zamrzavanja muskih spolnih stanica user posted image  
Ne znam zasto, ali imam osjecaj da je ovo sve prenapuhano, kao i kad su se otvarali drugi medicinski centri a nikakve posebne koristi od istih user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 10:24:27   
brzamala
Čula sam sinoć na vijestima za ovo, i zaista sam se obradovala. Divna vijestuser posted image user posted image
Međutim, malo sam i skeptična oko vremena realizacije svega, jer se bojim da nece biti tako skoro, i da će se razvuči na godine i godine, kao i sve u našoj državi.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prva banka sperme u BiH
23.7.2010 10:53:58   
Lejla Ka
Smije li jedno oprečno mišljenje o ovoj "prekrasnoj" vijesti?

Ono što su naši vrli ljekari iznjeli kao prvobitnu namjenu ovog projekta je dobar nijet, ali ja zaista ne mogu na to da gledam suviše (ma nekako ne mogu nikako) pozitivno. Prvenstveno jer je sve oko toga očiti predizborni marketing. Onda, poznajući BiH MPO (ne direktno, ali preko ljudi koji su u njemu direktno), ima li smisla rizikovati kad jednom ostanete neplodni nakon terapije, sa određenim konačnim brojem doza, da vam naši doktori potroše sve na gotovo zagarantovane neuspjehe? Postoji li zakonska mogućnost da svoju pohranjenu spermu ponesete negdje vani i tamo obavite postupak?

Nemojte da vas ubijem u pojam, ali mene ovo "predizborno pranje novca" nije ni najmanje oduševilo, prije me je razljutilo user posted image Na žalost, na veliku žalost i patnju parova koji se bore sa ovim teškim problemom, naša zemlja nije sposobna niti ima kapaciteta za nešto izuzetno tehnološki zahtjevno kao što je IVF. Jer statistika govori o sporadičnom uspjehu, a iskustva ljudi sa ozbiljnim (ne umanjujem težinu ničije dijagnoze, ali se neki problemi ipak daju riješiti jednostavnije) problemima, za koje je IVF/ICSI jedina opcija, govore o potucanju od ne mila do nedraga, o nepotrebnim intervencijama i terapijama, a zapravo govore o totalnoj nestručnosti i ne poznavanju problematike, koju ljekari ne žele priznati. Čast premalobrojnim izuzetcima!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prva banka sperme u BiH
26.7.2010 15:53:41   
Leva
Lejla Ka svidja mi se pravac u kom razmisljas. Stvarno je pitanje kako ce sve to ispasti jer opet se postavlja dilema oku  IVF a narocito ICSI koji je cesto jedina opcija nakon odmrzavanja sperme...Odjel za sterilitet koji egzistira pri Gaku nema adekvatnu opremu a ni dovoljno strucno osoblje da bi ovakav postupak mogao izvesti. A sad opet hoce li vas pustiti da sa vlastitom spermom od njih odete nekom privatniku je upitno user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prva banka sperme u BiH
26.7.2010 22:15:20   
Lejla Ka
Pa to je problem, koliko znam Hrvatska ne dozvoljava uvoz sperme. Ne znam jedino kako to ide kad nosiš vlastitu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prva banka sperme u BiH
26.7.2010 22:19:22   
Leva
Ni njihovim ni nasim zakonom nije dozvoljeno u postupku upotrijebiti doniranu spermu sa vlastitom nema frke bez obzira u kom agregatnom stanju bila.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prva banka sperme u BiH
26.7.2010 23:22:30   
mamma mumi
Imam jedno pitanje, koja je uloga ministrice za kulturu Alic Melihe u svemu tome, odkada je banka sperme obrazovni i kulturni  problem?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *